دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / بازیکنان / چرا مارسیال و راشفورد به طور هم زمان در ترکیب قرار نمی گیرند؟

چرا مارسیال و راشفورد به طور هم زمان در ترکیب قرار نمی گیرند؟

این دو ستاره جوان تاکنون ۱۳ گل به صورت ترکیبی به ثمر رسانده اند اما رئیس هیچ وقت آنها را با هم در زمین قرار نمی دهد.

یونایتد فنز – آنتونی مارسیال و مارکوس راشفورد دراین فصل به عنوان دو بازیکن کلیدی برای تیم ایفای نقش نموده اند، اما تا بدین جای کار در چهارچوب لیگ برتر همزمان در زمین حضور نیافته اند. به نظر می رسد مورینیو چنین عقیده دارد که در ترکیب او تنها یکی از آنها جای دارد، و در چهار بازی اخیر لیگ برتر و نیز دو بازی از سه دیدار لیگ قهرمانان مارسیال به جای راشفورد وارد میدان شده است و بالعکس. مانند جدال روز شنبه مقابل تاتنهام که مارسیال دقیقه ۷۰ وارد میدان شد و تک گل بازی را به ثمر رساند. این ششمین گل جوان فرانسوی در تمام رقابت های این فصل بود، یک گل کمتر از مارکوس.

 

بازیکن مورد علاقه مورینیو کدامیک می باشد؟

البته که راشفورد، او در این فصل ۱۶ بار به میدان رفته است دو بار بیشتر از مارسیال، ۱۰ بار در ترکیب اصلی قرار گرفته است سه بار بیشتر از مارسیال. آنتونی در نیمی از دیدارهای خود به عنوان بازیکن تعویضی حضور یافته، در حالی که مارکوس ۶۲/۵ درصد مراتب در ترکیب اصلی جای گرفته است.

 

وضعیت راشفورد

او نتایج بیشتری کسب کرده است، یک گل بیشتر از مارسیال. همچنین یونایتد در دفعاتی که وی در ترکیب اصلی حضور داشته آمار برد بالاتری رقم زده است، ۹۰ درصد در مقابل ۷۱ درصد هنگام حضور مارسیال.

 

وضعیت مارسیال

بازدهی او فراتر از راشفورد بوده است، هر ۱۰۰ دقیقه یک گل به ثمر رسانده است در حالیکه راشفورد بیش از دو ساعت زمان لازم دارد تا به گل برسد. هر دو بازیکن ۵ بار موفق به فراهم ساختن پاس گل شده اند، اما مارسیال ۱۹ بار موقعیت سازی صورت داده، چهار بار بیشتر از راشفورد و در هر دیدار ۰/۴۲ مرتبه بیشتر از مارکوس موفق به گلزنی شده است.

 

چرا این امکان وجود ندارد که هر دو همزمان در زمین حضور پیدا کنند؟

مساله اینجاست که می توانند، اما مورینیو به ندرت به هر دوی آن ها در یک زمان نیاز پیدا می کند. زمانی که تیم حاکمیت میدان را در دست دارد او ترجیح می دهد کسی مانند ماتا یا مخیتاریان در زمین حضور داشته باشد تا بتواند لایه های دفاعی را با پاس های مخرب از هم بپاشد. گاهی نیز آنها بر روی ضد حملات برنامه ریزی می کنند، مانند تقابل با تاتنهام، زمانی که لوکاکو با سرعت خود سکان حمله را در دست می گیرد تنها یک بازیکن سرعتی مانند راشفورد یا مارسیال برای تکمیل کردن قوای هجومی کافیست. در ادامه فصل زمانی که رئیس تصمیم بگیرد جهت حضور زلاتان در میدان به لوکاکو کمی استراحت بدهد، می بایست برای جبران کندی سرعت ستاره سوئدی، راشفورد و مارسیال را هم زمان در خط حمله رها سازد.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

پیشنهاد اولیه ی اسپورتینگ برای جذب پریرا رد شد

شیاطین سرخ اولین پیشنهاد اسپورتینگ را رد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *