یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

کنفرانس مطبوعاتی سولشیر پیش از دیدار با کاردیف سیتی

آخرین وضیعت تیم از زبان سولشر

یونایتدفنز- سولشر اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را در قامت سرمربی تیم منچستریونایتد با سخن گفتن از سرالکس فرگوسن آغاز کرد و گفت:

منصفانه بگویم او مرا به هر نحوی تحت تاثیر قرار داد. طوری که با افراد برخورد می کرد، طوری که سرمربی باشگاه بود، طوری که ۲۵ بازیکن بین المللی را راضی نگه داشت و تشنه پیشرفت بود ولی همچنین کادر فنی او، فرگوسن استاد من بود اما زودتر درک نکردم که او استاد من خواهد شد. تا پایان، شاید با مصدومیت سال ۲۰۰۳، تمام کارهایی که در شرایط خاص انجام می داد را یادداشت برداری می کردم و با او در تماس بودم، برای مشورت گرفتن هیچکس بهتر از او نیست

سولشر در خصوص قبول سمت مربیگری منچستریونایتد گفت:

خیر، البته که نه! وقتی برای جذب من بعنوان بازیکن با من تماس گرفتند فکر نکردم و این فراتر از غرور و افتخار است که چندین ماه به باشگاه کمک کنم.

وظیفه سولشر در منچستریونایتد:

 کار من تا تابستان است، پنج تا شش ماه برای اینکه فقط کمک کنم در حالیکه در عین حال باشگاه فرایند انتصاب سرمربی بعدی را انجام می دهد.

در خصوص بازیکنان گفت

انها فوتبالیست هستند، خوشحال هستند، روحیه خوبی دارند، هر بار که با افراد جدیدی ملاقات می کنید هیجان زده هستید، اولین بار است که انها را ملاقات می کنید، چندین نفر از بازیکنان را می شناسم، در تیم رزرو یونایتد انها را در اختیار داشتم و فوق العاده بودند.

در خصوص ابقای خود گفت

وقتی چنین پستی را در اختیار می گیرید و از شما می خواهند که شش ماهه قرارداد امضا کنید جواب شما بله است، از اینکه به باشگاه کمک می کنم خوشحال هستم و هدف من این است تا جایی که می توانم خوب عمل کنم و انها نیز درک می کنند که افراد بسیار زیادی وجود دارند که عاشق سرمربی یونایتد شدن هستند، من یکی از ان افراد هستم ولی این موضوعی نیست که درباره ان صحبت کرده باشیم، انها در طول شش ماه اینده فرایندی را جهت گماشتن سرمربی جدید انجام خواهند داد.

سولشر درباره خرید یا خرید های احتمالی در ژانویه این چنین گفت

بله بازیکن جذب خواهم کرد ولی وظیفه من شناخت بازیکنان است. مشاهده بازیکنانی که هر بازی کم و بیش از نروژ انها را دنبال می کردم اما اینکه انها را بشناسم، چه فکری باید کنم تا بتوانم موجب پیشرفت انها شوم و باشگاه نیز کادر فنی و استعدادیابان مورد نیاز را در اختیار دارد، انها اهداف خود را دارند اما من نشستی نداشتم تا درباره این موضوع با انها صحبت کنم.

نظر سولشر در مورد  لوکاکو

او چندین روز مرخصی خواهد داشت، من هنوز او یا الکسیس را ملاقات نکردم. الکسیس نیز در راه بازگشت به منچستر است پس در انتظار ملاقات با انها هستم.

در مورد ترکیب فردا سولشر این چنین گفت

مایکل و کیران تمام فصل در اینجا بوده اند، انها انتخاب و ورودی های خود را دارند ولی بازیهای بسیار زیادی در ۱۰ یا ۱۵ دیدار اینده پیش رو داریم، موضوع انتخاب تیمی است که بهترین نمره را برای کسب نتیجه دریافت می کند اما هر بازیکنی باید بداند که فرصت خود را خواهد داشت، کیران و مایکل فوق العاده بوده اند، بازگشت به خانه و مشاهده این پیشرفت بی نظیر است، دیدن مایکل بعنوان یک مربی خوب و مرد خوبی که است.

در خصوص به پایان رساند فصل جز 4 تیم این چنین گفت

به نظرم اولین موضوع بازی اول است، تفکر در اینکه اصول خود را به بازیکنان انتقال دهم، اینکه انها را متوجه کنم که می خواهم چگونه بازی کنند و بیایید نتایج را بعدا در نظر بگیریم تا ببینیم چند امتیاز می توانیم کسب کنیم ولی این باشگاه پیش از این امتیازات بسیار بسیار زیادی کسب کرده است اما الان ان را هدف قرار نخواهم داد.

اولین کار سولشر در دفتر سرمربیگری منچستریونایتد

البته که همینطور است، من یک بازیکن در این باشگاه بوده ام، سه و سال و نیم در اینجا مربی بودم، ۱۵ سال از بهترین روزهای زندگی خود را در اینجا سپری کرده ام، این سومین بار در زندگی من است، در حال پیرشدن هستم اما این جزئی از ان است، زندگی همین است، وقتی بازیکن یونایتد شدم نیز همینطور بود، نیکی بات اولین هم تیمی من بود که ملاقات کردم، به من سلام کرد، گفت هیجان زده هستی اما حس در خانه بودن را خواهی داشت.

وظیفه سخت سولشر :

وظیفه من کمک به بازیکنان است، کمک کنم تا فرصت خود را بدست اورند، همه انها می خواهند بخشی از منچستر یونایتد باشند، اینجا هستم تا به انها و تیم کمک کنم، در زمینه مدیریت افراد، بعنوان یک بازیکن و مربی بهترین سرمربی را داشتم تا بازیکنان را اداره کنم و موضوع ارتباط برقرار کردن است، با بازیکنانی که بازی نکرده اند نشستی خواهم داشت و با انها صحبت خواهم کرد. وقتی در یونایتد هستید سطح توقعاتی وجود دارد و یکی از انها این است که بازیکن در اختیار تیم باشید و به این فکر نکنید که هیچکس بیشتر از من نیمکت نشین نبوده است. این تمام حرفهای من به بازیکنان است، شاید از نیمکت به میدان بروید و تاثیرگذار ظاهر شوید.

دوران حضور در کاردیف:

قطعا کاملا همینطور است، تا الان حدود ۳۰۰ یا ۴۰۰ بازی بعنوان سرمربی تیم اصلی داشته ام و ان دوران در کاردیف گام بزرگی برای من بود و موجب تحول من شد، تاثیر گذار بود، مرتکب چندین اشتباه شدم ولی اگر اشتباه نکنید تجربه کسب نمی کنید. چندین اشتباه داشتم ولی انها الان در لیگ برتر حضور دارند.

مدیریت بازیکنان

موضوع این است که از تک تک بازیکنان بهترین عملکرد را بگیریم، با انها صحبت کنم، جلسات تمرینی، فلسفه، اصول، چگونه می خواهیم بازی کنیم، مهم نیست که مربی چه تیمی هستید همه بازیکنان می خواهند از سبک بازی شما تصویری داشته باشند، پس با وجود بازیکنان باکیفیت اینکه بازیکنان را مجاب کنید خود را بروز دهند اسانتر خواهد بود. باید با شجاعت بازی کنید، به میدان بروید و مهارتهای خود را نشان دهید، فرگوسن می گفت به میدان بروید و خود را نشان دهید، ریسک کنید. اخرین دیداری که او سرمربی بود ۵.۵ شد، تقریبا پایانی عالی برای او بعنوان یک‌ سرمربی بود و من می خواهم که بازیکنان هم انگونه باشند، پسرانی باشند که عاشق فوتبال بازی کردن هستند و در مقابل بهترین هواداران جهان به میدان بروند

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x