خانه / اخبار باشگاه / ویژه: چه رخ می دهد اگر در همین وضعیت کار یونایتد و سیتی در لیگ برتر خاتمه یابد؟

ویژه: چه رخ می دهد اگر در همین وضعیت کار یونایتد و سیتی در لیگ برتر خاتمه یابد؟

در حال حاضر منچستر سیتی صرفا بر اساس حروف الفبای انگلیسی بالاتر از منچستر یونایتد قرار می گیرد.

یونایتد فنز – شیاطین سرخ هفته گذشته در اولدترافورد اورتون را با نتیجه ۴-۰ در هم کوبیدند، ولی با توجه به این تفاضل گل باز هم در صدر قرار نگرفتند، آنها در تعداد گل زده و گل خورده با حریف سرسخت خود در تساوی هستند بدین ترتیب یاران پپ گواردیولا تنها بدلیل اسم باشگاه بالاتر قرار گرفته اند. ولی سوال اینجاست که اگر در همین وضعیت لیگ برتر پایان پذیرد منچسترسیتی به جام قهرمانی می رسد؟ متاسفانه جواب منفیست.

چند سال پیش نیز این نگرانی پیش آمده بود که لیورپول و سیتی با تفاضل گل، گل زده و گل خورده یکسان لیگ را به اتمام برسانند، ولی یاران پلگرینی در مقابل وستهام شورش به پا کردند و با نتیجه ۶-۰ آنها را شکست دادند و نیز دو بازی دیگر در پیش داشتند و احتمال کمی وجود داشت که نیاز به یک تک بازی اضافه صورت گیرد. ولی لیورپول موفق شد از آنها پیش بیفتد و جایگاه خود را تصاحب کند.

قوانین لیگ برتر چنین می گوید:

” اگر در پایان مسابقات فصل در طبقه بندی قهرمانان لیگ و یا دیگر باشگاه ها و همچنین در مورد وضعیت ورود به دیگر رقابت ها ابهامی ایجاد شود، دو یا هر تعداد باشگاهی که در تفاضل گل، گل خورده و گل زده برابر باشند، می بایست یک یا چند تک بازی در زمینی بی طرف در چهارچوب لیگ برتر انجام دهند تا تکلیف روشن شود. بدیهیست که قالب بندی بازی، زمان و محل دیدار بر اساس نظر هیات مدیره لیگ تعیین می شود. “

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

رکوردی جدید؛ این بار در بازار اسپانسرینگ

ستاره شیاطین سرخ به تازگی قرار دادی چند ساله با کمپانی پوما جهت تامین کفش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *