چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / آمار و آنالیز / پنج نکته در مورد دیدار آرسنال ۱-۳ منچستر یونایتد

پنج نکته در مورد دیدار آرسنال ۱-۳ منچستر یونایتد

شیاطین سرخ شب گذشته در جدالی نفس گیر در لندن، از سد توپچی ها گذشتند؛ لینگارد درخشید و پوگبا اخراج شد.

یونایتد فنز – گلزنی های جسی لینگارد باعث شد تا با وجود اخراج پاول پوگبا یونایتد بتواند بر میزبان خود فائق آید، آنها خیلی زود در دقیقه چهارم بازی با ضربه سهمگین والنسیا از حریف پیش افتادند، او پس از بدست آوردن توپ روی اشتباه کوشیلنی دروازه پیتر چک را گشود. دقایقی بعد نیز لینگارد این بار روی اشتباه مصطفی توپ را از چنگ حریف درآورد و با ترکیب لوکاکو و مارسیال موفق شد برای بار دوم در دقیقه ۱۱ دروازه توپچی ها را باز کند. در نیمه اول آرسنالی ها بارها روی دروازه مهمان خود ایجاد خطر نمودند اما در ثبت گل نتوانستند به موفقیت برسند.

شاگردان آرسن ونگر سرانجام در ابتدای نیمه دوم بوسیله لاکازت، سنگربان اسپانیایی را مغلوب ساختند اما در ادامه لینگارد باز هم موفق به گشودن دروازه حریف گردید. در دقیقه ۷۴ پوگبا در درگیری با هکتور بیرین با کارت قرمز مستقیم جریمه شد اما با این وجود لندنی ها نتوانستند این اختلاف ایجاد شده را از بین ببرند، کارت قرمز پوگبا تنها جریمه ای بود که برای منچستری ها ثبت گردید و او متاسفانه دربی شهر منچستر را از دست داد.

 

۱- لینگارد حضور خود در ترکیب اصلی را توجیه نمود

این ستاره جوان گاهی از ترکیب یونایتد دور می ماند اما این بار ارزش خود را به اثبات رساند، بدون شک این بهترین عملکرد این فصل او بود. برخی از هواداران از وجود او در ترکیب مقابل واتفورد بهت زده شدند، اما درخشش او در اواسط هفته حضور او را در مقابل توپچی ها نیز قطعی ساخت. با چنین نمایشی مشکل خواهد بود که مورینیو بتواند او را در دربی آخر هفته کنار گذارد، با سه گلی که در هفته گذشته به ثبت رساند استحقاق این را دارد که حتی در پست شماره ۱۰ قرار داشته باشد.

 

۲- پوگبا خیال سیتیزن ها را آسوده گرداند

این ملی پوش فرانسوی به دلیل بی ملاحظگی در برخورد با هکتور بیرین با کارن قرمز مستقیم جریمه شد و دست زنان از زمین مسابقه بیرون رفت. تا آن هنگام وی عملکردی فوق العاده به نمایش گذاشته بود و موقعیت گل سوم را برای لینگارد مهیا ساخت. هر چند پس از اخراج رویه بازی تغییر پیدا کرد اما مشکل اصلی غیبت او در سه بازی آینده می باشد، او علاوه بر از دست دادند دربی منچستر در مقابل بورنموث و وستهام نیز حضور نخواهد داشت.

 

۳- شبی سخت برای کوشیلنی

لاورنت کوشیلنی در این فصل خود را به عنوان یکی از مستحکم ترین مدافعین لیگ برتر مطرح گردانده است، اما این بار نشان داد که چقدر می تواند در تصمیم گیری های حیاتی ضعیف عمل کند. کابوس از آنجا شروع گردید که پاس عرضی کم دقت او توسط والنسیا ربوده شد و با همکاری پوگبا موقعیت گل برای او فراهم آمد. اما این پایان کار نبود.

یونایتد همواره این مدافع فرانسوی را به بیرون از محطوه می کشاند تا با ایجاد تعجیل در تحرکات او احتمال اشتباه را افزایش دهند، تنها امید باقی مانده توپچی ها با دریافت گل سوم از بین رفت، او با چسبیدن به پوگبا و تعقیب وی تا عمق محوطه جریمه نه تنها موجبات مصدومیت خود را فراهم ساخت بلکه با جا ماندن از حرکات پوگبا موقعیت گل را به لینگارد تقدیم نمود و شب خود را تیره و تار ساخت.

 

۴- دخیا با سیو های فرا زمینی میدان را از آن خود نمود

هر چند لینگارد جایزه بهترین بازیکن میدان را دریافت کرد، اما دیوید دخیا تمامی توجهات را به خود جلب گرداند، او با عملکرد منحصر به فرد خود بهت و حیرت را در چهره هواداران هر دو تیم نمایان ساخت. دابل سیو او در نیمه دوم روی شوت لاکازت و ریباند سانچز به اندازه گلی از میانه میدان ارزشمند و اعجاب انگیز بود. وی در لحظاتی حیاتی آرسنال را ناکام نگاه داشت و بر همگان اثبات نمود که این نتیجه بدون درخشش او امکان پذیر نبود.

 

۵- شرایطی تکراری برای هواداران آرسنال

اتمسفر ورزشگاه امارات، که در پاره ای از اوقات به نکوهش شدید می پردازد، این بار بسیار احساسی و موثر بود. آنها تیم خود را با این که دو گل عقب افتاده بود به دندان کشانده و به بازی برگرداندند، ولی متاسفانه هواداری استثنایی آنها ختم به نتیجه ای نا امید کننده شد.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

بی بی سی: باشگاه برنامه ای برای جذب آلدروایرلد ندارد!

درحالی که همه ی خبرگزاری ها از تلاش جدی منچستریونایتد برای جذب توبی آلدروایرلد سخن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *