دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / والنسیا عاشق خاطرات دوران خود در ویگان است

والنسیا عاشق خاطرات دوران خود در ویگان است

بیش از یک دهه از زمانی که آنتونیو والنسیا برای اولین بار به فوتبال انگلیس آمد، می گذرد و بازیکن آماده منچستر یونایتد همیشه با تمام وجود از آن دوران خود با ویگان اتلتیک یاد خواهد کرد.

یونایتد فنز – به گزارش وب سایت رسمی باشگاه، در آگوست ۲۰۰۶ والنسیا توسط پاول جول، مربی وقت ویگان، از ویارئال با قرارداد اولیه قرضی یکساله، پس از تحت تاثیر گذاشتن وی در جام جهانی آلمان به همراه اکوادور در تابستان همان سال، به خدمت گرفته شد.

در آستانه سفر این تیم چمپیونشیپ به اولدترافورد در چارچوب رقابتهای جام حذفی روز یکشنبه، والنسیا از دوران سه ساله خود در استادیوم دیوید ولان، جایی که او خود را بعنوان یک وینگر قدرتمند ثابت کرد، می گوید. و او از باشگاهی که، به وی کمک کرد تا با کشوری ناآشنا وقف پیدا کند و به او چنین پایه و اساس مستحکمی در لیگ برتر عطا کرد، چیزی به جز تحسین برای گفتن ندارد. به یاد روزهای اول او در انگلستان، این بازیکن ۳۱ ساله در گفتگو با وب سایت رسمی باشگاه گفت:

وقتی از راه رسیدم و در اولین جلسات تمرینی خود شرکت کردم را به یاد دارم که جلسات چقدر سرد و همچنین سخت بودند. برایم سخت بود چون هنوز کاملا در بهترین تناسب اندام معقولم نبودم. اما به خودم گفتم که اگر می خواهم بمانم و در اینجا خوب کار کنم، باید تناسب اندام خود را به سطح هم تیمی هایم برسانم و این کاری بود که انجام دادم. سخت شروع به کار کردم، اولین نفر به تمرین می آمدم و آخرین نفر هم می رفتم، گاهی اوقات کمی ناامید می شدم و با تعجب از خودم می پرسیدم، من اینجا چیکار می کنم؟ و فقط دلم میخواست به خونه برگردم. اما آن در آن مواقع است که قدرت درونت را کشف می کنی، زمانی که مصمم هستی تا رویایت را تحقق ببخشی. باید خیلی سخت کار می کردم و شکر خدا چنان هم تیمی های بزرگی، مثل امیل هسکی و امرسون بویس، در آن مسیر کنارم بودند. همه در رختکن فوق العاده کمکم کردند تا سعی کنم به خوبی جا افتاده و عضوی از تیم شوم.

وقتی والنسیا از راه رسید، ویگان دومین فصل خود را در میان تیم های بالای جدولی آغاز می کرد و او به تیم کمک کرد تا با تفاضل گل از سقوط فرار کنند. فصل پس از آن پیش از اینکه قراردادش را دائمی کند، ویگان با هدایت منچستری سابق، استیو بروس، چهاردهم شد. اما او اعتراف می کند که سال سوم و آخر او، یعنی فصل ۲۰۰۸/۲۰۰۹، فصلی که بروس تیم را در جدول نهایی لیگ برتر یازدهم کرد، بهترین فصل دوران حضورش در ویگان بود. این دفاع راست گفت:

در آن دوران بسیار خوب بازی کردیم و چیزی حدود ۲ ماه مانده به پایان فصل، جایگاه امنی داشتیم. بنابراین در طول آن چند ماه آخر چون خونسرد بودیم، خوب بود که کمی فوتبال سرگرم کننده به نمایش بگذاریم. آن زمان تیمی با بازیکنان بسیار خوبی داشتیم و من همیشه از آن دوران با کمال میل یاد خواهم کرد. طرفداران نیز فوق العاده بودند، ورزشگاه همیشه پر از طرفدارانمان بود که ما را حمایت کرده و به جلو می راندند. شهر کوچکی با قلبی بسیار بزرگ بود.

از آن پس، والنسیا تبدیل به عضوی جدانشدنی از تیم ویگان شد، با داشتن تقریبا ۱۰۰ بازی برای تیم، فرم او توجه چندین باشگاه بزرگ را به خود جلب کرد. اما این سر الکس فرگوسن بود که در ژوئن ۲۰۰۹ او را به سرعت راهی اولدترافورد کرد. والنسیا گفت:

به یاد دارم که استیو بروس به من گفت یونایتد به من علاقمند است ولی من واقعا حرفش را باور نکردم چون همیشه با من شوخی می کرد و می خندید ولی او تاکید کرد که نه جدی میگم، اونا خیلی به تو علاقه دارن. چند روز پیش از اینکه قرارداد اعلام رسمی شود با سر الکس ملاقات کردم و وقتی تو چشمای مربی که درست روبروی من ایستاده بود نگاه کردم، میتوانستم بگویم که او در خرید من مصمم است و او به من قول داد و هر آنچه که باید گفته می شد را گفت. لحظه شگفت انگیزی بود و آن شب نمی دانستم گریه کنم، فریاد بزنم یا چکار کنم. با خانواده ام در اکوادور تماس گرفتم و صحبت کردیم و آنها هم حرف مرا باور نمی کردند، اما خوشبختانه همه چیز خوب پیش رفت و من به منچستر یونایتد پیوستم.

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: من ونگر را به عنوان یک رقیب بزرگ به یاد خواهم داشت

مورینیو از آینده کاری اش میگوید

۲ نظرها

  1. amir

    یادش بخیر بازی برابر المپیاکوس ! غیرتش و آسیب دیدن چشمش
    چقدر زود گذشت ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *