دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / مقاله: وینگر یا هافبک دفاعی؟ یونایتد در کدام پست نیاز به تقویت دارد؟

مقاله: وینگر یا هافبک دفاعی؟ یونایتد در کدام پست نیاز به تقویت دارد؟

در این مقاله به بررسی نیاز های یونایتد در نقل و انتقالات می پردازیم.

یونایند فنز- ژوزه مورینیو معمولا ۴ پستی که در آن به بازیکن نیاز دارد را مشخص میکند و سپس ۴ هدف اصلی خود برای این پست ها را تعیین می کند. تابستان گذشته پوگبا، زلاتان، بایلی و میختاریان شامل این بازیکنان می شدند.
در این تابستان لیندلوف و لوکاکو زودتر اضافه شدند و مورینیو به دنبال یک وینگر و هافبک دفاعی برای تکمیل چهارگانه خود است. با این حال شیاطین سرخ با مشکلات زیادی برای خرید بازیکن در این دو پست روبرو شده اند. به قدری دچار مشکل شده اند که ژوزه حاضر است از خریدهای چهارگانه خود دست بکشد. او در یکی از مصاحبه های پیش فصل گفت:

من درخواست خرید چهار بازیکن داده ام. اما آماده ام بدلیل مشکلات بازار آن را به سه بازیکن کاهش دهم. و با این سه بازیکن تعادل بیشتری به تیم میدهم و شرایط بهتری برای رقابت خواهیم داشت.

کاهش تعداد خرید از ۴ به ۳ بازیکن به این معنی است که یکی از پست ها خالی می ماند. کدام پست باید خالی بماند؟ یونایتد باید کدام پست را در اولویت قرار دهد و چه کسی را باید برای این پست جذب کند؟

دو نیاز یونایتد

منچستریونایتد به یک وینگر نیاز دارد چراکه کسی باید باشد تا توپ را برای لوکاکو ارسال کند. لوکاکو فصل گذشته ۶ گل با سر به ثمر رساند بنابراین یونایتد نیاز به کسی دارد که توپ را برای او ارسال کند که این یک مشکل در این تیم است و تنها آنتونیو والنسیا با ۱۴۱ ارسال توپ، بیش از ۱۰۰ ارسال در این تیم داشته است. بنابرین آنها به وینگری با توانایی ارسال توپ نیاز دارند.

همچنین در خط هافبک پوگبا و هررا گزینه هایی در کلاس جهانی هستند اما پشت این دو تقریبا خالی است. فلینی تنها در شرایط خاص می تواند مورد استفاده قرار گیرد. کریک ۳۶ ساله است و منساح به قدری جوان است که توسط مورینیو جدی گرفته نخواهد شد.
با اینکه آندرس پریرا و بلیند بازیکنان باهوشی هستند اما در تضاد با چیزی هستند که مورینیو برای میانه میدان می خواهد. یونایتد نیاز به یگ هافبک قدرتی تکل زن دارد( فصل گذشته اشنایدرلین با چنین ویژگی هایی فروخته شد) و باید بدنبال همچین بازیکنی باشند.

دو (سه؟) هدف یونایتد

ایوان پرسیچ هدف یونایتد در پست وینگر است. این بازیکن ۲۸ ساله کروات برای مدت طولانی بی ثبات بوده است اما مورینیو به دلیل خوبی او را انتخاب کرده است. اول اینکه او بازیکنی کارآزموده با سال ها تجربه می باشد و اینکه میانگین قدی تیم را بالا می برد. همچنین او بازیکن دوپا است که دقیقا همان چیزیست که مورینیو میخواهد و از همه مهم تر اینکه او یک ارسال کننده قهار است. او در فصل گذشته ۲۰۳ ارسال توپ برای اینتر داشت، چیزی که لوکاکو رویای آن را دارد.
نمانیا ماتیچ گزینه ژوزه برای هافبک دفاعی است. این انتخاب کمی عجیب است چراکه ماتیچ تنها ویژگی دفاعی در نبرد تن به تن را دارا می باشد و همچنین او بازیکن کلاس جهانی نیست و به تازگی چلسی باکایوکو را جانشین او کرد. اریک دایر دیگر گزینه یونایتد در این پست است چراکه مورینیو بدنبال کسی می گردد که آمادگی بازی در پرمیرلیگ را داشته باشد.

مشکلات

همانطور که مورینیو در کنفرانس مطبوعاتی گفت:

بازار نقل و انتقالات مشکل است.

این حرف اشاره به تقاضای ۵۰ میلیون پوندی اینتر برای پرسیچ است. بازیکنی که استعداد دارد اما تنها یک فصل باثبات در طول دوران بازیگری اش داشته است و با اینکه ۴ سال از لوکاکو بزرگتر است تنها ۲۰ بازی بیشتر از او داشته است.

چلسی نیز تقاضای ۴۰ میلیون پوند و یا بیشتر را برای ماتیچ داشته است. دیگر بازیکن خوبی که توسط باشگاهش فراتر از ارزشش قیمت گذاری شده است. قیمت اریک دایر نیز ۵۰ میلیون پوند است البته اگر تاتنهام حاضر به فروش او بشود.
پرداخت مبلغ گزاف ۷۵ میلیون پوندی برای لوکاکو منطقی به نظر میرسید چراکه او ۲۴ سال سن دارد و جای زیادی برای پیشرفت و تبدیل به بازیکن کلاس جهانی دارد اما ماتیچ و پرسیچ به همین اندازه که در حال حاضر هستند خوب می باشند. با اینکه دایر نیز جوان است و می تواند از لحاظ تکنیکی پیشرفت کند اما بقدر کافی سرسخت نیست و شما نمی توانید به کسی آموزش دهید تا بازیکن ترسناکی باشد. و اگر شما بازیکن ترسناکی نباشید نمیتوانید هافبک مورینیو شوید.

راه حل

بنابراین یونایتد باید چه کسی را به خدمت بگیرد؟ همانطور که قبلا اشاره شد یونایتد حفره خالی در میانه میدان دارد. یونایتد بدون بازی دادن به بازیکن ۳۶ ‌ساله خود یا مرد قدرتی خشن خود(فلینی) که حتی به سختی میتواند پاس بدهد نمیتوانست با سیستم ۴۳۳ بازی کند.

در کناره ها قطعا با توانایی ارسال پرسیچ میتوانند خوب عمل کنند اما برای او جانشین دارند. اولا لوک شاو در این فصل بیشتر بازی خواهد کرد بنابراین تعداد ارسال ها از سمت چپ بیشتر خواهد شد. از طرفی یونایتد در این پست ها بازیکنان بسیار خوبی مانند راشفورد، مارسیال، میختاریان و ماتا را دارد که لینگارد و اشلی یانگ نیز کنار آنها حضور دارند.

اگر یونایتد پرسیچ را جذب نکند بدترین اتفاق ممکن چه خواهد بود؟ اینکه به آنتونی مارسیال بیشتر بازی برسد. که این عالی به نظر میرسد نه؟ مارسیال استعداد فوق العاده ای است که تنها نیاز به دقایق بازی بیشتری دارد تا مانند فصل ۲۰۱۵/۱۶ که یکی از بهترین های اروپا بود عمل کند.
اما اگر یونایند یک هافبک دفاعی به خدمت نگیرد مجبور است آندر هررا را در کل فصل در این پست بازی دهد و تنها کریک ذخیره او باشد. قطعا اگر مورینیو به آندرس پریرا و منساح به عنوان بازیکن ثابت در این پست بازی دهد جالب خواهد اما او اینکار را نخواهد کرد.
بنابراین یونایتد باید جذب وینگر را فراموش کند و بدنبال یک هافبک دفاعی قدرتی که مرکز زمین را ببندد و پوگبا را به عنوان یار تهاجمی آزاد بگذارد باشد. یا باید پول بیشتری به چلسی برای ماتیچ بدهد یا بدنبال بازیکن جدیدی باشد.

مقاله از: Muhammad Butt

درباره ی سینا نورالدینی

سینا نورالدینی
دانشجوی زبان انگلیسی،۲۰ساله،عاشق فرگوسن و یونایتد

جعبه "همچنین ببینید"

بیدار شو پدر،فوتبال چشم انتظار لبخند توست

آیا او بهترین مربی تاریخ است؟بدون شک بله اما قبل از اینکه مربی باشد او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *