یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

چرا منچستر يونايتد از جذب اوپامکانو کنار کشيد؟

بايرن مونيخ هفته گذشته خريد دايوت اوپامکانو از لايپزيک را تأييد کرد.

یونایتد فنز –اوپامکانو نامي بود چند ماه اخير به منچستر يونايتد لينک می شد، از جمله توسط روزنامه Times که در ماه اکتبر اين خبر را تاييد کرده بود.

با تأييد انتقال بزرگ او در همان روزي که مشکلات دفاعي يونايتد مقابل وست بروم به وضوح قابل مشاهده بود، برخي از هواداران ممکن است تعجب کنند که چرا اوله گونار سولشر به دنبال او نبوده است. گزارشي از ESPN ادعا مي کند که اوله مي خواهد در تابستان يک مدافع چپ پا به خدمت بگيرد درحالي که اوپامکانو راست پا است.

ظاهرا سولشر احساس مي کند که يک مدافع مياني چپ پا تعادل بيشتري را به خط دفاعي اش اضافه مي کند. يونايتد اخيرا در ژانويه تنها مدافع مرکزي چپ پاي خود يعني مارکوس روخو را به بوکا جونيورز فروخت.

اين شايعات، نام سون باتمن مدافع ليل را به يونايتد نزديک تر مي کند. اين بازيکن 21 ساله يک مدافع مرکزي چپ است که به تيم کريستف گالتيه در صعود به ليگ 1 کمک شاياني کرده است.

شايد اين ادعا پاسخ اين سوال باشد که چرا تايرون مينگز نيز در رادار يونايتد قرار دارد. البته کيفيت مدافع مهمتر از چپ پا بودن اوست.

اوپامکانو پتانسيل زيادي دارد اما عملکرد او در باخت 5-0 لايپزيگ مقابل يونايتد و شکست 2-0 برابر ليورپول نشان مي دهد که او هنوز بازيکني است که چيزهاي زيادي براي يادگيري دارد.

هري مگواير در حال حاضر سمت چپ مرکز خط دفاعي يونايتد بازي مي کند. اين نقشي است که او حتي در سيستم سه دفاعه انگليس نيز در آن بازي کرده است، بنابراين در آنجا کاملاً راحت است.

بخش عمده ي جذابيت بازيکني مانند روخو براي لوئيس فن خال، چپ پا بودن او بود که مي توانست در پست دفاع چپ نيز بازي کند، روشي که براي روخو در يونايتد نتيجه نگرفت. بايد تأکيد کرد که فاکتور مهمتر از همه داشتن کيفيت مناسب است، حتي اگر آن بازيکن راست پا باشد.

منبع: United In Focus

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x