دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / بازیکنان اسبق / پیراهن شماره ۷ منچستریونایتد : چرا زلاتان، در صورت بازگشت باید این پیراهن را بپوشد؟

پیراهن شماره ۷ منچستریونایتد : چرا زلاتان، در صورت بازگشت باید این پیراهن را بپوشد؟

یونایتدفنز – زلاتان ایبراهیموویچ بسیار کند است، سنش بالا رفته و بسیار مغرور است که می خواهد چهره ی اول منچستریونایتد باشد.

ژوزه مورینیو یک انسان مطمئن است. مردی که تا به حال توجهات مردم جهان بر روی او بوده است. پس صحبت های او در مورد زلاتان ابراهیموویچ، که او به منچستر باز می گردد، هیچ شکی برای هواداران هیجان زده ایجاد نمی کند!

زلاتان ایبراهیموویچ بسیار کند است، سنش بالا رفته و بسیار مغرور است که می خواهد چهره ی اول منچستریونایتد باشد.

هنگامی که یک سال قبل، شیاطین سرخ طی یک انتقال آزاد او را از پاری سن ژرمن به اولد ترافولد آوردند، بعضی از هواداران متحداً با این انتقال مخالف بودند.

امّا، فقط سختگیرترین هواداران با این اتفاق مخالف اند که: زلاتان ایبراهیموویچ خودش را اثبات کرد و توانست پس از انتقال رابین فن پرسی از آرسنال در سال ۲۰۱۲ به بهترین انتقال منچستریونایتد تبدیل شود! همان کسانی که می گویند آنتونی مارسیال باید به آن فکر کند و یا بازیکنی مثل پل پوگبا! هر دو بازیکن (مارسیال و پوگبا) به صورت اجمالی استعداد بدون تردید خود را نشان داده اند؛ اما زلاتان تنها بازیکن در سال های اخیر است که راه خودش را رفته و حرف اول را زده است. تا زمان مصدومیت دراماتیک و ناگهانی خود در فصل قبل بازی کرد. ۲۸ گل در تمام رقابت ها به ثمر رساند که ۱۷ تای آنها در لیگ برتر بود. و این مسلماً چیزی بود که مورینیو را در شغل خود نگه داشت.

آنها بدون زلاتان اما به خوبی در لیگ اروپا قهرمان شدند. ولی جام اتحادیه چطور؟ آن جام تماماً کار زلاتان بود!

یک شلیک ضربه ی آزاد تماشایی در ومبلی؛ و پس از آن یک ضربه ی سر قاطعانه و غیر قابل مهار را در ماه فوریه داخل دروازه ی ساوتهمپتون قرار داد. و این یک صحنه ی زیبا و لایق یک پادشاه بود.

و او ممکن است بازگردد؛ بازگردد تا برای مدافعان بیشتری قلدری کند و آنها را مغلوب خود نماید؛ برگردد تا به گل های خود بیفزاید؛ برگردد تا به مارکوس رشفورد و روملو لوکاکو نشان دهد که واقعاً بهترین مهاجم باشگاه چه کسی است.

این دلیل آنست که او لایق شماره ۷ منچستریونایتد می باشد.

شماره ی ۹ سابق خودش الان (البته با اجازه ی زلاتان) بر تن روملو لوکاکو است. سخنان لوکاکو درباره ی اجازه گرفتن از زلاتان برای پوشیدن پیراهنش، خود سرنخ خوبی است برای اینکه زلاتان انتظار داشته که دوباره برگردد. شماره ی ۱۰ نیز اکنون که وین رونی رفته است خالی می باشد. اما برای یک بازیکن با شخصیت ایبراهیموویچ، آیا او واقعا این شماره را درخواست خواهد کرد؟

همه می دانند که پیراهن شماره ی ۷ در منچستریونایتد بسیار مقدس است. به خدمت گرفتن نمادین ممفیس دپای و آنخل دیماریا را فراموش کنید که در این سال های اخیر این پیراهن را پوشیده اند. و به زمان های عقب تر بروید.

جرج بست این پیراهن را در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به تن می کرد. برایان رابسون در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ آن را می پوشید. و دیوید بکام نیز در دهه ی ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ آن را پوشیده است. و در نهایت سرآمد تمام این بازیکنان سر بابی چارلتون و البته کریستیانو رونالدو می باشند.

ایبراهیموویچ می تواند به این جمع بپیوندد؛ در صورتی که بازگردد و زمین را تحت سلطه ی خود بگیرد و بازی های عالی خود را ادامه دهد!

یونایتد عنوان قهرمانی پرمیر لیگ را می خواهد و این بازیکن ۳۵ ساله، زلاتان، مسلماً نام و شخصیت این کار و البته توانایی کسب آن به کمک سایر اعضای تیم را دارا می باشد.

این ها دلایلی بود برای اینکه شماره ی ۷ بهترین احساس را به او خواهد داد.

درباره ی امیر میرزایی

امیر میرزایی
من امیر میرزایی هستم. دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف و طرفدار سرسخت منچستر یونایتد

جعبه "همچنین ببینید"

بیدار شو پدر،فوتبال چشم انتظار لبخند توست

آیا او بهترین مربی تاریخ است؟بدون شک بله اما قبل از اینکه مربی باشد او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *