یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پیش از دیدار با فولهام

آخری وضیعت تیم از زبان مورینیو.

یونایتدفنز- خوزه مورینیو کنفرانس خود را با آخرین وضیعت مصدومان آغاز کرد:

ما کماکان منتظر نتیجه نهایی تست بازیکنانی مانند مارسیال، اسمالینگ و جونز هستیم، بازیکنانی که شبهاتی در مورد احتمال حضور آن ها در بازی بعد وجود دارد، اما جو خوبی در تیم حاکم است و بازیکنان تمام توان خود را به کار می گیرند همانند کاری که کریس اسمالینگ در بازی آخر و جونز در بازی مقابل ساوتهمپتون انجام داد.  این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که بازی های بسیاری پیش رو داشته و با مشکلات مصدومیت دست و پنجه نرم کنید.

مورینیو در پاسخ سوال خبرنگار مبنی بر  اینکه آیا روحیه جنگجویی که به دنبال آن بودید را در بازی مقابل آرسنال مشاهده کردید؟ گفت:

بله. بله حتی اعداد و ارقام و آماری که برای من مبرم و اساسی نیستند نیز گاهی این موضوع را نشان می دهند، آمار گاهی احساس و ایده های ما را تصدیق می کنند و یا گاهی در تضاد با آن ها هستند اما در این مورد خاص به نظر من آمار تاییدیه ای بر نوع بازی تیم من بود که در آن تمام ۱۰ بازیکن بیشتر از بازی های قبل دوندگی داشتند و این دوندگی با کثرت بیشتری همراه بود.

مورینیو در ادامه گفت:

ما بیشتر توپ را تحت فشار قرار می دهیم، برای حریف مشکلاتی را به وجود می اوریم، ما در انتقال سریع بودیم، بنابراین ما این ذهنیت را داشتیم، ما ذهنیتی را که سطح بازی ما را به سطح خوب و سطح بالاتری برساند داشتیم. بازیکنان ویژه ای با ویژگی های خاص وجود دارند.تنها به تعدادی از انها اشاره میکنم: هررا، راشفورد، بازیکنانی هستند که حتی اگر بازی آنها فوق العاده نبود،شدت، میل، اشتیاق و فداکاری انها همیشه وجود دارد، اما من ترجیح می دهم بگویم که به عنوان یک تیم این ذهنیت را داشتیم.

مورینیو در خصوص آماده سازی تیم گفت:

 می دانم فقط ۲ روز برای آماده سازی تیم کافی نیست. درست است که فولهام نیز در موقعیتی مشابه با ما قرار دارد اما احتمالا روشی که آن ها بازی خواهند کرد یا سعی بر بازی کردن خواهند کرد انرژی همسان با انرژی مورد استفاده ما نخواهد برد، اما هیچ عذری موجه نیست. 

مورینیو همچنین افزود:

 چند هفته پیش در همین صندلی نشسته و درمورد ماه دسامبر صحبت می کردم، درست است که هیچ باختی نداشته ایم و مجادله و روحیه خوبی را از خود نشان داده ایم اما تنها یک برد و آن هم مقابل یانگ بویز کسب کرده ایم و بقیه بازی ها را با نتیجه تساوی به پایاین رسانده ایم و نیاز به امتیاز داریم، اما فولهام نیز همانند ما نیاز به کسب امتیاز دارد.

مورینیو در پاسخ به این سوال خبرنگار  مبنی بر اینکه  اگر در این بازی پیروز نشوید این عدم پیروزی چه حقیقتی را درمورد ترکیب تیم شما نشان خواهد داد؟ گفت:

می خواهم مثبت فکر کنم و به فکر این باشم که ما پیروز خواهیم شد اما اگر این اتفاق رخ ندهد، بازیکنان حریف را تحسین خواهیم کرد زیرا آن ها لایق این خواهند بود به این دلیل که بازی ۱۱ نفر در مقابل ۰ نفر نیست بلکه یک بازی مساوی با حضور ۱۱ بازیکن در مقابل ۱۱ بازیکن خوب در تیم مقابل می باشد.

مورینیو در ادامه گفت:

می خواهم یادآوری کنم که امتیازات برخی اوقات بازتاب خوبی از پتانسیل تیم نیست، آن ها یکی از دو مربی مهم تاریخ لیگ برتر از دید من را در اختیار دارند بنابراین پتانسیل سخت کردن بازی برای ما را دارند.

خبرنگار از مورینیو پرسید که  آیا ممکن است برای ما توضیح دهید که چرا از کسب مقام دومی خود در فصل قبل به عنوان یکی از بزرگترین دستاورد های خود یاد می کنید؟ که وی این چنین پاسخ وی را داد:

 زیرا من درمورد موقعیت تیم خود سخن نمی گویم، نمی گویم تیم ما، می گویم ممکن است تیمی لیگ را در رتبه ۱۰ ام جدول به اتمام برساند و مربی آن تیم خود را مانند یک قهرمان حس کند. درست نیست؟ اگر با دیوید واگنر، رافا بنیتز و اکنون کلودیو رانیری صحبت کنید و به آن ها بگویید که شما لیگ را در رتبه ۱۰ ام به پایان خواهید رساند آن ها خود را مانند یک قهرمان حس خواهند کرد، و با خود خواهند گفت من کار بزرگی انجام دادم و مقابل تیم هایی با پتانسیل بسیار بالاتر از تیم من ایستادم، فصل قبل من دوم شدم و احساس من این بود که مقابل تیم هایی با پتانسیل بیشتر نسبت به ما ایستادگی کردیم. قضیه به همین سادگی است.

خبرنگار سوال آخر خود،را با طرح این سوال که آیا بازیکنی برای بازی با فولام به تیم بازگشته است؟ مطرح کرد که مورینیو در پاسخ به این سوال گفت:

نمیدانم، جلسه ی تمرینی، ساعت ۱۱ جواب برخی از این سوالات را خواهیم یافت، اسمالینگ، جونز، مارسیال، بایی. البته الکسیس و لیندلوف هم، ما حتی در مورد آنها صحبت نمیکنیم اما به پاسخ برخی سوالات در موردشان نیاز داریم و باید بگویم که قرار نیست ما با بازیکنانی که بیشترین پتانسیل خود را دارند به مصاف فولام برویم، اما این بازیکنان در عین حال همان کسانی هستند که خودشان را در اختیار تیم قرار میدهند مانند کاری که اسمالینگ در بازی آخر انجام داد، یا کاری که جونز در مقابل ساوتهمپتون انجام داد، بازیکنانی در موقعیت هایی دشوار که یک قدم فراتر رفته و تلاش میکنند تا به تیم کمک کنند.

 

 

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x