یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

پشت پرده ی انتقال رونالدو به منچستر؛ از نقش مهم سر الکس تا جلب کردن توجه مدیران با استفاده از نام سیتی

امروز عصر یکی از جذاب ترین نقل و انتقالات سال رقم خورد و کریستیانو به یونایتد پیوست. انتقالی به ظاهر راحت اما …

یونایتد فنز – به گزارش Athletic، زمانی که روز پنجشنبه اخبار حاکی از توافق رونالدو با سیتی بود، اوله با اطرافیان خود صحبت کرد و می‌دانست که منچستر باید عکس‌العمل نشان دهد.

اوله با هدف اطلاع از امکان تحقق این انتقال تماسی با وودوارد گرفت. این تماس کوتاه و سریع بود زیرا وودوارد به سرعت قبول کرد و مذاکرات با یوونتوس را آغاز کرد. با اعلام چندین منبع، سرالکس فرگوسن با تماس با رونالدو و به واسطه رابطه خوب خود با خورخه مندز، نقشی کلیدی در این انتقال طی ۲۴ ساعت اخیر ایفا کرده است.

ریو فردیناند نیز با ایفای نقشی شبیه به معامله‌گر یونایتد و با تماس پر شوری که با کریس گرفته است نقشی پررنگ در این انتقال داشته است. رونالدو آگاه بود که انتقال به سیتی چه خسارات جبران ناپذیری به میراث حضور وی در یونایتد خواهد زد.

فردیناند همچنین رابطه نزدیکی با وودوارد دارد و اطمینان حاصل کرد که یونایتد از جزئیات شرایط مالی انتقال آگاه باشد. او تا ساعت ۱ و نیم بامداد بیدار بوده و برای تحقق این انتقال تلاش می‌کرده است.

برونو فرناندز نیز رونالدو را تحت فشار گذاشت، پاتریس اورا با او در واتساپ در ارتباط بود و سولشر شخصا دخالت کرد. به صورت همه دست به دست هم دادند.

باور بر این است که سی آر سون در ساعت 10:30 صبح جمعه به منچستر قول داد که با آن ها قرارداد امضا خواهد کرد. شیاطین سرخ سریع دست به کار شدند و ساعت 4:53 بعد از ظهر رسما اعلام شد که معامله با رقم 15 میلیون یورو به علاوه 8 میلیون یورو پاداش انجام شده است.

روز پنجشنبه بود که منچستر نگاهی به جذب رونالدو داشت. به قول یک منبع نزدیک به مذاکرات، منچستر تازه بیدار شده بود. اواخر عصر پنجشنبه بود که فشار ها آغاز شد. سر الکس در راس هرم این استراتژی قرار داشت. فرگوسن بارها و به ویژه در سال ۲۰۱۹ خواهان بازگرداندن شاگرد خود شده است است.

اولین تماس منچستر با رونالدو در نیمه شب پنجشنبه بود و فرگوسن عامل اصلی بود. سر الکس شخصا به سولشر برای جذب رونالدو فشار آورد. فرگوسن پنجشنبه با اعضای هیات مدیره منچستر و مندس تماس گرفت تا به یونایتد اطمینان دهد که معامله ممکن است.

سر الکس فرگوسن روز پنجشنبه با اعضای هیئت مدیره و مندز تماس گرفت تا از بازگشت رونالدو اطمینان حاصل کند. به گفته برخی منابع اگر یونایتد موفق به جذب رونالدو نمی‌شد، شرایط وحشتناک می‌شد. کریستیانو رونالدو همدردی سر الکس فرگوسن با وی پس از مرگ پدرش و اینکه پس از نزاعی که با رود ون نیستلروی رخ داد او را به نیستلروی ترجیح داد را فراموش نکرده است.

اد وودوارد مذاکرات را با آنیلی انجام داد و آن ها در آرامش به توافق رسیدند. از نظر منچستر پروسه جذب رونالدو بدون مشکل بود. بازیکنان منچستر از حضور رونالدو بسیار هیجان زده هستند.

منچستر بر این باور است که حتی در سن ۳۶ سالگی رونالدو قادر است تاثیر بسزایی در زمین داشته باشد. شبهاتی پیرامون در دسترس بودن کاوانی به علت اصرار وی بر بازی در تیم ملی طی ماه سپتامبر و قوانین قرنطینه بریتانیا پس‌از بازگشت وی وجود داشت.

توانایی سرزنی بالای رونالدو به عنوان یک قابلیت ویژه برای اوله در هر دو محوطه جریمه دیده می‌شود و منچستر براین باور است که او توانایی حضور در سطح اول فوتبال دنیا را برای سالیان بسیاری دارد. طبق ادعای منابع آگاه، این انتقال صرفا برای تداعی گذشته نمی‌باشد. آن‌ها خواهان نوشتن خاطرات و تاریخ جدید هستند.

احساس می‌شود که رونالدو با سخت گیری ها خود و جام های با ارزشی که دارد جو رختکن منچستر را تغییر خواهد داد. یک منبع آگاه به ما گفت که رونالدو سطح منچستر را بالا خواهد برد و او یک متخصص در زمینه خود است.

سولشر متوجه شد اگر اجازه بدهد رونالدو به سیتی برود عواقب سنگینی برای منچستر خواهد داشت. انتقال کریستیانو به سیتی ممکن بود به شخصیت منچستر در اذهان عمومی لطمه بزند. بازیکنان فعلی، خریدهای آینده و هواداران همگی تحت تاثیر این سرشکستگی قرار می‌گرفتند.

خورخه مندس کل تابستان تلاش کرد رونالدو را به منچستر بیاورد ولی مدیران منچستر توجهی به این مسئله نکردند زیرا بر این عقیده بودند که یوونتوس رونالدو را نمی‌فروشد. به نظر می‌رسد خورخه مندس با استفاده از سیتی توانست توجه منچستر را برای شروع مذاکرات جلب کند

یک منبع نزدیک به ماجرا در خصوص علت علاقه ی رونالدو به ترک تورین گفت:

کریستیانو به شدت خواهان ترک تورین و رفتن به باشگاهی بود که بتواند در آن بیشتر احساس خوشحالی کند.

4 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x