یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

ویژه: اصلاح ساختاری یونایتد زیر نظر تن هاخ

اریک تن هاخ به عنوان سرمربی دائمی جدید منچستریونایتد انتخاب شده و چیزهای زیادی جهت ساماندهی برای این مربی هلندی هنگام ورود به انگلیس وجود دارد.

یونایتدفنز- برخی از بازیکنان حاضر در اولدترافورد از آمدن او سود خواهند برد، در حالی که برخی دیگر قطعاً منفعتی نخواهند داشت. اگر او بخواهد در جایی که از زمان بازنشستگی سر الکس فرگوسن در 9 سال پیش مداوم شکست خورده، موفق شود، موانع بزرگی برای غلبه بر آن وجود خواهد داشت.

پنج تن از خبرنگاران ما نظرات خود را در مورد انتصاب تن هاخ بیان می کنند – از موفقیت در اولین فصل او تا اینکه چه چیزی رسیدن به اهداف او را عقب می اندازد و چه توصیه هایی برای او دارند…

https://unitedfans.ir/wp-content/uploads/jadon-sancho-running.jpg

چه چیزی یا چه کسی بزرگترین مشکلی است که تن هاخ باید در تیم یونایتد برطرف کند؟

مایکل کاکس:

خط هافبک مسئله است. آن را اصلاح کنید و سازماندهی شوید. به نظر می‌رسد بسیاری از «تحلیل های» فوتبال مدرن شامل مشخص کردن بازیکنانی است که عملکرد ضعیفی دارند و می‌گویند: «او باید برود! و او! از شر همه آنها خلاص شوید!»؛ اما همه اعضای این تیم می توانند در تیمی که برای قهرمانی رقابت میکند نقشی بر عهده بگیرند، ولو به عنوان ذخیره. اما با این حال او باید یک هافبک برجسته به خدمت بگیرد یا کاری انقلابی با دونی فن ده بیک انجام دهد.

لوری وایتول:

یک هافبک با قابلیت حفظ توپ هدفمند یک نیاز اصلی است، با تاکید و توجه ویژه بر روی توانایی دفاعی؛ اما بهبود چشمگیر در مناطق دفاع کناری نیز بسیار مهم است. خیلی چیزها در مورد فوتبال مدرن به تهدید هجومی از جانب مدافعان کناری چپ و راست خلاصه می شود، اما مجموعه چنین بازیکنانی در یونایتد متوسط است. لوک شاو بهترین آنها است اما مصدوم شده است. پس از این مشکل کوچکی در پست مهاجم مرکزی وجود دارد – چه کسی در شرایطی که کریستیانو رونالدوی 38 ساله در میانه فصل آینده، آماده نباشد، بازی می کند؟

کارل آنکا بندویث:

تن هاخ احتمالاً یکی از 10 مربی باهوش دنیا است… اما او در حال ورود به لیگی است که (حداقل) چهار نفر از 9 نام دیگر در آن لیست (عمدتاً سلیقه ای) در آن حضور دارند اما در یونایتد هیچ تضمینی وجود ندارد که زمان و منابع برای تمرکز بر روی آنچه که او در آن مهارت دارد و به سادگی مربیگری تیم در اختیارش قرار داشته باشد. این تیم یونایتد دارای دانش تاکتیکی متفاوت، توانایی فنی مبهم و سطح آمادگی بدنی متوسطی است. در زمان پاندمی دیده شده که بسیاری از مردم در مورد “خزش شغلی” اظهار نظر می کنند، جایی که افراد خود را به تنهایی در انجام کار دو یا سه نفر (جهت صرفه جویی) درگیر می کنند. تن هاخ کارهای زیادی برای انجام دادن در مدت زمان خاصی دارد درحالیکه هنوز مقدار کمکی که به او خواهد شد مشخص نیست.

استوارت جیمز:

مشکلاتی در سرتاسر تیم وجود دارد، اما به نظر می رسد که برخی از آنها را می توان با ترکیبی از مربیگری فردی و جمعی، و بازسازی اعتماد به نفس حل کرد (اولی به دومی کمک می کند). اما وقتی صحبت از خط میانی به میان می آید، هیچ راه حلی وجود ندارد. بله، فن ده بیک می تواند دوباره احیا شود و تن هاخ، شانس بیشتری نسبت به هر کس دیگری برای انجام این کار دارد. اما یونایتد به چیزی بیش از فن ده بیک سال 2019 نیاز دارد تا قلب تیمش را درست کند. نادیده گرفتن آن منطقه، یا تلاش برای سرهم کردن آن، هر گونه امید به پیشرفت را از بین می برد. در نهایت، اجازه ندهید وانمود کنیم که مدیریت وضعیت رونالدو ساده خواهد بود.

اندی میتن:

بازیکنانی را که نمی‌خواهند در آنجا حضور داشته باشند در سریع‌ترین زمان ممکن جابه‌جا کند (این موضوع که چند نفری در شرف اتمام قرارداد خود هستند، کمک کننده است) و در اسرع وقت برخی از بازیکنانش را جذب کنید – رالف رانگنیک در اینجا شکست خورد. تن هاخ باید ایده های خود را به سرعت به بازیکنان منتقل کند و نیاز دارد که بازیکنانش به او ایمان داشته باشند. اگرچه اجرای این ایده ها احتمالاً به زمان نیاز دارد. او باید شرایط باشگاه را مطالعه کند و قصد تخریب آن را، آنطور که هموطنش لوئیس فن خال تلاش کرد، نداشته باشد. بازیکنان تمایل دارند از او حمایت کنند. آنها می خواهند موفق باشند و شرایط حال حاضرشان را دوست ندارند. آنها به سرعت به رانگنیک شک کردند – و او نیز به آنها شک کرد. تن هاخ باید بداند که کاپیتان او چه کسی خواهد بود. شاید جسورانه باشد اما احتمالا بهترین فرد ممکن هری مگوایر نیست.

https://unitedfans.ir/wp-content/uploads/atletico-pressing-united-scaled-1.jpg

به نظر شما کدام بازیکنان از آمدن او سود خواهند برد؟

کاکس:

جدا از ون دی بیک، به نظر می‌رسد که بازیکنان عرضی برای سبک فوتبال تن هاخ مناسب‌تر هستند، و باید شاهد پیشرفت قابل توجهی از جیدون سانچو باشیم، کسی که در فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان بوندسلیگا بود، اما حتی با در نظر گرفتن فرم و پیشرفت اخیرش، اولین سال حضورش در یونایتد بسیار ضعیف بود. ویکتور لیندلوف، مدافعی که می تواند توپ را به جلو حمل کند، ممکن است یک برنده شگفت انگیز باشد.

وایتول:

شرایط برای فن ده بیک نمیشد بدتر از این پیش برود، بنابراین از این منظر تنها راه، آمدن سرمربی ای است که بهترین های خود را زیر نظر او در آژاکس به نمایش گذاشته است. مارکوس رشفورد باید فقط با داشتن دستورالعمل های واضح در مورد وظایف خاص بهتر شود. او در این فصل به هم ریخته است و سایه ای از بازیکنی است که در هر دو فصل گذشته، موفق به شکستن سد 20 گل شد. مگوایر یکی دیگر از افرادی است که ممکن است با داشتن یک مربی که کار را برای وی ساده کند، فرم خوب خود را دوباره باز یابد.

آنکا:

بازیکنانی که بیشترین هماهنگی را با سبک فعلی تن هاخ دارند احتمالاً شاو، سانچو و فن ده بیک هستند. براندون ویلیامز باید پس از دوران قرضی خود در نوریچ با اعتماد به نفس به یونایتد بازگردد، البته تا زمانی که او از استفاده شدن به صورت چرخشی ناراحت نباشد. اما فقط توجه به این که تن هاخ دو تیم آژاکس بسیار سرگرم کننده و مبتنی بر مالکیت توپ ساخته است، دلیل نمی شود که او از یک بازیکن قلدر استفاده نکند یا در زمان نیاز تیم، سانتر نکند. او عملگرا و همچنین تحت تأثیر آژاکس است. انرژی و اشتیاق فرد به خوبی هدایت می شود. رشفورد امیدوار است بتواند پس از یک فصل ضعیف، فرم خود را مجدداً پیدا کند.

جیمز:

مطمئناً ما باید چیزهای بیشتری از سانچو ببینیم، من به تأثیر لوئیز دیاز در لیورپول یا در این مورد دیوگو جوتا قبل از او نگاه می‌کنم، و نمی‌دانم که اگر هر یک از این بازیکنان با یونایتد قرارداد می بستند چه اتفاقی می‌ افتاد. به همین ترتیب، اگر سانچو تابستان گذشته به آنفیلد می رفت، چه فصلی داشت. تن هاخ وینگرها را دوست دارد و سانچو به وضوح بازیکن بسیار با استعدادی است که می توانیم انتظار داشته باشیم در محیط مناسب و با سبک بازی مناسب پیشرفت کند. طبیعتا، انتظار میرود که تن هاخ با فن ده بیک نیز شروعی دوباره داشته باشد – چه موفقیت آمیز باشد یا نه، جذاب خواهد بود.

میتن:

به طور بالقوه، همه کسانی که می مانند. برخی از آنها واضح تر از دیگران هستند، مانند فن ده بیک. سهم او در یونایتد کم بوده است؛ او برای دوران حرفه‌ای خود در یونایتد می‌جنگد، و قطعا سرمربی دیگری را برای انجام این کار انتخاب نمی‌کرد. اما ما دوباره در مورد افراد صحبت می کنیم، با قراردادهای جدید و درخشان که به عنوان راه حل دیده می شوند. یونایتد بیش از حد بر روی افراد متمرکز شده است و توجه کافی به تیم ندارد. این تیم به طور مداوم کمتر از مجموع نفرات خود بوده است.

 

https://unitedfans.ir/wp-content/uploads/7m4tDPvmxhrN_7m4tDPvmxhrN_Pu83jKyS3s1O_original_1440x960.jpg

چه چیزی باعث موفقیت یونایتد در فصل آینده خواهد شد؟

کاکس:

او قطعاً باید فصل را در جمع چهار تیم برتر به پایان برساند. این گروه فصل گذشته دوم شد، و این بدون احتساب خریدهای تابستانی یعنی سانچو، رافائل واران و رونالدو است. تن هاخ همچنین در دو فصل اول خود نیاز به یک قهرمانی دارد. علیرغم همه صحبت هایی که در مورد «نه سال شکست» پس از فرگوسن وجود داشت، یونایتد در آن زمان قهرمان لیگ اروپا، جام حذفی و جام اتحادیه شده است. بردن جام ها، حتی اگر بزرگترین جوایز نباشد، یک عادت خوب است و تن هاخ نباید آن را دست کم بگیرد.

وایتول:

تاپ فور. یونایتد قبل از شکست در این فصل زیر نظر اوله گونار سولسشر در جایگاه سوم و دوم قرار گرفت. رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا برای فصل 2023-24 حداقل به معنای پیشرفت است. فراتر از آن، یکپارچگی در تیم و رشد فردی محسوس با استقبال خوبی از سوی هواداران مواجه خواهد شد. بردن هر جامی پس از شش سال بدون جام، تن هاخ را شایسته احترام و تحسین می کند.

آنکا:

من قبلاً، زمانی که چیزی رسمی نشده بود و تن هاخ یکی از چندین کاندیدای بالقوه مربیگری یونایتد بود سعی کردم این را توضیح دهم. این تیم بدون اعتماد به نفس و با آسیب دیدگی زیاد و با تنها 15 برد از 33 بازی، در رده ششم قرار دارد. برای وارد شدن به کلاس چهار تیم برتر 2022-23، قاعدتا نباید خیلی به سر و صدا و تمرین زیاد نیاز داشت. امیدواریم.

جیمز:

تاپ فور باید قابل دستیابی باشد – از نظر امتیازی، یونایتد در این فصل با وجود داشتن فصلی وحشتناک، فاصله زیادی با آن ندارد. گفتن بردن جام آسان تر از دستیابی به آن است؛ آن هم در روزهایی که باشگاه های برتر (منچستر سیتی و لیورپول مانند الان) کم اهمیت انگاشتن برخی رقابت ها را کنار گذاشته اند، و حتی اگر این کار را انجام داده و به بازیکنان استراحت بدهند، باز هم یازده بازیکن دوم لیورپول احتمالا یونایتد فعلی را شکست خواهد داد. این به نحوه تفسیر موفقیت نیز بستگی دارد. واضح است که تن هاخ به معنای واقعی کلمه به بردهای سریع نیاز دارد. اما غرق شدن در چنین چیزهایی (سولسشر یک نمونه است) خطرناک است. دیدن یونایتد با سبک بازی مشخص و پیشرونده، نوعی موفقیت خواهد بود.

میتن:

تاپ فور، یک جام و شواهدی مبنی بر کارآمد بودن روش او – که تغییرات او شروع به تأثیرگذاری کرده است. فوتبال او هم باید هیجان انگیز و جذاب باشد. نه هر هفته، فقط به طور قابل توجهی بیشتر از الان باشد؛ به خصوص در خانه. یونایتد تنها نیمی از بازی های خانگی خود را در تمام رقابت های این فصل برده است. فن خال در پایان اولین فصل خود تعداد زیادی از هواداران (و بازیکنان) خود را از دست داد زیرا فکر می کردند فوتبال او کسل کننده است. او در پایان دومین فصلش رفته بود. بردها بیش از هر چیز دیگری به تن هاخ کمک خواهند کرد.

منبع: The Athletic

پایان بخش اول

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاکر
شاکر
4 ماه قبل

سلام متاسفانه مطالب سایت اصلا به روز نمیشه، ادم احساس میکنه همین دوسه تا مطلب هم مه میزارید از روی اجباره

سورنا شهرکی
پاسخ به  شاکر
4 ماه قبل

سلام عزیز. به سایت چند نفر جدید اضافه شده و به زودی فعالیتمون مثل سابق میشه. ممنون از حمایت شما.

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x