خانه / هیچکدام / کنفرانس خبری خوزه مورینیو، پیش از بازی با سلتاویگو

کنفرانس خبری خوزه مورینیو، پیش از بازی با سلتاویگو

سرمربی شیاطین سرخ، پیش از این بازی حساس، در مورد شرایط فعلی یونایتد و همچنین میزبان اسپانیایی خود، صحبت کرد.

 

یونایتد فنز- خوزه مورینیو، قبل از رویارویی با سلتاویگو در بازی رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها در مورد این بازی حساس، پاسخ داد.

وی در مورد اهمیت این دیدار حساس گفت:

به نظرم اهمیت دیدار برای هر دو تیم یکسان است. وقتی تیمی به نیمه نهایی صعود می کند، می خواهد به فینال نیز راه یابد. این طبیعی است. لیگ اروپا رقابتی بسیار طولانی است، تیمی که به نیمه نهایی راه می یابد، باید در مرحله گروهی بازی کند، ۳ مرحله حذفی را طی کند و مسافت زیادی را سفر کند. وقتی به این مرحله می رسید، می خواهید در فینال نیز حاضر باشید. این خواسته ما است.

مورینیو راجع به بازگشت دوباره به اسپانیا و تقابل با سلتاویگو گفت:

احساس فوق العاده ای دارم، خوب و طبیعی است. اما آسان نیست. اینها تیمهای خوبی هستند، حریف ما می توانست سویا یا ویارئال باشد و اصلا چنین چیزی وجود ندارد که دیدار آسانی باشد. هواداران هر دو تیم پرشور هستند. من احساس راحتی دارم. برای پرتغالی ها، بودن در گالیسیا عجیب است چون نمی دانیم که آیا در خانه خود هستیم یا نه. ولی مطمئنا از شام خود لذت خواهم برد اما فردا روز کار، کار، کار است.فکر نمی کنم آنها بخواهند بیایند تا از بازی لذت ببرند. اگر این چنین بود مقابل بیلبائو بازی نمی کردند و ۳-۰ می باختند. آنها می آیند تا پیروز شوند. از مرحله یک چهارم نهایی به بعد آنها با تیم دوم خود به میدان رفته اند بنابراین به نظرم این کاملا واضح است که آنها برای پیروزی می آیند.

خوزه در مورد شرایط آمادگی خوان ماتا و بازگشت دوباره او به بازیها هم گفت:

ماتا برای مدتی طولانی مصدوم بود ولی الان آماده بازی کردن است. او باتجربه است، او از معدود بازیکنانی است که در نیمه نهایی و فینال اروپا بازی کرده است. اما تنها ریسک موجود این است که او نمی تواند ۹۰ دقیقه بازی کند. اما این ریسک در صورتی است که او در ترکیب ثابت قرار گیرد، آیا می تواند تا انتها بازی کند. اگر از نیمکت به بازی بیاید مشکلی برای بازی کردن نخواهد داشت. او انتخاب شده است و می تواند کاملا تاثیرگذار باشد.

از مورینیو در مورد وضعیت مصدومان خود در خط دفاعی سوال شد. وی گفت:

بایلی آماده بازی کردن است. شخصیت او به گونه ای است که مقابل هر مشکل غیر ممکنی می جنگد. او آماده بازی است. لوک شاو مصدوم است. مصدومیتی که طبیعتا مهم است ولی ما هنوز منتظر یک نظر پزشکی دیگر و مجموعه پزشکی تیم هستیم تا تصمیم بگیریم چه کار کنیم.

سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ در مورد بازی های پیش روی یونایتد در لیگ جزیره هم توضیحاتی به خبرنگاران ارائه داد:

ما دو بازی در یک هفته مقابل سلتا داریم. مهم است که همه بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. در رابطه با لیگ برتر به نظرم خیلی دیر است چون در آوریل ۹ بازی انجام دادیم، هفت بازی آن در لیگ برتر بود و مشکلات زیادی نیز داشتیم. بازیکنان بسیار زیادی غایب بودند. بخاطر همان بازیکنانی داشتیم که مجبور شدند ۸۰۰ دقیقه فوتبال بازی کنند و تقاص آن را هم پس دادیم. در مقابل تیمهای تازه نفسی بازی کردیم. در حال حاضر نگرش متفاوتی داریم چون لیگ اروپا حتی برای ما مهمتر نیز شده است و این خوب است که سه بازیکن به ما اضافه شدند، بازیکنانی که گزینه های ما را افزایش می دهند.

در انتها، مورینیو در مورد استفاده از بازیکنان جوان و ذخیره های منچستر یونایتد، در بازی های پایانی لیگ برتر، در صورت صعود به فینال لیگ اروپا گفت:

ما بر حسب فرضیه در اینجا صحبت می کنیم. خصوصا من فینال لیگ اروپا را در ذهن خود تصور می‌ کنم وقتی از آن صحبت می کنم، ولی هنوز خیلی زود است تا در این مورد صحبت کنیم چون ما و سلتاویگو هنوز نیمی از راه صعود به فینال را طی کرده ایم. اما اگر بازیکنان قرار باشد در فینال به میدان بروند، برای دیدار یکشنبه در لیگ برتر، پیش از فینال اروپا، انتخاب نخواهند شد. اگر بعنوان یک تیم به ما نگاه کنید، قهرمانی در این رقابتها دستاورد خوبی خواهد بود و باعث خواهد شد تا به لیگ قهرمانان بازگردیم، بنابراین اگر مجبور شویم به بازیکنان در دیدار مقابل آرسنال استراحت دهیم، پس این کار را خواهیم کرد.

 

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *