ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان 2019 از دید نویسندگان یونایتد فنز
ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان 2019 از دید نویسندگان یونایتد فنز

ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹ از دید نویسندگان یونایتد فنز

یونایتد فنز – هیچ تردیدی وجود ندارد که تابستان ۲۰۱۹، فصل شلوغی برای شیاطین سرخ خواهد بود. مسئولان منچستر که حالا اوله گنار سولشر را به عنوان مربی دائم خود معرفی کرده اند، در حال برنامه ریزی هستند تا در تابستان ضعف های تیم را پوشش دهد. از همین رو نویسندگان سایت یونایتد فنز نظر خود را در این باره به صورت جداگانه اعلام کرده اند:

 

سید احمدرضا محمدی:

ورودی ها: جیدون سانچو – آدرین ربیوت – اندومبله – توماس مونیر – کولیبالی

خروجی ها: هررا – ماتا – دارمیان – سانچز – روخو – والنسیا

 

سانچو را انتخاب کردم چرا که یک بازیکن واقعا مستعد، خلاق، پا به توپ و دریبل زن است؛ چیزی که ما در سمت راست حمله کم داریم و لایق ۱۰۰ میلیون پوند هزینه است. خط حمله با وجود لوکاکو، رشفورد، سانچو، مارسیال و لینگارد تبدیل به یک خط حمله ی جوان و با طراوت می شود و تا چند سال آینده بی نیاز از خرید در این بخش است.

 

با توحه به جدایی احتمالی هررا و رایگان بودن ربیوت و سبکی شبیه به هررا منتهی کمی خلاق تر، من از خرید ربیوت استقبال میکنم. همچنین واقعا به یک هافبک دونده و توپ گیر همچون کانته نیاز هست و اندومبله که خواهان زیادی دارد می تواند جانشین مناسبی برای ماتیچ باشد و خط هافبک را تکمیل کند.

 

در دفاع هم که تکلیف مشخص است. توانایی فروش جونز، اسمالینگ و یانگ را نداریم؛ چرا که قانون سهمیه بازیکن انگلیسی رو نقض می کنیم ولی خوب با خرید سانچو می توانیم به فروش یکی از این سه فکر کرد. هر چند بعید به نظر می رسد. در بک راست نیز من از جذب مونیر استقبال می کنم، یک دفاع راست فوق العاده. و در قلب خط دفاع، کولیبالی گزینه مد نظر من است. واقعا قدرت رهبری بالایی دارد و می تواند در کنار لیندلوف ضعف دفاع را پوشش دهد. هر چند جذب وی بسیار دشوار است.

 

علیرضا حسینیان:

ورودی ها (به ترتیب): مدافع میانی مجرب و سطح بالا (واران) – مدافع کناری راست جوان ( ون بیساکا) – مدافع میانی جوان و مستعد ( دلیخت) – مدافع کناری چپ جوان

خروجی ها: فیل جونز – کریس اسمالینگ

 

به نظرم باشگاه باید بخش اعظمی از بودجه را صرف خرید یک مدافع میانی سطح بالا بکند که در کنار لیندلوف، بایلی و روخو رهبری دفاع را بر عهده بگیرد. چون یک تیم بدون ثبات در خط دفاعی به هیچ وجه آینده ای نخواهد داشت. سپس می توان یک مدافع میانی جوان هم برای آینده نه چندان دور باشگاه در نظر گرفت. در مورد پست های دفاعی کناری از آنجا که مهره های مجرب و نسبتاً کارآمدی در ترکیب حضور دارند، وجود استعداد های جوان تر برای آینده باشگاه مفید خواهند بود.

 

در مورد پست هافبک نیز چه دفاعی و چه هجومی با حفظ هررا و ماتا به اندازه کافی تنوع و استعداد در دسترس خواهد بود و فعلا نیازی به صرف بودجه نیست و همچنین تقویت خط دفاعی تاثیری ملموس بر خط هافبک خواهد داشت. خط حمله هم تقریباً نیاز به هیچ گونه تغییری ندارد.

 

برنا درودی:

وروردی ها: سانچو – اندومبله – واران – کولیبالی – برونو فرناندز

خروجی ها: سانچز – دارمیان – روخو – والنسیا – هررا – جونز – ماتا

 

توضیح در مورد ورودی ها: امیدوارم باشگاه کولیبالی و واران را جذب کند؛ چون که خط دفاعی ما به‌ تقویت شدید نیاز دارد. برونو فرناندز و اندومبله ماه هاست که به منچستر لینک شدند و با جدایی فلینی و رفتن احتمالی هررا احتمال خرید این‌ دو‌ هافبک بسیار بالا رفته است.

 

در خط حمله هم سانچو خرید بسیار مناسبی خواهد بود. چند سالی هست که بال راست تیم اصلا رو فرم نبوده و خرید این ستاره ی ۱۹ ساله می تواند خط حمله را از قبل قوی تر کند. سال آینده احتمالا گرینوود و انجل گومز هم بیشتر بازی‌ خواهند کرد؛ به همین دلیل فکر نمیکنم بازیکن دیگری برای یک سوم نهایی تیم بخواهیم.

 

توضیح در مورد خروجی ها: به نظرم خروجی ها به جز هررا از قبل مشخص بودند. سانچز متاسفانه یکی از ناامید کننده ترین خرید های ۱۰ سال اخیر بود. از رفتن هررا بسیار ناراحتم، از وقتی که توسط فنخال خریداری شد هر بازی از جون مایه گذاشت و هر موقع نیازش داشتیم در میدان ظاهر می شد.

 

اگر به خاطر بی مسئولیتی مدیران رفته آنها واقعا باید از خودشان خجالت بکشند. جونز، دارمیان و روخو هم که اکثرا مصدوم هستند و بازی آنها پر از اشتباهات وحشتناک است.  به نظرم باید قبل از آمدن مورینیو باشگاه رو ترک می کردند. والنسیا و ماتا هم با اینکه خیلی دوستشان دارم باید منتقل شوند تا جا برای بقیه بازیکنان باز شود.

 

سینا نورالدینی:

وروردی ها: کولیبالی – توانزبه – بیساکا – سانچو – اندومبله

خروجی ها: روخو – دارمیان – والنسیا – بایلی – سانچز – ماتا – هررا

 

توضیح در مورد خروجی ها:  به نظر من روخو، دارمیان، والنسیا و سانچز عملا امسال داخل تیم نبودن و جایی در برنامه های تیم ندارند. هررا هم که رفتنش تقریبا قطعی شده و ماتا هم دیگه کارایی لازم را ندارد. احتمالا سولشر روی بایلی هم نظر مثبتی ندارد و احتمال جدایی مدافع ساحل عاجی وجود دارد.

 

توضیح در مورد ورودی ها: برای جانشینی این بازیکن ها هم روی بازیکنان آکادمی مثل گارنر، توانزبه و چانگ می توان حساب باز کرد و اینکه یک دفاع وسط مثل کولیبالی و دفاع راست که احتمالا بیساکا هست به شدت نیاز است.

 

وینگر راست هم که سانچو باتوجه به سن و انگلیسی بودنش می تواند گزینه خوبی باشد و برای هافبک اندومبله گزینه مناسبی هست. این تغییرات را با بودجه ۲۵۰ میلیون پوندی به علاوه پول فروش این بازیکن ها میشود انجام داد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

 

ایلیا بهزاد اول:

ورودی ها: سانچو – کولیبالی – راکیتیچ – ون بیساکا

خروجی ها: ماتا – روخو – دارمیان – جونز -والنسیا

 

تیم در حال حاضر نیاز به ترمیم خط دفاعی دارد. با پیشرفت نسبی شاو و لیندلوف، خرید یک دفاع راست جوان، آشنا با لیگ جزیره و بااستعداد، و خرید یک دفاع میانی مطمئن و باتجربه، نیاز اصلی تیم است. در پست وینگر راست منچستریونایتد ضعف‌ های زیادی دارد و نیاز به یک بازیکن جوان باانگیزه دیده می‌شود؛ جیدون سانچو بهترین انتخاب برای این پست است.

 

قرارداد آنتونیو والنسیا به پایان رسیده و فصل بعد از تیم می‌رود. روخو و دارمیان جایی در ترکیب تیم ندارند و افت زیادی داشته‌ اند. فیل جونز با وجود حضور مقطعی در ترکیب تیم، اصلا مدافع مطمئنی نشان نداده و می‌تواند از گزینه‌های فروش باشد. خوان ماتا نیز در یک قدمی خروج از باشگاه قرار دارد و کارایی سابق را ندارد.

 

سورنا شهرکی:

ورودی ها: دلیخت – مونیر – اندومبله – سائول – سانچو – فلیکس

خروجی ها: رومرو – جونز – بایلی – دارمیان – والنسیا – هررا – ماتا – سانچز

 

توضیح در مورد خروجی ها:  رومرو قطعا یکی از خوبها منچستر است و بک آپ دخیا محسوب می شود. اما با بالا رفتن سن او و همچنین درخشش دین هندرسون در شفیلد یونایتد، منچستر باید گلر آرژانتینی خود را بفروشد تا از محصول آکادمی خود استفاده کند. جونز و بایلی نیز هیچگاه در منچستر ثبات نداشته اند و باید از تیم جدا شوند. جدایی دارمیان و والنسیا نیز محتمل است و این دو فول بک باتجربه به احتمال فراوان از منچستر جدا خواهند شد.

 

ماتا و هررا دو بازیکن اسپانیایی نیز در صورت عدم توافق با مدیران منچستر چاره ای جز خروج از منچستر ندارند. الکسیس سانچز در اولدترافورد هیچ وقت در حد و اندازه های خودش ظاهر نشده و یک فصل نیم زمان مناسبی به نظر می رسید تا خود را اثبات کند اما موفق به انجام این کار نشد و باید از او به عنوان یکی دیگر از هفت های ناموفق تیم یاد کرد.

 

توضیح در مورد ورودی ها: احتمال جدایی دو مدافع میانی از منچستر در این تابستان بسیار زیاد است. منچستر باید تمام تلاش خود را کند تا دلیخت مدافع مستحکم و هلندی آژاکس را جذب کند. دلیختی که گفته می شود در آستانه ی پیوستن به بارسلونا است اما اگر کور سوی امیدی وجود داشته باشد، شیاطین سرخ باید تمام انرژی خود را برای او بگذارند.

 

در کنار دلیخت باید از اکسل توانزبه استفاده شود. بازیکنی که به درخشش در استون ویلا ادامه می دهد و حالا باید همراه با دین هندرسون وارد تیم اصلی شوند. با جدایی احتمالی هررا، بالا رفتن سن ماتیچ و همچنین پیوستن فلینی به شاندونگ لوننگ چین در فوریه ۲۰۱۹، منچستر چاره ای جز پوشش خلا های ایجاد شده ندارد. بدون شک و با توجه به سیاست جدید باشگاه منچستر، سائول نیگز از آتلتیکو مادرید و اندومبله از لیون بهترین گزینه برای تقویت خط میانی می باشند.

 

منچستر سالیان زیادی است که در بال راست ضعف داشته و بازیکن تخصصی ای در این پست نداشته است. سانچو که خود را در بوندسلیگا ثابت کرده می تواند ضعف چند ساله ی یونایتد را پوشش دهد. همچنین فلیکس فصل درخشانی را در پرتغال سپری کرده و قطعا یکی از ستارگان آینده ی فوتبال خواهد بود. هر چند به نظر من او فعلا توانایی حضور در ترکیب ثابت یونایتد را ندارد اما می تواند گزینه ی مناسبی برای بک آپ مارسیال باشد و در اولدترافورد به پیشرفت خود ادامه دهد.

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: سانچو و فرصتی که خروجی های تیم از دست می دهند

جیدون سانچو هفته ی آینده به تمرینات شیاطین سرخ اضافه خواهد شد. به نظر می …

۱۱ دیدگاه

 1. لیست آقای شهرکی خیلی رویایی هست.
  نظر خودم:
  خروجی: جونز، بایی، روخو، یانگ، والنسیا، دارمیان، پریرا، هررا، ماتا، سانچز
  ورودی: اشکرینیار، آلدرویلد، اندومبله، روبن نوس، سانچو ، بیساکا

 2. لیست آقای شهرکی عالیه منتهی حوالی ۴۲۰ تا هزینه داره که ۱۲۰ تاش تقریبا از فروشها بدست میاد تقریبا نشدنیه مگه اینکه سائول گرون قیمت رو حذف کرد.
  با این حساب لیست آقای احمد رضا محمدی منطقی ترین و قابل دستیابی ترین لیسته. بعدش آقای نورالدینی. لیست آقای حسینیان هم با کمال احترام ضعیفترین لیسته چون فقط مشکلات یه خط رو رفع میکنه در صورتی که منچستر خیلی ضعف داره.
  نظر خودم:
  ورودی: دلیخت، کیرن تیرانی، اندومبله، رابیوت، سانچو، جولیان برانت (لورکوزن سهمیه نگیره بند خروج ۳۵ یا ۲۵ تاییش فعال میشه فک کنم) و ژوائو فلیکس یا اودگارد (ضروری نیستن)
  خروجی: جونز، روخو، دارمیان، والنسیا، ماتیچ، هررا، ماتا، پریرا، سانچز

 3. ازونجایی که تو این چند سال خرج های نسبتا سنگینی داشتیم و درآمد کمی هم از فروش ها داشتیم بعید میدونم باشگاه بیشتر از ۳۰۰ تا (با احتساب درآمد فروش) هزینه کنه. ولی خب هر چه بیشتر بهتر.
  در مورد بوندسلیگا هم حق با شماست اما چون برانت مبلغ فسخ داره و بایرن هم اصراری به جذبش نداره، همینطور موفقیت سانه تو سیتی میتونه جذبشو راحتتر کنه.
  اودگارد هم بر خلاف سه فصل قبلش که واقعا افت کرده بود امسال عملکرد خیلی خوبی داشته میانگین نمراتشم فوق العادست. بنظرم چون رئال هم تابستون ولخرجی اساسی خواهد کرد جایی برای اودگارد تو ترکیبشون نمونه و بهترین موقعیت با مبلغ در حدود ۲۰ یا ۲۵ تا جذبش کرد. (حیفه واقعا اون استعدادی که این بشر تو ۱۵ سالگی داشت فک نمیکنم امثال امباپه هم میداشتن.)

 4. ما تو دفاع وسط خیلی راحت میتونیم رومانیولی و مانولاس رو جذب کنیم و از شر جونز، اسمال و روخو خلاص بشیم
  برای دفاع راست مونیر گزینه خوبیه اگر نشد بیساکا یانگ و والنسیا هم برن، دارمیان حداقل تو فاز دفاعی قابل تحمل
  برای پست هافبک بهد از رفتن هررا (حیف) و ماتا ان دومبه یا ساوئول خوبن، میشه به گروتسکا هم چشم داشت اگر پوگبا رفت هم بریم سراغ جواهر خط هافبک لاتزیو
  برای فاز هجومی اول باید لینگارد بی خاصیت اما فعلا تو بورس و سانچز رو بفروشیم، بعد بریم سانچو و ورنر رو بخریم، اگر سانچو نشد برناردسکی
  اگر جواب بده میتونیم سال بعد لوکاکو رو گرون بفروشیم و ی بال چپ ک مارسیال رو با چالش رو به رو کنه بخریم

 5. البته میدونم رویایی محسوب میشه
  با شناختی ک تو این همه مدت از مسئولای آمریکایی منچستر یدا کردم حتی اگر ۵ تا خروجی بدیم بازم در بهترین حالت ۴ تا خرید خواهیم داشت با کمترین کیفیت یا بیشترین ریسک

  یعنی مانولاس، ان دومبه، سانچو، بیساکا

 6. تیم الان بازیکن متوسط زیاد داره باید اونارو بفروشن همین تابستان تا بودجه کافی داشته باشیم
  خروجی:رومرو.جونز.بایی.روخو.اسمالینگ.پریرا.ماتا.هررا.سانچز.لوکاکو
  ورودی:الدروایرلد.ده لیخت یا اشکرینیار.دوتا دفاع وسط.ون بیساکا.دفاع چپ واسه ذخیره شاو.اندومبله.رابیوت.راکیتیچ.سانچو یا مالکوم.ایکاردی
  اگه پوگبا قراره بره ایسکو رو بگیرن جاش
  لوکاکو رو هم میشه با ایکاردی عوض کرد

 7. سلام از نظر من ترکیبی از همه اینا میشه گفت خوبه ولی نظر شخصیه من ‌ ‌ ماتا،دارمیان،هررا،رخو،سانچز،بایی، از بین اسمال و جونز یکی ترجیحا اسمال ورودی ها بیساکا، مگواییر یا الدر، داکلاین رایس، برونو فرناندز، په په این ترکیب با بازیکنای فعلی یحتمل بترکونه جزیره رو نظرت چیه مدیر؟

 8. به نظر من امباپه و دلیخت و ایوان راکیتیچ باید مهمترین بازیکنان برای جذب باشند در کنار اونا سانچو کوتینیو والکساندرو هم میتونن کاندید های خوبی باشن و رفتن یانگ و اسمالینگ و سانچز و حتی هریرا می تونه به باشگاه کمک کنه

 9. سلام و ممنون از سایت خوبتون.
  نظر من اینه(به ترتیب الویت) :
  ورودیها: د لیخت/کولیبالی، اریکسن، اوبلاک، ربیوت، بیساکا، اندومبله، و یه مهاجم نوک
  خروجیها: اسمالینگ، والنسیا، یانگ، روخو، پوگبا، لوکاکو، سانچز، دخیا، دارمیان
  به نظرم منچستر باید تلاش کنه هررا رو حتمن نگه داره و اگه تونست با ماتا هم تمدید کنه ولی احتمالش پایینه.
  به نظرم رفتن پوگبا و اومدن بازیکن کم حاشیه‌تری مثل اریکسون خیلی میتونه بهمون کمک کنه، الان یکی از مشکلات اصلی تیم حاشیه‌ها و اتفاقات پیرامون پوگبا و سانچزه.
  به شخصه عاشق دخیام ولی اینجوری که به نظر میاد، باید امسال بفروشیمش و فکر میکنم گزینه‌ای بهتر از اوبلاک برا جانشینیش نداریم.
  همینطور معتقدم مک تامینای سال بعد حداقل تو ۶۰درصد بازیا باید فیکس باشه چون قابلیتاش بالاس.
  توی خط حمله هم فکر میکنم راشفورد-مارسیال و (یه بازیکن دیگه مثلن دیبالا یا درکسلر) میتونن موفق باشن.
  جیدون سانچو هم بازیکن خوبیه ولی فکر نمیکنم با این قیمت بالاش جذبش کنن.
  درکل به نظرم منچستر یه مدیر فنی خوب میخواد، یکی که بتونه ثبات و انضباط رو به تیم برگردونه. بازیکنا همدل و متحد نیستن و همینه که نمیشه نتیجه گرفت.
  ترکیب ایده‌آل من برای فصل بعد:
  گلر: دخیا/اوبلاک
  دفاع: بیساکا، د لیخت/کولیبالی، بایلی/لیندلوف، شاو
  هافبک: ماتیچ/اندومبله، هررا/ربیوت، اریکسن/پوگبا/(یا حتی مک تامینای)
  حمله: مارسیال/جیمز، رشفورد، دیبالا
  یا اینکه به جای دیبالا یه بازیکن خلاق درجه یک جذب بشه و با دو تا مهاجم و یه بازیساز پشت سرشون(۴-۴-۲ الماسی) بازی کنه.
  پی‌نوشت: با توجه به سابقه‌ی نقل و انتقالاتی این چند سال و اشتباهات مکرر وودوارد انتظار ندارم تیم خوبی بسته بشه:(

 10. خروجی : رومرو . گرانت . دارمیان . اسمالینگ . فیل جونز . یانگ . والنسیا . ماتا . هررا . پوگبا . فرد . لینگارد . سانچز

  ورودی : دین هندرسون . مگوایر . کولیبالی . دلیخت . بیساکا . ویلیم (دفاع چپ آیندهوون) . ویلیام کاروالیهو (هافبک دفاعی اسپورتینگ) . حکیم زیاش . تیاگو الکانترا . دمبله (لیون) . دنی جیمز . سانچو . فیلیپ اندرسون . برونو فرناندز . روبن دیاز (دفاع وسط بنفیکا) . دپای

 11. با احترام فراوان به نظرات همه عاشقان یونایتد
  فرصت را مغتنم شمرده تا ترکیب مورد علاقه خودم را به عنوان عاشق یونایتد اعلام کنم تا شاید مورد نقد مناسب شما عزیزان قرار بگیره .
  دخیا . دفاع وسط : بایلی و مگوایر . چپ : لوک شاو . راست : ون بیساکا . هافبک دفاعی : ماتیچ . میانی راست : فرد . میانی چپ : پوگبا . هافبک هجومی : فرناندز . حمله : راشفورد . هری کین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =