یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

ویژه: توصیه های مهمی که تن هاخ باید جدی بگیرد

اریک تن هاخ سرمربی هلندی جدید منچستریونایتد قطعا با اتفاقات پیش بینی نشده زیادی مواجه شده و نیاز به راهنمایی با تجربه ها خواهد داشت.

یونایتدفنز- سرمربیگری در منچستریونایتد یقینا تفاوت های بسیاری با کار کردن در آژاکس دارد. اگر او بخواهد در جایی که از زمان بازنشستگی سر الکس فرگوسن در 9 سال پیش مداوم شکست خورده، موفق شود، موانع بزرگی برای غلبه بر آن وجود خواهد داشت.

پنج تن از خبرنگاران ما نظرات خود را در مورد انتصاب تن هاخ بیان می کنند – در بخش دوم این مصاحبه به موارد غیرقابل پیش بینی و موانع پیشروی او میپردازیم و نهایتا توصیه های مهمی به وی خواهند داشت…

 

بخش اول این مقاله را اینجا بخوانید.

چیزی که بیشتر از همه او را شگفت زده خواهد کرد؟

کاکس:

بازیکنان آژاکس از سنین پایین برای یادگیری، پذیرش دستورالعمل ها و پیشرفت آماده شده اند. بازیکنان یونایتد تقریبا سه سال است که به حال خود رها شده اند. آنها به مربیگری ساده نیاز نخواهند داشت، بلکه ممکن است به مربیگری در مورد نحوه تمرین پذیری (کوچ شدن) نیاز داشته باشند!

وایتول:

مقیاس باشگاه. او پیش از این در بایرن مونیخ به عنوان مربی ذخیره بوده است، اما تمرکز در یونایتد سطح دیگری در مقیاس جهانی است. تور پیش فصل تایلند و استرالیا طعم خواسته های عظیم از سرمربی یونایتد را، هم از نظر تجاری و هم از منظر رسانه ای به او می چشاند. دیوید مویس مطمئناً در طول تور تابستانی طولانی مدت مشابه در سال 2013 فشار را احساس کرد، در حالی که حتی ژوزه مورینیو نیز به دلیل برخی درخواست های اسپانسری و مالی عصبی و ناامید شده بود.

آنکا:

تن هاخ به عنوان کسی که در طول مصاحبه ها و کنفرانس های مطبوعاتی سؤالاتی که فکر می کند بی ربط هستند را بی جواب میگذارد، شناخته می شود. این موضوع در رسانه‌های هلندی و محافل فوتبالی که مستقیماً صحبت می‌کنند بسیار خوب بوده است، اما ممکن است برای او عجیب باشد که چقدر از او درباره گذشته باشکوه یونایتد سؤال می‌شود و چقدر سریع انتظار دارند که باشگاه را به جایگاه واقعی خود بازگرداند. پاسخ های او در مورد سؤالاتی مانند این مهم خواهد بود. به خصوص اگر درست قبل از تعطیلات بین المللی از آنها خواسته باشد.

جیمز:

دو چیز به ذهنم می رسد. اول، ناراحتی ریشه‌دار در باشگاه است – چیزی که یک نفر به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند – و این که چگونه به ذهن بازیکنان نفوذ کرده و حتی به آن آسیب رسانده است. دوم، سطح نظارت. تن هاخ تا زمانی که چند شکست متحمل نشود واقعاً نمی داند مربیگری یونایتد چه احساسی  – فشار، مسئولیت، انتظار –  دارد.

میتن:

اندازه باشگاه. او این را در ابتدای حضور خود، در بانکوک و استرالیا در تور پیش فصل خواهد دید. بازیکنان برای ترک هتل های خود به خاطر هواداران با مشکل مواجه خواهند شد. 60000 و 80000 نفر برای تماشای بازی های پیش فصل حضور خواهند داشت. و وقتی لیگ شروع می شود، استاندارد و کیفیت فوتبال انگلیس. به عنوان مثال رانگنیک از اینکه تیم های انتهای جدول لیگ برتر چقدر خوب هستند، شگفت زده شد.

چه چیزی می تواند او را در اولدترافورد عقب بیندازد؟

کاکس:

فرهنگ کاملا عجیب و غریب پیرامون باشگاه از نظر تحلیل و کارشناسی. همه، از بازیکنان سابق گرفته تا یوتیوبرها، کاملاً دیوانه شده‌اند. در یک نقطه، تن هاخ کاری انجام می دهد و بازیکنان سابق یونایتد می گویند: “این هرگز در زمان سر الکس اتفاق نمی افتاد!”، حتی اگر چنین اتفاقی کاملاً واضح در زمان سر الکس رخ می داد.

وایتول:

ساختار باشگاه و بازیکنان تیم. تصمیم گیری در مورد قراردادها ممکن است اشتباه گرفته شود و به دلیل تمایل جوئل گلیزر برای وارد شدن به مذاکرات از آمریکا و اختلاف زمانی آنجا، اغلب پیشرفت کُند است. جابجایی بازیکنان به دلیل دستمزدهای بالا یک مشکل است و یونایتد تمایل دارد حداکثر سه بازیکن در سال به خدمت بگیرد، به این معنی که بازسازی دشوار خواهد بود. تن هاخ در آژاکس سازگاری خود را نشان داده است، اما برای اینکه تیم را به جایی که می‌خواهد برساند، باید در رویکرد خود هدفمند باشد.

آنکا:

صبر و حوصله کسانی که در باشگاه و اطراف آن هستند بسیار کم است. هواداران یونایتد می‌دانند که کل ترکیب تیمشان کیفیت لازم برای قهرمانی در لیگ برتر فصل آینده را ندارد (حتی با سرمایه‌گذاری)، اما هر شکست، یا در واقع تساوی ناامیدکننده، احتمالاً با موجی از احساسات منفی و سوء استفاده همراه خواهد بود. تن هاخ مجبور است در آب های متلاطم حرکت کند و تضمین کمی وجود دارد که او بهترین همسفران را در کنار خود داشته باشد.

جیمز:

عجیبه! ما برای این سوال به فضای بیشتری نیاز داریم. من سعی می کنم به یک نکته پایبند باشم – چرخه منفی گرایی در حدود پنج سال گذشته یا بیشتر. همانطور که یورگن کلوپ در مورد هدایت لیورپول گفت: “چیزی که من می خواستم این بود که به ما زمان بدهید تا شروعی تازه داشته باشیم، زیرا اگر این کار را نکنید و اگر مجبور باشیم فقط بازی بعدی را شروع کنیم و بار 400 بازی قبلی روی دوش ما باشد، این شیوه کار نمی کند.

میتن:

ساختار. عجیب است. فشار – از طرف رسانه ها، از طرف هواداران آنلاین با انتظارات غیر واقعی. واکنش شدید وقتی که یونایتد در یک بازی شکست بخورد. باشگاه ایده های او را عقب می اندازد و در نهایت قدرت او را محدود می کند. او حرف آخر را می‌زند، اما می‌توان او را نادیده گرفت. مورینیو می خواست آنتونی مارسیال را آزاد کند. او خواسته او را رد کردند. جوئل گلیزر مارسیال را بسیار دوست داشت.

اگر بتوانید قبل از شروع به او یک نصیحت کنید، آن چه خواهد بود؟

کاکس:

کاکس این باشگاهی است که به روابط عمومی وسواس دارد. در کنفرانس مطبوعاتی افتتاحیه خود چیزهای درستی بگو – “منچستریونایتد سابقه بسیار خوبی در بازی کردن فوتبال هجومی دارد و من برای همین اینجا هستم” – و زانوی مردم سست خواهد شد (نه به روش فیل جونز). (منظور، عاشقت میشوند)

وایتول:

به غرایز خود اعتماد کنید. با ناکارآمدی باشگاه یا نظرات دنیای خارج شانه خالی نکن. برای جذب بازیکنی که فکر می کنی مناسب است فشار بیاور و سپس بر مربیگری بازیکنان تمرکز کن – بقیه چیزها خود به خود می آیند.

آنکا:

تو به یک بارانی خوب و یک جفت چکمه مناسب در اینجا نیاز داری. بیشتر روزها، دمای هوا 8 درجه سانتی گراد (46 درجه فارنهایت) و آسمان خاکستری است.

جیمز:

با خودت روراست باش. با گوش دادن به صحبت‌های مویس که در مورد زمانی که هدایت یونایتد را برعهده داشت، بر می آید که او بیش از حد در فکر تلاش برای ادامه دادن کار و راه فرگوسن بود، دقیقا مدلی که در آنجا مدنظر بود. البته، باید تعادلی بین احترام به سنت ها و تازه کردن دیدگاه ها در یک مکان ایجاد کرد، اما تن هاخ باید تن هاخ باشد، نه آن چیزی که بازیکنان یا هر کس دیگری می خواهد.

میتن:

او می داند که چگونه فوتبال را به درستی اجرا کند، او همچنین باید ارتباط رسانه ای خود را به درستی مدیریت کند، زیرا یونایتد سریالی است که به داستان های روزانه نیاز دارد. مویس، یک مربی خوب، دست و پا زد و غرق در ظاهر شد. سولسشر بیش از حد تکراری بود و به اندازه کافی جزئیات نداشت. مورینیو به نظر می‌رسید که نمی‌خواست در 6 ماه آخر حضورش در آنجا باشد. فن خال دیوانه و خاردار بود، اما سرگرم کننده بود. طرفداران می خواهند به تن هاخ اعتماد کنند، آنها می خواهند او به نظر برسد که می داند چه کار می کند.

 

منبع: the athletic

1 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید
وحید
4 ماه قبل

واقعا عالی همه چیز رو گفتن ای کاش تن هاخ از تمام این چندسال تجربه های بد و خوب مربیها استفاده کنه و با توپ پر شروع کنه و اشتباهات اونا رو نکنه دیگه خسته شدیم

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x