یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

50 بازیکنی که یونایتد فرصت جذب آنها را از دست داد (بخش دوم)

در سالیان اخیر، منچستر فرصت جذب بازیکنان بزرگی را از دست داد.

یونایتد فنز- در بخش اول مقاله با همین عنوان، 25 بازیکن نام برده شدند که انتقال آنها به یونایتد به هر دلیلی بهم خورد. در این مقاله 25 بازیکن دیگری که به هر دلیلی به یونایتد نیامدند را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

25- تره ور فرانسیس

 

ران اتکینسون از طرفداران پروپا قرص این بازیکن بود. وقتی سرمربی وست برومویچ بود، تلاش کرده بود تا فرانسیس را به خدمت بگیرد اما این بار در سال 1981 و در قامت سرمربی شیاطین سرخ مجددا برای خرید وی تلاش کرد. اتکینسون در کتاب اتوبیوگرافی خود به نام سرمربی می گوید:

هیئت مدیره یونایتد به دلیل نگرانی از میزان مصدومیت های زیاد این بازیکن، مانع از انتقال او به الدترافورد شدند. یک شب در منچستر با تره ور بودم و این مطلب را به گوش او رساندم. او بسیار ناراحت شد و تا چند سال بعد دیگر با من حرف نزد.

 

24- مانوئل نویر

 

خواندن اتوبیوگرافی های سر الکس فرگوسن همیشه تجربه متفاوت و سختی به حساب می آیند. البته در این کتاب ها داستان هایی از آن چه در پشت پرده باشگاه در حال رخ دادن بوده هم فاش شده است. سر الکس در کتاب اتوبیوگرافی من به طور مفصل درباره داستان انتقال نویر توضیح داده است.

 

 سال 2011 بود. ون در سار قرار بود در تابستان تیم را ترک کند. نویر که در آن زمان که عضو تیم شالکه بود، خودش را به عنوان بهترین گلر جوان جهان نشان داده بود. فرگوسن از طرفداران بزرگ این دروازه بان آلمانی بود و در کتابش فاش کرده که مانوئل در تیررس یونایتد قرار داشت.

 

اریک استیل، مربی دروازه بانان یونایتد در آن زمان اما نظر دیگری داشت. او فرگوسن را متقاعد کرد که دخیا، که در آن زمان در اتلتیکو توپ می زد، دروازه بان بهتری است. دخیا با مبلغ 19 میلیون پوند راهی منچستر شد و نویر هم در تابستان همان سال به بایرن مونیخ پیوست.

 

23- استوارت پیرس

 

پیرس و بازی در منچستر یونایتد؟ می توانست رخ دهد. قدرت، تکل های دقیق و ضربات آزاد مهار نشدنی برای حضور پیرس در یونایتد کافی بودند. پیرس می توانست به یکی از اسطوره های باشگاه تبدیل شود و مدال های زیادی را با این تیم کسب کند.

 

الکس فرگوسن دو بار تلاش کرد تا استوارت را از ناتینگهام فارست به خدمت بگیرد اما هر دو بار ناتینگهام از انجام معامله سر باز زد. طبق گفته فرگوسن، او حتی یک بار به ناتینگهام سفر کرد تا درباره پیرس با بریان کلاو صحبت کند اما سرمربی ناتینگهام فارست گفته بود که وی کاره ای نیست و حتی ماشین او هم خارج از محوطه پارک شده است. سر الکس اعتقاد داشت او می تواند در منچستر بسیار بدرخشد. او گفته بود:

این باشگاه برای قهرمانان و اسطوره هایی مانند او ساخته شده است.

 

22- رحیم استرلینگ

 

در سال 2010، تمام باشگاه های بزرگ انگلیسی در تلاش بودند تا استرلینگ را جذب کنند و یونایتد هم از این قاعده مستثنی نبود. استرلینگ که در آن زمان 15 ساله بود، بازیکن بسیار خوبی بود. او برای کوئینز پارک رنجرز به میدان نرفته بود اما آوازه تکنیک و خوب بودن او همه جا پیچیده بود و تیم های بزرگ  مایل بودند تا این بازیکن را به خدمت بگیرند.

 

استرلینگ تنها 50 پوند خرج برای آنها داشت. این مبلغ، رقمی است که به استعداد یابی که رحیم را کشف کرده و به کوئینز پارک آورده بود، پرداخت شد. یونایتد بریان مک کلیر، مدیر آکادمی جوانان خود را برای زیر نظر گرفتن بازی استرلینگ در یک بازی تیم های زیر 18 سال فرستاده بود اما لیورپول پیش دستی کرد و او را در ازای 450 هزار پوند به خدمت گرفت که با پاداش ها و غیره تا 2 میلیون پوند هم می رسید.

 

در نهایت و به لطف بند فروش ذکر شده در قرارداد با لیورپول، کوئینز پارک رنجرز توانست از بازیکنی که هیچ وقت برای آنها به میدان نرفت و فقط 50 پوند خرج داشت، 11 میلیون یورو درآمد داشته باشد.

 

21- آرین روبن

 

چشم های خود را ببندید و تصور کنید روبن در لباس یونایتد است. دو مدافع را از پیش رو بر می دارد، از سمت راست وارد محوطه جریمه می شود، پاس نمی دهد و از فاصله 25 یاردی به سمت دروازه شلیک می کند!

 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفته بود، این بازیکن هلندی می توانست این کار ها را هر هفته با لباس یونایتد انجام دهد تا با پیراهن چلسی، رئال و بایرن مونیخ. روبن می گوید یونایتد قصد داشت در سال 2004 او را به خدمت بگیرد و آرین به دلیل انجام نشدن این انتقال سران یونایتد را شماتت می کند. روبن، فرگوسن را ملاقات کرده و قرار بود در زمین تمرین یونایتد حاضر شود اما پس از آن که به پی اس وی آیندهوون برگشت، هیچ خبر و پاسخی نشنید!

 

در همان زمان چلسی هم خواهان به خدمت گیری روبن بود و خود او می گوید بدین دلیل به چلسی رفتم چون هم برنامه های شان را دوست داشتم و هم هیچ پیشنهادی از یونایتد برایم نرسید. این نقل قول با نقل قول اخیر فردیناند متفاوت است. ریو ادعا کرده بود ستاره هلندی به این دلیل به یونایتد نیامد چون بوی زمین تمرینی منچستر را دوست نداشت!

 

20- جان تری

 

لغزش تری در ضربه پنالتی پنجم فینال مسکو در سال 2008، کمک شایانی به منچستر یونایتد در راه رسیدن به سومین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان کرد. اما در جهان موازی اسطوره چلسی می توانست آن شب در مسکو برای یونایتد بازی کند!

 

تری از بچگی طرفدار یونایتد بود و پیش از امضای نخستین قرارداد حرفه ای با چلسی در سال 1998، حتی به کمپ تمرینی منچستر نیز دعوت شد اما در نهایت این انتقال شکل نگرفت. تری 717 بار با پیراهن چلسی بازی کرد و موفق شد در این مدت 5 قهرمانی لیگ، 5 قهرمانی جام حذفی، 3 قهرمانی جام اتحادیه و یک قهرمانی لیگ قهرمانان و یک قهرمانی در لیگ اروپا را به دست آورد.

 

19- گرت بیل

 

هنگامی که بیل در حال رشد و پیشرفت بود، منچستر از همه چیز او با خبر بود. یونایتد در سال 2007 تلاش کرد تا گرت را به خدمت بگیرد و حتی صحبت از پیشنهاد 10 میلیون پوندی منچستر به ساوتهمپتون بود اما در نهایت بیل راهی تاتنهام شد. خود بیل می گوید:

به این دلیل به تاتنهام رفتم چون فکر کردم می توانم بیشتر در ترکیب اصلی بازی کنم.

 

اما فرگوسن ساوتهمپتون را برای رخ ندادن این انتقال مورد سرزنش قرار می دهد. سر الکس ادعا کرده بود:

این خود بازیکن نبود که پیشنهاد ما را رد کرد بلکه ساوتهمپتون بود.

 

در طول پنج فصل گذشته، بیل در هر پنجره نقل و انتقالاتی به یونایتد لینک شده است. تابستان فصل پیش زیدان به بیل اعلام کرد که می تواند رئال را ترک کند و گرت در آستانه انتقال به چین بود.

 

18- وسلی اسنایدر

 

قصه بی پایان یونایتد و اسنایدر آن قدر ادامه پیدا کرد و کرد و کرد تا در نهایت تابستان گدشته و با بازنشست شدن وسلی به اتمام رسید. قطعا هیچ فرد زنده ای نمی خواهد هیچ مطلب دیگری راجع به آمدن اسنایدر به یونایتد بخواند. به طور خلاصه بگوییم: وسلی هافبک بسیار خوبی بود و یونایتد دو بار تلاش کرد تا او را جذب کند اما این اتفاق هیچ وقت رخ نداد.

 

17- سرخیو راموس

 

15 سال است که راموس عضو تیم رئال است. هر بار که او و رئال در حال مذاکره برای تمدید قرارداد بوده اند، اتفاقات عجیب و غریبی رخ داده است. قصه از این جا آغاز شد که رسانه های اسپانیایی مدعی شدند منچستر یونایتد قصد دارد تا سرخیو را به خدمت بگیرد.

 

این داستان ها آن قدر ادامه داشتند تا خود راموس در یک کنفرانس خبری حاضر شد و اعلام کرد که با رئال قرارداد جدید و با درآمد بیشتری امضا کرده است. جالب است بدانید که قرارداد راموس تابستان آتی به اتمام می رسد. بنابر این ما به شما هشدار می دهیم که خود را آماده شنیدن اخبار مربوط به انتقال او به یونایتد بکنید.

 

16- جان بارنز

 

نخندید! جان بارنز می توانست یک بازیکن یونایتد باشد. پیش از انتقال او به لیورپول در سال 1987، یونایتد به خرید این بازیکن علاقه داشت و فرگوسن اذعان کرده که با عدم تلاش برای نهایی کردن معامله جذب او، مرتکب خطای بزرگی شده است.

 

از یک طرف استعداد یابان یونایتد متقاعد نشده بودند که بارنز فرد مناسبی برای منچستر است و از طرفی وینگر دانمارکی تیم، یسپر اولسن قرارداد طولانی مدت جدیدی را با باشگاه به امضا رسانده بود. فرگوسن حسرت جذب نکردن او را خورد اما خود بازیکن هرگز حسرت نخورد. در نخستین فصل حضور در لیورپول، او قهرمان شد و برترین بازیکن سال از دید اتحادیه لقب گرفت.

 

15- پتر چک

 

در سال 2003، فرگوسن برای تماشای بازی دروازه بان جوان اهل چک تیم رنس به همراه استعدادیابان راهی فرانسه شد. او قبلا اخبار مساعدی از بازی این دروازه بان دریافت کرده بود و اکنون وقت بررسی شخصی بود. الکس فرگوسن از عملکرد چک تحت تاثیر قرار گرفت اما متقاعد نشد که او همان دروازه بانی است که یونایتد در آن مقطع به او نیاز دارد. فرگوسن در این باره می گوید:

او آن زمان 18 یا 19 سال سن داشت و من به خودم گفتم او برای بازی در تیم ما بسیار جوان است.

 

سفر فرگی آن طور که خود او فکر می کرد بی ثمر نبود. بازیکن دیگری توجه سر الکس را به خود جذب کرد. این بازیکن اریک دمبابا نام داشت و منچستر در نهایت با پرداخت 3.5 میلیون پوند او را از نانت به خدمت گرفت.

 

14- پاتریک کلایورت

 

پس از واگذار کردن قهرمانی لیگ برتر به آرسنال در سال 1998، یونایتد به دنبال مهاجمی بود که گلزنی را برای شان تضمین کرده و در پست خود بهترین باشد. یونایتد برای جذب کلایورت بر سر رقم 9 میلیون پوند با میلان به توافق رسیده بود اما خود بازیکن حتی از مذاکره با یونایتد امتناع کرد. او پیش از پیوستن به بارسلونا گفته بود در انگلیس تنها حاضر است برای یک تیم به میدان برود و آن تیم آرسنال است.

 

فرگوسن قبل از خرید دوایت یورک از استون ویلا با مبلغ 12 میلیون پوند گفته بود:

شاید پاتریک خبر ندارد که یونایتد چه تیم بزرگ و با عظمتی است.

 

در نخستین فصل حضور یورک در منچستر، او 29 گل برای این تیم زد و یونایتد فاتح سه گانه شد.

 

13- گری لینه کر

 

در اواخر دهه 1980، یونایتد دو بار شانس جذب لینه کر را داشت اما هیچ گاه در این امر موفق نبود. نخستین بار سال 1988 بود که بارسا اعلام کرد این مهاجم انگلیسی در ازای مبلغ 2.5 میلیون پوند در دسترس است. آن موقع یونایتد به تازگی مارک هیوز را با مبلغ 1.8 میلیون پوند از بارسلونا باز گردانده بود و پرداخت چنین رقمی برای یک مهاجم دیگر منطقی به نظر نمی رسید.

 

لینه کر یک فصل دیگر در نیوکمپ ماند و سال 1989 با مبلغ 1.1 میلیون پوند راهی تاتنهام شد. طبق گفته لینه کر، یونایتد و تاتنهام در حال تلاش برای نهایی کردن انتقال او به تیم های خود بودند اما سرانجام گری در روز 14 ژوئن به وایت هارت لین منتقل شد. او هنوز ادعا می کند که خودش انتخاب کرده تا به تاتنهام برود. او در این باره می گوید:

باید به خاطر داشته باشید که منچستر یونایتد سال 1989، منچستر 4 یا 5 سال بعد نبود.

 

 

12- آنتون گریزمن

 

یونایتد در تابستان سال 2017 آماده بود تا بند آزاد سازی 87 میلیون پوندی موجود در قرارداد گریزمن و اتلتیکو مادرید را فعال کند اما این بازیکن فرانسوی تصمیم گرفت تا در تیم اتلتیکو بماند. از انجایی که اتلتیکو توسط فیفا از خرید بازیکن محروم شد و آن ها قادر نبودند جانشینی برای این بازیکن جذب کنند، گریزمن با امضای قرارداد جدیدی در جمع شاگردان سیمئونه ماندگار شد.

 

او دو فصل بعد اتلتیکو را ترک کرد و جدایی او بسیار دوستانه بود. بارسلونا تا سال 2019 صبر کرد چون در این سال بند فسخ قرارداد این بازیکن فرانسوی از 200 میلیون یورو به 120 میلیون یورو کاهش می یافت و در نهایت او راهی نیوکمپ شد.

 

11- ویرجیل فن دایک

 

ژوزه مورینیو در تابستان سال 2017 قصد جذب یک مدافع مرکزی را داشت. او اسمالینگ، جونز، روخو، بایی و بلیند را داشت اما از عملکرد هیچ کدام چندان راضی نبود. ژوزه لیست 3 نفره ای را به باشگاه ارائه کرد و از سران تیم خواست یکی را برایش به خدمت بگیرند. اسامی موجود در این لیست به ترتیب حروف الفبا عبارت بودند از: مایکل کین، ویکتور لیندلوف و ویرجیل فن دایک.

 

در روز 15 ژوئن، یونایتد با بنفیکا برای انتقال لیندلوف به تئاتر رویاها با مبلغ 31 میلیون پوند به توافق رسید و شش ماه بعد، ویرجیل فن دایک در ازای 75 میلیون پوند از ساوتهمپتون راهی بندر آنفیلد شد و لباس قرمز ها را بر تن کرد.

 

10- آلن شیرر

 

بازیکنان زیادی پیدا نمی شوند که پیشنهاد منچستر را رد کنند اما آلن دو بار این کار را کرد. مرتبه اول وقتی بود که در سال 1992، از ساوتهمپتون به بلکبرن رفت و دفعه دوم، چهار سال بعد و زمان پیوستن به نیوکاسل بود. در سال 1996 به یونایتد گفته شده بود که شیرر قصد آمدن به یونایتد را دارد و شم گلزنی بالای او می توانست فاتح دو گانه این فصل را به تیم بهتری تبدیل کند.

 

مذاکرات با شیرر و مدیر برنامه اش انجام شد. همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا اینکه مدیر برنامه های این بازیکن سر الکس را فرا خواند و به او اعلام کرد که آن ها قصد پیوستن به نیوکاسل را دارند. فرگوسن هم به دنبال سایر گزینه ها رفت و رونی جانسن، جوردی کرویف، کارل پوبورسکی، ریموند ون در گو و یک مهاجم جوان نروژی به نام سولشر را به خدمت گرفت.

 

سولشر در مدت زمان حضورش در یونایتد شش لیگ برتر، دو جام حذفی و یک لیگ قهرمانان را فتح کرد. شیرر برای باشگاه دوران کودکی اش 148 گل به ثمر رساند اما هیچ عنوانی فتح نکرد. البته آلن اصرار دارد که از رد پیشنهاد یونایتد اصلا پشیمان نیست.

 

9- ادن هازارد

 

در سال 2012 هازارد باید بازیکن یونایتد می شد. همه چیز طبق روال بود تا این که او با مبلغ 32 میلیون پوند راهی چلسی شد. تیم های منچستر سیتی و تاتنهام هم قصد جذب او از لیل را داشتند اما هازارد می گوید پس از صحبت با دروگبا و جو کول، چلسی را انتخاب کرد. دیگران چندان مطمئن نیستند. فرگی می گوید قیمت درخواستی لیل برای هازارد بسیار زیاد بود و یونایتد از پرداخت 6 میلیون پوند به ایجنت هازارد برای تمام کردن معامله امتناع کرده بود.

 

ادن به یکی از بهترین بازیکنان خارجی لیگ برتر تبدیل شد و پیش از انتقال 130 میلیون پوندی به رئال در تابستان گذشته، به مدت 7 فصل لباس آبی های لندن را بر تن داشت. یونایتد هم پس از عدم جذب هازارد، کاگاوا را از دورتموند به خدمت گرفت.

 

8- رابرت لواندوفسکی

 

داشتن لوا گلزنی را برای تیم شما تضمین می کند و اگر شرایط به گونه دیگری رقم خورده بود، او می بایست آخر هفته ها در حال شادی پس از گل در الدترافورد می بود نه آلیانز آرنا. طبق گفته رابرت، او در سال 2012 با سران یونایتد مذاکره کرده بود و از ان چه شنیده بود تحت تاثیر قرار گرفته بود اما دورتموند جواز خروج او را صادر نکرد.

 

البته کسی نمی تواند آن ها را سرزنش کند چون لوا  برای شان 30 گل زده بود و کمک کرده بود تا برای دومین فصل متوالی تحت نظر کلوپ فاتح بوندس لیگا شوند. دو سال بعد لواندوفسکی راهی بایرن شد و موفق شده تا الان 230 گل بزند و برای 5 فصل متوالی قهرمان بوندس لیگا شود.

 

7- پاتریک ویرا

 

فرگوسن همیشه به دنبال جذب بهترین بازیکنان بود و این مطلب شامل کاپیتان یکی از دشمنان دیرینه یونایتد هم می شد. منچستر دو بار در سال های 2001 و 2003 تلاش کرد تا پاتریک را به خدمت بگیرد که در هر دو بار ناموفق بود. فرگوسن معتقد بود ویرا خواهان انجام این انتقال است و حتی پس از فروش بکهام به رئال در سال 2003، صحبت از پیشنهاد 22 میلیون پوندی منچستر برای او بود.

 

قرارداد در شرف امضا بود چون تنها یک فصل دیگر از قرارداد ویرا با آرسنال مانده بود اما هواداران به انجام این معامله رضایت ندادند. در روز 12 آگوست، آرسنال اعلام کرد که قرارداد جدید چهار ساله ای را با کاپیتان خود به امضا رسانده که طبق این قرارداد، او هفتگی 70 هزار پوند درآمد خواهد داشت.

 

6- ریوالدو

 

در تابستان 1999 شایعاتی پیرامون ریوالدو و یونایتد مطرح بود. منچستر به تازگی سه گانه را فتح کرده بود و در حال مذاکره برای آوردن ریوالدو به الدترافورد بود. ریوالدو برنده توپ طلا و بهترین بازیکن فیفا در آن سال شده بود و رابطه اش با فن خال، مربی وقت بارسلونا، چندان خوب نبود.

 

اما این مشکلات به قدری جدی نبودند که  بارسا را به فکر فروش یکی از بهترین بازیکنان خود به یکی از قوی ترین رقبای اروپایی خود بیندازد. فرگوسن درباره این ماجرا گفته بود:

بارسلونا هرگز هرگز حاضر به فروش ریوالدو نشد.

 

5- گابریل باتیستوتا

 

باتیستوتا. چه بازیکنی! چه مردی! او شبیه جان بان جوی بود و زننده برخی از بهترین گل هایی است که تا به حال دیده اید. در طول دهه 90 او مرتبا به یونایتد و سایر باشگاه های بزرگ اروپایی لینک می شد. اما بر خلاف تمام علاقه ها، گابریل 9 فصل در فیورنتینا ماند و سرانجام در سال 2000 راهی رم شد.

 

هنگامی که بازی های سری آ به طور مستقیم از تلویزیون انگلیس پخش می شد، باتیستوتا در بهترین فرم گلزنی خود قرار داشت. برای تشخیص آن که چقدر او خوب است، نیازی نبود که شما یک استعدادیاب بین المللی باشید. فقط کافی بود عصر های یکشنبه کانال 4 تلویزیون انگلیس را تماشا کنید.

 

فرگوسن شیفته گابریل بود و یونایتد هم برای جذبش تلاش کرد اما رقم درخواستی بسیار گران بود. سال ها بعد از باتیستوتا پرسیده شد چرا وقتی فرصت رفتن به تیم های بزرگی مثل یونایتد، رئال و میلان را داشت، این کار را نکرد. او پاسخ داد:

من آرامش بازی برای فیورنتینا را ترجیح دادم.

 

4- پل گسکوین

 

یکی از سخت ترین موارد قابل پیش بینی در لیگ انگلیس. چه اتفاقی می افتاد اگر گسکوین به جای تاتنهام راهی یونایتد شده بود؟ آیا فرگی می توانست مانع از مشروب خوری پل حین و بعد از دوران حرفه ایش شود؟ آیا گسکوین تمام قهرمانی ها را به دست می آورد و بازیکن بسیار بهتری می شد؟

 

چه کسی می داند؟ چیزی که ما می دانیم این است که فرگوسن در سال 1998 تلاش کرد تا او را به خدمت بگیرد. گسکوین در آن زمان فقط 20 سال سن داشت و برای تیم ملی انگلیس هم بازی نکرده بود. مشاوران او می خواستند وی با دستمزد 2500 پوند در هفته، گران ترین بازیکن یونایتد از نظر پرداخت دستمزد باشد.

 

این اتفاق قرار نبود هرگز رخ دهد اما پس از ملاقات رو در رو با گسکوین، فرگوسن از انتقال وی به یونایتد اطمینان داشت. آن موقع زمان تعطیلات بود که فرگوسن اخباری را شنید و بسیار شوکه شد. در حالی که الکس فرگوسن در مالت بود، پل با سرمربی تاتنهام، تری ونابلس، ملاقات کرده بود و ظاهرا این ملاقات به خوبی پیش رفته بود. پس از آن این بازیکن تصمیم گرفت تا به تاتنهام بپیوندد.

 

فرگوسن در این باره می گوید:

تانهام با خرید منزلی برای پدر و مادر پل در شمال شرق موفق شد گسکوین را به خدمت بگیرد. از دست دادن شانس جذب او بزرگترین حسرت همه ما بود.

 

3- رونالدینیو

 

اگر طرفدار یونایتد هستید، تابستان 2003 برای تان بسیار عجیب و غریب گذشته است. دیوید بکهام به رئال فروخته شده بود و منچستر در اندیشه جذب یک بازیکن برزیلی به نام رونالدینیو بود. تنها مشکل این جا بود که بارسا پس از از دست دادن فرصت جذب بکهام، برای خرید رونالدینیو مصمم بود.

 

سرانجام بین دو تیم پاریس سنت ژرمن و بارسلونا توافق حاصل شد و این ستاره برزیلی در ازای 30 میلیون یورو راهی نیوکمپ شد. البته یونایتد چندان هم ضرر نکرد. آن ها در فصل بعدی کریستیانو رونالدو از اسپورتینگ لیسبون و یک بازیکن برزیلی دیگر به نام کلبرسون را به خدمت گرفتند.

 

2- زین الدین زیدان

 

مشخص بود که زیدان در تابستان 1996 بوردو را ترک خواهد کرد. او به تازگی برترین بازیکن فصل فرانسه شده بود و زیر ذره بین استعداد یاب های بزرگترین باشگاه های اروپایی قرار داشت. زیدان در لیست بازیکنان مد نظر یونایتد بود و کانتونا به فرگوسن گفته بود که باید حتما او را به خدمت بگیرد.

 

طبق گفته ی رئیس سابق یونایتد، مارتین ادوارد، یونایتد هیچ تلاشی برای جذب زیدان نکرد زیرا در آن مقطع فرگوسن اعتقاد داشت زیزو آن بازیکنی نیست که به او نیاز دارد. زیدان در آن سال بوردو را ترک کرد و در یوونتوس، رئال مادرید و تیم ملی فرانسه موفق شد عناوین بزرگ و مهمی را فتح کند.

 

1- رونالدو

 

یک پدیده. یک بازیکن شگفت انگیز. رونالدوی برزیلی تمام این موارد را داشت. سرعت، قدرت، مهارت و تمام کنندگی بی نظیر. منچستر به جذب او علاقه داشت و شانس خرید این ستاره را در سال 1996 داشت. تنها مشکل این بود که پی اس وی آیندهوون 20 میلیون پوند می خواست.

 

این مبلغ آن زمان پول خیلی زیادی بود اما بارسلونا توان پرداخت آن را داشت. تیم کاتالانی این مبلغ را پرداخت کرد. رونالدو در نخستین فصل حضورش در نیوکمپ 47 گل زد و به یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال تبدیل شد. هواداران یونایتد 7 سال دیگر برای دیدن یک رونالدو با پیراهن قرمز صبر کردند. اما رونالدوی پرتغالی به نوعی حتی از رونالدوی برزیلی هم بهتر بود.

 

منبع: Sky Sports 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
6 ماه قبل

خسته نباشید
یه سوال:
میتونم با ذکر منبع این مقاله و قسمت قبل رو بازنشر کنم؟

سورنا شهرکی
پاسخ به  مهدی
6 ماه قبل

بله حتما راحت باشید.

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x