یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

پرسش و پاسخ با لاکهرست؛ از فروش لینگارد تا جذب هافبک دفاعی تا پایان نقل و انتقالات

هرچه به پایان نقل و انتقالات تابستانی نزدیک می شویم امید هواداران یونایتد برای جذب بازیکنی دیگر کاهش پیدا می کند. و امروز یکی از سرشناس ترین خبرنگاران حوزه ی منچستر به سوالات هواداران پاسخ داده است.

یونایتد فنز – سردبیر بخش مربوط به منچستر یونایتد در خبرگزاری Manchester Evening News، ساموئل لاکهرست به صورت مستقیم و از طریق چت به سوالات هواداران پاسخ داده است.

یونایتد شنبه ی گذشته لیدز را در خانه در هم کوبید و کمتر کسی می تواند شروعی بهتر از آن برای فصل جدید را متصور باشد. حالا تمرکز شیاطین سرخ روی حفظ این روند خوب با کسب دومین پیروزی فصل در خانه ی ساوتهمپتون است.

هواداران مشتاق اند که بدانند آیا سانچو و واران در ترکیب ابتدایی بازی حضور خواهند داشت و ۱۱ بازیکن اصلی سولشر برای این بازی چه کسانی خواهند بود.

مورد دیگر کنجکاوی هواداران برای دانستن این موضوع است که آیا یونایتد خرید دیگری مخصوصا با توجه به نیاز به هافبک دفاعی خواهد داشت یا خیر و کدام بازیکنان جوان به صورت قرضی جدا خواهند شد.

لاکهرست بعد از ظهر پنج شنبه میزبان یک جلسه ی پرسش و پاسخ آنلاین بود و به سوالات طرفداران پاسخ داد.

سوال: سلام ساموئل، آیا عدم انجام خریدی دیگر در این پنجره مربوط به کمبود منابع مالی مورد نظر است یا گزینه ی اول تیم برای پست هافبک در دسترس نیست؟

جواب: دلایل متعددی وجود دارد؛ آن ها بازیکنان زیادی در پست های مورد نظر دارند و هیچ کس را نفروخته اند، باشگاه حدود ۱۵۰ میلیون پوند به خاطر پاندمی کرونا از دست داد و درباره ی پست هافبک، در حال حاضر گزینه ی در دسترس برجسته ای وجود ندارد.

ویلفرد اندیدی می توانست گزینه ای ایده آل باشد و لستر نیز آمادگی انجام یک فروش بزرگ طی هر فصل را دارد، اما او تا ۲۰۲۴ با آن ها قرارداد دارد و آن ها آماده ی جدایی مدیسون به عنوان فروش بزرگ این تابستانشان بودند که در نهایت آرسنال حاضر به پرداخت مبلغ درخواستی آن ها نشد.

مدیر برنامه های گورتزکا از یک خبرنگار و لینک کردن او به یونایتد برای بالا بردن دستمزد او در بایرن و در نتیجه بالا بردن حق کمیسیون خود استفاده می کند.

یونایتد به دنبال بازیکنی نیست که باشگاهش تمایلی به فروش او نداشته باشد. سانچو همواره قرار بود به انگلیس بازگردد و به یونایتد ملحق شود. واران نیز فقط میخواست به الدترافورد بیاید. دورتموند نیاز به کسب درآمد داشت و این به یونایتد در راه خرید سانچو کمک کرد. واران نیز تصمیم به ترک رئال مادرید داشت و آن ها نیز به پول حاصل از فروش او نیاز داشتند.

سوال: سلام ساموئل! فکر می کنی که در هفته های پایانی نقل و انتقالات برای جذب یک هافبک دفاعی اقدام خواهیم کرد یا تا پنجره ی بعدی صبر خواهیم کرد؟ و تو چه کسی را به عنوان خرید احتمالی میبینی؟

جواب: امروز صبح در گزارشی نوشتم که یونایتد احتمال خرید بازیکنی دیگر را بسیار پایین می داند. این جو از زمان اعلام توافقات اولیه برای خرید واران حدود سه هفته پیش حاکم بوده است و تمرکز روی بازیکنان خروجی است. و یونایتد هنوز فروشی نداشته است.

آن ها ۷ هافبک دارند و پریرا به صورت قرضی به فلامینگو پیوسته است و هیچ کدام از این مدافعان در آستانه ی جدایی نیستند. پوگبا را نیز در نظر می گیرم، برای اینکه تنها طی ۲ هفته او از یونایتد جدا شود باید اتفاقات زیادی با سرعت باد رخ دهد.

به راحتی می توانم بگویم که یونایتد سال آینده به دنبال جذب یک هافبک و یک مهاجم خواهد بود. ۱ جولای ۲۰۲۲ ماتا، لینگارد، پوگبا و کاوانی ممکن است دیگر بازیکن یونایتد نباشند. آن ها نیازمند ۲ خرید جدید برای جبران جدایی آن ها هستند.

ممکن است وستهم بتواند رایس را حتی در تابستان ۲۰۲۲ نیز حفظ کند.

سوال: سوال ساموئل، چرا با وجود پا به سن گذاشتن ماتیچ منچستر خرید هافبک دفاعی را در اولویت قرار نمی دهد؟

جواب: چون آن ها فرد و مک تومینای را برای بازی در آن ناحیه دارند. تعداد هافبک های آن ها مناسب است اما چون پوگبا هنوز در باشگاه است آن ها نمی توانند بدون فروش بازیکن، تعداد هافبک هایشان را افزایش دهند.

سوال: سلام ساموئل، وینکتور لیندلوف به عنوان هافبک دفاعی چطور است؟

جواب: او در زمان جوانی اش در سوئد در آن پست بازی کرده است اما مدتی طولانی است که به عنوان مدافع میانی به کار گرفته می شود.

سوال: اگر صادقانه بخواهی بگویی، شانس ما برای جذب هالند چقدر است؟

جواب: آن ها امسال او را جذب نخواهند کرد. کسی این ادعا را مطرح کرده است؟ او از کین با ارزش تر است و یونایتد در همین پنجری یکی از بهترین بازیکنان دورتموند را از آن ها جدا کرده است. در حال حاضر هیچ کسی پول خرید هالند را ندارد و سال آینده بند فسخ او فعال خواهد شد.

سوال: سلام ساموئل، آیا شفیلد به جذب قرضی آماد نزدیک است؟ مذاکرات در جریان است؟

جواب: ترجیح یونایتد در صورت امکان قرض دادن او به یک باشگاه از لیگ جزیره است. شخصا فکر می کنم شفیلد گزینه ی پر ریسکی است. سبک بازی آن ها مناسب آماد به نظر نمی رسد و آن ها چند بازیکن قدرتمند در خط حمله دارند.

سعی برای تغییر سبک بازی اقدام خوبی است اما نیازمند جذب دائمی بازیکنان و ترکیبی توانمند است. این فرصت در اختیار آماد نخواهد بود. شفیلد شروع خوبی نداشت و احتمال تغییر سرمربی وجود دارد. انتخاب آن ها می تواند از بازگردادن کریس وایلدر هم بدتر باشد.

سوال: هیچ اطلاعاتی درباره ی برنامه ی باشگاه برای شورتایر، الانگا و مجبری و شرایط انتقال قرضی شان داری؟

جواب: شورتایر تنها ۱۷ سال دارد و طی ماه های گذشته در باشگاه این احساس وجود داشت که جدایی قرضی برای او کمی زود است، برخی هنوز همین نظر را دارند اما اگر فرصت مناسبی پیش بیاید، آن ها قرض دادن او را بررسی خواهند کرد.

همان طور که از عملکرد الانگا در تیم زیر ۲۳ سال و تیم اصلی می توان فهمید، آماده ی جدایی قرضی است. به نظرم مجبری تا ژانویه با تیم اصلی تمرین خواهد کرد و ممکن است در آن زمان تیم را به صورت قرضی ترک کند.

منگی، آماد و جیمز نیز ممکن است پیش از پایان مهلت نقل و انتقالات تیم را ترک کنند که تصمیمی منطقی برای هر سه ی آن هاست.

سوال: عصر بخیر ساموئل امیدوارم که حالت خوب باشد. اگر قرار باشد لینگارد را در ازای ۲۰ تا ۲۵ میلیون پوند بفروشیم، فکر میکنی یونایتد آن پول را صرف انجام خریدی جدید خواهد کرد؟

جواب: سلام، ممنون و امیدوارم که تو نیز خوب باشی. این می تواند وسوسه کننده باشد اما برای انجام خرید لازم است که لینگارد سریعا به فروش برسد. به نظرم اگر وستهم قصد دارد شکیبایی یونایتد را بسنجد و آن ها را تحت فشار بگذارد، این انتقال تا لحظات آخر انجام نخواهد شد.

رقم ۲۵ میلیون پوند برای بازیکنی که به صورت قرضی طی فصل گذشته در وستهم توانست ۹ گل در ۱۶ بازی به ثمر برساند درخواست ناعادلانه ای نیست، مخصوصا زمانی که اینگز با مبلغی نزدیک به ۳۰ میلیون پوند به استون ویلا پیوسته است. اما انتظار می رود وستهم به این خاطر که شانس این را دارد تا با مذاکره رقم مدنظر را کاهش دهد، پیشنهادی نزدیک به ۲۵ میلیون پوند ارائه نکند.

لینگارد رابطه ی خوب خود با بازیکنان، کادرفنی و کارکنان باشگاه را حفظ کرده است. اگر واقع گرا باشیم، در صورت آمادگی همه یا اکثر بازیکنان یونایتد، او برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی کار سختی خواهد داشت و به اندازه ای خوب است که در یک تیم نیمه ی بالای جدول جزیره فیکس بازی کند. اگر او در یونایتد بماند، به احتمال زیاد به جای پیشرفت درجا خواهد زد و پسرفت خواهد داشت.

جدایی برای او غم انگیز خواهد بود. جسی سه چهارم عمرش را در یونایتد بوده است و بنابراین انتظار می رود او برای رها کردن زندگی ای که از سال های ابتدایی زندگی اش داشته است، بی میل باشد.

سوال: آخرین وضعیت جدایی لینگارد چیست؟ آیا وستهم قبل از بسته شدن پنجره پیشنهادی قابل توجه ارائه خواهد کرد و آیا یونایتد آن را خواهد پذیرفت؟

جواب: در سوال قبلی پاسخ نسبتا کاملی درباره ی شرایط لینگارد دادم. به نظرم پس از اینکه پیرس در اوایل هفته گفت که به دنبال جذب او هستند، از دیوید مویس درباره ی جسی سوال خواهد شد. وستهام ترکیب اصلی نسبتا خوبی دارد اما آن ها برای رسیدن به لیگ اروپا مدیون لینگارد هستند. احتمالا آن ها مشتاق ارائه ی پیشنهاد برای او و ادامه دادن روند خوب خود هستند.

سوال: احتمال دارد سانچو مقابل ساوت فیکس باشد و واران روی نیمکت بنشیند؟

جواب: جیمز ضعیف ترین عملکرد را مقابل لیدز داشت و آوردن سانچو به جای او شاید تنها تغییر ترکیب باشد. احتمال دارد واران روی نیمکت باشد.

سوال: با توجه با عدم جذب یک هافبک دفاعی سطح بالا آیا چینش ۴۳۳ با یک هافبک نگه دارنده را خواهیم دید یا اوله به چینش ۴۲۳۱ مورد اعتماد خود باز خواهد گشت؟

جواب: هرگز یک چینش ثابت مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. هفته ی گذشته دیدید که فرد و اسکات در ترکیب اصلی بودند. حتی مطمئن نیستم که یونایتد از یک ترکیب اصلی مشخص در طول فصل استفاده کند. شاید حدود هفت یا هشت بازیکن صرف نظر از چینش همواره در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت و ما بقی بستگی به این دارد که یونایتد به مصاف چه تیمی می رود.

آن ها ترکیب ابتدایی و لیست بسیار خوبی دارند. اما سولشر باید بیشتر از فصل پیش که بازیکنان اصلی به طرز شدیدی خسته شده بودند، به بازیکنان متعدد در هر پست اعتماد کند. او طی فینال فاجعه بار لیگ اروپا هیچ تعویض تاثیر گذاری با نظر خود در طی بازی انجام نداد.

سوال: ساموئل مشارکت جیمز در تیم را چگونه ارزیابی می کنی؟ او پسر خوبی به نظر می رسد، اما ندرت بازیکنی کم توان تر از او دیده ام و نمی توانم درک کنم که او چگونه در تیم حضور دارد.

جواب: هفته ی گذشته به او ۵ دادم که خود گویای همه چیز است. او سه یا چهار فرصت خوب داشت که همه را از دست داد.

رفتار او مطلوب است. بازیکنان و کارکنان او را دوست دارند و بازی هایی بوده است که عملکرد چشمگیری نداشته اما قرارگیری اش در تیم به خاطر عملکرد جمعی توجیه شده است.
در نهایت، او به اندازه ای خوب نیست که به صورت فیکس برای یونایتد بازی کند. اما فکر می کنم با توجه به اینکه خریدی ۱۵ میلیون پوندی از چمپیونشیپ است، او فراتر از انتظارات عمل کرده است.

سوال: سلام، آخرین اخبار مربوط به لویت و گارنر چیست؟ می توانیم به زودی شاهد تمدید قرارداد گارنر باشیم؟

جواب: یونایتد تمایل دارد که قرارداد گارنر را تمدید کند و این رویکرد باشگاه در قبال هر بازیکن بزرگسال پرورش یافته ی آکادمی است که به صورت قرضی جدا می شود. آن ها این کار را با پریرا، میچل و اخیرا توانزبه انجام داده اند.

علی رغم اینکه لویت به یورو رفت، سال سختی را پشت سر گذاشته است. هدف یونایتد جدایی قرضی اوست و اگر این اتفاق رخ ندهد مشکلی بزرگ برای لویت خواهد بود.

سوال: با توجه به اخبار غم انگیز درباره ی دنیس لاو، فکر میکنی باشگاه اقدامی در جهت محدود کردن سرزنی در تمرینات انجام خواهد داد تا نسل آینده ی اسطوره های یونایتد از مشکلاتی که اسطوره های فعلی رنج می برند در امان باشند؟

جواب: شرایط لاو غم انگیز است و متاسفانه قابل پیش بینی است. او یکی از دوست داشتنی ترین بازیکنانی است که می توان ملاقات کرد، چه بین بازیکنان گذشته و چه بین بازیکنان این نسل. باشگاه های حرفه ای بخشنامه ای دارند که این فصل زمان سرزنی روی توپ هایی که از فاصله ی معینی ارسال می شوند را محدود کنند که تصمیمی منطقی به نظر می رسد.

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x