خانه / مصاحبه / کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پس از پیروزی مقابل تاتنهام

کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پس از پیروزی مقابل تاتنهام

مورینیو:لایق پیروزی بودیم

یونایتدفنز-مورینیو این سرمربی پرتغالی منچستریونایتد کنفرناس مطبوعاتی خودش را این چنین آغاز کرد:

فکر میکنم به چیزی که لایق آن بودیم رسیدیم. بازی سختی بود که میتوانست برای دو تیم بزرگ مساوی شود. فکر میکنم که هردو تلاش میکردند تا برنده شوند اما میدانستند که حریفانی سرسخت دارند. بنابراین در تلاش برای برد همزمان مواظب حریف بودند. فکر میکنم تنها تیمی که شانس داشت ما بودیم، جدا از تمام موقعیت های آنها. ما بسیار خوب آنهارا کنترل کردیم و فکر میکنم که نسبت به آنها ما شانس بیشتری برای برد بازی داشتیم. اما این بازی بزرگی بود، از نظر تکنیکی برای تیم ها و بازیکنان سخت بود. داوری خوب بود. تنها یک کارت زرد در مسابقه ای قوی، تهاجمی، و پنجاه- پنجاه و مثل این بود که آخر مسابقه عمرشان است.”

تعویض هایی در فاز هجومی:

“من تلاش کردم تا بازیکنانی را در همان پست در فاز هجومی به جای بازیکنان اصلی به میدان بیاورم. پوچتینو نیز همین کار را انجام داد. او سیسوکو و سان را تعویض کرد و دمبله و لورنته را بدون تغییر دادن چیدمان بازیکنان به زمین فرستاد. پس فکر میکنم که هر دو میخواستیم پیروز شویم. ولی ما میدانستیم که یک اشتباه در دفاع منجر به شکست میشد، که قبلا برایمان اتفاق افتاده بود. ولی من فکر میکنم این پیروزی نتیجه ی پرس کردن تاتنهام مخصوصا در نیمه ی دوم بود. در ابتدا ما بسیار قوی بازی میکردیم ولی پس از ۱۵ یا ۲۰ دقیقه تعادل در بازی برقرار شد و در نیمه ی دوم سعی کردیم که آنها را پشت سر بگزاریم. با حرکات راشفورد آنها را به دردسر انداختیم. سپس وقتی او خسته شد ما مارسیال را که دوندگی اش با توپ بهتر است به بازی آوردیم. ما تلاشمان را کردیم و مستحق این پیروزی بودیم.”

 

وی همچنین افزود:

باید پیروز بازی میشدیم؟

“همه ی ما احساس میکنیم که باید در تک تک مسابقات پیروز شویم. به همین دلیل است که از شکست مقابل هادرزفیلد بسیار نا امید شدم، چون در آن بازی به نظر میرسید که ما وظایف مان را نمیدانیم و جاه طلب نبودیم و نمیدانستیم که هر یک امتیاز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروز اگر بازی مساوی میشد یا در دقایق آخر یک گل دریافت میکردیم و ۰-۱ میباختیم، به هیچ وجه از بازیکنانم انتقاد نمیکردم چون از همان دقیقه ی اول احساس میکردم که آنها بر سر هر توپ چنان میجنگند که انگار این آخرین مسابقه ی آنهاست. آنها تمام تلاش خود را کردند پس من از عملکرد آنها و نتیجه بسیار خوشحالم.”

نقش مهم مارسیال:

“بعضی اوقات او از ابتدا بازی را شروع میکند و به تیم کمک میکند ولی وقتی او به صورت بازیکن تعویضی وارد زمین میشود، دفعات زیادی گلزنی نمیکند. همین مسئله در مورد راشفورد و لوکاکو نیز صادق است. این بازیکنان بسیار خوب بازی میکنند. امروز ما با دو مهاجم از بهترین مهاجمان اروپا در مقابل سه مدافع مرکزی قوی بازی کردیم. آنها باید مهاجمان ما را پرس میکردند و توپ را از محوطه جریمه خود دور میکردند، کاری که آنها به خوبی انجام دادند چون آنها در بازی کردن با سه مدافع بسیار ماهرند. و آنها به ما این راه حل را دادند تا از زیر فشار خارج شویم و بتوانیم نفوذ کنیم تا بتوانیم اولین ضربه ها را ما به توپ بزنیم و آنها را پرس کنیم. سپس مارسیال با شوتی بد گل را به ثمر رساند. ولی یک شوت بد بعضی اوقات میتواند بسیار زیبا باشد.”

 

وی همچنین در آخر خاطر نشان کرد:

“بازیکنانم تمام توانشان را گذاشتند.اگر بازی با نتیجه ی ۰-۰ یا ۱-۱خاتمه می یافت، احساس من نسبت به بازیکنانم تغییری نمیکرد. آنها تمام تلاش خود را کردند، هر توپ برای آنها مانند مهمترین توپ در کل دوران بازیشان بود. ما بر روی بازی مسلط بودیم و عملکرد خوبی داشتیم. خوب بازی کردن در برابر تیمی قوی احساس بسیار خوبی دارد.”

 

درباره ی محمد آقابراریان

محمد آقابراریان
محمد هستم 12 سالی هستش که طرفدار منچستریونایتد هستم ... یک دنیا و یک منچستر{ از نوع قرمزش :)) }...

جعبه "همچنین ببینید"

اولین کنفرانس مطبوعاتی مورینیو در فصل جدید؛ نارضایتی شدید آقای خاص از شرایط موجود

فصل برای منچستریونایتد آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *