۳ بازیکن برتر منچستریونایتد مقابل لیورپول

در جریان رقابت های هفته نونزدهم لیگ برتر، دو تیم منچستریونایتد و لیورپول به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت. نگاهی داریم به سه بازیکن برتر شیاطین سرخ در این بازی حساس.

یونایتد فنز – یونایتد و لیورپول یکدیگر را برای عنوان قهرمانی به چالش می کشند، منچستر سیتی و دیگر تیم ها هم جزو مدعیان هستند.

تساوی بدون گل یک نتیجه عادلانه بود. بهترین بازیکنان یونایتد شامل سه مدافع می شود، خط دفاع جایی بود که شیاطین سرخ عملکرد خیلی خوبی داشتند. مدافعان یونایتد محکم و کم اشتباه ظاهر شدند.

لوک شاو

جرمی سونس از عملکرد لوک شاو بسیار تعریف کرد، او گفت “بهترین نمایشی که از یک بازیکن در مارک کردن محمد صلاح دیده ام”. شاو در آنفیلد فوق العاده بود، یک نمایش خوب دیگر از فولبک انگلیسی که در حال تلاش برا محکم کردن جایگاه خود به عنوان گزینه اول سمت چپ خط دفاع یونایتد است.

یک بازی دیگر در پیراهن یونایتد، خوشحال کننده است که شاو توانست هواداران را راضی و عملکرد هم تیمی هایش را بهبود ببخشد، او دوران سختی در یونایتد داشته است. اولین مصدومیت او یک حادثه سخت و سنگین بود. شاو اکنون بهترین بازی هایش را برای یونایتد انجام می دهد.

آمار شاو برابر لیورپول:

۱۰۰% دقت پاس های بلند

۱۰۰% تکل موفقت آمیز

۸۱% دقت پاس

۸ بازیابی توپ

۴ خطا متحمل شده

۴ ذفع توپ

۲ خلق موقعیت

۱ خلق موقعیت بزرگ

کلین شیت

عملکرد او نشان می دهد وجود رقابت در هر پست چقدر مهم است. بهترین نمایش های شاو از زمان خرید تلس بوده است، همین اتفاق باید برای پست دفاع راست انجام شود.

پل پوگبا

او یک فرصت طلایی از دست داد. گل پیروزی بخش در آنفیلد، این می توانست تمام اشتباهات گذشته پوگبا را از ذهن هواداران بیرون کند. آلیسون سیو خوبی انجام داد اما پوگبا توپ را دقیقا به جایی فرستاد که او حضور داشت.

اگر این صحنه را کنار بگذاریم، پوگبا عملکرد خوبی داشت. او در پستی بازی کرد که آزادی بیشتری نسبت به فرد و مک تومینای داشت. موقعیت هافبک فرانسوی به او اجازه خلق موقعیت می داد، کاری که انجام داد. سولشر درباره او گفت: “پل امروز کاملاً درخشان بود.” درست است، او تلاش زیادی کرد.

هری مگوایر( و لیندلوف)

مگوایر عملکرد همیشگی خود را داشت. عالی در هوا، سد توپ های فراوان و پاسکاری خوب در دفاع. منصفانه است اگر بگوییم مگوایر و لیندلوف باید مورد تشویق قرار بگیرند، مدافع انگلیسی بیشتر از هر بازیکن دیگری سد توپ داشت(۵) و بیشترین دفع توپ هوایی را داشت(۴). لیندلوف در نیمه دوم عملکرد خوبی داشت و موقعیت خارق العاده لیورپول را متوقف کرد.

بسیاری می خواستند زوج هری مگوایر و بایی را در خط دفاع ببینند اما لیندلوف به ترکیب اصلی برگشت و همه را تحت تاثیر قرار داد. او در تمام دوئل های هوایی خود پیروز شد و ۱۰ دفع توپ داشت.

لیندلوف یک تفاوت بزرگ نسبت به بایی دارد. او پاس های هوایی و پشت دفاع خوبی می فرستد. بایی اما از نظر دفاعی بهتر است. دلیل فیکس بودن او نیز همین بود؛ دادن پاس های بلند و پشت خط دفاع لیورپول برای مارکوس رشفورد. این حرکت در طول بازی انجام نشد اما بهرحال، لیندلوف در از نظر دفاعی عالی ظاهر شد.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی حسین اسدی

red devills since 2006

مطلب پیشنهادی

مقاله: کریستیانو رونالدو دلیل تردید منچستریونایتد در مورد کاوانی است

قرارداد ادینسون کاوانی در پایان فصل جاری منقضی می شود و یونایتد قصد دارد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =