پل پوگبا: هدف من برگرداندن یونایتد به جایگاه اصلی اش است؛ احساس عجیبی هنگام بازگشت به زمین بازی داشتم

مصاحبه هافبک فرانسوی شیاطین سرخ، پل پوگبا، را می توانید در ادامه بخوانید.

یونایتد فنز – پوگبا در مورد بازی با لیورپول گفت:

قطعا اکنون نمی‌توانیم ادعا کنیم هم‌سطح با لیورپول هستیم زیرا آن‌ها لیگ‌برتر را فتح کرده‌اند و مرتبا پیروز بازی‌ها می‌شوند بنابراین روزی که قهرمان شویم می‌توانیم چنین ادعایی داشته باشیم.

اگر خواهان بهترین شدن هستید باید بهترین‌ها را شکست دهید. می‌خواهیم قهرمان لیگ‌برتر را شکست دهیم. تنها با داشتن اعتمادبنفس می‌توانید چنین عملی را محقق سازید و این دید من به ماجراست. تا زمانی که جام را لمس نکرده‌اید قهرمان نیستید بنابراین باید تا لحظه آخر به تلاش خود ادامه دهید.

وی پیرامون ذهنیت سرمربی و بازیکنان ادامه داد:

آیا قادر به قهرمانی هستیم؟ بله به نظر من اگر تمرکز خود را حفظ کنیم می‌توانیم قهرمان شویم. تیم‌های بسیاری هستند که قادر به انجام این کار هستند. کماکان دور از قهرمانی هستیم و فاصله بسیاری تا تحقق این امر داریم و باید این مسئله را در ذهن خود داشته باشیم.

اوله ذهنیت برد را داشت. او بازیکنِ سرالکس فرگوسن بود و با وی تمرین کرده، او را دیده، با وی صحبت کرده و در جلسات حضور داشته است و در تلاش است این ذهنیت را با ما به تیم تزریق کند. برگرداندن یونایتد به جایگاه اصلی خود هدف من از آمدن به این تیم است.

قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ راجع به نظر مردم صحبت کرد:

مردم مجبور نیستند من را درک کنند اما به هر حال این اتفاق رخ خواهد داد و من تغییری نخواهم کرد. این من هستم و نمی‌توانم تغییری کنم. دوست داشتن یا نداشتن شما تغییری در من رخ نخواهد داد. این پوگباست و بدین شکل رشد کرده و بزرگ شده‌ام.

قضاوت شما از فصل پیش من به دیدگاه شما بستگی دارد. افسرده و ناراحت می‌شوید و گاها این ناراحتی را به عنوان یک درس و سکوی پرتاب استفاده می‌کنید. بله ممکن است دوران سخت و تاریکی گذرانده باشید اما پس از هر تاریکی روشنایی است.

مردم حرف زده و نظر خود را ابراز خواهند کرد زیرا مجاز به انجام این کار هستند اما این موضوع تغییری در روش کاری من و یا خود من ایجاد نخواهد کرد. همیشه خود واقعی پل خواهم بود.

پوگبا این دفعه ذهنیت خود را تشریح کرد:

از بعد فیزیکی و ذهنی حس بسیار خوبی داشته‌ام. زمانی که بازی می‌کنید فرم بازی خود را پیدا می‌کنید. تفاوت بسیاری بین حضور در یک بازی و سپس عدم حضور در بازی بعد و یا بازی نکردن در چندین بازی متوالی وجود دارد.

تیم همیشه یاری رسان است و به بازیکنان کمک می‌کند در فرم خوبی باشند. تیم به خوبی بازی کرده و با اعتماد به من کمک کرده است. صرفا باید روی خود تمرکز کرده و بهترین عملکردم را در زمین داشته باشم. پست بازی هیچ اهمیتی ندارد، چپ، راست، میانه میدان، مهاجم و یا مدافع، هیچ تفاوتی ندارد.

او در رابطه با نشستن روی نیمکت در بازی ها، گفت:

از بودن روی نیمکت متنفر هستم. این بدین معنا نیست که سایر بازیکنان مستحق بازی نیستند اما من شخصا این موضوع را دوست ندارم. من شخصیتی برنده دارم و می‌خواهم بازی کنم. فقط می‌خواهم بازی کرده و به تیم خود کمک کنم.

بودن روی نیمکت سخت و عجیب بود زیرا اتفاقی بود که در طول حرفه خود زیاد رخ نداده بود.

پل پوگبا، هافبک منچستر یونایتد، در نهایت پیرامون مصدومیت فصل قبلش بیان کرد:

فصل پیش از نظر مصدومیت برای من دشوار بود و سایرین اطلاعات چندانی از این مسئله ندارند. آن‌ها نمی‌دانند با دو شکستگی و ترک استخوان بازی کرده‌ام و تلاش کرده‌ام بهترین عملکرد خود را برای تیم داشته باشم. بازگشت به زمین بازی عجیب بود زیرا با داشتن عملی دشوار حس می‌کردم قوزک جدیدی دارم.

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

آنالیز: هری مگوایر، بازی‌سازی از قلب خط دفاعی؛ لطفاً احترام قائل شوید!

این گفته که منچستریونایتد تیمی هجومی‌تر از قبل شده، چندان هم بیراه نیست. در این راه مدافعین میانی منچستریونایتد نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =