یکشنبه , مرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / پیش بازی / پیش بازی منچستر یونایتد – آرسنال؛ وداع رهبر توپچی ها با اولدترافورد

پیش بازی منچستر یونایتد – آرسنال؛ وداع رهبر توپچی ها با اولدترافورد

یک شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰ شیاطین سرخ میزبان آرسنال خواهند بود.

یونایتد فنز – بازسازی صحنه… قرمز های منچستر این بار شاهد حضور یکی از با انگیزه ترین حریفان این فصل خود در تئاتر رویاها خواهند بود چرا که توپچی ها در دیدار قبلی در ورزشگاه امارات لندن شکست سختی را متحمل شدند و آرسن ونگر نیز به عنوان سرمربی آرسنال برای آخرین بار در استادیوم اولدترافورد حضور خواهد داشت. منچستری ها بر آنند تا جایگاه خود را در لیگ قهرمانان فصل آینده با کسب سه امتیاز از نظر ریاضی هم قطعیت بخشند و لندنی ها نیز سعی خواهند داشت تا در کورس کسب سهمیه لیگ اروپا فاصله خود را با چلسی کاهش دهند.

 

از وضعیت تیم ها چه خبر؟

رئیس روز جمعه در مصاحبه با MUTV اظهار داشت که خوشبختانه کماکان هیچ مصدومیتی برای بازیکنان ایجاد نشده است و همه در دسترس خواهند بود به غیر از سرخیو رومرو که همچنان در حال گذراندن مراحل درمانی می باشد. در سمت دیگر نیز چندین بازیکن آرسنال آمادگی خود را به دست آورده اند اما مساله این جاست که آنها هفته آینده بازی برگشت مقابل اتلتیکو مادرید را پیش روی دارند بنا بر این به احتمال قوی ونگر تغییرات زیادی در ترکیب به وجود خواهد آورد. مخیتاریان، بازیکن سابق یونایتد که مشکل زانوی او برطرف شده است، می تواند در میدان حاضر شود و دنی ولبک که او نیز روزگاری را در اولدترافورد گذرانده است به خانه قدیم خود باز می گردد. اما در مورد محمد الننی شواهد حاکی از آن است که جراحت مچ پا او را تا انتهای فصل دور از میادین نگاه خواهد داشت و سانتی کازورلا نیز همچنان غایب خواهد بود.

 

عملکرد ما این اواخر چگونه بوده است؟

شیاطین سرخ یکی از دو دیدار حساس انتهای فصل خود را در اولدترافورد برگزار خواهد نمود، آنها با دو امتیاز فاصله از لیورپول رده سومی پیش هستند (با دو بازی کمتر) و در شش بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها پنج بار با پیروزی از زمین خارج شده اند از جمله جدال تاریخی هفته گذشته با تاتنهام در استادیوم ومبلی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی. منچستری ها در نظر دارند تا دوباره به روند پیروزمندانه خود در تئاتر رویاها دست یابند، چرا که در آخرین دیدار در این استادیوم مقابل وست برومویچ متحمل شکستی غیر منتظره شدند. از طرفی دیوید دخیا نیز بر آنست تا ۱۸امین کلین شیت این فصل از رقابت های لیگ برتر را به ثبت برساند و خود را در یک قدمی دریافت عنوان دستکش طلایی قرار دهد.

 

در مورد آرسنال چطور؟

توپچی ها فصل طاقت فرسایی را سپری نموده اند و در حال حاضر با ۱۱ امتیاز فاصله از تاتنهام رده چهارمی، در جایگاه ششم جدول قرار دارند و تنها با کسب پیروزی در اولدترافورد می توانند از نظر ریاضی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوار باشند، استادیومی که از سال ۲۰۰۶ تاکنون نتوانسته اند از آن پیروز خارج شوند. شاگردان ونگر در بازی های بیرون از خانه به طرز عجیبی ناامید کننده ظاهر شده اند و تنها تیم در بین شش تیم برتر لیگ می باشند که از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون در کسب امتیاز در خانه حریفان عاجز مانده است. با این وجود آن ها در ۵ بازی آخر لیگ برتری خود موفق به کسب پیروزی گردیده و فقط در یک دیدار از ۹ جدال اخیر خود با شکست مواجه شده اند، هر چند  قبل از آن در ۴ دیدار متوالی بین فوریه و مارچ، نتیجه را به حریف واگذار کرده بودند. همچنین آن ها پس از دریافت گل دیر هنگام تساوی بخش از اتلتیکو مادرید در ورزشگاه امارات، از نظر روانی تحت فضا خواهند بود.

 

تجدید میثاق برای الکسیس… این بازی بزرگ برای الکسیس نیز جایگاهی ویژه خواهد داشت چرا که وی پس از پیوستن به یونایتد در ماه ژانویه برای اولین بار در مقابل باشگاه و هم تیمی های سابق خود قرار می گیرد. این ستاره شیلیایی در مدت سه فصل و نیم حضور خود در بین توپچی ها، در مجموع ۱۶۵ بازی ۸۰ گل به ثمر رساند که مطمئنا هواداران از این بابت همواره قدردان زحمات او خواهند بود. او در گفتگو با MUTV در مورد تضاد بین این دو باشگاه چنین بیان کرده است:

” شرایط در این جا واقعا دشوار است، یونایتد باشگاه بسیار بزرگیست و من هنوز در حال تلاش هستم تا خود را با آن وفق دهم. من سعی خواهم کرد تا در فصل آینده تمام آن چه که در توان دارم را در مسیر کسب پیروزی و افتخارات در این باشگاه ارائه دهم. “

 

کارنامه ما در مقابل توپچی ها چگونه رقم خورده است؟

از مجموع ۲۲۶ رویارویی بین این دو حریف دیرینه سهم یونایتد ۹۵ برد و ۸۱ شکست بوده است، اما در مورد لیگ برتر داستان کمی متفاوت می باشد، منچستری ها در چهارچوب این رقابت ها از مجموع ۵۱ تقابل موفق به کسب ۲۳ پیروزی گردیده و تنها ۳ بار نتیجه را واگذار نموده اند.

 

در آخرین دیدار ما چه گذشت؟

هواداران حریف در آخرین حضور شیاطین سرخ در ورزشگاه امارات اوایل ماه دسامبر، شرایط بسیار تلخی را تجربه نمودند، در آن بازی تیم مهمان در ۱۱ دقیقه ابتدایی با دو گل توسط آنتونیو والنسیا و جسی لینگارد پیش افتاد، در ادامه هر چند الکساندر لاکازت توانست در نیمه دوم یکی از آن ها را جبران کند و پوگبا نیز بادریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد اما جسی لینگارد بار دیگر درهای امید را بر پایتخت نشینان بست و جدال را با نتیجه ۳-۱ پایان داد. ولی این تنها نکته قابل توجه بازی نبود، از طرفی شاهد درخشش اعجاب انگیز سنگربان اسپانیایی منچستری ها بودیم، او با نمایشی در حد کلاس جهانی بهت و حیرت را به هواداران تقدیم نمود. بدین ترتیب این دیدار می تواند فرصتی باشد تا یونایتد پس از فصل ۲۰۱۱/۱۲ یک بار دیگر بتواند در هر دو بازی رفت و برگشت آرسنال را شکست دهد، در آن دوره پیروزی تاریخی ۸-۲ در اولدترافورد به ثبت رسید.

 

وداع با آرسن… این مربی کهنه کار همواره جزو حریفان اصلی یونایتد به شمار آمده است، و این بار آخرین سفر او در مقام سرمربی آرسنال به اولدترافورد خواهد بود. او ۲۲ سال در این باشگاه خدمت کرده است و ۶۰امین مرتبه حضور او در مقابل شیاطین سرخ می باشد، البته هیچ گاه نبرد در این استادیوم برای او آسان نبوده و تنها ۵ بار در تمامی رقابت ها موفق به کسب پیروزی در این مکان شده است. قرمزهای منچستر در جدال با شاگردان ونگر تاکنون ۲۶ بار موفق به کسب پیروزی شده، ۱۸ بار تن به شکست داده و ۱۵ بار نیز کار را با تساوی به پایان رسانده اند.

 

داور این دیدار چه کسیست؟

کوین فرند برای اولین بار در این فصل در چهارچوب لیگ برتر قضاوت بازی یونایتد را بر عهده خواهد داشت، وی آخرین بار در تساوی ۱-۱ ماه مارچ ۲۰۱۷ مقابل بورنموث در این رقابت ها مسئولیت پذیرفت. البته فرند در این فصل دو بار نیز در جام حذفی برای یونایتد سوت زده است، یک بار در دیدار با دربی کانتی و بار دیگر مقابل هادرزفیلد، که هر دو تقابل با نتیجه ۲-۰ به نفع منچستری ها به پایان رسید. او در مجموع ۱۸ حضور خود در لیگ برتر این فصل ۸ پنالتی اهدا نموده اما هیچ موقع از کارت قرمز خود استفاده نکرده است. سایمون بنت و ادی اسمارت به عنوان دستیار و داور بازی فینال جام حذفی، مایکل اولیور نیز به عنوان داور چهارم در کنار زمین حضور خواهند داشت.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

دارمیان: می خواهم از منچستریونایتد جدا شوم؛ آرزویم بازگشت به ایتالیاست

مدافع منچستر از شرایط موجود ناراضیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *