خانه / پیش بازی / پیش بازی منچستر سیتی – منچستر یونایتد؛ جنجالی ترین دربی انگلستان

پیش بازی منچستر سیتی – منچستر یونایتد؛ جنجالی ترین دربی انگلستان

شنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰ شیاطین سرخ به دیدار آبی پوش های شهر خواهند رفت.

یونایتد فنز – بازسازی صحنه… یونایتد با سفر کوتاهی درون شهری به ورزشگاه اتحاد عزیمت خواهند نمود و دومین دربی فصل شهر منچستر را رقم خواهد زد و بر آنند تا انتقام شکست ۲-۱ در اولدترافورد را از حریف خود بگیرند و امنیت خود را در جایگاه دوم جدول لیگ تضمین نمایند اما مطمئنا جدالی سخت در راه است چرا که تیم میزبان مصمم است تا شکست اخیر خود در مقابل لیورپول در چهارچوب لیگ قهرمانان را جبران نماید.

 

از وضعیت تیم چه خبر؟

رئیس پیش از پیروزی در مقابل سوانسی اظهار داشت که فیل جونز، مارکوس روخو و آندر هررا آمادگی خود را به دست آورده اند که خبری فوق العاده برای قوای دفاعی تیم می باشد. همچنین دالی بلیند نیز به تمرینات بازگشته و باید منتظر باشیم که آیا برای حضور در ترکیب آماده می شود یا خیر. در این بین متاسفانه سرخیو رومرو به دلیل آسیب دیدگی در بازی های ملی از دسترس دور خواهد بود. در سمت دیگر آگوئرو که بازی مقابل لیورپول را نیز از دست داده بود کماکان دور از میادین خواهد ماند و فابین دلف و جان استونز که در آن دیدار در زمین حضور نیافتند قطعا در میان بازیکنان حاضر خواهند شد اما بنجامین مندی کماکان غایب می باشد.

 

در این اواخر عملکرد ما چگونه بوده است؟

شیاطین سرخ اولین دیدار از دو ماه آخر فصل را به خوبی شروع کرد و چهار بازی اخیر خود در لیگ برتر را نیز با پیروزی پشت سر گذاشته است، از جمله نتایج شیرین در مقابل چلسی و لیورپول در اولدترافورد. همچنین پس از خروج غیر منتظره از لیگ قهرمانان توانستند در جام حذفی برایتون را ۲-۰ از سر راه بردارند و پس از بازگشت بازیکنان از اردوهای ملی سوانسی را نیز با همان نتیجه شکست دهند.

 

سیتیزن ها چطور؟

شاگردان پپ گواردیولا فصلی با شکوه را به نمایش گذاشتند، جام اتحادیه را تصاحب نموده، به جمع هشت تیم اول لیگ قهرمانان رسیده و در یک قدمی قهرمانی در لیگ برتر قرار گرفته اند. آن ها در ۵ بازی اخیر خود در لیگ با ۱۴ گل زده و تنها ۲ گل خورده به پیروزی دست یافتند، با احتساب تساوی ۱-۱ در مقابل برنلی و شکست ۳-۰ در جدال با لیورپول دیدار اخیر آن ها در آنفیلد سومین مرتبه در فصل بود که در کسب امتیار نا موفق ظاهر شدند و مسیری دشوار را در سه شنبه آینده پیش روی آن ها قرار داد.

 

کارنامه ما در مقابل آبی ها چگونه رقم خورده است؟

در طول تاریخ قرمزها همواره برتری نسبی به همسایگان خود داشته اند و از مجموع ۱۷۵ بازی ۷۲ پیروزی و ۵۲ تساوی سهم آن ها شده و همچنین در سوابق لیگ برتری نیز از مجموع ۴۰ دیدار ۲۰ پیروزی و ۱۳ تساوی به ثبت رسیده است، از جمله تساوی بدون گل فصل گذشته درست ۱۲ ماه پیش. شیاطین سرخ در آخرین رویارویی در اولدترافورد متحمل شکست شدند، داوید سیلوا اولین گل را برای تیم مهمان به ثمر رساند و پس از آن مارکوس راشفورد در وقت اضافی نیمه نخست کار را به تساوی کشاند، اما در نهایت گل نیکولاس اوتامندی در دقیقه ۵۴ پیروزی را از آن منچستر سیتی گرداند.

 

مهره ای خطرناک: در میان تیمی که متشکل از ستارگان می باشد، کوین دیبروین در این فصل دارای درخششی خیره کننده بوده است و انصافا مستحق جایزه بهترین بازیکن جزیره خواهد بود. این ملی پوش بلژیکی که در اکثر بازی های سیتی در این فصل تاثیر به سزایی داشته ۱۱ گل و ۲۰ پاس گل به نام خود ثبت نموده و توان عبور از هر خط دفاعی را داراست. او رهبر تمامی تاکتیک های گواردیولا می باشد و شیاطین سرخ می بایست شش دانگ حواس خود را متوجه او سازند.

 

آیا می دانستید؟

آخرین گل پیروزی بخش ما در دربی توسط مارکوس راشفورد به ثمر رسید، او در بهار سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در تیم اول یونایتد مقابل سیتیزن ها قرار گرفت و در سن نوجوانی اولین گل خود را در ورزشگاه اتحاد در دروازه میزبان قرار داد و تبدیل به جوانترین گلزن تاریخ دربی در لیگ برتر شد.

 

تقابل دو قوای دفاعی

بازی روز شنبه رویارویی دو خط دفاعی برتر لیگ می باشد، سیتی با ۲۱ و یونایتد با ۲۳ گل خورده در جایگاه اول و دوم این رده بندی قرار دارند و از طرفی دیوید دخیا با ۱۶ کلین شیت در لیگ برتر در مقابل ۱۴ مورد سنگربان برزیلی آبی ها پیشتاز است و پیش بینی می شود که دستکش طلا را از آن خود سازد.

 

داور این دیدار چه کسیست؟

مارتین اتکینسون برای پنجمین بار دربی منچستر را قضاوت خواهد نمود، قرمز ها در ۴ بار حضور اخیر وی در این تقابلات شکست ناپذیر ظاهر شده اند، از جمله تساوی بدون گل فصل پیش در اتحاد که وی مروان فلینی را از بازی اخراج نمود. همچنین پنجمین باری می باشد که او در این فصل برای یونایتدی ها سوت خواهد زد همانند پیروزی در مقابل چلسی در اولدترافورد. لی بتس و استفن چایلد به عنوان دستیار و کریگ پاوسون به عنوان داور چهارم در کنار زمین حضور خواهند داشت.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

بی بی سی: باشگاه برنامه ای برای جذب آلدروایرلد ندارد!

درحالی که همه ی خبرگزاری ها از تلاش جدی منچستریونایتد برای جذب توبی آلدروایرلد سخن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *