خانه / خبر اسلایدی / پنج پیش بینی در مورد دربی بزرگ منچستر

پنج پیش بینی در مورد دربی بزرگ منچستر

امروز شاهد یکی از بزرگترین دربی های تاریخ شهر منچستر خواهیم بود، چرا که عوامل زیادی بر حساسیت این بازی می افزایند.

یونایتد فنز – سیتیزن ها به هر آن چه که لازم بوده دست یافته اند و در یک قدمی جام قهرمانی لیگ برتر قرار دارند. اما در طرف دیگر خوزه مورینیو و شاگردانش نیز هر آنچه در توان دارند ارائه خواهند داد تا حریف همشهری نتواند به خرج آن ها به هدف خود برسد. هواداران در ورزشگاه اتحاد انتظار خواهند داشت تا جشن قهرمانی زود هنگام را در مقابل بزرگترین حریف خود برپا کنند اما از سمتی دیگر گمانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه گواردیولا برای حفظ جایگاه خود در لیگ قهرمانان و جبران شکست ۳-۰ در آنفیلد، به برخی از ستارگان خود استراحت دهد. چنین عواملی محاسبات را برای پیش بینی دقیق کارشناسان در مورد نحوه عملکرد و نتیجه دیدار دشوار می سازد اما در عین حال در ادامه به پنج رویداد محتمل در جریان این تقابل خواهیم پرداخت:

 

۱-  گلزنی مارکوس راشورد

 

این جوان ۲۰ ساله بر آن است که در منطقه شرقی منچستر بتواند دروازه حریف را بگشاید و سیتیزن ها باید به این نکته توجه داشته باشند که وی استعداد فوق العاده ای در باز کردن دروازه تیم های بزرگ دارد. او در مارچ ۲۰۱۶ در همین ورزشگاه با گذر از مارتین دمیکلیس با ضربه ای مهلک تور دروازه جو هارت را به لرزه در آورد و دربی را با نتیجه ۱-۰ به نفع قرمزها خاتمه داد و نام خود را به عنوان جوان ترین گلزن تاریخ دربی منچستر به ثبت رساند. او به تازگی نیز گل پیروزی بخش یونایتد را در مقابل لیورپول رقم زد.

آمار کلیدی: در جدال شش تیم برتر، تاکنون ۲ گل به منچستر سیتی، ۲ گل به لیورپول، ۲ گل به آرسنال و ۱ گل نیز به چلسی زده است.

 

۲- پاس های موفق ادرسون از لوکاکو بیشتر خواهد بود

 

خوزه مورینیو هیچ گاه به عنوان یک مربی ریسک پذیر شناخته نشده و گاها از جانب هواداران و کارشناسان به دلیل همین عملکرد محتاطانه مورد انتقاد قرار گرفته است، بدین ترتیب نباید توقع داشت که وی فلسفه خود را در مقابل تیمی که بیشترین آمار گل زده را در لیگ برتر از آن خود ساخته و تنها با ۳ امتیاز می تواند به قهرمانی دست یابد، تغییر دهد. در مقابل نیز گواردیولا که همواره تمایل به حفظ توپ دارد از این شرایط بیشترین بهره را خواهد برد، شاگردان او میانگین مالکیت ۶۴ درصدی را در کل فصل از خود بر جای گذاشته اند، در واقع بیشتر از هر باشگاه دیگری. در اولین دربی فصل نیز یونایتد در اولدترافورد تنها ۴۳% از سهم مالکیت را در اختیار داشت و فقط ۶۹% از پاس های آن ها به مقصد رسید.

می توان گفت برای مهاجمی چون لوکاکو بازی بسیار کسل کننده بود چرا که در منطقه دفاعی حریف تنها مانده و به ندرت موفق به لمس توپ می شد، وی از مجموع ۱۶ پاسی که فراهم ساخت تنها ۶ مورد موفق به ثبت رسید. در سمت دیگر سیتی همواره سعی بر آن دارد که توپ را از منطقه دفاعی در جریان اندازد و این کاملا بدیهیست که این سنگربان تعداد باش موفق بیشتری نسبت به مهاجم بلژیکی حریف رقم بزند.

آمار کلیدی: در دربی نخست فصل ادرسون از تمامی بازیکنان یونایتد تعداد پاس موفق بیشتری فراهم ساخته است.

 

۳- دیوید دخیا نمایشی با کلاس جهانی ارائه خواهد داد

 

این سنگربان اسپانیایی بارها و بارها در بازی های این فصل ثابت نموده است که بهترین دروازه بان جهان می باشد، بنابراین سیتی می بایست تلاش بیشتری جهت گشودن دروازه وی صورت دهد. بدون شک بهترین عملکرد فصل او و شاید بهترین عملکرد دوران حرفه ای او به دسامبر سال گذشته در مقابل آرسنال در ورزشگاه امارات باز می گردد، او با ۱۳ سیو در یک بازی رکورد لیگ برتر را جابه جا نمود و در انتها شیاطین سرخ با نتیجه ۳-۱ میزبان خود را شکست دادند. درجایی دیگر این فوق ستاره در مقابل باشگاه هم وطن خود سویا، ۸ بار مانع از ورود توپ به دروازه شد و بازی رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را با نتیجه ۰-۰ خاتمه داد. بر اساس ادعای Express او در مقابل ضربه سر لوئیز موریل که از فاصله نزدیک با سرعت ۴۸ مایل بر ساعت به سمت او روانه شد واکنشی فرا زمینی و غیر قابل باور در ۲۶ صدم ثانیه از خود نشان داد.

آمار کلیدی: دخیا در این فصل در مقابل شش تیم برتر در ۸ بازی انجام شده ۴۳ سیو رقم زده است، یعنی ۵/۳ در هر بازی.

 

۴- کوین دیبروین بیشترین موقعیت را فراهم خواهد ساخت

 

این ملی پوش بلژیکی فصلی باشکوه را پشت سر گذاشته و تنها محمد صلاح را می توان در راه رسیدن به عنوان بهترین بازیکن فصل رقیب او دانست. کارشناسان در حال حاضر نیز او را با بهترین هافبک های تاریخ لیگ برتر مقایسه می کنند. او تاکنون ۹۷ بار موفق به موقعیت سازی شده است و در این زمینه در رتبه نخست قرار دارد. با توجه به شیوه بازی طرف مقابل که در رابطه با پوشش نقاط خطرناک در منطقه دفاعی تا حدودی ضعیف عمل می کند، می توان انتظار داشت که وی بیش از هر بازیکن دیگری امکان نقش آفرینی خواهد داشت و پیش بینی می شود که آمار خود را در این زمینه به عدد ۱۰۰ یا حتی فراتر برساند.

آمار کلیدی: دیبروین با ۱۵ پاس گل رتبه نخست را در لیگ برتر از آن خود ساخته است.

 

۵- تمامی چهارچوب ها از هم می پاشد

 

اولویت مورینیو هیچ وقت تا به حال بر سرگرم نمودن تماشاچیان و هواداران قرار نداشته است و قطعا در آینده نیز این چنین نخواهد بود. اگر شخصیتی چون سر الکس فرگوسن کبیر در کنار زمین حضور داشت قطعا هر آن چه را که دم دستش بود به درون زمین پرتاب می کرد تا هرطور شده ضربه خود را به منچستر سیتی وارد آورد، اما ممکن است شرایطی مانند دیدار امروز مورینیو را مجبور به سنت شکنی کرده تا مرزهای خود را بشکافد. احتمالا وی اتوبوس معروف خود را در زمین اتحاد پارک خواهد کرد و امید بر ضد حملات می بندد. از طرفی سیتیزن ها نیز که راهی طاقت فرسا در لیگ قهرمانان پیش روی دارند ممکن است در گشودن این قوای دفاعی ناکام مانده و نیروی خود را برای جبران شکست ۳-۰ حفظ نماید. همچنین کاپیتان کامپانی چنین بیان کرده است:

” ما تنها یک شانس در لیگ قهرمانان داریم در حالی که در لیگ برتر فرصت های زیادی برای رسیدن به جام وجود دارد. “

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

فینال جام جهانی ۲۰۱۸: فرانسه ۴-۲ کرواسی/ خروس ها جام را بالا بردند

فرانسه موفق به کسب جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *