خانه / آمار و آنالیز / پنج نکته در مورد بازی یونایتد – ساوتهمپتون

پنج نکته در مورد بازی یونایتد – ساوتهمپتون

در یک جدال طاقت فرسا شیاطین سرخ  با نتیجه ۱-۰ از سد قدیس ها عبور کردند.

یونایتد فنز – یونایتد با کسب این پیروزی دشوار بدلیل وجود تفاضل گل کمتر از منچسترسیتی در جایگاه دوم جدول قرار گرفت، رقابتی که خوزه را در پیاده کردن تاکتیک هایش محدود ساخت، او دیگر نتوانست در اواخر بازی آنتونی مارسیال را برای تقویت قوای هجومی به میدان آورد و خود نیز در وقت های اضافی از زمین اخراج شد. با این وجود توانست سه امتیاز بدست آمده را حفظ کند.

پنج نکته اساسی این دیدار به شرح زیر می باشد:

 

۱ – معضل شعارهای نژادپرستانه

یونایتد عمدتا دو سرود خاص در مورد بیان احساسات خود نسبت به مهاجم جدید خود لوکاکو به کار می برد، یکی در وصف او و با اشاره به شماره ۹ اش که ضرب آهنگ زیبایی دارد و دیوار صوتی با شکوهی ایجاد می کند، ولی در مورد دومی نوعی گرایشات نژادپرستانه وجود دارد که می بایست از آن جلوگیری شود. تاکنون بارها از طرفداران خواسته شده که از سر دادن این شعار خودداری کنند ولی آنها عقیده دارند به هیچ عنوان مضمون نژاد پرستانه ای در کار نیست، ولی متاسفانه وجود دارد.

سالیان زیادی به طول انجامید تا موضوع نژادپرستی در ورزش و بخصوص فوتبال کمرنگ شد، اگر حتی به این مورد خاص با دید مثبت نگریسته شود باز هم به نوعی، مفهومی تبعیض آمیز در آن وجود دارد. متاسفانه حقیقت این است که یونایتدی ها این انتقاد را با جمله ” ما منچستر یونایتد هستیم، ما هرآنچه که خواسته باشیم می خوانیم ” پاسخ داده اند و به نظر می رسد راه طولانی برای آموختن این درس پیش روست.

 

۲ – روملو لوکاکو خارق العاده است

لوکاکو گاهی اوقات از خصوصیات فیزیکی خود بهره می برد، همه از سرعت، قدرت و عرض شانه های او در حیرتند که به آسانی حریفان را منهدم می سازد، و در واقع همین طور است، او سریع است، قدرتمند است و شانه های استواری دارد، کافیست فقط یک چکش دستش بدهید و او را تور (Thor) خطاب کنید دیگر هیچ کس حتی نزدیک شما هم نخواهد شد. با این حال او بازیکنی با هوشی سرشار است، تحرکات او در بیرون و در عمق خط حمله فضا را برای دیگر بازیکنان مهیا می سازد و موجبات تسلط بر میدان را فراهم می آورد. در مقابل قدیس ها با حرکت در فضاهای دفاعی حریف، مدافع میانی آنها را در سراسر زمین به دنبال خود می کشید اما هرچقدر او در این امر موفق بود دیگران در حمایت او ناتوان بودند.

تا بالاخره در لحظه ای یانگ موفق به ارسال توپ شد او از تمامی توانایی های فیزیکی و موقعیت سنجی خود استفاده کرد، با قدرت بدنی خود بر وسلی هوئت چیره گشت و لحظه ای که وسلی برای تلاشی مجدد به عقب قدم برداشت او نیز با هوشمندی به سمت او قدم گذاشت و او را از موقعیت ایجاد شده دور نگاه داشت، سپس ضربه سر خود را روانه دروازه کرد ولی با دفع دروازه بان مواجه شد، در این هنگام او براساس غریزه پویای خود توپ برگشتی را با ضربه ای مهلک وارد دروازه ساخت.

 

۳ – فقدان مهره ی تمام کننده

ساتهمپتون مشکل دارد، مشکلی بزرگ، این تیم تا پایان فصل گذشته ۴۵۱ موقعیت خلق کرده است، یعنی رتبه ۲۵ام در کل باشگاه های اروپا در پنج لیگ اول، و در همین مجموعه با ۴۳ گل زده در جایگاه ۷۲م قرار می گیرد. معضل اصلی عدم وجود مهاجمی تمام کننده است، البته که آنها چندین مهاجم در تیم دارند اما کسی که بتواند در فضاها حضور پیدا کند و بر فرصت های ایجاد شده تسلط داشته باشد، در بین آنها وجود نیست. بهترین مهره مانولو گابیادینی ست که بیشتر از این که گلزن بزرگی باشد زننده گل های بزرگ است.

در مقابل یونایتد آنها حاکم بر بازی بودند، در نیمه دوم به شدت حریف را تحت فشار قرار دادند و مهمانان خود را در لاک دفاعی فرو بردند. اما با وجود این از دستیابی به گل عاجر ماندند و با حضور مدافعین سر سختی چون فیل جونز نیازی به قدرت نمایی دخیا بوجود نیامد.

قدیس ها حقیقتا نیاز به گلزن دارند.

 

۴ – در غیاب پوگبا، هررا می بایست در ترکیب اصلی قرار گیرد

پوگبا مصدوم است و هیچ کس اطلاع دقیقی از دوره درمان او ندارد تنها چیز مشخص این است که مشکل همسترینگ زمان براست. در غیاب او مورینیو فلینی را در ترکیب اصلی قرار داد، او مسلما جزو بازیکانان مورد علاقه خوزه است چرا که از تاثیرات فیزیکی او بر بازی رضایت دارد. با وجود اینکه این تاثیرات فیزیکی در روند این فصل آنها مفید واقع شده است بهتر است به جای ترکیب اصلی در برهه ای از بازی به میدان وارد شود. این ملی پوش بلژیکی در تحرکات هجومی به سختی مهار می شود ولی در حمل توپ عملکرد خوبی ندارد و در حملات روانی لازم را برای تیم ایجاد نمی کند.

آندر هررا مانند پوگبا نیست ولی نسبت به فلینی تشابهات بیشتری دارد، او بازیکنی تکنیکی ست و با هوشیاری در حمله و دفاع شرکت می کند، توانایی عبور او از منطقه میانی و انتقال توپ از دفاع به حمله تیم را در جهت رسیدن به اهداف یاری می دهد. مورینیو هررا را به بازی آورد تا بر استحکام خط میانی بیافزاید، اما او در شرایطی وارد میدان شد که یونایتد در لاک دفاعی فرو رفته بود و کار چندانی از دست او با نمی آمد، مانند این بود که سنگ ریزه ای را در رودخانه انداخته و انتظار داشته باشیم جریان آب را تغییر دهد.

در بازی های آینده مقابل تیم هایی با کیفیت بالاتر دیگر نمی توان مثل این بازی از زیر فشارها جان سالم به در برد و اگر نتوان بازی را تحت کنترل درآورد، برای یونایتد گران تمام خواهد شد. مورینیو می بایست هرچه زودتر در نبود پوگبا کنترل بازی را در دست گیرد و بهتر است از هررا در ترکیب اصلی استفاده نماید.

 

۵ – بازگشت ژوپیتر جونز

فیل جونز مانند یک ابرقهرمان ظاهر می شود، او همیشه محکم و صمیمانه رفتار می کند، نبود او همیشه باعث نگرانیست و هنگامی که در زمین است تلاش می کند که به دراماتیک ترین حالت ممکن عمل کند.او این فصل را در فرم خوبی آغاز کرد، هرچند در دو هفته اخیر کمی متزلزل ظاهر شد، اشتباهاتی صورت داد که برای هم تیمی های خود دردسر ایجاد کرد، ولی درست مانند یک ابرقهرمان با نیت خیر عمل می کرد.

این بار در مقابل قدیس ها دوباره به اوج بازگشت و در سنت ماری غوغا به پا کرد. او در زمین و هوا قطع توپ می کرد، ۳/۳ تکل موفق، ۴/۴ پیروزی در نبردهای هوایی، ۱ قطع توپ، ۲ سد توپ و ۱۲ بار دور کردن توپ. او مانند سپری فولادین در برار حملات ساوتهمپتون ایستادگی نمود، تصویری ابرقهرمانانه که از پیروزی تیم خود محافظت می کرد.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

۴ نظرها

 1. حقیقتا احساس می شه که تیم احتیاجی به مدافع دیگه ای با بایی روخو جونز نداره، البته عیار خط دفاع باید تو بازی های بزرگ جلوی تیم های بزرگ مشخص بشه اما با همین ۳ مدافع می تونیم بهترین خط دفاع لیگ بشیم
  لوکاکو فوق العاده است! فقط هنوزم به نظر من کاملا تو ترکیب جا نیوفتاده هنوز استرس داره ، این هنوز لوکاکو ۱۰۰ درصد نیست، با حضور لوکاکو و رشفورد واقعا چگونگی رسیدن بازی به زلاتان واسم سواله

  • علیرضا حسینیان
   علیرضا حسینیان

   کاملا درسته، همین طور لیندلوف هم در آینده نزدیک در ترکیب جا میفته و انتخاب ها در خط دفاعی بیشتر میشه
   بزرگترین کمبود یونایتد فقط و فقط بال چپ هستش که متاسفانه اکثر تیم ها هم از این ضعف استفاده می کنند

   • بال چپ یا بال راست؟ ما توی تیم مارسیال و رشفورد برای بال چپ داریم که فوق العاده ظاهر شدند اما برای بال راست کسی نیست، شاید پریرا اونجا می تونست کمکمون کنه که این فصل رفت ، کلن بال راست جوون اصلا تو بازار نیست، شاید سوسو و درکسلر، که هر کدومشون بیان من خیلی خوش حال می شم
    یک تشکرم بابت سایت کنم که زحمت زیادی می کشید و یک انتقاد که سایت به اندازه کانال تلگرام آپدیت نیست، خود من خیلی وقتا خبر رو از سایت دنبال می کنم که متاسفانه مثل تلگرام نیست

    • علیرضا حسینیان
     علیرضا حسینیان

     بله دقیقا بال چپ منظورم هستش، در واقع وینگر یعنی یکی مثل والنسیا که هم قدرت حمل توپ داشته باشه و هم توان دفاعی شاید در لیگ برتر واقعا کسی مثل والنسیا وجود نداره. راشفورد و مارسیال مهاجم هستند و در دفاع کاربرد چندانی ندارند. در مورد بال راست حرف شما صحیح است متاسفانه جانشینی برای والنسیا وجود نداره، کاری که والنسیا انجام میده، در سمت چپ با دو بازیکن صورت میگیره.
     ممنون از تمجید شما، و تشکر از انتقاد شما، همانطور که خودتون در جریان هستید این روزها تلگرام خیلی بیشتر از وب رونق پیدا کرده، سایت حدودا ۳۰۰۰ نفر بازدید کننده در روز داره در حالی که کانال ۱۰۰۰۰ تا عضو داره. ما ۲۵ نفر هستیم حدودا ۷ ۸ نفر در سایت مشغولیم بقیه نیروها در کانال زحمت می کشن.
     ما هم خوشحال هستیم که با دوستانی چون شما تبادل نظر داریم.
     متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *