یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

وضوح تغییرات تیم با ایده های تن هاخ؛ آینده روشن در انتظار استعداد های تیم

پس از پیروزی برابر کریستال پالاس به بررسی نکات مثبت و همچنین تغییرات تاکتیکی تیم در این دیدار می پردازیم.

یونایتد فنز-  از دالوت تا مثلث هجومی و مگوایر در بازی دیروز خوش درخشیدند

دالوت

در بازی روز گذشته و در اواخر نیمه اول صحنه ای بود که دالوت یک حرکت به داخل محوطه حریف داشت و می شود گفت این نوع حرکات همان چیزی است که تن هاخ از مدافعین کناری خود در منچستر یونایتد می خواهد . دالوت در این صحنه در جهت عکس سانچو حرکت کرد و خود را به داخل محوطه جریمه رسانده و گزینه ای برای دریافت پاس شد و زمانی که توپ روی دروازه پالاس ارسال شد او دقیقا کنار آنتونی مارسیال حضور داشت. توپ در این صحنه به دالوت نرسید اما این اتفاق احتمالا بهترین مثال برای تغییر سبک بازی دالوت به سمت خواسته های اریک تن هاخ از مدافعین کناری خود می باشد.

خب این خبر بدی برای آرون ون بیساکا می باشد اما از طرفی دیوگو دالوت که فصل گذشته تحت فشار شدید انتقادات قرار داشت حالا به نظر می رسد که واقعا آینده خوبی زیر نظر مربی جدید خواهد داشت. منچستر یونایتد احتمالا هنوز هم به دنبال جذب یک مدافع راست خواهد بود علی الخصوص اگر بتوانند ارون ون بیساکا را به فروش برساند. اما هر بازیکنی که وارد تیم شود باید بداند که بر سر این پست رقابت دشواری با دیوگو دالوت خواهد داشت.

او سازنده گل اول تیم مقابل کریستال پالاس بود هنگامی که ارسال مالاسیا را با سینه به زیبایی استوپ کرد و با یک ضربه ظریف فضا را برای ارسال خود آماده کرد و با یک ارسال زیبا آنتونی مارسیال را در موقعیت گلزنی قرار داد و ادامه کار نیز با گلزنی مارسیال همراه شد. همکاری او در سمت راست با جیدون سانچو نیز خیلی خوب به نظر می رسد اما تاثیر دالوت در بازی فقط به کناره های زمین محدود نمی شود . در صحنه ای دیگر از بازی در اواخر نیمه اول در یک لحظه فاصله مالاسیا و دالوت در میانه زمین کمتر از 15 متر شده بود و شبیه دو هافبک شماره 8 قرار گرفته بودند . این شکل خیلی مدرنی از نزدیک شدن دو مدافع کناری و یکی از نشانه های تاثیر تمرینات تن هاخ روی بازی تیم در زمین مسابقه می باشد.

اعتماد بنفس در فاز هجومی

در لحظات زیادی از بازیهای فصل گذشته به نظر می رسید مارکوس رشفورد، انتونی مارسیال و جیدون سانچو از کمبود اعتماد بنفس رنج میبرند. زمان زیادی طول نکشید تا زیر نظر اریک تن هاخ باور آن ها به خود بازیابی شود . به طور قابل ملاحظه ای هر سه آنها با اعتماد بنفس بازی میکنند و اگر بازی آنها در نیمه دوم مقابل کریستال پالاس را بخواهیم به عنوان بازی آنها در طول فصل در نظر بگیریم آنگاه خطوط دفاعی زیادی مقابل آنها به دردسر خواهند افتاد. در گل دوم بی نظیری که زده شد هر سه آنها مشارکت داشتند اما اگر به ضربات آنها هنگام زدن گل سوم دقت کنیم میبینیم که باور و اعتماد به نفس مثل خون در رگهای این سه مهاجم جاری شده است.

رشفورد میانه زمین با یک چرخش در پی یک فضای مناسب بود و توپ را برای مارسیال فرستاد و مارسیال با یک ضربه و بدون مکث سانچو را در یک فضای عالی قرار داد و سانچو بجای ترس از موقعیت تک به تک ایستاد تا دروازه بان حریف پرش خود را انجام دهد، سپس با یک ضربه آرام دروازه حریف را باز کرد. گل ظریف و زیبایی بود که با همکاری این سه نفر زده شد.

واکنش کاپیتان به انتقادات

قبل از بازی روز جمعه مقابل ملبورن ویکتوری نام هری مگوایر با تشویق هواداران همراه شد اما در بازی روز گذشته او قبل از شروع بازی توسط هواداران هو میشد و با آغاز بازی با اولین لمس توپ ها این صداها بلند تر نیز به گوش می رسید. این سر و صداها عجیب بودند و از سمت صندلی های بی طرف استادیوم به گوش می رسید و مشخص نبود چه کسانی و به چه علتی مگوایر را هو می کردند اما از آنجا که مگوایر هیچ سابقه اختلافی با تیم کریستال پالاس و همچنین کشور استرالیا نداشت حکما باید این صداها از سوی طرفداران منچستر یونایتد می بود.

این بازیکن 29 ساله مشخصا شرایط بد و سختی را پشت سر گذاشته است اما رفتاری که با او می شود مضحک است همانند کاری که هواداران انگلیس در روز بازی ملی کردند و او در آن بازی از سوی هواداران خودی هو میشد.احتمالا این برخورد مربوط میشود به سخنان تن هاخ که او را کاپیتان تیم خود عنوان کرد و احتمالا قرار است این بازیکن در کنار لیساندرو مارتینز زوج آغاز کننده بازی برای منچستر یونایتد باشند.

مشخصا مرد هلندی خواستار احیای اعتماد بنفس در این بازیکن می باشد و پس از اولین اقدام خوب دفاعی او از سوی دالوت مورد تشویق قرار گرفت. اولین پاس او از زمین بازی خارج شد در حالی که دالوت حدود 10 متر با او فاصله داشت اما او خود را احیا کرد و چند پاس خوب و چندین مشارکت دفاعی موثر را نشان داد. همچنین او در سمت راست خط دفاعی به کار گرفته شده بود و لیندلوف در سمت چپ که این بر خلاف عادت همیشگی آنها بود و واضح است که زین پس مگوایر را قرار است در سمت راست خط دفاعی ببینیم و احتمالا زوج مکمل او مارتینز خواهد بود.

تنظیم خط هافبک

با گذشت هر بازی تنظیمات تاکتیکی تن هاخ در حال شکل گرفتن است و دیدن سر و شکل بازی تیم مقابل کریستال پالاس لذت بخش بود. داوید دخیا بازی را با پاس های کوتاه آغاز میکند و همزمان که مالاسیا و دالوت به گزینه های داوید دخیا عرض می دهند فرد نیز به میان دو دفاع می آید تا گزینه سومی برای پاس کوتاه دخیا در دسترس باشد.

سپس اسکات را می دیدیم که در فاصله ای مشخص از برونو فرناندز به عنوان یک شماره 8 بازی میکرد و این نقش او در خط هافبک نسبت به چیزی که به آن عادت داشتیم بسیار پیشرفته تر بود و جالب بود که به فرد به عنوان یک هافبک دفاعی اعتماد شده بود. در کنفرانس روز دوشنبه تن هاخ عنوان کرد که به دی یونگ به عنوان هافبک نگه دارنده تیم خود می نگرد و به نظر جایگاه برونو فرناندز نیز در تیم تثبیت شده است و فقط یک جای خالی می ماند که فرد با توجه به نقش های دفاعی که می پذیرد احتمالا نفر سوم باشد هرچند طبق صحبتهای تن هاخ در کنفرانس خبری کریستین اریکسن نیز می تواند چنین نقشی را بازی کند.

مالکوم ابیووی

مالکوم ابیووی که پیشنهاد منچستر یونایتد را برای پیوستن به کریستال پالاس رد کرده بود در غیاب تعداد زیادی از بازیکنان ترکیب اصلی پالاس بازی را از ابتدا آغاز کرده بود و در سمت راست خط حمله کار میکرد . او واقعا عالی کار میکرد و نمایان کرد که چرا منچستر یونایتد به دنبال جذب وی بود. او در صحنه ای به راحتی با قدرت بدنی خود مالاسیا را جا گذاشت و همچنین در صحنه ای دیگر با گذر از مالاسیا و فرد خود را به محوطه رسانده و با یک ضربه پای چپ دروازه دخیا را تهدید کرد که دخیا توپ را دفع کرد اما مشخصا شاهد یک استعداد در ترکیب کریستال پالاس بودیم.

منبع:   MANCHESTER EVENING NEWS

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x