یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

گری نویل: سیتی یک امپراتوری ساخته است؛ انتصاب سرمربی بعدی منچستر یونایتد باید با دقت بسیار انجام گیرد

مصاحبه بازیکن اسبق شاطین سرخ را می توانید در ادامه بخوانید.

یونایتد فنز – گری نویل در مورد روند کنونی منچستر یونایتد اظهار داشت:

اگر بیش از یک میلیارد پوند خرج کنید، مربیانی با کلاس جهانی مثل مورینیو و فن خال را بیاورید و آنها در رسیدن به موفقیتی که باشگاه می‌خواهد به مشکل بخورند، نشان میدهد که چیزی به صورت اساسی در باشگاه اشکال دارد و آن این است که آن‌ها پیروز نمی‌شوند.

چیزی باید تغییر کند، تا باشگاه به جایی که باید باشد برسد. ما می‌توانیم منطقی باشیم و بگوییم کاری که اوله انجام داده این است که پلی به سوی آینده‌ای بهتر ساخته و در نهایت فردی با استفاده از آن پل به سوی آن آینده می‌دود و لیگ را می‌برد، اما من در این باره مطمئن نیستم.

وی سپس پیرامون رقیب همشهری شیاطین سرخ صحبت کرد:

من در مرکز شهر منچستر زندگی می کنم. وقتی به سمت بخش تیم منچستر سیتی رانندگی می کنم، فقط یک استادیوم فوتبال را نمی بینم، بلکه یک دی جی را می بینم که خارج از استادیوم موسیقی می‌نوازد؛ من یک فضاسازی، یک تجربه‌ی هواداری و روح سرزندگی را می بینم. آنها در اینجا یک امپراتوری فوتبال ساخته‌اند.

مرد 46 ساله با ذکر تصمیمات اشتباه مدیریتی ادامه داد:

با این حال در اولدترافورد، در جایی که آن‌ها بهترین دارایی فوتبال جهان را به منچستریونایتد آورده‌اند؛ باشگاهی که به نظر من بزرگترین باشگاه دنیاست. شما در هشت سال گذشته پول زیادی خرج کرده‌اید. اما تصمیم‌گیری در این باره واقعا ضعیف بوده است.

با سه نفر از آن چهار مربی قراردادهای بلندمدت نوشته شد یا در ادامه قراردادشان تمدید شد اما آن‌ها در ظرف چند ماه اخراج شدند. این موضوع ممکن است یک بار رخ دهد، اما نمی تواند سه بار اتفاق بیفتد.

گری نویل سپس از سرمربی بعدی شیاطین سرخ سخن گفت:

منچستریونایتد باید یک سرمربی بزرگ را انتخاب کنند، آنها باید این انتصاب بعدی را به درستی انجام دهند تا بر روی کارهایی که در دو تا سه سال گذشته اتفاق افتاده است تمرکز کنند جایی که آنها در بازار نقل و انتقالات سنجیده‌تر عمل کردند و تصمیمات بهتری گرفتند.

با این حال خارج از زمین، آنها باید چشم اندازی برای یک باشگاه فوتبال بسازند یک چشم انداز، ایجاد تجربه هواداری بهتر و بازگرداندن منچستریونایتد به نقطه ای است که از راس کار تا پایین‌ترین نقطه باشگاه ارتباطی مناسب برقرار باشد.

وی ادامه داد:

منچستریونایتد مرتباً در مورد ایجاد ارتباطات دیجیتالی صحبت می کند من در هفته های اخیر بسیار از آنها انتقاد کرده ام به نظر می رسد آنها به الگوریتم ها تجزیه و تحلیل ها و احساسات طرفداران بسیار نگاه می کنند اما آنها باید هسته اصلی را به درستی سازماندهی کنند.

مدافع اسبق یونایتد راجع به نبود یک سخنگوی مناسب در باشگاه گفت:

چه کسی پیام باشگاه فوتبال را به هواداران منتقل می کند؟ من یک نفر را نمی شناسم که هنوز به طور فعال در باشگاه فوتبال حضور داشته باشد که بتواند آن باشگاه را به هواداران منتقل کند.

برخی از افراد در اتاق هیئت مدیره و چند نفری که باشگاه را می شناسند وجود دارند اما آنها توانایی این را ندارند که بتوانند این دیدگاه را به گروهی از افرادی که عاشق این باشگاه هستند، یعنی طرفداران، منتقل کنند.

گری نویل در مورد احتمال بازگشت خود به منچستر یونایتد بیان کرد:

در پایان کار و در این لحظه من به اولدترافورد برنخواهم گشت. این موضوع اتفاق نخواهد افتاد و درست نیست.

برادر فیل در مورد پست سرمربی گری باشگاه های رقیب اظهار داشت:

شما میتوانید به ارزش‌ها و فرهنگ ناب فوتبال دست یابید بدون این که الزاما بزرگترین هوادار آن باشگاه در دنیا باشید. یورگن کلوپ این کار را در لیورپول انجام داده است. پپ گواردیولا یک فرهنگ و هیجان را در منچستر سیتی خلق کرده که خاص است.

وی سپس از انتصاب سر الکس فرگوسن و ارتباط آن با انتصاب سرمربی بعدی صحبت کرد:

در سال ۱۹۸۶، سر الکس بدون اینکه منچستر یونایتد را بشناسد وارد این باشگاه شد. او هیچگاه در شهر منچستر زندگی نکرده بود و هیچوقت سابقه‌ی کار در این باشگاه را نداشت. اما او آن را درک کرد و بلافاصله آن را فهمید کرد. آن فهم را در اختیار همه گذاشت و یک سلسله خلق کرد.

من نمی‌گویم که منچستر یونایتد باید یک سلسله خلق کند، اما باید مربی‌ای پیدا کند که بتواند چیزی را از ریشه بسازد. او باید بتواند با هواداران ارتباط برقرار کند؛ فرهنگ، ارزش‌ها، اصول، سرگرمی، خطرات و هرچیزی منچستر‌یونایتد هست را باید بتواند درک کند.

کارشناس کنونی فوتبال از هواداران هر باشگاه گفت:

در هر باشگاهی، هواداران مهم‌ترین افراد آن مجموعه هستند. هواداران منچستر‌یونایتد جزو وفادارترین طرفداران در جهان هستند. در نهایت، آن‌ها به اینکه اوله گونار سولشر در سه سال گذشته تمام تلاش خود را کرده است، احترام خواهند گذاشت.

گری نویل ادامه داد:

منچستریونایتد همیشه اینجا خواهد بود، مردم می آیند و می روند اما باشگاه همیشه اینجا خواهد بود بدون توجه به کادری که در آن گذرا هستند واقعیت این است که در روزهای خوب و بد هنوز باشگاه ما است و شما از آن حمایت می کنید

من طی 18 سالی که رشد کردم قهرمانی تیم محبوبم در لیگ را شاهد نبودم، به آن عادت کرده ام و مشکلی با آن ندارم. سپس باورنکردنی ترین 20 سال زندگی ام را صرف بخشی از چیزی کردم که در آن عناوین زیادی کسب کردیم من هر دو طرف خوب و بد داستان را تجربه کرده‌ام و عجله‌ای ندارم، جایی نمی‌روم هنوز هم تا روزی که بمیرم طرفدار منچستر یونایتد خواهم بود و این هرگز تغییر نخواهد کرد.

وی در نهایت از سرمربی سابق نروژی شیاطین سرخ صحبت کرد:

جدایی سولشر روز غم انگیزی است، البته که اینطور است، او اسطوره باشگاه است اما روزهای بدتر از این وجود خواهد داشت. منچستر یونایتد تا مدت ها بعد از امروز هوادارانش را خواهد داشت، صرف نظر از اینکه چه کسی برای این باشگاه بازی می کند و در آینده چه اتفاقی می افتد.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x