خانه / هیچکدام / گزارش:کلید موفقیت یونایتد شاید خوشحال نگه داشتن مورینیو است

گزارش:کلید موفقیت یونایتد شاید خوشحال نگه داشتن مورینیو است

مربی پرتقالی انقلابی در الدترافورد برانگیخته است و توانایی منچستر در راضی نگه داشتن مورینیو راهی است برای شیاطین سرخ برای بازگشت به روند پیروزی…

برای منچستر یونایتد و مورینیو یکشنبه هرگز نمی توانست بهتر از این پیش برود.منچستر یونایتد اولین رقابت فصل با مورینیو را با برد پشت سر گذاشت،زلاتان گل پیروزی بخش را در اولین دیدار رسمی خود برای یونایتد به ثمر رساند و پل پوگبا اجازه تست پزشکی در کارینگتون را بدست آورد.
همه چیز در این روز نوید یک تابستان بسیار عالی را میداد و اگرچه پیروزی در کامیونیتی شیلد با نتیجه ۲ بر ۱ برابر لستر و قهرمانی در این مسابقه ؛در صورتی که منچستر نتواند به همین ترتیب در لیگ برتر ادامه دهد فراموش خواهد شد، اما بنظر می رسد، خوزه مورینیو همان کسی است که منچستریونایتد این سالها به او نیاز داشته است.
در حالی که چند ماه گذشته همه جا گفته و نوشته می شود که مورینیو باید منچستر را به بهترین شرایط برساند اما از طرفی باشگاه نیز باید به مورینیو بال پرواز بدهد.اما برای این بازی همه چیز بنظر خوب بود.
هنگامی که مورینیو وارد الدترافورد شد از الویتهایش برای جذب بازیکن با خریداران و سران باشگاه صحبت کرد و گفت نیاز به یک مدافع مرکزی ، یک هافبک بازیساز ، یک هافبک قدرتمند و یک مهاجم نوک دارد سپس ،بعد از بیلی ، زلاتان و هنریک میختاریان ،پل پگبا نیز در حال کامل کردن روند قراردادش با منچستر است و همه چیز برای راضی کردن مورینیو یکجا جمع شده است.
کادر مدیریتی اکنون کار خود را به خوبی انجام داده و گذشته از هر حرکت ثانویه پس از این مخارج حال نوبت به مورینیو رسیده تا نقش خود در موفقیت این داد و ستد را ایفا کند.اکنون این مرد ۵۳ ساله هر آنچه که می خواسته را بدست آورده از بهترین شغل در انگلستان گرفته تا خریدهای بزرگی که در آستین دارد و یکشنبه او بنظر راضی می رسید.
پس از پیروزی در ومبلی او با متانت و بخشندگی پیروزی را به فن خال تقدیم کرد:

“اول از همه ، باید از لوئیس فن خال تشکر کنم چراکه بدونه او اکنون ما اینجا نبودیم تا جشن قهرمانی برگذار کنیم”

او در ابدای کنفرانس خبری پس از بازیش خاطرنشان کرد:

“او FA CUP را فتح کرد و اکنون ما اینجاییم پس این پیروزی را به او تقدیم می کنم”

او همچنین شاهد بود که تاکتیکهایش در طول بازی تقریبا بی نقص به نمایش گذاشته شد.شاید یونایتد هنوز به یکدستی کامل نرسیده است که این مسئله نیاز به زمان دارد و منجر شد بیش از یکبار برای او استرس آفرینی کند اما آنها نشان دادند که کاملا آماده هستند تا به موفقیتهای مختلفی دست یابند.
lin

فرار ژسه لینگارد و دریپل ۴ بازیکن قبل از اینکه کسپر اشمایکل را مغلوب کند این جرقه را در ذهن همه زد که یک چنین استعدادی و چنین جاه طلبی در حفظ توپی در سالهای گذشته و تحت هدایت فن خال بود.ماکوس رشفورد نیز با حرکت خود پشت خط، تاثیر بسزایی روی گلی داشت که زلاتان با ارسال بی نقص و ناگهانی والنسیا به ثمر رساند.
حتی برای مورینیو نیز جای سوال داشت که آیا بال اکوادوری به توانایی خود برای ارسال توپ بعد از دوران فن خال اعتماد داشته باشد.مربی می گوید

:”تغییراتی در راه است که احتیاج به زمان دارد و شاید سال پیش والنسیا این سانتر را نمی کرد و ترجیح می داد پاس به عقب بدهد.بنابراین ما تغییراتی ایجاد کرده ایم.”

pog

اینکه لینک شدن منچستر و مورینیو یکی از طولانی ترین آنها بود و در آخر منجر به جذب مورینیو شد ، آخر رضایت مورینیو نبود اما هرچه بود قدم مورینیو باعث شد پای پوگبا بار دیگر به یونایتد باز شود.
او گفت:

“یونایتد باشگاه ایده آلی برای اوست تا او را به سطحی که می خواهد بیاورد و لیگ برتر ایده آل ترین مکان برای اوست.”

wood
با یک هیئت مدیره ،که معاون اجرایی همچون ادوودوارد که تلاش می کند تمام حرکاتش برای رسیدن به موفقیت باشد و بازیکنانی که بدنبال اثبات خود هستند و بازیکنان جدیدی که جاه طلبی خود را خرج هماهنگی می کنند ،یونایتد برای مورینیو بهترین شرایط را آماده کرده و آخرین خرید نیز همچون پیمان ازدواجی در بهشت می درخشد.
درحالی که موفقیت او در چلسی و رئال ثابت شده است آخرین بار که از او حمایت شد در اینتر بود. جایی که او از یک افتضاح یک افسانه ساخت.تنها دو ماه و یک بازی از حضور او در منچستر می گذرد اما اگر یونایتد به برآورده کردن انتظارات مورینیو ادامه دهد سپس نوبت اوست تا انتظارات را برآورده کند.

ibra
یونایتد فنز به نقل از GOAL.com

درباره ی سعید یزدانی

سعید یزدانی
glory glory man united من سعید هستم و بیش از 20 ساله عاشق منچسترم و اسطوره و الگوی من سرالکس فرگوسنه کبیره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *