پنج شنبه , تیر ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با کریستال پالاس

کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با کریستال پالاس

مورینیو از آخرین وضیعت بازیکن ها و تیم میگوید

یونایتدفنز- مورینیو کنفرانس خود را با صحبت درمورد تصمیم مک تامینی مبنی بر پوشیدن لباس تیم ملی کدام کشور آغاز کرد وی در این خصوص گفت:

نمی دانم که آیا این درست است یا نه، نمی توانم‌ تایید کنم چون در این مورد هیچ اطلاعاتی ندارم و توصیه من به او درباره تیم ملی نیست، توصیه من به او این است که همینطور فروتن، بسیار مشتاق یادگیری و باهوش بماند. در همین راستا ادامه دهد، همین روند را حفظ کند، سعی کند بجنگد تا دقایقی را برای یونایتد به میدان برود که کار آسانی نیست و سپس تیم ملی فقط یک محصول از این تلاش باشگاهی خواهد بود ولی در کل نمی توانم تایید کنم که هر دو تیم انگلستان و اسکاتلند با او تماس داشته اند.

وقتی ازمورینیو پرسیده شد که آیا از عملکرد اخیر مک تامینی غافلگیر شده است گفت:

خیر، تحول واقعی است ولی بنظرم حاصل شخصیت او بعنوان یک پسر جوان است و بنظرم اطرافیان او افراد مناسبی هستند، من هرگز آنها را ملاقات نکرده ام ولی باید به این پسر با انگیزه وی نسبت به سایرین و فوتبال ایمان بیاورم.من اعتقاد دارم والدین او باید واقعا افراد خوبی باشند که به او ارزشهای درست را آموخته اند. او پسر بسیار مستقلی است، بسیار خونسرد است پس به نظرم او ازمونهای مهمی را پشت سر گذاشته است نه تنها از نظر فوتبالی بلکه از نظر ذهنی، بلوغ، بازی خونسرد در مقابل قهرمانان، بازی در دیدار حذفی لیگ قهرمانان، دو ازمون به روش ذهنی، بنابراین به نظرم طبیعتا راه درازی پیش رو دارد ولی بسیار مستقل و پایدار است و امیدوارم بتواند همین روال را ادامه دهد.

مورینیو در مباره وضیعت مصدومیت فلینی این چنین میگوید:

داستان فلینی متفاوت است، او هنوز بازیکن جوانی است، مصدومیت او عمل جراحی کوچکی داشت ولی عملی جزئی بود و او تا چند هفته آینده دوباره بازی خواهد کرد پس اگر در لیگ قهرمانان از سد سویا عبور کنیم، بنظرم او برای یک چهارم نهایی و نیمه نهایی احتمال جام حذفی آماده خواهد بود. برای چند ماه پایانی نبرد لیگ برتری ما.

مورینیو همچنین در خصوص آینده مبهم ابراهیموویچ در منچستریونایتد میگوید:

همه ما فکر میکنیم که این آخرین فصل او در یونایتد باشد و این موضوع که میخواهد بازی کند و یا دست بکشد انتخاب شخصی خود اوست، فکر میکنم که او حق انتخاب راه زندگی خودش و ‌آینده اش را بخواهد، او بازیکنی عالی است و حرفه ی باورنکردنی دارد که تنها با یک مصدومیت در زمان اشتباه جلوی فصل متفاوتی که می توانست و باید پیش ما حضور میداشت را گرفت.او مصدوم نیست، آیا او واقعا خوشحال است و آیا در این زمان آماده و واجد شرایط برای کمک به تیم است؟ نه، اما او آدم رکی است، قهرمان است، او میخواهد با احساسی که کاملا آماده بازی باشد بازگردد، بنابراین به سختی کار میکند و خوشبختانه بهبودی او به این موضوع کمک میکند و میخواهد جواب مثبت بگیرد.

مورینیو در پاسخ این سوال که تیمش آخر فصل دوم یا چهارم میشود گفت:

فاصله بسیار کمی داریم، شش امتیاز فاصله بین جایگاه دوم تا پنجم فاصله بسیار بسیار کمی است و برای همه دست یافتنی است ولی هر چهار تیم هنوز در لیگ قهرمانان هستند پس ما تمرکز و اهداف دیگری داریم.باید بگویم که همه ما تیمهای بسیار خوبی هستیم علیرغم اینکه گاهی اوقات در جراید میخوانم ظاهرا همه تیمهای دیگر از ما بهتر هستند ولی مطمئن نیستم که در حقیقت اینگونه باشد پس خواهم گفت چهار تیم بسیار خوب و یکی از آنها از لیگ قهرمانان کنار خواهد رفت.اگر از من بپرسید که دومی یا چهارمی را ترجیح می دهم، می‌ گویم از نظر مالی تفاوتی ندارد، از نظر شخصیتی تفاوتی ندارد، شما به لیگ قهرمانان صعود می کنید و حالا حتی تیم چهارم هم نیازی به انجام بازی مقدماتی ندارد.ولی از نظر شخصی دومی بهتر از سومی است پس سعی خواهیم کرد تا نهایت تلاش ممکن را انجام دهیم.البته که حضور بین چهار تیم برتر خیلی دشوار است و این هدف اصلی ماست ولی اگر بتوانیم دوم شویم، سومین نخواهیم شد.

همچنین مورینیو در آخر کنفرانس از آب و هوای برفی میگوید:

دیروز داخل سالن، و امروز در هوای آزاد تمرین کردیم ولی دشواری نداشتیم، سعی کردیم، تلاش کردیم، جو مثبتی بود و نمی توانیم شکایتی داشته باشیم چون تمرین تمام شده است پس تا پایان روز بازیکنان می توانند در خانه باشند

درباره ی محمد آقابراریان

محمد آقابراریان
محمد هستم 12 سالی هستش که طرفدار منچستریونایتد هستم ... یک دنیا و یک منچستر{ از نوع قرمزش :)) }...

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: پریشیچ فوق العاده است

در میان شایعات انتقال پریشیچ به منچستریونایتد، سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ به تمجید از او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *