پنج خرید برتر منچستر یونایتد در لیگ برتر از نظر گری نویل

گری نویل، اسطوره ی شیاطین سرخ، پنج خرید برتر یونایتد در دوران لیگ برتر را انتخاب کرده است، اما نام برونو فرناندز در آن به چشم نمی خورد.

یونایتد فنز – نویل در طول ۱۹ سال پر بار خود در اولدترافورد، شاهد استقبال از برخی از مشهور ترین بازیکنان لیگ برتر در باشگاه بوده، برخی نیز موفق نشدند با این هیاهوی زیاد همراه شوند. وی به عنوان انتخاب اول سر الکس فرگوسن به عنوان دفاع راست، ۱۲ قهرمانی لیگ برتر به دست آورد، برای همین می داند باشگاه برای موفقیت به چه چیزی نیاز دارد.

هم اکنون نویل پنج خرید برتر منچستر یونایتد از سال ۱۹۹۲ به بعد را انتخاب کرده است. لیست مرد ۴۵ ساله بدین صورت است که، اریک کانتونا، روی کین، کریستیانو رونالدو، وین رونی و نمانیا ویدیچ، به ترتیب رده های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.

نویل در توجیه قرار دادن کانتونا به عنوان بازیکن اول لیست، به Sky Sports News گفت:

کریستیانو رونالدو و وین رونی را در تیم منتخب تمامی کسانی که با آن ها بازی کرده ام، قرار می دهم. اما به نظرم بهترین خریدی که منچستر یونایتد در آن زمان انجام داد، خرید کانتونا از لیدز با قیمت ۱.۲ میلیون پوند بود. لیدز در آن زمان دشمن ما محسوب می شد.

خارج کردن یک بازیکن با ۱.۲ میلیون پوند از لیدز است که شما را به قهرمانی می رساند. او باید بهترین خرید باشد، باورنکردنی است، زیرا کانتونا بازیکن باورنکردنی ای بود.

نویل در ۵۹۹ بازی ما بین سال های ۱۹۹۲ و ۲۰۱۱، هفت گل و چهل و هشت پاس گل در تمامی رقابت ها برای منچستر یونایتد به ثبت رساند.

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

مقاله: راه حل منچستر یونایتد برای مشکل برونو فرناندز

فرناندز در فصل گذشته بیش از هر بازیکن دیگری در اروپا، بازی کرد و اگر …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =