کدام یک از ستارگان یونایتد پنالتی زن اول می شود؟
کدام یک از ستارگان یونایتد پنالتی زن اول می شود؟

کدام یک از ستارگان یونایتد پنالتی زن اول می شود؟

یونایتدفنز– حالا که با شروع مجدد لیگ برتر جنگ رسیدن به سهمیه ی اروپایی به اوج می رسد، هیچ جایی برای استباه وجود ندارد.

 

منچستر یونایتد سه امتیاز از چلسی کمتر دارد و در روز ۱۹ ژوئن نیز باید به مصاف تاتنهام برود که قطعا بازی آسانی نخواهد بود.

 

برونو فرناندز با آمدن به یونایتد جان تازه ای به این تیم بخشید و مسئولیت های زیادی بر دوش او گذاشته شده است. نمونه هایی از این مسئولیت ها زدن ضربات آزاد و پنالتی ها حتی در هفته های آغازین حضور او بود؛ علاوه بر این ها زدن کرنرها نیز به بار سنگین این مسئولیت ها می افزود.

 

آن زمان که برونو به تازگی به یونایتد آمده بود، رشفورد و پوگبا مصدوم بودند و به نوعی هیچ رقیبی برای انجام این کار ها برای فرناندز وجود نداشت، اما با بازگشت این دو ستاره از مصدومیت، گزینه های منچستر یونایتد برای زدن ضربات ایستگاهی و پنالتی افزایش یافته است.

 

فرناندز در بازی مقابل وست بروم با یک ضربه کاشته ی خوب دروازه حریف را به چالش کشید و موفق شد دروازه ی این تیم را نیز از روی نقطه ی پنالتی باز کند.

 

با هم نگاهی به گزینه های مد نظر یونایتد برای زدن پنالتی ها و ضربات آزاد خواهیم انداخت:

 

مارکوس رشفورد

در زمانی که رشفورد هنوز مصدوم نشده بود؛ به عنوان پنالتی زن اول تیم شناخته می شد. او در این فصل در تمام بازی ها هشت پنالتی زده است.

 

این ملی پوش انگلیسی در این فصل، از هشت تلاش برای گل کردن پنالتی، شش گل به ثمر رسانده است؛ تنها پنالتی های از دست رفته ی او در مقابل تیم های کریستال پالاس و نوریچ سیتی در نیم فصل اول بود.

اگرچه، شاید از دست دادن آن پنالتی ها آمار رشفورد را خراب کرده باشد اما همه می دانند که پنالتی های او توانست پیروزی در بازی مقابل تیم های لستر و تانهام و سیتی پیروزی را برای یونایتد به ارمغان بیاورد.

 

در اولین فصلی که رشفورد پنالتی زن اول تیمش شد، توانسته آمار تبدیل پنالتی به گل ۷۵% را به ثبت برساند که آمار خوبیست، اما شاید سولشر بخواهد فرد با تجربه تری را به عنوان پنالتی زن اول معرفی کند.

 

برونو فرناندز

فرناندز در ژانویه به منچستر آمد و نفسی تازه به خط هافبک یونایتد بخشید، در حالی که فرد و ماتیچ نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دادند.

ملی پوش پرتغالی به خوبی با جو لیگ برتر سازگار شده است و پنالتی زن اول تیم در زمان مصدومیت رشفورد به شمار می رود.

 

گل کردن دو پنالتی از دو تلاش، شاید کاری کند که در شروع مجدد لیگ، سولشر برونو را به رشفورد ترجیح دهد. علاوه بر این؛ فرناندز در لباس اسپورتینگ، رکورد خارق العاده ی ۱۷ گل از ۱۸ پنالتی را به ثبت رسانده است.

 

پل پوگبا

بازگشت پوگبا از مصدومیت دغدغه هایی برای سولشر به همراه خواهد داشت؛ مهم ترین آن ها این است که چگونه بتواند با حفظ توازن خط هافبک، از پوگبا و فرناندز به طور همزمان استفاده کند.

شاید تنها سوالی که تا کنون در مورد پوگبا در ذهن سولشر پاسخ پیدا کرده باشد مسئله ی پنالتی زدن یا نزدن اوست.

 

با گل کردن ۹ پنالتی از ۱۲ تا؛ درصد تبدیل پنالی به گلِ پوگبا به مانند رشفورد است، با این تفاوت که پوگبا پنالتی های بیشتری زده است.

 

با وجود این آمار خوب، بعید است که پوگبا بتواند جای فرناندز را در این لیست بگیرد.

 

خوان ماتا

آقای قابل اعتماد منچستریونایتد تنها پنالتی خود در این فصل را به گل تبدیل کرده است.

با حضور فرناندز و رشفورد و پوگبا، بعید است که سولشر پنالتی های تیمش را به ماتا بدهد اما هر وقت که صلاح دانست می تواند از تجربه ی زیاد این مرد اسپانیایی استفاده کند.

 

با وجود اینکه ماتا هیچگاه پنالتی زن اول یونایتد نبوده است، اما کمتر کسی به آمار خوب او توجه می کند. او از سال ۲۰۱۴ که به یونایتد آمده توانسته از ۶ اقدام ۵ تای آن ها را گل کند.

 

منبع : Manchester Evening News

درباره ی یاسین حسام

من، یاسین حسام، 12 ساله که رویای خدمت به تیمم رو دارم. هدف من و بقیه ی همکارام، خدمت رسانی به هوادارای عزیز فارسی زبان منچستر یونایتده.

مطلب پیشنهادی

مقاله: آینده ی همچنان مبهم برخی از بازیکنان تیم

ورود سانچو و عدم خروج مهاجمی تا این لحظه باعث شده است شیاطین سرخ با …

۳ دیدگاه

  1. به نظر من رشفورد از همشون بهتر و قابل اعتمادتره…

  2. رشفورد به نظرم چون عالیه و اعتماد به نفس هم داره و رشفورد اینطوری که گل میزنی باید پنالتی ها را بهش بدیم که آقای گل بشه بعد از اونم به نظرم فرناندز بهترینه ولی اگه مارسیال برا آقای گلی بجنگه به نظرم توپ را باید به اون بدیم هم اعتماد به نفسش می ره براهم پنالتی زن خوبیه

  3. منم به راشفورد رای میدم چون به نظر منم پنالتی زن بهتری نسبت به پوگبا و ماتا و حتی برونو هست
    گزینه دوم برونو و سوم پوگبا و چهارم ماتا هست از نظر من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =