دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / آمار و آنالیز / پنج نکته در مورد جدال یونایتد ۱-۰ برایتون

پنج نکته در مورد جدال یونایتد ۱-۰ برایتون

شیاطین سرخ در دقیقه ۶۶ پس از تغییر جهت ضربه سهمگین اشلی یانگ در برخورد با خط دفاعی مرغان دریایی تک گل بازی را به نام خود ثبت نمودند.

یونایتد فنز – یانگ با اولین گل این فصل خود توانست ۳ امتیاز را برای تیم به ارمغان آورد و تفاضل امتیاز را با صدر نشین جدول به ۵ برساند، اما سیتیزن ها دیشب در دیدار نفس گیر در خانه هادرزفیلد با نتیجه ۲-۱ مجددا این اختلاف را به عدد ۸ بازگرداندند. به نظر می رسید مردان مورینیو در این بازی با کمبود خلاقیت و پویایی لازم مواجه اند و در مقابل نیز حریف توانست چندین موقعیت خطرناک روی دروازه میزبان ایجاد نماید اما در کسب امتیاز نا موفق بود.

ضربه اشلی یانگ پس از برخورد با لوئیس دانک تغییر جهت داد و از بالای سر مت رایان، در حالیکه هیچ کاری از وی بر نمی آمد وارد دروازه شد. زلاتان نیز برای سومین بار متوالی از روی نیمکت به میدان آمد و در نهایت نتوانست موقعیت های ایجاد شده را تبدیل به گل کند و در انتها منچستری ها با نتیجه ای ضعیف بر مهمان خود فائق آمدند. در ادامه پنج نکته اساسی در این دیدار را مرور خواهیم کرد.

 

۱- معضل مدافع چپ همچنان ادامه دارد

با وجود این که در دو پنجره نقل و انتقالاتی چیزی در حدود سیصد میلیون پوند هزینه شده است، مورینیو کماکان در پست دفاع چپ مهره مشخصی مهیا نساخته است و همانطور که شاهد بودیم در این دیدار نیز حریف مدام بر همین نقطه ضعف فشار وارد می نمود. با این که اشلی یانگ در این منطقه انجام وظیفه می کرد، برایتون در ۲۰ دقیقه نخست بازی سه بار از همین جبهه موفق شد توپ را به پشت مدافعین برساند و موقعیت سازی نماید. یانگ، مارکوس روخو، دالی بلیند و لوک شاو، هیچ کدام تا بدین جای کار نتوانسته اند اعتماد مورینیو را به عنوان مهره ای ثابت جلب کنند، اخبار حاکی از آن است که دنی رز مدافع تاتنهام در ژانویه اولویت اول مورینیو برای انتقال خواهد بود.

 

۲- فرصت استراحت برای لوکاکو

روملو در تمامی بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان در ترکیب اصلی حضور داشته و نقش پر رنگی در امر گلزنی برای تیم ایفا نموده است، ۱۱ گل در ۱۰ بازی نخست خود. اما تنها ۱ گل در ۸ بازی اخیر نکات قابل توجهی دارد، به نظر می آید به عنوان مهاجم هدف در ترکیب یونایتد نیاز به کمی استراحت در وی دیده می شود. طبق صحبت های مورینیو، زلاتان که به تازگی پس از هفت ماه دوره درمان به میادین بازگشته هنوز به قدر کافی آماگی جهت حضور در ترکیب اصلی کسب نکرده است، ولی می تواند راه حلی مناسب برای لوکاکو باشد تا از این فرصت در جهت احیا مجدد خود استفاده نموده و اثر بخشی لازم را در امر گلزنی، همانند ابتدای فصل به تیم ارائه دهد.

 

۳- نارضایتی مورینیو از بازی سازها

رئیس با تشریح کردن وضعیت اخیر مخیتاریان در واقع زنگ خطری را برای دیگر بازیکنان به صدا درآورد، وی چنین بیان کرده است که عدم حضور هنریک در دو بازی گذشته به دلیل عملکرد ضعیفش بوده است. هر چند او تنها بازیکنی نیست که در ارائه آن چه از یک بازی ساز انتظار می رود ناموفق ظاهر شده، خوان ماتا نیز از ابتدای فصل تنها یک گل و دو پاس گل در کارنامه خود به ثبت رسانده و بدین ترتیب یک بار دیگر به عنوان مهره ای ثانویه در نظر گرفته می شود. در شب بازی مورینیو اظهار داشت که نمی تواند کسی را به دلیل عدم توانایی و کمبود انگیزه سرزنش کند، به این معنا که آن ها به اندازه کافی برای به کارگیری در ترکیب اصلی مناسب نیستند. با این روند چنین انتظار می رود مخیتاریان که تنها ۲۰ دقیقه در میدان حضور داشت، و ماتا که در دقیقه ۶۲ وارد زمین شد، محتمل ترین موارد برای جدایی در تابستان آینده به شمار آیند.

 

۴- یونایتد به گل های بیشتری نیاز دارد

در گفتگوی پس از بازی مورینیو افسوس خود را در عدم موفقیت در گلزنی بیان داشت، وی عقیده دارد تیمی با چنین توان هجومی می بایست گل های بیشتری به ثبت برساند. آنها در مقایسه با حریف صدر نشین خود، با ۲۸ گل در مقابل ۴۲ گل در جدول قرار گرفته اند. وی این مورد را به درستی گوشزد می کند، نمی توان به ضربه ناگهانی اشلی یانگ و انحراف اتفاقی آن دل خوش کرد، در حالی که لوئیس دانک مدافعی بی نقص و مستحکم می باشد و این گونه حوادث گاهی در فوتبال رخ می دهد. بدین ترتیب بار دیگر مورینیو در مقابل دروازه حریف با مشکل عدم موفقیت در گلزنی مواجه شده است، هر چند در سمت دیگر زمین در امور دفاعی تا بدین جای کار عملکردی درخشان و خارق العاده ارائه داشته اما می بایست در خط حمله با این بحران به وجود آمده دست و پنجه نرم کند و خروجی را بهبود بخشد.

 

۵- برایتون و موقعیت های از دست رفته

مردان کریس هیوتون در مقابل حریف فراتر از انتظار ظاهر شدند، مرغان دریایی با صبر و بردباری در نحوه بازی خود، در نیمه نخست چندین بار از سد دفاعی شیاطین سرخ عبور کرده و سه بار در مقابل دروازه میزبان موقعیت سازی نمودند، حتی در شروع نیمه دوم نیز باردیگر خطری جدی برای قرمزها ایجاد ساختند، اما متاسفانه در انتها تنها افسوس موقعیت های از دست رفته برای آنها باقی ماند.

 

منبع: Mirrors

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

لیست بازیکنان منچستریونایتد برای حضور در تور پیش فصل مشخص شد

منچستر با تعداد زیادی از بازیکنان جوان راهی آمریکا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *