5 نکته ی قابل توجه از بازی دوستانه منچستریونایتد و وست برومویچ
5 نکته ی قابل توجه از بازی دوستانه منچستریونایتد و وست برومویچ

۵ نکته ی قابل توجه از بازی دوستانه منچستریونایتد و وست برومویچ

یونایتد فنز – اوله گنار سولشر دو ترکیب متفاوت برای رویارویی با وست برومویچ، تیمی که امید زیادی برای صعود به لیگ برتر دارد، به میدان فرستاد.

 

در حالیکه برونو فرناندز و پل پوگبا در یک تیم حضور داشتند، نتوانستند مانع باخت دو بر یک تیم خود شوند. بعضی بازیکنان در هر دو بازی حضور داشتند. شیاطین سرخ انتقام خود را در بازی دوم گرفتند؛ آنها موفق شدند با دبل آندریاس پریرا و تاهیت چانگ حریف خود را شکست دهند.

 

در اینجا به بررسی ۵ نکته قابل توجه در این بازی دوستانه پرداخته ایم:

 

رشفورد باهوش و سریع به نظر می رسد

غیبت طولانی فوتبال به دلیل ویروس کرونا، به معنی بازگشت مارکوس رشفورد به میدان در مقابل تاتنهام هاسپرز می باشد. پیش از مصدومیت رشفورد از ناحیه کمر در ژانویه، او فصل خوبی را سپری کرده بود.

 

طرفداران یونایتد از دیدن رشفورد سرحال، خوشحال خواهند شد. این مهاجم ۲۲ ساله می توانست در این بازی دوستانه دو بار دروازه ی حریف را باز کند، که یک بار دروازه بان مانع شد و بار دوم، دفاع وست بروم توپ را از دهانه ی دروازه بیرون کشید.

 

مارکوس جوان همچنین یک حرکت تکنیکی جالب در محوطه ی جریمه ی وست برومویچ انجام داد، که خشنودی هواداران را در فضای مجازی به همراه داشت.

 

سرنخی در خصوص ضربه ایستگاهی

منچستر بازی اول را به وست بروم واگذار کرد اما دیدن مجدد فرناندز در زمین بازی، برای هواداران دلچسب بود. این هافبک پرتغالی بار دیگر پشت ضربه ی پنالتی ایستاد و آن را بدون هیچ اشتباهی، با حرکت مخصوص خود به گل تبدیل کرد.

 

فرناندز همچنین در این بازی پشت یک ضربه ایستگاهی قرار گرفته بود. او قصد داشت در یک زاویه بسته دروازه ی حریف را باز کند، اما با سیو درخشان دروازه بان رو به رو شد. این می تواند سرنخی باشد در خصوص اینکه در ادامه ی فصل زدن ضربات ایستگاهی همچنان بر عهده ی فرناندز خواهد بود.

 

پیش از تعطیلی مسابقات، فرناندز با یک پاس زیرکانه، آنتونی مارسیال را مقابل دروازه ی منچستر سیتی در موقعیت گل قرار داده بود. سولشر امیدوار است تا چنین حرکاتی را بیشتر در تیم خود مشاهده کند.

 

مشارکت پوگبا و فرناندز

این لحظه ای بود که هواداران منچستر مشتاقانه منتظر آن بودند. بالاخره پوگبا و فرناندز در یک تیم کنار هم قرار گرفتند. بیش از برگزاری تمرینات با تمامی نفرات، پوگبا و فرناندز در گروه چهار نفره ی مشابه قرار داشتند، اما در مسابقه های درون تیمی همیشه رو در روی هم قرار گرفته بودند.

 

در یک صحنه از این بازی پل پوگبا با پاسی در عمق، فرناندز را در موقعیت گلزنی قرارداد، اما هافبک اسبق اسپورتینگ در گل کردن آن ناموفق بود. با این حال این یک نشانه ی مثبت از همکاری این دو بود. همکاری ای که می تواند شانس شیاطین سرخ را برای قرار گرفتن در چهار تیم برتر لیگ افزایش دهد.

 

پوگبا آخرین بار ۲۶ دسامبر مقابل نیوکاسل ظاهر شده بود. اما می تواند این هفته مقابل چشمان خوزه مورینیو، مربی اسبق خود به میادین باز گردد.

 

بازگشت اکسل توانزبه به میادین

اکسل توانزبه پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت خود در بازی اول یونایتد مقابل وست بروم حضور داشت. او زوج دفاعی ای با اریک بایلی تشکیل داده بود. با این حال او احساس خواهد کرد می توانست کار های بیشتری انجام دهد تا مانع به ثمر رسیدن گل دوم وست برومویچ توسط زوهور شود.

 

حالا با بازگشت توانزبه و آمادگی بایلی، سولشر انتخاب های بیشتری برای انتخاب دفاع میانی خود دارد. با این حال انتظار می رود ویکتور لیندلوف و هری مگوایر جمعه شب بازی را از ابتدا آغاز کنند.

 

خودنمایی بازیکنان ذخیره

با بازگشت بازیکنان کلیدی، اوله گنار سولشر حالا گزینه های زیادی را پیش روی خود می بیند. این می تواند کاهش زمان بازی بازیکنان ذخیره را به همراه داشته باشد.

 

با این حال لیگ جزیره به باشگاه ها این اجازه را داده تا پایان فصل جاری از ۵ تعویض در هر بازی استفاده کنند. در نتیجه تعداد نیمکت نشینان هر تیم از ۷ به ۹ نفر افزایش پیدا خواهد کرد. حالا سولشر گزینه های بیشتری برای تغییر پویایی یک مسابقه در اختیار خواهد داشت.

 

عملکرد آندریاس پریرا و تاهیت چانگ مقابل وست بروم ذهن ها را مشغول خواهد کرد. پریرا در این بازی دبل کرد. او ابتدا با یک شوت دقیق و زیبا دروازه ی وست بروم را باز کرد و سپس با پاس در عمق فرد در موقعیت تک به تک قرار گرفت و موفق شد دبل کند. گل چانگ نیز نتیجه ی اشتباه دروازه بان حریف بود.

 

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: آمار ثابت می کند، تریپیر چیزی بیشتر از نیمکت نشین برای بیساکا

شیاطین سرخ به دنبال جذب تریپیر بوده اند، اما احیا شدن شاو می تواند باعث …

۴ دیدگاه

  1. بازی دوستانه ی اول منو نسبت به امادگی بچه ها نگران کرد امید وارم خودشونو برا بازی تاتنهام جمع و جور کنن

  2. اتفاقا تو این بازی خیلی خوب عمل کردن
    مطمئن هستم که جمعه بچه ها میترکونن و تاتنهام و شفیلد و هرچی که باشه رو لوله میکنیم.

  3. یونایتد تاتنهام رو میبره… شک نکنید

  4. انشا الله میبریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =