خانه / هیچکدام / پیش بازی: منچستر یونایتد – ساوتهمپتون/ یک قدم تا صعود از پلکان ومبلی و جام دوم

پیش بازی: منچستر یونایتد – ساوتهمپتون/ یک قدم تا صعود از پلکان ومبلی و جام دوم

منچستر یونایتد و ساوتهمپتون امروز در دیدار فینال جام اتحادیه به مصاف هم می روند.

یونایتد فنز – این دیدار امروز ساعت ۲۰ از شبکه ورزش سیما به روی آنتن خواهد رفت.

صحنه را بساز
یونایتد با پنج برد متوالی که شامل بردهای جنگنده اخیر مقابل بلکبرن روورز و سنت اتین نیز می شود و تیم خوزه مورینیو را در هر دو جام حذفی لیگ برتر و حذفی لیگ اروپا به مرحله بعد فرستاد، در هشتمین فینال جام اتحادیه خود قدم می گذارد. در پی برد ۳-۰ یونایتد در مرحله رفت، یک برد ۱-۰ در فرانسه نیز روز چهارشنبه بلیط مرحله یک هشتم نهایی یونایتد را برای رقابتهای لیگ اروپا قطعی کرد، در حالیکه گل پیروزی بخش زلاتان نیز در ایوود پارک بلکبرن، موجب تقابل یونایتد و چلسی در استمفورد بریج و در چارچوب یک چهارم نهایی جام حذفی شد.

ساوتهمپتون که دو هفته برای آماده سازی فینال فرصت داشت، در آخرین دیدار لیگ برتری خود ساندرلند را ۴-۰ در هم کوبید، بطوریکه خرید ژانویه آنها، مانولو گابیادینی دو بار در این دیدار گلزنی کرد تا در دومین بازی خود برای قدیس ها سه گله شود. این برد روند سه باخت پیاپی تیم کلودیو پوئل را متوقف کرد، تیمی که در مجموع رفت و برگشت در نیمه نهایی جام اتحادیه ۲-۰ بر لیورپول غلبه کرد تا تنها برای دومین بار در فینال جام اتحادیه حضور پیدا کرده و به ومبلی سفر کند.

آخرین اخبار تیم
هنریک میختاریان با مصدومیت عضلات پشت ران و مایکل کریک با مصدومیت ماهیچه ساق پا، هر دو در برد چهارشنبه شب لیگ اروپا مصدوم شدند و حال برای بازی امروز، حضورشان در هاله ای از ابهام است. وین رونی نیز با مصدومیتی عضلانی دست و پنجه نرم می کرد ولی هررا آماده بازگشت از محرومیت است. برای حریف یونایتد نیز، سوفیان بوفال در حال جنگیدن برای رهایی به موقع از بند مصدومیت مچ پا می باشد، در حالیکه کاپیتان ویرجیل فن دایک با مصدومیت مچ پا و چارلی آستین با مصدومیت شانه، غایبان طولانی مدت قدیس ها هستند.

دو تیم چگونه به ومبلی رسیده اند
مردان مورینیو روند جام اتحادیه خود را با برد ۳-۱ بیرون از خانه مقابل تیم لیگ یکی نورثهمپتون در سپتامبر سال گذشته شروع کردند، پس از آن، ضربه خوان ماتا پیروزی ۱-۰ یونایتد را در دربی پایاپای منچستر در اولدترافورد به ارمفان آورد تا یکی از مدعیان قهرمانی از جام کنار برود. دو گل از ایبراهیموویچ و دو گل از مارسیال به سرخپوشان کمک کرد تا با برد ۴-۱ به راحتی از سد وستهام در یک چهارم نهایی بگذرند. در نیمه نهایی، شیاطین در مجموع رفت و برگشت ۳-۲ هال سیتی قدرتمندی را کنار زدند. یونایتد دیدار رفت را ۲-۰ در اولدترافورد پیروز شد، اما ببرها در برگشت ۲-۱ بر یونایتد غلبه کردند تا نوار شکست ناپذیری یونایتد را پس از ۱۷ بازی متوقف کنند. آن دیدار همچنین تنها شکست یونایتد در ۲۵ بازی اخیر در تمامی رقابتهاست.

در حالیکه ساوتهمپتون، در هر چهار مرحله جام اتحادیه این فصل خود، با رقبای لیگ برتری روبرو شده است. روند پوئل با برد ۲-۰ مقابل کریستال پالاس در مرحله سوم شروع شد، پس از آن، برد ۱-۰ مقابل ساندرلند ضامن حضور آنها در رقابت دشوار یک چهارم نهایی در زمین آرسنال شد. دو گل از یوردی کلاسی و رایان برتراند نتیجه بیاد ماندنی ۲-۰ را برای قدیس ها در آنجا رقم زد تا آنها پس از سال ۱۹۸۷ برای اولین بار به نیمه نهایی جام اتحادیه صعود کنند. در نیمه نهایی آنها در میزبانی از لیورپول ۱-۰ دیدار رفت را پیروز شدند و پس از آن گل دیر هنگام شین لانگ در آنفیلد برتری قدیس ها را دو چندان کرد و تضمین کرد که آنها بدون خوردن حتی یک گل به فینال ومبلی صعود کردند.

سابقه ما در جام اتحادیه چگونه است
یونایتد به دنبال پنجمین قهرمانی خود در جام اتحادیه و اولین آن پس از سال ۲۰۱۰ است. در آخرین قهرمانی ما در این رقابتها، یونایتد بازی ۱-۰ باخته را ۲-۱ در مقابل آستون ویلا پیروز شد، بطوریکه وین رونی گلزن برتر باشگاه، ۱۶ دقیقه پس از گل تساوی مایکل اوون که در پاسخ به گل اول از جیمز میلنر زده شده بود، گلزنی کرد. نتیجه بدین معنی بود که یونایتد پس از سال ۱۹۹۰ اولین تیمی است که از عنوان قهرمانی جام اتحادیه خود در سال گذشته، با موفقیت دفاع می کند. چرا که سال پیش از آن نیز در ضربات پنالتی مقابل تاتنهام پیروز و قهرمان شده بودیم. جام اتحادیه سال ۲۰۰۵ اولین قهرمانی مورینیو در فوتبال انگلیس بود. این سرمربی دو بار دیگر نیز در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵ با چلسی در این رقابت ها قهرمان شد تا رکورد شگفت انگیز صد در صد برد خود را در فینال رقابتهای داخلی انگلستان حفظ کند.

در سوی دیگر نیز ساوتهمپتون هنوز قهرمان این رقابت ها نشده است و تنها حضور پیشین آنها در فینال این جام به سال ۱۹۷۹ باز می گردد، دیداری که در آن، ناتینگهام فارست بر آنها ۳-۲ غلبه کرد. آخرین حضور قدیس ها در فینال رقابت های داخلی نیز به سال ۲۰۰۳ باز می گردد، که در چارچوب فینال جام حذفی ۱-۰ مغلوب آرسنال شدند. پوئل نیز امیدوار است بتواند اولین جام خود را از زمان ورودش به انگلستان تا بحال دشت کند. این مربی فرانسوی در تابستان گذشته هدایت سنت ماری را به عهده گرفت.

ما اخیرا در مقابل قدیس ها چگونه بوده ایم
ایبراهیموویچ در اولین بازی خود در اولدترافورد وقتی دو تیم در اوایل فصل به مصاف هم رفتند، با دو گل خود منجر به پیروزی ۲-۰ یونایتد شد. در فصل گذشته نیز، هر دو تیم به پیروزی خارج از خانه دست یافتند، بطوریکه دو گل مارسیال منجر به پیروزی ۳-۲ یونایتد در سنت ماری شد و ضربه سر دیر هنگام چارلی آستین نیز کافی بود تا در اولدترافورد، قدیس ها هر ۳ امتیاز آن دیدار را کسب کنند.

بازیکنان ما چه می گویند
والنسیا در مصاحبه با وب سایت باشگاه گفته است:

در چنین دیدار مهمی شما واقعا باید از لحاظ ذهنی قوی بوده و کاملا روی بازی متمرکز باشید، حتی بیشتر از قبل چون بازی در استادیوم فوق العاده ای همچون ومبلی با آن همه تاریخچه برگزار می شود. بیایید امیدوار باشیم که فینال اینگونه شود و همه ما روی وظیفه خود متمرکز باشیم، آنگاه می توانیم دست به دست هم دهیم تا قهرمان این جام شویم.

بازیکنان حریف چه می گویند
فریزر فورستر، دروازه بان قدیس ها در مصاحبه با وب سایت باشگاه ساوتهمپتون گفته است:

ما احترام بسیار زیادی برای منچستر یونایتد قائل هستیم. طبیعتا آنها یک سرمربی و در هر پست بازیکنانی در سطح جهانی دارند، ولی چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. ما به میدان می رویم و هر آن چه در توانمان هست را به نمایش می گذاریم، امیدواریم که آن روز همه چیز بر وفق مرادمان باشد.

داور فینال کیست
آندره مارینر نمایش امروز را قضاوت خواهد کرد. این داور ۴۶ ساله بیش از ۲۶ دیدار این فصل را سوت زده است، که در این دیدارها شش کارت قرمز و ۱۰۲ کارت زرد از جیب خود بیرون آورده است. آخرین دیداری که وی برای یونایتد قضاوت کرد، با پیروزی ۴-۰ ما مقابل ریدینگ در ماه گذشته همراه بود. کمک های مارینر در این دیدار ریچارد وست و استوارت برت خواهند بود. کوین فرند نیز بعنوان داور چهارم این دیدار انتخاب شده است.

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *