۵ نکته اساسی در پیروزی یونایتد مقابل آستانه
۵ نکته اساسی در پیروزی یونایتد مقابل آستانه

۵ نکته اساسی در پیروزی یونایتد مقابل آستانه

یونایتد فنز – با نگاهی به شیوه بازی و چینش شیاطین سرخ به چند نکته پی خواهیم برد که در ادامه مطلب به ۵ مورد از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

تمرکز اصلی سولسشر بر لیگ برتر

 

تقابل دیشب نشان می دهد که حداقل مرحله گروهی لیگ اروپا جزو نگرانی های مربی نروژی نیست. او تیم خود را با ۹ تغییر در ترکیب اصلی به میدان فرستاد و تنها مارکوس راشفورد و نمانیا ماتیچ در جای خود حضور داشتند.

 

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که میسون گرینوود و اکسل توانزبه که از امید های آینده دار آکادمی می باشند برای اولین بار در ترکیب اصلی حاضر خواهند بود. همچنین اسامی دیوگو دالوت، آنخل گومز و تاهیت چانگ در این لیست دیده می شد.

 

 

از طرفی فیل جونز، مارکوس روخو، فرد و سرخیو رومرو نیز برای اولین بار در این فصل از ابتدای کار وارد میدان شدند. آن ها به ندرت حتی در لیست ۱۸ نفره دیده حضور داشته اند، از این رو کاملا مشهود است که سولسشر قصد دارد به مهره های اصلی خود استراحت دهد. وی به خوبی واقف که اولویت اول باشگاه بازگشت به لیگ قهرمانان می باشد و بهترین راه جهت دستیابی به این هدف، رقابت در لیگ برتر با بازیکنانی آماده خواهد بود.

 

پوگبا و ماتا کافی نمی باشند

 

با مصدومیت پوگبا، ماتا تنها هافبک بازی ساز تیم جهت انتخاب می باشد. با در نظر گرفتن اهداف نقل و انتقالاتی باشگاه و عدم تمایل به صرف هزینه در رابطه با مهره های میان سال و گران قیمت، شرایط موجود به هیچ وجه تاثیر مثبتی در روند تیم نخواهد داشت.

 

هنگام مالکیت، توپ تقریبا بدون هدف در زمین گردش می کرد و هیچ کس نبود که بتواند قفل دفاعی حریف را بگشاید. هر چند در دیگر نواحی بخصوص جناحین کیفیت خوبی به چشم می خورد و حتی در این دیدار چانگ، گومز و راشفورد نمایش خوبی در ارسال و نفوذ ها ارائه دادند. اما زوج ماتیچ و فرد در بهترین حالت نقشی تابعیتی دارند و هیچگاه نمی توانند خلاقیت لازم را به تیم تزریق نمایند.

 

 

ماتیچ در حفظ مالکیت بسیار آرام و مطمئن عمل کرده و برنامه های هجومی حریف را به خوبی تخریب می نماید. فرد نیز چنین به نظر می رسد که پیش از انتقال توپ یا از دست دادن آن در صدد انجام حرکتی خاص است، اما تاکنون جایگاه حقیقی او در ترکیب مشخص نشده، البته وی نقش مثبتی در تحرکات دفاعی نیز ایجاد می کند.

 

با این اوصاف یک موضوعی که با قاطعیت می توان در مورد آن صحبت کرد این است که یونایتد نیاز مبرم به تقویت خط میانی خود دارد.

 

کریس اسمالینگ تصمیم درستی گرفت

 

یکی از اتفاقات عجیب تابستان، انتقال قرضی اسمالینگ به رم بود، البته این موقعیت می تواند زمان بیشتری جهت حضور در میدان نسبت به اولدترافورد در اختیار او قرار دهد و باعث پیشرفت او گردد.

 

اما باقی ماندن فیل جونز در یونایتد را نمی توان بهترین تصمیم برای او در نظر داشت. او تاکنون حتی یک دقیقه در چهارچوب لیگ برتر به میدان نرفته است، با این که از سال ۲۰۱۱ که به شیاطین سرخ پیوست همواره یکی از مهره های ارزشمند تیم محسوب می گردید.

 

 

تنها یک بار حضور در ترکیب اصلی آن هم در رقابت های لیگ اروپا چیزی نیست که برای یک بازیکن ۲۷ ساله که بهترین دوران سنی خود را سپری می کند، مفید واقع شود. با این حال شرایط به نحو مطلوبی برای او پیش نمی رود و هر عملکردی پایین تر از حد انتظار برای او گران تر از همیشه تمام خواهد شد و ارزش او را بیش از پیش کاهش خواهد داد.

 

در این دیدار نیز نتوانست آن طور که باید توقعات را برآورده سازد. در نیمه نخست به راحتی توسط رومان مرتضایف کنار زده شد و خیلی خوش شانس بود که توپ در زیر پای مهاجم حریف گیر کرد و فرصت را از دست داد. غیر از آن موقعیت قابل توجه دیگری ایجاد نشد و جای تهجب نخواهد بود که در صورت امکان اولدترافورد را ترک نماید.

 

یونایتد نیاز به یک رهبر دارد

 

یونایتد به پیروزی با یک گل قناعت کرد و برای آن زحمت بسیار زیادی هم کشید، چرا که طبق انتظارات می بایست این ۳ امتیاز را از آن خود می کرد. هر چند چندین مرتبه موقعیت هایی نزدیک به گل به دست آوردند، اما این موضوع نمی تواند واقعیت را تغییر دهد که آن ها به اندازه کافی خوب عمل نکرده و البته بد هم نبودند.

 

در واقع می بایست به راحتی بر حریفی چون آستانه غلبه می کردند، اما پس از گذشت تنها ۱۵ دقیقه از بازی چنین به نظر می رسید که دیگر راه حلی برای بدست آوردن نتیجه ندارند. آن ها نیاز به یک رهبر دارند، نه لزوما رهبری یک مدافع مانند ریو فردیناند، بلکه یک نفر که کنترل بازی را در دست بگیرد و سرعت و تحرک تیم را براساس اصالت باشگاه هماهنگ نماید.

 

 

کسی که عطش و انگیزه ای حقیقی داشته باشد و توپ را برداشته و اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار دهد تا هر آن چه که در وجود دارند در زمین ارائه دهند. شاید در حال حاضر تنها موردی که بتوان به آن اشاره کرد مارکوس راشفورد باشد، اما انصافا انتظار چنین مسئولیت سنگینی از یک جوان ۲۱ ساله که با تعداد زیادی بازیکن بی تجربه احاطه شده است، امکان پذیر نیست.

 

از طرفی پوگبا هم ثابت کرده است که نمی توان حساب زیادی روی او باز کرد و از غریزه لازم برخوردار نیست. این بازی کاملا این موضوع را نمایان ساخت که یکی از کمبود های اصلی یونایتد، عدم وجود شخصیت رهبری در میان بازیکنان می باشد.

 

میسون گرینوود ناجی شیاطین سرخ

 

با وجود آن که این بازیکن تنها ۱۷ سال سن دارد ولی انتظار زیادی از او می رود، تا جایی که او را با رابین فن پرسی مقایسه می کنند و در این بازی نیز زمانی که در دقیقه ۷۳ با ضربه خارق العاده پای راست خود دروازه حریف را گشود، یاد و خاطره اسطوره هلندی را زنده نمود. او با این گل همه را نجات داد.

 

 

اول از همه اوله گونار سولسشر و هم تیمی های خود را از مواجهه با سیل انتقادات ها و سرزنش ها از عدم شکست تیمی چون آستانه در اولدترافورد، نجات داد. مهمترین دیدار در گروه L.

 

پس از آن هواداران حاضر در استادیوم را نجات داد، که پس از از دست رفتن فرصتی که مارکوس روخو فراهم نمود، تا سر حد جنون فریاد می کشیدند.

 

و در آخر کسانی که تا پاسی از شب پای تلویزیون نشسته و دیگران را از تماشای سریال هایی همچون Peaky Blinders و Great British Bake Off محروم کرده بودند.

 

منبع: Independent

۰

درباره ی brootan

مطلب پیشنهادی

سه بازیکن برتر منچستر یونایتد مقابل وست برومویچ

شیاطین سرخ در حقیقت بازی سختی پیش رو داشتند اما موفق شدند اولین برد خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *