خانه / بازیکنان اسبق / پیکه: من ‌نابود شده بودم ولی فرگوسن به من کمک کرد

پیکه: من ‌نابود شده بودم ولی فرگوسن به من کمک کرد

جرارد پیکه مدت زمان حضورش در منچستریونایتد میگوید

یونایتدفنز-جرارد پیکه این مدافع بند قد تیم بارسلونا که مدتی را در تیم منچستریونایتد توپ میزد در خصوص مدت زمان حضورش در منچستریونایتد و نقش بزرگ سرالکس فرگوسن در تبدیل کردن او به یک  مدافع وسط سطح جهانی این چنین گفت:

وقتی به ۱۰ سال اخیر دوران فوتبالی خود می نگرم، قهرمان جام جهانی، لیگ قهرمانان، لالیگا و جام حذفی شده ام. همه افتخارات را کسب کرده ام، بطوریکه دوست دارم در واتساپ به دوستان مادریدی خود یادآوری کنم.ولی ۱۰ سال پیش تقریبا نابود شده بودم. کل زندگی من میتوانست بسیار متفاوت باشد اگر سر الکس فرگوسن وجود نداشت. من بعنوان یک نوجوان به منچستر یونایتد پیوستم، و بعنوان یک مرد آنجا را ترک کردم. دوران دیوانه واری برای من بود چون هرگز پیش از آن از خانه دور نشده بودم. من ۱۷ سال ابتدایی دوران جوانی خود را در اسپانیا و در آکادمی جوانان بارسلونا گذراندم و تقریبا طوری حس می کردم که برای تیم مدرسه محله یا چیزی شبیه آن بازی می کنم و به خانواده خود نزدیک بودم. پس برای من فوتبال فقط سرگرمی بود. در کل جنبه تجاری فوتبال را درک نمی کردم. سپس به یونایتد پیوستم و صادقانه بگویم کاملا مات و مبهوت بودم.

همچنین وی افزود:

از همان روز اول سر الکس فرگوسن برای من بی نظیر بود. همه مربیان برتر چنین قابلیتی دارند، حتی وقتی شما را به بازی نمی گیرند و حتی وقتی به شما سخت می گیرند. سپس شما را مجاب می کنند که باور کنید واقعا به شما اهمیت می دهند. سر الکس برای من مانند پدر دوم بود. او مرا مجاب کرد تا با تلاش خود موفقیت کسب کنم ولی در نهایت به من فرصت خودنمایی داد.

 

جرارد پیکه این مدافع ۳۱ ساله و اسپانیایی در مورد روی کین این چنین میگوید:

کین همچون نیکولسون در فیلم درخشش بود.پیکه این داستان را زمانی تعریف گرده که گوشی خود را در رختکن جا گذاشته بود و کین میخواست بداند چه کسی گوشی اش را گم کرده است.این نوشته از تریبون بازیکنان برداشته شده است:روی نمیتواند متوجه شود که صدا از کجا می آید.حال او دیوانه وار اطراف اتاق را میگردد تا صدا را پیدا کند. چشم های او به سرعت به همه جا می رود و سعی میکند متوجه منبع صدا شود.* صحنه معروف جک نیکلسون در فیلم درخشش را به یاد دارید، وقتی از در وارد می شود؟ روی کین شبیه آن بود. *او همه جا داد می زد این گوشی چه کسی است؟همه سکوت کرده بودند،بار دوم هم‌همینطور و بار سوم گفت: این تلفن لعنتی برای کیست؟نهایتا من با لحنی بچه گانه گفتم برای من است.روی دستانش را دور من حلقه کرد و خندید و گفت نگران نباش.

درباره ی محمد آقابراریان

محمد آقابراریان
محمد هستم 12 سالی هستش که طرفدار منچستریونایتد هستم ... یک دنیا و یک منچستر{ از نوع قرمزش :)) }...

جعبه "همچنین ببینید"

گری نویل: کاش می شد مورینیو جای خود در اولدترافورد را به پوچتینو بدهد

بازیکن افسانه ای یونایتد بر این عقیده می باشد که دیدن سبک بازی شیاطین سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *