یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

یک خبر جنجالی و قدیمی: سر الکس کبیر بعد از شکست گالاتاسرای با پلیس درگیر شد

سر الکس کبیر بعد از شکست گالاتاسرای با پلیس درگیر شد ...

یونایتد فنز – سفر یونایتد به گالاتاسرای در سال ۱۹۹۳ بنا به دلایلی بسیار مفتضح بود اما سر الکس تصمیم خود را عوض نکرد و از انجا برنگشت.

به گزارش منچستر ایونینگ نیوز ، کاپیتان سابق شیاطین سرخ استیو بروس فاش کرد که در برخورد و درگیری با پلیس ترکیه در سال ۱۹۹۳ سر الکس هم دخالت داشته است . بازی یونایتد در مرحله ی حذفی لیگ قهرمانان با گالاتاسرای بعد از اخراج کانتونا به یک کابوس تبدیل شد و سپس بین بازیکنان و پلیس در ورزشگاه علی سامی ین درگیری ناگهانی رخ داد .
هواراران گالا با شعار به جهنم خوش امدید از بازیکنان یونایتد استقبال کردند . آن ها در فرودگاه هم شعار راه برگشتی ندارید را سر داده بودند و بعد از این که کانتونا در مسیر ورودی توسط یک پلیس ضد شورش ترکیه ای مورد حمله قرار گرفت ، بازیکنان یونایتد به طور خشمگینانه ای واکنش نشان دادند . کانتونا قول داده بود که آن افسر پلیس را میکشد و روی کین هم این ماجرا را در زندگی نامه ی شخصی اش یاداور شده بود .اکنون استیو بروس نقش سر الکس در ان درگیری را شرح میدهد .
بروس گفت:

” صدها مسگر به همراه سگ های رات وایلری که قلاده به گردن هستند و در مقابل شما عوعو میکنند . یکی از آن سگ ها شروع به فحش دادن به اریک کرد و اریک هم تصمیم گرفت جبرانش کند.
و حالا همه ی ما داریم خراب میشویم . کاپیتان سابق انگلیس برایان رابسون یکی از این هاست . برایان مشتش را میچرخاند و دیوار را سوراخ میکرد . او هیچ وقت قصد نکرده کسی را بزند ، اما ارنجش زخمی میشود ، بازویش کاملا پاره میشود . خون همه جا را فرا گرفته است . او فریاد میزند و یک فرد بزرگ ترکیه ای میاید و شروع به لگد مال کردن او میکند . “

بروس ادامه داد:

“و حالا ما برای او اشک میریزیم . ما سعی میکنیم به هر شکلی شده از دعوا بیرون بیاییم اما ناگهان دیدم که فرگی دارد از پله ها پایین میرود .او بیش از  ۵۰ سال سن دارد اما مستقیم میرود و وارد دعوا میشود.در همان زمان ما به رختکن برگشتیم . فرگی شروع به رجز خوانی میکند.موهای او همه جا ریخته و کراواتش زیر گوشش است و میگوید:هیچ کدام از شما تا به حال دعوا نکرده اید،کرده اید؟ هیچ کدام از افراد تیم من دعوا تا حالا دعوا نکرده اند ، اره ؟ و ما همگی میگوییم رئیس،نه . و او گفت:حتی فکرش را هم نمیکردم . سپس به او به بیرون رفت و به همه گفت که بازیکنانش در راهرو مورد حمله قرار گرفتند . و به یاد دارم که ان شب او در را پشت سر خودش بست و ما همه به هم نگاه میکردیم و میگفتیم:او این کار را خواهد کرد.او جرات این کار را دارد . فرگوسن عهد بست که دیگر هیچ وقت بر نمیگردد اگر چه در سال ۱۹۹۴ یونایتد در مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان با گالاتاسرای مساوی کرد . “

مترجم: سید محمد حسینی

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x