گابریل ماگال‌هائس کیست؟ لزوم خرید یک مدافع برای شیاطین سرخ
گابریل ماگال‌هائس کیست؟ لزوم خرید یک مدافع برای شیاطین سرخ

گابریل ماگال‌هائس کیست؟ لزوم خرید یک مدافع برای شیاطین سرخ

اختصاصی یونایتدفنز- پس از تمدید قرارداد کریس اسمالینگ و فیل جونز بسیاری به انتقاد از اوله گونار سولسشر و مدیران باشگاه پرداختند. آنها این کار را در جا زدن و دلیلی برای ادامه وضعیت نامطلوب منچستریونایتد می‌دیدند. با این حال جونز به گزینه آخر اوله در خط دفاعی تبدیل شد و اسمالینگ به خارج از انگلیس قرض داده شد. حالا یونایتد می‌تواند حدود ۲۰ میلیون پوند از فروش اسمالینگ درآمد کسب کند. همچنین فروش مارکوس روخو و فیل جونز از اهداف مشخص باشگاه است.

 

نیاز منچستریونایتد به جذب مدافع میانی

مصدومیت بیش از اندازه روخو و جونز، اشتباهات فردی و سطح پایین آنها از دلایلی است که سولسشر و باشگاه را مجاب به فروش آنها می‌کند. کریس اسمالینگ نیز علی‌رغم اینکه در فصل جاری در رم درخشید، در منچستریونایتد فرصت کافی داشت اما نتوانست عملکرد راضی‌کننده‌ای را ارائه دهد. همچنین با توجه به سن بالای او، ترجیح کادر فنی فرصت دادن به بازیکنان جوان‌تر و پرورش آنها برای آینده است. با حذف این سه بازیکن، یونایتد چهار مدافع میانی دارد. با در نظر گرفتن فشردگی بازی‌ها و سابقه مصدومیت‌های اریک بایی و اکسل توانزبه جذب یک بازیکن دیگر ضروری بنظر می‌رسد.

 

منچستریونایتد در تابستان گذشته ۱۳۰ میلیون پوند برای ترمیم خط دفاعی خود هزینه کرد و در سال‌های گذشته نیز همواره با خرید دیوگو دالوت، ویکتور لیندلوف، اریک بایی و… در بازار نقل و انتقالات فعالیت داشته است. بنابراین بعید است که در این پنجره، خط دفاعی در اولویت باشد و هزینه‌ای سنگین و غیرمنطقی برای خرید مدافع صرف شود. ضمن اینکه اوضاع خط دفاعی یونایتد خوب است. آنها در لیگ برتر با ۳۶ گل خورده رتبه سوم را دارند و با بهترین خط دفاعی (لیورپول) تنها سه گل فاصله دارند. همچنین منچستریونایتد تا به اینجای فصل، در کل رقابت‌ها ۲۶ کلین‌شیت داشته است که رتبه اول در کل اروپا محسوب می‌شود.

 

خرید چه بازیکنی مد نظر است؟

دو مدافع مرکزی را در نظر بگیرید. بیشتر بازیکنان تمایل دارند مدافع سمت راست باشند زیرا اکثرا راست پا بوده و در این سمت احساس راحتی بیشتری دارند. مدافعین راست‌پای کمی همانند هری مگوایر، ویرجیل فندایک و کالیدو کولیبالی هستند که می‌توانند با کیفیت بالا در سمت چپ دفاع بازی کنند. احتمالاً در خبرها شنیده‌اید که سولسشر به دنبال یک مدافع چپ پا است و اگر صحت آن تأیید شود، نشان دهنده این است که هدف کادر فنی پیدا کردن یک مکمل برای هری مگوایر نیست؛ بلکه آنها به دنبال جانشین او هستند. در فصل جاری، مگوایر در تمام بازی‌های لیگ برتر حضور ثابت داشته و در هفته‌های پایانی، خستگی در بازی او محسوس بود. پس به احتمال بالا، باشگاه به دنبال یک ستاره گران‌قیمت نیست و یک جوان بااستعداد برای استفاده چرخشی را مناسب می‌داند.

 

شایعات ضعیفی در خصوص جذب ناتان آکه از تیم سقوط کرده بورنموث شنیده می‌شد. آکه اخیراً با منچسترسیتی مذاکراتی داشته است و بنظر می‌رسد که انتقال او به سیتی در ازای ۴۰ میلیون پوند انجام خواهد شد. اما گزینه‌ای که رسانه‌های معتبرتری آن را مطرح کرده‌‌اند گابریل ماگال‌هائس (Gabriel Magalhães) مدافع برزیلی تیم لیل است. این بازیکن ۲۲ ساله، دو فصل است که در تیم اصلی لیل حضور دارد و در فصل جاری به یک بازیکن ثابت در ترکیب تیمش تبدیل شد. در ادامه مقاله عملکرد این بازیکن در تیم لیل را بررسی می‌کنیم.

 

 گابریل ماگال‌هائس کیست؟

گابریل دوسانتوس ماگال‌هائس کار خود را از باشگاه Avaí FC در برزیل آغاز کرد. در سال ۲۰۱۶ از تیم زیر ۲۰ سال به تیم اصلی منتقل شد و یک سال بعد با مبلغ ۱.۵ میلیون پوند به لیل فرانسه فروخته شد. گابریل دو فصل را به صورت قرضی در تیم‌های تروی (در لیگ دسته دوم فرانسه) و دیناموزاگرب ۲ گذراند. در نهایت به لیل برگشت و در فصل ۲۰۱۸/۱۹ جزئی از تیم اصلی این باشگاه شد. او فصل گذشته ۱۴ بازی انجام داد و در این فصل با تبدیل شدن به مهره ثابت، طی ۲۴ بازی ۲۶۰۰ دقیقه در لیگ و لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. نکته اینکه لیگ فرانسه به دلیل ویروس کرونا ناتمام ماند. گابریل سابقه بازی برای تیم زیر ۲۰ سال برزیل را هم در کارنامه دارد.

 

گابریل ماگال‌هائس که در وب‌سایت ترنسفرمارکت ۱۵ میلیون پوند ارزش‌گذاری شده است، بازیکنی چپ پا است و قدی ۱۹۰ سانتی متری دارد. به نسبت قد بلندش، تحرک و فرزی او قابل قبول است و طبیعتاً قدرت سرزنی خوبی دارد. جدول ۱ مقایسه برخی از آمارها بین مگوایر، لیندلوف، گابریل و آکه را در لیگ برتر کشورشان نشان می‌دهد.

 

جدول۱. مقایسه آمارهای مگوایر، لیندلوف، گابریل و آکه در هر بازی لیگ برتری

  قطع توپ دفع توپ بلاک  پاس (صحیح) پاس ارسالی بلند
هری مگوایر ۱.۹ ۴.۱ ۰.۶ ۶۶ (۸۶%) ۴.۴
ویکتور لیندلوف ۰.۷ ۳.۵ ۰.۵ ۶۰ (۸۶%) ۲.۱
گابریل ۰.۹ ۳.۳ ۰.۸ ۶۲ (۸۲%) ۳.۷
ناتان آکه ۱.۲ ۵.۱ ۱ ۴۲ (۸۷%) ۱.۸

 

 

همانطور که مشاهده می‌شود آمار گابریل چندان هم بد نیست. ضمن اینکه او معمولاً با مهاجمین حریف درگیری زیادی دارد و ۶۷ درصد برد در نبردهای تن به تن نشان از برتری او دارد. او همچنین تکل‌های زیادی را در هر بازی به ثبت می‌رساند. جدول ۲ با جزئیات بیشتر دو معیار اشاره شده را نشان می‌دهد.

 

جدول۲. مقایسه مگوایر، لیندلوف، گابریل و آکه از نظر تکل و دوئل در هر بازی لیگ برتری

  کل دوئل‌ها دوئل موفق دوئل ناموفق کل تکل‌ها تکل موفق تکل ناموفق
هری مگوایر ۶.۵ ۴.۶ ۱.۹ ۱.۴ ۱ ۰.۴
ویکتور لیندلوف ۴.۲ ۲.۷ ۱.۴ ۰.۹ ۰.۸ ۰.۱
گابریل ۵.۳ ۳.۵ ۱.۹ ۲ ۱.۷ ۰.۳
ناتان آکه ۴.۳ ۲.۱ ۲.۲ ۱.۴ ۱.۱ ۰.۳

 

 

گابریل ماگال‌هائس در سمت چپ خط دفاعی بازی می‌کند و همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، احتمالاً یک بک‌آپ برای مگوایر محسوب می‌شود. اگرچه او بازیکنی اثبات شده و یک ستاره نیست و سطح لیگ ۱ فرانسه نیز پایین‌تر از پرمیرلیگ است اما بهرحال مدافع مستعدی به شمار می‌رود و جزو بهترین بازیکنان لیل در فصل جاری بوده است. اگر گابریل واقعاً جزو گزینه‌های اصلی باشد، باشگاه باید با اورتون، ناپولی و پاری‌سن ژرمن برای جذب او رقابت کند. در ادامه کلیپی از مهارت‌های گلچین شده این بازیکن برای آشنایی بیشتر قرار گرفته است.

 

 

۰

درباره ی فرشاد رضایی

مطلب پیشنهادی

ستاره ی جوان پرتغالی، تحت نظر غول های منچستر در مسابقات یورو ۲۰۲۰

مدتی است که رسانه های پرتغالی انتظار دارند نونو مندز از اسپورتینگ جدا شود. +۱

۶ دیدگاه

 1. ممنون از مقاله کاملتون
  اگه ممکنه براتون یه مقاله مفصل درمورد مقایسه چند تا دفاع وسط جوون چپ پا که بهمون تو این یکسال لینک شدن مانند همین گابریل،محمدسالیسو،بدیاشیل،پائو تورس بزارین که متوجه بشیم کدوم بهتره برامون.

  ۰
 2. مدافع خوبیه اگر زود خریداری بشه خیلی میتونه به تیم کمک کنه… از طرفی اگه مدیران منچستر بازم بدنبال خرید سانچو باشن بازم از اینجور بازیکن ها از دستمون میرن…

  ۰
 3. اینجور ک بوش میاد امسال گابریل و سانچو و گریلیش و فن د بیک بیشتر از بقیه تو چشمن
  ۳ تاشون رو بگیریم عالیه
  اگر هم فروش داشتیم میتونیم ب گزینه های بهتر مورد نیاز فکر کنیم

  ۰
 4. بازیکم خوبیه. می تونه مکمل خوبی برای مگوایر باشه. اما یه مشکل ممکنه پیش بیاد. اونم اینه که برزیلیا سابقه درخشانی تو باشگاه نداشتن. شاید سازگاری با سبک زندگی تو منچستر براشون سخت باشه. وگرنه خرید خوبی می تونه باشه برا تیم.

  ۰
 5. بنظرم همین گابریل تو دفاع برا امسالمون کافیه،و سانچو برا حمله که اونم خوبه میمونه یه هافبک حمله ای که من شخصا از هاورتز خوشم میاد

  ۰
 6. سالیسو و بن گادفری خیلی بهتر از این هستن

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =