یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

5 سال از حضور لیندلوف در منچستر یونایتد گذشت. تحلیلی بر گذشته،حال و آینده این مدافع سوئدی

ویکتور لیندلوف بعد از گذشت 5 سال از حضورش در منچستر یونایتد به اندازه ای که انتظار می رفت نتوانست خواسته های هواداران را برآورده کند و اگرچه خروج او از تیم پیش بینی نمی شود، اما بعید است انتخاب اول سرمربی جدید شیاطین سرخ باشد.

یونایتد فنز – کاپیتان منچستریونایتد ،هری مگوایر، این فصل با انتقادات زیادی روبرو شده است. او عملکرد خوبی از خود به جا نگذاشته و به نظر سرمایه گذاری 80 میلیونی روی وی امری بیهوده بوده است. با این وجود زمانی که در بازی انتهای هفته برایتون با 4 گل منچستریونایتد را نابود کرد، مگوایر در ترکیب اصلی تیم حضور نداشت.

ویکتور لیندلوف در این بازی حاضر بود و روز به روز بیشتر مشخص می شود که این مدافع سوئدی هم پاسخ درستی برای خط دفاع منچستر یونایتد نیست. این موضوع یک واکنش سریع به یک باخت سنگین نیست، ما نیمی از یک دهه را با این مدافع پشت سر گذاشتیم و می بینیم که راه حل خط دفاع تیم ما نبوده است.

پنج سال با ویکتور لیندلوف

بعد از انتقال 31 میلیونی وی از بنفیکا در سال 2017 هواداران منچستر یونایتد 5 سال حضور ویکتور در تیم را مشاهده کرده اند. آن انتقال بسیار حیاتی بود زیرا در جایی که ویرجیل فندایک در دسترس بودو 6 ماه بعد هم راهی لیورپول شد، منچستر یونایتد لیندلوف را به وی ترجیح داد.

مدافع سوئدی در اوایل کار خیلی سختی داشت و بعد از آن به ندرت نمایش های خوبی هم از خود به جا گذاشت و بین نمایش های خوب و بد و نه چندان مناسب در گردش بود و به نظر نمی رسید در سطح ستون های خط دفاعی منچستریونایتد مانند ریو فردیناند، ویدیچ، استیو بروس و یاپ استام باشد.

در باخت اخیر عملکرد لیندلوف توسط رود گولیت به شدت مورد انتقاد قرار گرفت جایی که این آنالیزور هلندی عنوان کرد:

بیایید به نحوه ای که لیندلوف تلاش کرد جلوی این شوت را بگیرد دقت کنیم، حقیقتا من تا کنون چیزی ندیده ام. به او نگاه کنید، او پاهای خود را کاملا باز میکند، دقیقا در پی انجام چه کاری است؟ مثل این می ماند به بازیکن روبرویی بگویی من همه  چیز را برای تو آسان تر میکنم کار خود را انجام بده. افتضاح است، افتضاح.

تمام تیم مقابل برایتون بد بودند اما به طور خاص ویکتور لیندلوف عملکرد کاملا افتضاحی را در بازی های اخیر به نمایش گذاشته است. در باخت خارج از خانه به منچستر سیتی بسیار بد کار کرد و در بازی مقابل لیورپول بخاطر توپی که در صحنه گل سوم تقدیم حریف کرد آماج انتقادات رالف رانگنیک قرار گرفت.

رانگنیک در مصاحبه با MUTV :

راجع به سومین گلی که دریافت کردیم باید بگم این دقیقا کاری بود که مقابل تیمی مانند لیورپول نباید انجام داد و در لیست سیاه ما بود.

این شکل از اشتباهات اخیرا به عادت لیندلوف تبدیل شده است. فصول گذشته او همواره مقابل تیم های فیزیکی تر به مشکل بر میخورد که این مورد را تا حدی سامان داده است اما عملکرد کلی او به هیچ وجه قابل قبول نبوده است. هری مگوایر و رافا واران هم طبیعتا عملکرد فوق العاده ای نداشتند اما ویکتور نسبت به هر دوی آن ها زمان طولانی تری را در باشگاه می گذراند و واضح است که پاسخ طولانی مدت وضعیت آشفته دفاعی منچستر یونایتد نیست.

بنظر میرسد لیندلوف همچنان برای رقابت در این پست باقی خواهد ماند.

سوئد در جام جهانی پیش رو حضور نخواهد داشت که همین موضوع هم به عملکرد بد خود او در باخت شگفت آور سوئد مقابل گرجستان بر می گردد. با حضور رافائل واران و هری مگوایر در این مسابقات ، او به یکی از گزینه های تازه نفس تیم در اواسط فصل تبدیل می شود.

فیل جونز، اریک بایی و اکسل توانزبه هر سه در حال ترک باشگاه هستند که این خود دلیل دیگری بر ماندگاری لیندلوف برای عمق دادن به ترکیب است. البته منچستر یونایتد بدنبال جذب یک مدافع جوان تر از میان یورین تیمبر و گونزالو ایگناسیو نیز می باشد که این موضوع شاید لیندلوف را به انتخاب چهارم خط دفاع تبدیل کند.

پس کار لیندلوف و منچستر یونایتد به پایان نرسیده است اما اگر تن هاخ اینگونه به این موضوع فکر کند دیگر جای بحث نیست. لیندلوف شانس بازی به عنوان انتخاب اول مربی را داشته است و نتوانسته به شکل خوبی از عهده مسئولیت خود بر بیاید ، فلذا رفتن او اشک هواداران تیم را جاری نخواهد کرد و در نهایت با تشکری از خاطرات خوبش با او خداحافظی خواهد شد.

البته مدافع سوئدی میتواند با جذب نظر مربی جدید ورق را برگرداند و برای این کار باید کاملا تبدیل به بازیکن جدیدی شود . عملکرد اخیر او به یک عملکرد مورد قبول نزدیک هم نبوده است.

منبع : united in focus

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x