دوشنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / خبر اسلایدی / کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پس از شکست مقابل لیورپول فرصت طلب

کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پس از شکست مقابل لیورپول فرصت طلب

در چهارمین دیدار دوستانه تابستانی منچستر یونایتد، لیورپول موفق شد با نتیجه ۴-۱ تیمی متشکل از جوانان یونایتد را شکست دهد

یونایتد فنز – به گزارش Manutd.com، خوزه مورینیو پس از این دیدار از سیاستهای نقل و انتقالاتی باشگاه به نوعی انتقاد کرد و اعلام کرد که در آغاز فصل جدید با وجود مصدومیتهای متعدد ناشی از خستگی و فشار روی بازیکنان با مشکل مواجه خواهند شد.

وی در ابتدای کنفرانس به خستگی بازیکنان خود اشاره کرد:

“این گامی برای هیچ چیز نیست، اغلب بازیکنانی که به میدان رفتند بازی نخواهند کرد، برخی از انها حتی در لیست تیم حضور نخواهند داشت. این خستگی بازیهاست که به تدریج پسران شجاع مرا نابود می کند.

بچه هایی که همیشه اماده هستند تا همه چیز خود را فدای باشگاه کنند، این گام برای هیچ هدف خاصی نیست. شاید قدمی برای من است تا بیش از هر زمانی بازیکنانم را بشناسم. بازیکنانی را که برای هر کاری اماده هستند را می شناسم، انهایی که اماده نیستند را هم می شناسم. “

او در ادامه دلیل غیبت مارسیال را عنوان کرد و از بازگشت زودهنگام چندین تن از بازیکنان خود خبر داد:

” مارسیال بچه دار شده است و حالا بچه او به دنیا آمده است، شکر خدا بچه ای زیبا و کاملا سالم است. او باید اینجا باشد اما نیست. حالا ما بازی با رئال مادرید و بعد از آن بایرن مونیخ را پیش رو داریم و این شروع ما است.

فقط امیدوارم بچه هایی که در تعطیلاتی به سر می برند که مستحق ان هستند، کمی مواظب خود باشند و بعضی از آن ها کاری که راشفورد و جونز می خواهند انجام دهند را تقلید کنند یعنی کمی زودتر به تیم برگردند تا تلاش کنند و به تیم کمک کنند چون در شروع فصل با مشکل مواجه خواهیم شد. “

مورینیو از سیاست باشگاه در نقل و انتقالات ناراضی است و از عدم جذب بازیکنان مدنظر خود ابراز ناامیدی می کند:

” دوست دارم دو بازیکن دیگر جذب نمایم، به نظرم دو بازیکن را بخدمت نخواهم گرفت، ممکن است یک بازیکن جذب نمایم، این امکان وجود دارد. و درباره ان یک بازیکن من لیستی شامل پنج بازیکن را چندین ماه پیش در اختیار باشگاه قرار داده ام و منتظر می مانم تا ببینم که اگر ممکن بود یکی از ان بازیکنان را جذب نمایم. اگر ممکن بود انجام می شود، اگر ممکن نبود انجام نمی شود. اگر ممکن شود خوب است، اگر نه به جنگیدن و تلاش ادامه می دهیم و ایمان خود را نسبت به بازیکنانی که داریم حفظ می ‌کنیم.

این شکست مقابل لیورپول هیچ ربطی به تقویت تیم ندارد، قوای تقویتی ما پوگبا، فلینی، لیندلوف، رشفورد، لینگارد، ماتیچ، والنسیا هستند. این تیم ما نیست، این لیست بازیکنان ما نیست، ما تقریبا با نیمی از بازیکنان بازی را شروع کردیم، انها به لیست ما متعلق نیستند. روز نهم آگوست، اکثر انها در لیست نخواهند بود. این لیست تیم ما نیست. “

لیست بازیکنان امروز حتی ۳۰ درصد از لیست تیم ما در فصل جاری نیست:

قوای تقویتی؟ شما می گویید بازیکنانی که من دوست دارم بخدمت بگیرم، دوست دارم به تیم خود اضافه کنم، آن بحث دیگری است ولی این لیست تیم من نیست، حتی نیمی از لیست تیم من نیست، حتی ۳۰ درصد از لیست تیم من نیست پس از ان زاویه به ماجرا نگاه نکنید.

می توانید از خود بپرسید که با وجود تمام بازیکنان هنوز هم بازیکن جدید می خواهید، ان سوال دیگری است ولی در رابطه با امروز ما ۴ یا ۵ بازیکن فرسوده داشتیم چون انها به باشگاه و تیم اهمیت می دهند، سعی می کنند همه‌ چیز خود را فدا کنند، حتی خود را به ریسک می اندازند چون نمی خواهند جوانان درون زمین را در مقابل میلان، لیورپول و رئال مادرید تنها بگذارند. نمی خواهند چنین کاری انجام دهند.

بعنوان مثال، بایی قرار نبود بازی کند و وقتی دید اسمالینگ موقع گرم کردن در حال ترک زمین است، خود او تصمیم گرفت که نمی خواهم جوان دیگری به میدان برود، این در حق الکسیس، ماتا، هررا و سایر بازیکنان انصاف نیست. پس سعی می کنیم این بازیها را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم و تا زمانی که جان داشتیم این کار را انجام دادیم. وقتی انرژی تمام شود، خدانگهدار.

لیورپول اینطور نیست که اکثر بازیکنان خود را در اختیار نداشته باشد بلکه انها در دیدارهای قبلی بازیکنان خود را بصورت چرخشی به میدان می فرستند. صلاح ۴۵ دقیقه بازی کرد، همانطور که ما این کار را انجام می دهیم وقتی تمام بازیکنان خود را در اختیار داریم. ما نمی توانیم چنین کاری را انجام دهیم، هررا ۹۰ دقیقه، پریرا ۹۰ دقیقه، پس انرژی تمام شده است. از این بازی چه درسی گرفتم؟ هیچی، در کل هیچی

۳ مصدومیت حاصل از تور پیش فصل آمریکا، شاو اسمالینگ و ماتیچ مصدومان جدید شیاطین سرخ هستند:

” مصدومیت اسمالینگ؟ هیچ نظری ندارم. مصدومیت شاو؟ هیچ نظری ندارم. ماتیچ یک جراحی داشت. بله، البته که او در شروع فصل غایب خواهد بود. نمی دانم ماتیچ کی به میادین باز خواهد گشت. او با مصدومیت از جام جهانی برگشت و زمانی که برای استراحت در تعطیلات داشت برای حل مشکل کافی نبود. او در فیلادلفیا به یکی از متخصصان برتر جهان در رابطه با چنین مصدومیتهایی مراجعه کرد و از کلینیک بیرون نیامد، سریعا جراحی شد تا بیش از این زمان را از دست ندهد. پس ماتیچ غایب است.

ما اینجا بازی نمی کنیم تا تیم یا چیدمان تیم را بهبود بخشیم. بازی می کنیم تا فقط روی فرم باشیم و نتایجی نه چندان احمقانه کسب کنیم و الکسیس تنها بازیکن هجومی است که در اختیار داریم. او تنها مهاجم ما است. وینگر نداریم، مهاجم‌ نداریم، او تنها کسی است که در اینجا حضور دارد و با انگیزه کسی که بیش از اینها را می خواهد نهایت تلاش خود را انجام می دهد.

امروز البته که الکسیس نهایت تلاش خود را انجام داد پس گمان نمی کنم وقتی می گویید او راضی نیست درست گفته باشید. اگر خوشحال نبود دو بازی پیاپی انجام نمی داد. برای من، الکسیس، ماتا، پریرا، هررا، دارمیان، بایی، اینها انگیزه فوق العاده ای دارند، احترام بسیاری برای باشگاه قائل هستند و واقعا از انها و انگیزه انها راضی هستم. “

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

کنفرانس مورینیو پیش از دیدار مقابل برایتون/ رابطه خوب پوگبا و آقای سرمربی

ژوزه مورینیو یش از دیدار یکشنبه‌شب در ورزشگاه آمکس مقابل برایتون کنفرانس خبری خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *