چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / پل مرسون: سرعت رشفورد، مرا یاد تیری آنری می اندازد

پل مرسون: سرعت رشفورد، مرا یاد تیری آنری می اندازد

پل مرسون، کارشناس فوتبال ، معتقد است رشفورد آینده ای درخشان دارد و سبک بازی این ستاره جوان، شباهت زیادی به تیری آنری دارد.

 

یونایتد فنز- پل مرسون، کارشناس برنامه Match of the Day و ستون نویس روزنامه های ورزشی، در گفتگوی خود با سایت Sky Sports،  ضمن ستایش از عملکرد این روزهای مارکوس رشفورد، در مورد آینده روشن این بازیکن می گوید:

به نظر من مارکوس راشفورد می‌تواند یکی از بهترین بازیکنان دنیا شود. به اندازه کافی سریع، قدرتی و باهوش است و بازی به بازی پیشرفت می‌کند. این سوال در ذهن خیلی‌ها وجود دارد که آیا مصدومیت زلاتان به سود مورینیو شد یا نه. من فکر می‌کنم حضور راشفورد در تیم اتفاق خوبی است. او می‎تواند در میانه زمین به خوبی کار کند. هیچ کس دوست ندارد مقابل بازیکنی بازی کند که سرعتی بالا دارد. مخصوصا وقتی این بازیکن بازیکن مستقیمت باشد و درست رو به روی تو بازی کند. او باعث می‌شود مدافعان به سختی بیفتند.

مرسون در مورد شباهت های بازی رشفورد با اسطوره آرسنال، تیری آنری می گوید:

من نمی‌توانم به اندازه کافی از خوبی‌های این بچه بگویم. او از سرعتش دقیقا همان‌طور که تیری آنری استفاده می‌‎کرد، استفاده می‌کند. بازیکنان سریعی هستند که نمی‌توانند به این شکل از سرعتشان استفاده کنند. اما راشفورد این کار را می‌کند و می‎توان همین رویه را تا پایان هم ادامه دهد و تا آخر مسیر برود. او به خوبی از سرعتش استفاده می‌کند، اما موضوع استارت‌هایش است، زاویه دوندگی‌های او عالی است، به خوبی نظم خط دفاعی را به هم می‌زند. باعث می‌شود تک تک آن‌ها از موقعیت‌هایشان دور شوند. همکاری او با زلاتان هم می‎توانست عالی باشد. اما فعلا زلاتان مصدوم است و باید بازی بدون این ستاره را تمرین کند. او در حال کسب تجربه‌ای جدید در این باره است که چطور باید از توانایی‌هایش در موقعیت‎های خاص استفاده کند. جالب اینجاست که ترسی هم از جدال با مدافعان تیم‌های حریف ندارد. با لینگارد بازی ترکیبی خوبی انجام می‌دهد، همدیگر را خیلی خوب می‌فهمند. در بازی با چلسی هم دیدید که خط دفاعی این تیم را بارها به دردسر انداختند.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *