ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان ۲۰20 از دید نویسندگان یونایتد فنز
ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان ۲۰20 از دید نویسندگان یونایتد فنز

ورودی ها و خروجی های منچستریونایتد در تابستان ۲۰۲۰ از دید نویسندگان یونایتد فنز

یونایتد فنز – منچستریونایتد فصل را با سومی در لیگ به پایان رساند و حالا در نیمه ی نهایی لیگ اروپا قرار دارد. تیم جوان اوله گنار سولشر نیاز به تقویت دارد و باید دید اد وودوارد و مدیران یونایتد خواسته های مربی نروژی یونایتد را برآورده خواهند کرد یا خیر.

 

در همین خصوص جمعی از نویسندگان سایت یونایتد فنز نظر خود را در این باره به صورت جداگانه اعلام کرده اند:

 

احسان حسینی:

ورودی ها: جیدون سانچو – جک گریلیش

 

هدف اصلی منچستر قطعا جیدون سانچو خواهد بود. شیاطین سرخ چند سالی است که به دنبال یک وینگر راست تخصصی می گردند. قیمت بالای سانچو بخش عظیمی از بودجه نقل و انتقالات منچستر رو در بر خواهد گرفت.

 

خرید بعدی منچستر کاپیتان استون ویلا خواهد بود. منچستر سال آینده باید در سه جام رقابت کند و به همین دلیل به بازیکنان زیادی احتیاج دارد. برونو فرناندز و پل پوگبا تنها هافبک های طراح یونایتد هستند و در صورت مصدومیت یا خستگی این دو نفر خلا بازیکن خلاق به شدت در تیم حس خواهد شد. . تنها مانع جذب گریلیش قیمت درخواستی مدیران استون ویلا است که باید دید این انتقال انجام خواهد شد یا خیر.

 

در پست دفاع وسط با بازگشت اسمالینگ و حضور بایی و توانزبه به نظر نمی رسد خریدی انجام شود. زوج مگوایر و لیندلوف در این فصل عملکرد قابل قبولی داشته اند و بازگشت اسمالینگ می تواند رقابت را در این پست بیشتر کند.

 

در پست مهاجم نوک هم منچستر مارسیال و ایگالو را در اختیار دارد. میسون گرینوود و مارکوس رشفورد نیز قابلیت بازی به عنوان مهاجم مرکزی را دارند. اخیرا شایعات پیوستن رائول خیمنز به منچستر شنیده می شود ولی با توجه به بودجه منچستر و قیمت خیمنز به نظر نمی رسد که این انتقال انجام شود.

 

خروجی ها: فیل جونز – الکسیس سانچز – مارکوس روخو – دیوگو دالوت

 

الکسیس سانچز اولین بازیکنی است خروجش قطعی شده است. دستمزد بالای او باعث شد تا منچستر حاضر به فسخ قرارداد بازیکن شیلیایی خود شود.  به نظر می رسد دوران حضور مارکوس روخو در الدترافورد به پایان رسیده است. منچستر مدافعین میانی زیادی دارد و بازیکنی به کیفیت روخو قطعا به کار آن ها نخواهد آمد. به احتمال زیاد روخو در زادگاهش یعنی آرژانتین فوتبال خود را ادامه دهد.

 

فیل جونز فصل فاجعه باری را پشت سر گذاشت. سولشر خیلی کم به جونز بازی داد ولی حتی در همان فرصت کم نیز فیل جونز با اشتباهات متعدد خود باعث شد تا تقریبا خروجش از باشگاه قطعی شود. جونز مدت زیادی هست که به دلیل مصدومیت حتی در تمرینات تیم نیز شرکت نمی کند.

 

دیگو دالوت یکی از بازیکنانی است که اخیرا شایعه خروجش از باشگاه شنیده می شود. بی توجهی سولشر به او و استفاده منساه به جای دالوت در ترکیب نشان دهنده بی اعتمادی سرمربی نروژی به این بازیکن است. دالوت در معدود بازی هایی که به میدان رفته بسیار ضعیف بوده و خود را یکی از بدترین خرید های چند سال اخیر منچستر معرفی کرده است.

 

سینا نورالدینی:

ورودی ها: سانچو – پارتی – گریلیش – گابریل

 

یونایتد همواره طی این سالها در پست وینگر راست مشکل داشته و سانچو طبیعتا اولین اولویت باشگاه هست که بهترین گزینه برای تقویت این پست می باشد. بعد از جدایی هررا و فلینی هافبکی جذب نشد و فرد و پریرا هم نتوانستند کمک خاصی به تیم کنند و به نظرم به هافبکی مثل پارتی که جنگنده باشد و قدرت تخریب داشته باشه نیاز هست.

 

باتوجه به اینکه در صورت مصدومیت و یا محرومیت برونو و پوگبا گزینه خاص دیگه ای برای جانشینی وجود ندارد، خرید گریلیش ضروری هست اما طبیعتا با قیمتی مناسب. برای پست دفاع دو گزینه پیش رو هست. یکی بازگشت اسمالینگ که عملکرد خوبی در رم داشت و شاید در این یکسال بتواند ذخیره مناسبی باشد و یا با خرید مدافع جوانی مثل گابریل این خلاء رو پر کرد.

 

خروجی ها: جونز – لینگارد – پریرا – روخو – سانچز

 

در رابطه با خروجی های تیم، جدایی سانچز که قطعی شده و باتوجه به دستمزد سنگین این بازیکن، جدایی اش بسیار به نفع یونایتد بود. جونز، پریرا و لینگارد بار دیگر مثل هر سال ثابت کردند به هیچ عنوان در حد یونایتد نیستند و دیگر دلیلی ندارد فرصتی به آنها داده شود.

 

روخو هم که طبیعتا دورانش در یونایتد به سر رسیده و د وطرف علاقه ای به تداوم همکاری ندارند و به نظر جداییش قطعی است.

 

امیر محمد جمالی:

ورودی ها: جیدون سانچو – گابریل ماگالهائس – جک گریلیش/تیاگو آلکانتر – کالوین فلیپس

 

با وجود درخشش آنتونی مارسیال و مارکوس راشفورد در خط حمله، منچستریونایتد همچنان در خط حمله کمبود های محسوسی دارد، دنیل جیمز با وجود داشتن عملکرد قابل قبول، نتوانست وینگری باشد که خیال سرمربی و هواداران را از سمت راست خط حمله مطمئن سازد، میسون گرینوود نیز با وجود اینکه به بهترین شکل استعداد خود را در این فصل به رخ کشید اما همچنان نشان داده که یک وینگر کامل برای سمت راست نیست.

 

گزینه های متعددی برای این پست وجود دارند که احتمالا سانچو بهترین گزینه است و در صورتی ک منچستریونایتد نتوانست او را به خدمت بگیرد میتواند گزینه های دیگر همچون ترائوره و سنت ماکسیمین را بررسی کند.

در خط دفاع همچنان ضعف های اساسی در تیم دیده میشود، گزینه های زیادی برای دفاع میانی وجود دارند که احتمالا در بین آنها کالیدو کولیبالی گزینه ای است که خرید آن تقریبا نشدنی به نظر میرسد، در این بین گابریل ماگالهائس گزینه نسبتا ارزان قیمتی است که در این فصل نیز عملکرد بسیار خوبی در لوشامپیونه داشته است.

 

با توجه به نیاز اوله گنار سولشر به جذب یک مدافع پاسور و بازیساز، گابریل تقریبا مدافعی است که با چنین خاصیت هایی با قیمت مناسب در دسترس خواهد بود. در خط هافبک حالا وضع منچستر از دو فصل قبل بهتر شده است، احتمالا حالا این تیم تنها هافبکی بازیساز با قابلیت توپ نگه داری بالا مثل گریلیش و تیاگو، و یک هافبک دفاعی تخریبی با قدرت پاس های بلند و ریسکی همچون ویلفرد اندیدی یا کالوین فلیپس نیاز دارد.

 

خروجی ها: لینگارد – جونز – روخو – پریرا – اریک بایلی – دالوت(قرضی) – گارنر(قرضی)

 

احتمالا پر ترافیک ترین پست در تیم پست هافبک تهاجمی میباشد که در حال حاضر در این پست فرناندز، ماتا، پریرا و لینگارد حضور دارند. برای خرید بازیکنان با کیفیت تر در این پست اوله نیاز دارد تا بازیکنانی را به فروش برساند. لینگارد و پریرا گزینه هایی هستند که در تیم اوله کارایی چندانی نداشته اند و گزینه های اصلی برای فروش هستند.

در خط دفاع با بازگشت اسمالینگ و خرید مدافعی جدید، چند بازیکن باید فروخته شوند، فیل جونز، مارکوس روخو و اریک بایلی و حتی منساه میتوانند از تیم جدا شوند. بازیکنانی نیز می توانند به صورت قرضی از تیم جدا شوند، جیمز گارنر و دیوگو دالوت بازیکنانی هستند که کمتر فرصت بازی پیدا کرده اند و همچنین پتانسیل نسبتا خوبی دارند.

 

قرض دادن آنها به تیم هایی که فرصت بازی پیدا کنند برای باشگاه و برای خود بازیکنان مناسب است. توانزبه شاید گزینه دیگری باشد که قرض دادن او برای خودش و تیم مفید است، اما هنوز مشخص نیست که اوله برای آینده او چه برنامه ای دارد.

 

سینا گیتی احمدی:

ورودی ها: سانچو – ماگاهائس – دکلان رایس – پارتی – گریلیش – چیلول

 

قطعاً قریب به اتفاق هواداران از جذب سانچو مطمئن هستند و این انتقال به زودی نهایی خواهد شد، اما باتوجه به نیاز تیم به یک مدافع مرکزی و علاقه ای که اوله به بازیکنان جوان دارد گابریل ماگا هائس گزینه‌ی مناسبی برای تقویت خط دفاعی است.

 

شاید خرید یک هافبک دفاعی چیزی نباشد که کادر فنی به طور جدی آنرا در نظر بگیرند اما با بالا رفتن سن ماتیچ و تجربه ی کم مک تامینی، خرید بازیکن باهوش و مستعدی مانند رایس که توانایی فوق العاده ای در انتقال توپ به حمله و کنترل خط هافبک دارد و مهره ی اصلی تیم دیوید مویس بوده است، بسیار مثمر ثمر خواهد بود. البته که توماس پارتی نیز گزینه ی هیجان انگیزی است.

 

دلیل من برای انتخاب گریلیش هم نیاز مبرم تیم به پلن بی می‌باشد درصورت در دسترس نبودن برونو و پوگبا نباید توقع این را داشته باشیم که با هافبک هایی مانند لینگارد و پریرا به نتایج مطلوب برسیم. و در آخر چیلول مدافعی است که قادر خواهد بود سمت چپ خط دفاعی تیم را جمع و جور کند.

خروجی ها: رومرو – اسمالینگ – جونز – روخو – دالوت – سانچز – لینگارد

 

با قطعی شدن خروج سانچز خیال همه از بابت دستمزد هنگفت این مهاجم کم فروغ راحت شد و حالا باید منتظر اعلام رسمی فروش اسمالینگ باشیم، کریس اسمالینگ مدافعی است که باید زودتر از اینها اولدترفورد را ترک میکرد اما هنوز هم دیر نشده است.

 

خط دفاعی تیم نیاز به خانه تکانی اساسی ای دارد و بازیکنانی مانند جونز، دالو و روخو که این فصل فرصت بسیار ‌کمی به آنها داده شده است به سمت درب های خروجی هدایت خواهند شد، ضعف عملکرد خط دفاع در چند بازی آخر لیگ برتر مشهود بود و این موضوع دلیلی بر خروج چند بازیکن تیم در این پست می‌باشد.

 

سرجیو رومرو دیگر بازیکنی است دورانش در یونایتد به سر آمده است، حتی با وجود آمار فوق العاده ای که در ثبت کلین شیت به عنوان دروازه بان ذخیره داشته اما هیچ گاه تهدیدی برای جایگاه دخئا محسوب نشده است و این موضوع باید برای خروج وی و حضور ستاره ای به نام دین هندرسون به منظور رقابت با داوید دخئا کافی باشد.

 

بازیکن دیگری که فروش وی محتمل به نظر می‌رسد جسی لینگارد است که با آمار فاجعه ای که در فصل گذشته از خود بر جای گذاشت دیگر صبر هوادارن را لبریز کرده است، البته این موضوع که با ورود سانچو و حضور برونو فرناندز و خوان ماتا دیگر فرصتی برای امثال لینگارد وجود نخواهد داشت، غیر قابل انکار است.

 

فرشاد رضایی

ورودی‌ها: جیدون سانچو، جک گریلیش، گابریل ماگال‌هائس
 


جیدون سانچو بهترین گزینه برای پستی است که منچستریونایتد بیشترین ضعف را در آن دارد. او تکنیکی و سرعتی است و در کارهای دفاعی نیز شرکت می‌کند. هدف اوله گونار سولسشر تشکیل یک خط هجومی متشکل از بازیکنان تند و تیزی است که حداقل بتوانند در دو پست بازی کنند و مدام با سایر مهاجمان جابجا شوند. همچنین با توجه به اینکه یونایتد در ترکیب اصلی یک شماره ۹ کلاسیک ندارد، وینگرها نباید تنها به فکر موقعیت‌سازی برای مهاجم هدف باشند و خود باید دارای شم گلزنی بالا باشند. اکنون منچستریونایتد در تلاش است بازیکنی را جذب کند که ۲۰ گل و ۲۰ پاس گل در فصل گذشته به ثبت رسانده است. اگر سران باشگاه بتواند مانع از شکسته شدن رکورد ۱۱۰ میلیون یورویی  یا ۹۳ میلیون پوندی پوگبا شوند می‌توان گفت که خریدی منطقی انجام شده است.

با توجه به بازی‌های خوب فرد و مک‌تومینای در نیم‌فصل اول می‌توان فرصتی در اختیار آنها گذاشت تا به عنوان جانشین ماتیچ به کار گرفته شوند. اما چند بازی پایانی در لیگ برتر نشان داد که هافبک‌های خلاق تیم یعنی پوگبا و فرناندز بدون جانشین هستند. جک گریلیش بازیکنی با کلاس، توانمند و یک رهبر است. پس جذب او کمک بزرگی برای فصل آتی خواهد بود؛ فصلی که پیش‌فصل آن کوتاه‌تر از هر سال است. اگر یونایتد با استون‌ویلا به توافق نرسد، دونی فن ده بیک نیز گزینه بدی نخواهد بود زیرا او می‌تواند در دو پست شماره ۶ و شماره ۱۰ جای هر دو بازیکن اشاره شده انجام وظیفه کند.

اگر در دفاع میانی سه خروجی داشته باشیم، یک ورودی جدید مورد نیاز است. طبق شایعات، اوله به دنبال یک مدافع میانی چپ پا است. گابریل ماگال‌هائس بازیکنی آینده‌دار است که فصل موفقی را لیل فرانسه گذرانده است. او در تکل‌زنی، هدزنی و نبردهای هوایی مهارت دارد و احتمالاً به عنوان نیمکت‌نشین مگوایر در نظر گرفته شده است. با توجه به رضایت اوله از خط دفاعی انتظار نمی‌رود که یونایتد به دنبال یک ستاره گران‌قیمت باشد. کاهش درآمد حق پخش، کاهش تبلیغات، عدم بلیت‌فروشی و سایر عواقب ویروس کرونا نشان می‌دهد که هزینه‌ای برابر با خرید سه بازیکن اشاره شده، حداکثر توان باشگاه بوده و بیشتر از آن غیرمنطقی است.

 

خروجی‌ها: الکسیس سانچز، کریس اسمالینگ، مارکوس روخو، فیل جونز، جسی لینگارد

سانچز دیگر جایی در منچستریونایتدِ مورینیو یا سولسشر نداشت و انگیزه‌ای هم برای رقابت باقی نمانده بود. انتقال او به اینترمیلان برای هر سه طرف برد محسوب می‌شود. بنظر می‌رسد که دقیقاً یک فروش انجام نشده است بلکه سانچز با فسخ قرارداد خود، به یک بازیکن آزاد تبدیل شد. با فسخ قرارداد، یونایتد درآمدی از خروج سانچز نداشت اما از طرف دیگر در فیرپلی مالی باشگاه هم تأثیر منفی نخواهد داشت. بدون در نظر گرفتن پاداش‌ها، وجود سانچز در هر هفته۳۵۰ هزار پوند برای منچستریونایتد هزینه داشت (که البته این رقم پرداختی خالص است و مقدار واقعی بسیار بیشتر بود) و تصور کنید که در طی دو سال چقدر ضرر نصیب باشگاه خواهد شد.

سولسشر به روخو و جونز کاملاً بی‌اعتماد است و البته حق دارد. انتظار داریم فروش این دو بازیکن دائم‌المصدوم و نه چندان باکیفیت در اولویت باشد. اسمالینگ نیز اگرچه در رم درخشید اما در منچستریونایتد بازیکن مطمئنی نشان نداده است و همچنان فروش او ترجیح داده می‌شود. اگر نهایتاً یونایتد با رم یا باشگاهی دیگر بر سر اسمالینگ به توافق نرسد، او در تیم ماندگار خواهد بود و احتمالاً خرید مدافع میانی جدید نیز انجام نخواهد گرفت. صحبت از فروش دیگو دالوت نیز مطرح می‌شود اما هنوز نمی‌توان به درستی در مورد او قضاوت کرد. بنابراین احتمالاً سال آینده شاهد رقابت فوسومنساه و دالوت در پست مدافع راست باشیم و امیدوار هستیم که یکی از آنها به جانشین مناسبی برای ون‌بیساکا تبدیل شود.

 
جسی لینگارد با جذب فرناندز و یک وینگر راست، جای خود را تنگ‌تر از گذشته می‌بیند. از طرفی اوله او را یک بازیکن افت کرده و باشگاه نیمکت‌نشینی پرهزینه می‌بیند. لینگارد همان بازدهی آندرس پریرا را داشته است (یا حتی کمتر) اما به مراتب حقوق بیشتری دریافت می‌کند. رابطه نه چندان خوب با مدیربرنامه‌های جدید او یعنی مینو رایولا نیز احتمال جدایی او را تقویت می‌کند.

 

محمد آذری:

وروردی ها: سانچو – فن د بیک

شاید محتمل ترین گزینه برای پیوستن به منچستریونایتد در پنجره تابستانه سانچو باشد. همچنین نیاز مبرم تیم به یک بک آپ برای پوگبا و فرناندز، باشگاه را به جذب یک هافبک وسط مطمئن سوق می دهد که بازیکن هلندی گزینه خوبی به نظر می رسد. با توجه به احتمال فروش سه مدافع وسط تیم و همچنین مصدومیت های پی در پی اریک بایلی، احتمال جذب یک مدافع وسط نیز بالا است اما نمی توان اسم دقیقی را در نظر گرفت.

 

خروجی ها: لینگارد – جونز – روخو –  اسمالینگ – آندریاس پریرا

 

به نظر می رسد با انتقال دائمی الکسیس سانچز به اینتر، روند پاکسازی تیم از بازیکنان فاقد کیفیت لازم آغاز شده باشد و اسامی فوق نیز جزو این دسته از بازیکنان هستند. با توجه به فرم دیگر شاگردان اوله گنار سولشر، به نظر می رسد نیازی به جسی لینگارد وجود ندارد و می تواند به آسانی باشگاه را برای همیشه ترک کند. در صورت خرید یک مدافع وسط، احتیاجی به سه بازیکن دیگر نیز نخواهیم داشت و راه خروجشان هموار تر خواهد بود. همچنین با جذب یک هافبک دیگر ترافیک خط میانی منچستریونایتد بیشتر خواهد شد و عقلانی است که پریرا نیز تصمیم به ترک باشگاه بگیرد.

 

سورنا شهرکی:

ورودی ها: جیدون سانچو – هاکان چالهان اوغلو – ویلفرد اندیدی

با کمی خوش بینی، منچستریونایتد ده بازیکن مناسب در ترکیب اصلی خود دارد. و حالا باید توجهات خود را به جذب یک وینگر راست درجه ی یک معطوف کند تا تیم اصلی آنها کامل شود. جیدون سانچو تمام فاکتور های لازم برای تیم سولشر را داراست و این تیم باید بعد از ۱۲ سال یک وینگر راست تخصصی جذب کند.

 

اما در قضیه ی هافبک هجومی قضیه کمی فرق میکند. بدون شک جک گریلیش گزینه ی بهتری نسبت هاکان چالهان اوغلو است اما قیمت درخواستی استون ویلا باعث شده که شیاطین سرخ به سراغ گزینه های دیگر بروند. هاکان می تواند گزینه ی بسیار مفیدی برای نیمکت یونایتد باشد و توانایی های این بازیکن ترک در ضربات ایستگاهی قطعا به سود یونایتد خواهد بود.

 

شیاطین سرخ به یک مدافع مناسب دیگر به عنوان پارتنر هری مگوایر نیازمندند. با این حال با توجه به خرجی که جیدون سانچو در بر خواهد داشت، این تیم نمی تواند مبلغ زیادی را در این خصوص خرج کند و بهتر است برای یکسال دیگر دست نگه دارد. خرید مدافع اثبات نشده ای همچون گابریل، ریسک بزرگی به شمار می رود و باید دید اوله در این مورد قمار خواهد کرد یا خیر.

 

تقویت هر چه بیشتر خط هافبک به نفع تیمی همچون یونایتد که باید در ۴ جام رقابت کند، می باشد. به جز نمانیا ماتیچ، منچستر هافبک تدافعی قدرتمند دیگری ندارد. جذب اندیدی که در هفته ی آخر مقابل یونایتد نیز بی نقص ظاهر شد، می تواند خرید فوق العاده ای برای این تیم باشد.

 

خروجی ها: جونز – اسمالینگ – روخو – لینگارد

 

خب ماندن فیل جونز در یونایتد، برای یک فصل بیشتر، قطعا می تواند کمدی تلخی برای هواداران این تیم باشد. مدافعی که هیچ نفعی برای پر افتخارترین تیم انگلیس ندارد و عملا سکو نشین شده است. رفتار غیر حرفه ای روخو در آرژانتین باید مسئولان منچستر را برای فروش ا متقاعد کرده باشد.

 

کریس اسمالینگ نمایش فوق العاده در رم و سری آ داشت. اما با توجه به یورو ۲۰۲۱، بعید به نظر می رسد مدافع انگلیسی خواهان نیمکت نشینی در یونایتد باشد و با توجه به مشتریان پر و پا قرصی که دارد فروش او عاقلانه است.

 

جسی لینگارد هافبک هجومی موثری نیست. اوله با توجه به دوندگی بالای لینگارد، به او علاقه مند است اما با توجه به اینکه این هافبک انگلیسی نمیخواهد طمع نیمکت نشینی را برای یک فصل دیگر بچشد، خروج او محتمل است.

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: سانچو و فرصتی که خروجی های تیم از دست می دهند

جیدون سانچو هفته ی آینده به تمرینات شیاطین سرخ اضافه خواهد شد. به نظر می …

۱۰ دیدگاه

 1. ورودی ها:سانچو (۱۰۰) چالهان اوغلو(۳۰) رایس(۵۰) گابریل ماگال هائس(۳۰)
  سانچو که هیچ کی تو استعدادش شک نداره چالهان اوغلو یک گزینه عالی برای نیمکت جایگزین برونو هستش و واقعا ضربات ایستگاهیش عالین رایسم که به یک هافبک دفاعی نیاز داریم ولی بیش از ۵۰ ارزش نداره چون اون موقع خود اندیدی و می اوردیم
  گابریلم که بازیکن خوبیه
  خروجی:سانچز پریرا(۱۵) فیل جونز(۱۵) دالوت(۲۰) روخو(۷) اسمالینگ(۲۵)

 2. بنظر من ناتوانی در خرید سانچو از لحاظ اعتبار به باشگاه ضربه میزنه
  یونایتد تو چند سال اخیر تو بازار نقل و انتقالات از تمامی رقیباش باخته. الان که درمورد خرید سانچو رقیب نداره اگه بازم نتونه بخره واقعا اعتبار یونایتد زیر سوال میره
  جدا از توانایی سانچو ، خریدش میتونه باعث بشه بازیکنای بیشتری تمایل پیدا کنن به یونایتد بیان.
  همونطور که اومدن زلاتان باعث همچین اتفاقی شد

 3. به هر قیمتی ک تیمای دیگه بگن نباید راضی شد.۱۲۰ تا خیلی زیاده باید تا جای ممکن کم کنن تا حد اکثر ۱۰۰ تا بشه.به نظر من نیاز به گریلیش بیشتره تا سانچو چون گرینوود خوب کار کرده جیمز هم بد نبودن تو اون پست ولی اگه یک دفعه پوگبا یا برونو مصد.م بشن به نظر من کل تیم فلج میشه برای گل زدن پس باید یک جایگزین برای اونا باشه

 4. با توجه به بودجه باشگاه و شناختی که از وودوارد داریم نظر اقای رضایی و آذری به واقعیت نزدیک تره ، خودمم دوس دارم سانچو گریلیش گابریل جذب شن ، سانچو ارزش صبر کردن یه فصل دیگه هم داره اگه نشد بهتره یکی قرضی جذب کنیم تا فصل بعد نصف شه قیمتش ، جز این سه پست دفاع چپ نیاز داریم که فصل بعد بگیریم بهتره.

 5. با ورود سانچو ترکیب اصلی تکمیله. تو بازارم گزینه خوب که فیکس تیم بشه و از گرینوود بهتر باشه نیس. با خرید گریلیش و گابریل خط هافبک و دفاع تا حدودی تکمیله و ترسی بایت نیمکت نداریم. واقعا گریلیش پلن بی و بکاپ مورد احتیاج یونایتده تا تو مصدومیت و بد بازی کردن برونو و پوگبا دست اوله خالی نباشه. گابریل هم با قیمت متوسطش خیلی به دردمون میخوره. اگه بتونن این سه تا رو بخرن(رویایی) ، دیگه خیلی بعیده واسه نیاز چهارم تیم یعنی هافبک دفاعی پولی خرج کنن.

 6. یکم باید نگاه واقع بینانه تری نسبت خرید های این فصل داشته باشیم :
  امسال احتمال خرید هافبک دفاعی خیلی پایینه ، اینو از مصاحبه های سولسشر میشه فهمید که گفت اسکات مک تومینای در حال یاد گرفتن از ماتیچ است.
  پرونده خرید فولبک چپ و راست و مهاجم نوک هم باید مختومه بدونیم . ( شاید با رفتن ایگالو در زمستان ، دمبله لیون خرید زمستانی مون باشه )

  وینگر راست بازیساز ، هافبک خلاق ، مدافع وسط
  هر خریدی بخواد انجام بشه داخل این سه پست خواهد بود .

  به نظرم از بین سانچو و گریلیش یکی شون خریداری خواهد شد . در صورت خرید احتمالی سانچو ، خیلی سخته بشه گریلیش هم جذب کرد ، مگر اینکه استون ویلا از برچسب ۸۰ میلیونی که گذاشته ، عقب نشینی کنه.
  خرید مدافع وسط هم ۵۰ ۵۰ است .

  ورودی ها : سانچو or گریلیش ___ فن ده بیک

 7. در صحبت هایی که شد نظر من متفاوته ما امسال باید خط میانی یا همون هافبک رو تقویت کنیم با خرید گریلیش و الکانترا به چند دلیل ۱)وقتی هافبکا خوب باشن و پاس کلیدی و با حالی بدن حتی لینگارد هم گل میزنه که باعث میشه شاخک های بهترین مهاجما برا ثبت رکورد و گل بیشتر بیان ۲)باعث دفاع عالی و ضد حملات در نتیجه کامبک میشه واسه همین من خیلی دوست دارم الکانترا بیاد و اما مزایای دیگه این اتفاق پیشرفت گرین وود و جیمز میشه و استعداد ها پدیدار میشن من نمیگم سانچو رو نخریم ولی وقتی خودش فشاری وارد نمیکنه یعنی دو دل هست و میترسه بیاد و اسمش خراب شه واسه همین میگم ۲ تا خرید که هیچ کس هواسشون بهش نیست انجام بشه بعد سراغ سانچو بریم کسی چی میدونه شاید سانچو با این اتفاق ها قرار دادشو فسخ کنه و رایگان به منچستر بیاد

 8. اینکه پیش بینی چیه با اینکه دوست داریم چه اتفاقی بیفته خیلی متفاوته. به نظرم برخی نویسندگان علایق خودشون رو نوشته بودن و

 9. اینکه پیش بینی چیه با اینکه دوست داریم چه اتفاقی بیفته خیلی متفاوته. به نظرم برخی نویسندگان علایق خودشون رو نوشته بودن و برخی پیش بینی کرده بودن. خودم پیش بینی میکنم سانچو و یک نفر از بین گریلیش یا فن دبیک وارد بشن و به احتمال خیلی کمتر یک دفاع وسط که گابریل گویا گزینه است هرچند شخصا اوپامکانو رو ترجیح میدم. خروجی ها هم به نظرم عمدتا شامل بازیکنان به دردنخور و متوسطی میشه که به تیم اومدن و خلاص شدن ازشون خیلی مهمه که هم جا رو برای جوانان باز میکنه و هم اندکی به بودجه نقل و انتقالات اضافه میکنه. روخو جونز اسمالینگ به نظر میرسه جایی در ترکیب مدنظر اوله ندارند و بایی و لیندلوف و دفاعی که احتمالا تابستون یا زمستون خریده میشه در کنار مگوایر دفاع وسطهای تیم باشن. از بین فوسومنسا و دالوت هم یک نفر تیم رو ترک میکنه و احتمالا بصورت قرضی به دلیل سنشون و اندک امیدی که به تغییرشون وجود داره که با توجه به ترکیبهایی که سولشر استفاده کرده احتمال رفتن دالوت بیشتره اون هم فکر میکنم قرضی مگر اینکه پیشنهاد خوبی برسه. ویلیامز میتونه ذخیره مناسبی برای چپ و گاهی راست باشه و یکی از این دو نفر هم ذخیره دفاع راستمون. در خط هافبک اگر تیم گریلیش یا فن دبیک رو بگیره باید با لینگارد خداحافظی کرد که کاملا عاقلانه است. پریرا بعلت اینکه چند پسته است و میتونه در طول لیگ و در صورت مصدومیت و نبود بازیکن کمک کنه هرچند کیفیتش کمه شاید بمونه هرچند اگر به جای گریلیش فن دبیک جذب بشه احتمال فروش پریرا بیشتره. ولی حدس میزنم خود پریرا ترجیح میده بره. پس نظرم اینه که در خط هافبک پریرا و لینگارد رو خواهیم فروخت. شاید حتی بشه لینگارد رو وارد قرارداد گریلیش کرد. در مجموع به نظرم باید پنجره تابستون و زمستون رو در کنار هم ببینیم. کاری که اوله سال قبل انجام داد و به نظر میرسه به سرالکس فرگوسن نزدیکتر باشه برعکس مورینیو که هیچ اعتقادی به خرید زمستونی نداشت. ممکنه منچستر دو یا سه بازیکن رو در تابستون جذب کنه و یک نفر رو در زمستون.

 10. به نظر من کار نقل و انتقالاتو از عقب زمین باید به مرور زمان با خریدهای خوب به جلو ببریم. الان کل تمرکز تیم روی خرید سانچو هستش که در اون سمت دوتا استعداد خوب توی تیم داریم. الان مشکل تیم هافبک دفاعی جنگنده هستش که تو تیم اصلا نداریم و یک دفاع مرکزی خوب و یه دفاع کناری که جایگزین لوک بدشانس بشه. فعلا این گذینه ها رو باید تو اولویت قرار بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =