چرا منچستر یونایتد از جذب اوپامکانو کنار کشید؟

بایرن مونیخ هفته گذشته خرید دایوت اوپامکانو از لایپزیک را تأیید کرد.

یونایتد فنز –اوپامکانو نامی بود چند ماه اخیر به منچستر یونایتد لینک می شد، از جمله توسط روزنامه Times که در ماه اکتبر این خبر را تایید کرده بود.

با تأیید انتقال بزرگ او در همان روزی که مشکلات دفاعی یونایتد مقابل وست بروم به وضوح قابل مشاهده بود، برخی از هواداران ممکن است تعجب کنند که چرا اوله گونار سولشر به دنبال او نبوده است. گزارشی از ESPN ادعا می کند که اوله می خواهد در تابستان یک مدافع چپ پا به خدمت بگیرد درحالی که اوپامکانو راست پا است.

ظاهرا سولشر احساس می کند که یک مدافع میانی چپ پا تعادل بیشتری را به خط دفاعی اش اضافه می کند. یونایتد اخیرا در ژانویه تنها مدافع مرکزی چپ پای خود یعنی مارکوس روخو را به بوکا جونیورز فروخت.

این شایعات، نام سون باتمن مدافع لیل را به یونایتد نزدیک تر می کند. این بازیکن ۲۱ ساله یک مدافع مرکزی چپ است که به تیم کریستف گالتیه در صعود به لیگ ۱ کمک شایانی کرده است.

شاید این ادعا پاسخ این سوال باشد که چرا تایرون مینگز نیز در رادار یونایتد قرار دارد. البته کیفیت مدافع مهمتر از چپ پا بودن اوست.

اوپامکانو پتانسیل زیادی دارد اما عملکرد او در باخت ۵-۰ لایپزیگ مقابل یونایتد و شکست ۲-۰ برابر لیورپول نشان می دهد که او هنوز بازیکنی است که چیزهای زیادی برای یادگیری دارد.

هری مگوایر در حال حاضر سمت چپ مرکز خط دفاعی یونایتد بازی می کند. این نقشی است که او حتی در سیستم سه دفاعه انگلیس نیز در آن بازی کرده است، بنابراین در آنجا کاملاً راحت است.

بخش عمده ی جذابیت بازیکنی مانند روخو برای لوئیس فن خال، چپ پا بودن او بود که می توانست در پست دفاع چپ نیز بازی کند، روشی که برای روخو در یونایتد نتیجه نگرفت. باید تأکید کرد که فاکتور مهمتر از همه داشتن کیفیت مناسب است، حتی اگر آن بازیکن راست پا باشد.

منبع: United In Focus

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

یونایتد تنها حاضر به فروش دائمی دالوت

پروسه ی انتقال دالوت به میلان بیش از آن چه تصور می شد طول کشیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =