یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

کنفرانس مطبوعاتی مورینیو در آستانه جدال حساس نیمه نهایی جام حذفی با تاتنهام

آخرین وضیعت تیم از زبان مورینیو

یونایتدفنز-خوزه مورینیو کنفرناس مطبوعاتی خود را با گفتن دیدگاهش در خصوص رفتن آرسن ونگر از آرسنال در پایان فصل آغاز کرد:

 اگر او خوشحال باشد، من نیز خوشحال هستم، اگر ناراحت باشد، من هم ناراحت هستم، همیشه برای حریفان خود بهترین آرزوها را داشته ام، پس این برای من موضوع اصلی است. اگر او از تصمیمی که اتخاذ کرده است خوشحال باشد و در انتظار فصل بعدی دوران فوتبالی و زندگی خود باشد، واقعا برای او خوشحال هستم. کاملا مطمئن هستم که ما بعنوان یک باشگاه و بخصوص چون آقای ونگر و آرسنال سالیان بسیاری بزرگترین رقیب دوران سر الکس بوده اند، احترامی که وی لایق آن است را برای او قائل خواهیم شد.

همچنین خبرنگار پرسید که شما جر و بحث های زیادی با ونگر داشته اید، آیا از اتفاقات گذشته پشیمان هستید؟ که مورینیو ان چنین پاسخ داد:

بحث پشیمانی نیست، به نظرم سوال شما یک سوال طبیعی از جانب کسی است که در هیچ کدام از آن موارد طرفین بحث نبوده است، شما مربی نیستید، بازیکن نیستید، قطعا شما نمی ‌دانید ما چقدر برای همدیگر احترام قائل هستیم، حتی اگر اینگونه بنظر نرسد، مانند بازیکنانی که بدلیل رفتار خشونت آمیز در برابر یکدیگر در طول بازی کارت زرد یا قرمز دریافت می کنند، یا حرف های زشتی که در طول بازی حرفه ای خود میزنند‌، مربیان نیز به همین شکل هستند اما کسانی که به یکدیگر احترام بیشتری می گذارند کسانی هستند که با هم مشکل دارند.این نشانگر قدرت و اشتیاق و کیفیت برابر یکدیگر است اما نهایتا ما از یک شغل هستیم و به حرفه همدیگر احترام میگذاریم، بنابراین اگر چه این اتفاق افتاده است چیزی که برای من مهم است این است که چقدر به یک فرد، یک متخصص، شغل و حرفه او احترام میگذارم، من همیشه این را برای کسانی که حافظه کوتاه مدت دارند میگویم، اما نه برای ما که فوتبالی هستیم، چون افراد فوتبالی واقعی، کسانی که درون مستطیل سبز هستند، بازی میکنند، یا مربیان، داوران، کسانی که بخاطر فوتبال و ما زندگی میکنند، افراد فوتبالی حافظه کوتاه مدت ندارند.میدانم که ۳ قهرمانی لیگ برتر و ۷ قهرمانی جام حذفی چه مفهومی دارد، کارهایی که او در ژاپن و فرانسه انجام داد، ارمغانی که به فوتبال فرانسه آورد، و ارمغانی که برای آرسنال در دوره بدون جام فراهم اورد، انتقال از استادیومی به استادیوم دیگر، ما میدانیم او چه کارهایی کرد. امیدوارم او از فوتبال بازنشست نشود‌.

خبرنگارپرسید که آیا به نظر شما این یک پوئن مثبت برای تاتنهام است که بازی در ومبلی برگزار می شود؟ که مورینیو این چنین واکنش نشان داد:

 ببینید، من فینال یک جام را در استادیوم رم و در مقابل رم بازی کردم و پیروز شدم و در استادیوم خود، فینال یک جام را بازی کردم و بازنده شدم.پس به نظرم وقتی وارد این لحظات بزرگ می شوید، با این تصمیمات بزرگ، نیمه نهایی ها، فینالها، فکر نمی کنم در کل یک پوئن مثبت باشد. در برخی از کشورها، حتی نیمه نهایی جام قرعه کشی می شود و شما یا میزبان می شوید یا میهمان، نه در زمین بی طرف مثل انگستان و این فقط فوتبال است. پس من به این دیدار تاتنهام منچستر یونایتد همانطوری نگاه می کنم که به هادرسفیلد منچستر یونایتد نگاه می کردم یا منچستر یونایتد برایتون در اولدترافورد، گاهی اوقات میزبان هستید و گاهی اوقات میهمان‌.این بار میهمان هستیم ولی من مزیتی برای آنها نمی بینم‌، برای من همانند بازی در اولدترافورد است.

همچنین مورینیو  از چگونگی آماده سازی منچستر یونایتد برای بازی فردا می گوید:

 اول از همه، باید از فولهام بخاطر این که اجازه دادند از بهترین امکانات آنها استفاده کنیم تشکر کنم.دیروز به ما اجازه استفاده از استادیوم کریون کاتیج را دادند و امروز از آنها درخواست زمینی در زمین تمرینی آنها (ماتسپر پارک) کردم، و یوکانوویچ مربی فولهام بهترین زمین خود را به ما داد، بنابراین من باید از وی و فولهام تشکر کنم.گمان‌ میکنم برای ما این بهتر است که بعد از بازی برنموث، به جای سوار شدن به هواپیما، برگشت به منچستر، سپس برگشتن در روز بعد، تمرین دوباره در لندن، در اینجا باقی بمانیم‌ چون اکنون تنها کار ما آمدن به لندن بود، ما با هم بودیم، به آرامی تمرین کردیم و به بهترین شکل برای بازی آماده شدیم.

وی همچنین در آخر به این دو پرسش خبرنگار اینگونه پاسخ داد

آیا اگر جامی در فصل جاری کسب نکنید به معنای شکست است؟”خیر” آیا بخاطر این است که فکر می کنید در فصل جاری بقدر کافی پیشرفت داشته اید؟ “بله”

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x