دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / هررا: می خواهیم در جایگاهی که هستیم فصل را به اتمام برسانیم

هررا: می خواهیم در جایگاهی که هستیم فصل را به اتمام برسانیم

در اینجا به اهداف باقیمانده هررا در فصل جاری میپردازیم

یونایتدفنز- آندر هررا گفت و گوی خود را با شبکه mutv با پاسخ به این سوال که طی هفته های اخیر تماشاگر بازیهای یونایتد بوده ای، که بجز ناکامی مقابل سویا، شامل پیروزیهای بزرگی مقابل چلسی، پالاس و لیورپول می باشد و ما به نیمه نهایی جام حذفی نیز صعود کردیم. آغاز کرد:

 بله در مجموع دیدار با چلسی و لیورپول دو بازی بسیار دشوار بودند که بنا بود برای جایگاه چهار تیم برتر لیگ نیز حیاتی باشند. در هر دو دیدار پیروز شدیم و بنظرم مستحق هر دو پیروزی بودیم. شاید بخاطر اتفاقی که در تقابل با سویا رخ داد بسیار برای این پیروزیها ارزش قائل نیستیم، دیداری که من بخاطر آن بسیار احساس ناامیدی میکنم چون تمام توقعات و امیدهای خود را در لیگ قهرمانان داشتیم. تمام کاری که حالا می توانیم انجام دهیم این است که به آینده بنگریم و مطمئن شویم که جایگاه دومی را حفظ می کنیم و برای قهرمانی در جام حذفی می جنگیم. رقابت بسیار مهمی در انگلیس و جهان است، و اگر اشتباه نکنم اولین رقابت تاریخ فوتبال می باشد پس برای ما بسیار حیاتی است.

پیروزیهای اخیر ما در لیگ کمک کرده اند تا جایگاه محکمی را در جدول حفظ کنیم، کلید حفظ این روند خوب در چند بازی باقیمانده چیست؟

بنظرم بازیهای خانگی کلید حفظ این روند خواهند بود. اگر در بازیهای خانگی پیروز شویم قطعا جزء چهار تیم برتر لیگ خواهیم بود ولی این برای ما کافی نیست. می خواهیم در جایگاهی که هستیم فصل را به اتمام برسانیم و همچنین بنظرم راه خوبی برای ما خواهد بود تا برای فصل آینده آماده شویم. اگر دوم شویم می توانیم آنگاه بر آن اساس فصل خود را پایه سازی کنیم. پس این چیزی است که حالا به فکر آن هستیم، سعی کنیم در تمام دیدارها پیروز شویم و فصل را در رده دوم تمام کنیم و سپس برای کسب قهرمانی جام حذفی بجنگیم. اگر چند دیدار آینده لیگ را پیروز شویم با اعتماد بنفس بیشتری در نیمه نهایی جام حذفی قدم خواهیم گذاشت.

بازیهای مهمی در لیگ باقیمانده است ولی نیمه نهایی جام حذفی در یاد همه مانده است، آیا در انتظار بازگشت به ومبلی هستی؟

 البته که مهم نیست در نیمه نهایی جام حذفی به مصاف کدام تیم می روید، ان دیدار در هر صورت خاص است. هیچ تیمی حریف خود را به راحتی از پیش رو بر نخواهد داشت و می دانیم که اغلب در نیمه نهایی ها و فینال ها، تیمها می توانند در دقایق اخر پیروز شوند. در فینال جام اتحادیه فصل قبل که در چند دقیقه پایانی پیروز شدیم همینطور بود، همچنین در نیمه نهایی جام حذفی ۲۰۱۶ مقابل اورتون که مارسیال گل پیروزی را به ثمر رساند و فینال مقابل پالاس که لینگارد در وقت اضافه گلزنی کرد. پس می دانیم که در ومبلی با چه چیزی مواجه خواهیم شد، اسان نخواهد بود و واقعا باید در مقابل تیمی خوب بجنگیم.

خاطره تو از پیروزی در نیمه نهایی مقابل اورتون چیست؟

 به خاطر دارم که مستحق بودیم در نیمه اول با بیش از یک گل پیروز شویم. ولی نشدیم و آنها مساوی کردند و سپس یک پنالتی را از دست دادند، دیوید پنالتی لوکاکو را مهار کرد. به یاد دارم که من وارد زمین شدم و بازی دیوانه واری بود، عقب و جلو، جناح به جناح و پاس به آنتونی را به خاطر دارم. لحظه جالبی بود وقتی ان تکل را روی بارکلی زدم و هواداران ان را بهترین تکل فصل نامیدند چون ضد حمله بسیار خطرناکی علیه ما بود.

می دانی که قهرمانی در جام حذفی چه حسی دارد، جام خاصی است اینطور نیست؟

بله البته. فکر کنم ما یک جام حذفی کمتر از آرسنال داریم. آنها ۱۳ قهرمانی دارند و ما ۱۲ پس برای ما قهرمانی جام حذفی بسیار مهم است و در حال حاضر ۲۵ درصد احتمال قهرمانی ما وجود دارد.

اسکات مک تامینی این فرصت را پیدا کرد تا در فصل جاری بدرخشد، اسکات تو را چقدر تحت تاثیر نمایشهای خود قرار داده است؟

 وقتی دیدم با ما تمرین می کند می دانستم که فرد بسیار رقابت طلبی است و اینکه می خواهد به تیم کمک کند و هر روز چیزی یاد بگیرد. او به بازیکن خوبی برای باشگاه تبدیل خواهد شد. بازیکنی در خدمت تیم است و می تواند در هر پستی که او را بکار می گیرید به شما کمک کند. در مقابل چلسی دیدید که کمی بیشتر دفاعی بود و تقریبا کاری را کرد که من در مقابل هازارد فصل پیش انجام دادم، دقیقا همانند ان نبود ولی مشابه بود. او می تواند هجومی تر نیز باشد و بازیکن حریف را بسیار هم پرس می کند. می دانیم که فصل بعد کریک را در اختیار نخواهیم داشت پس باید هافبکهای بیشتری به تیم اضافه کنیم و بنظرم اسکات واقعا اماده است تا در لیگ جزیره بازی کند و کمک حال تیم باشد‌.

سایر بازیکنان گفته اند که اسکات شنونده بسیار مشتاقی است.

 بله همیشه همینطور است. همانطور که در اسپانیایی یک ضرب المثل داریم، گوشهایش برای شنیدن و یادگیری شنواست چون واقعا می خواهد به یک بازیکن منچستر یونایتد تبدیل شود. نه فقط برای ۱۰ یا ۱۵ بازی، بلکه می خواهد دورانی طولانی در این تیم داشته باشد و تواناییهای انجام چنین کاری را دارد.

مایکل کریک در پایان فصل جاری کفشهای خود را خواهد آویخت، در مجموع تاثیر او در یونایتد را چگونه ارزیابی می کنی و بازی در کنار او را چگونه توصیف می کنی؟

هیچ کلمه ای برای توصیف او پیدا نمی کنم، از صحبت درباره او تقریبا کمی احساس خجالت می کنم چون او یک اسطوره واقعی است. او هر کاری برای تیم انجام داده است و نه تنها درون زمین خیلی خونسرد است، بیرون زمین نیز خیلی ارام است. می داند در هر لحظه چگونه برخورد کند، در لحظات خوب و بد. او همیشه بسیار متواضع و معتدل است. بسیار خرسندم از اینکه به مدت چهار سال با او همبازی بودم و برای او بهترینها را آرزو می کنم.

از نظر فردی، اهداف تو در چند بازی باقیمانده چیست؟

فقط اینکه مثل همیشه به تیم کمک کنم. من در دو سال اخیر هیچ مصدومیتی نداشتم ولی حالا چندین هفته دور از میادین بودم و همانطور که به نامزدم گفتم اصلا ادم صبوری نیستم، می خواهم بازی کنم، آماده باشم و برای مربی و تیم خود در دسترس باشم. تا به اینجا بیش از ۱۵۰ بازی برای یونایتد انجام داده ام و می خواهم به بیشتر شدن بازیهای خود ادامه دهم و سعی کنم به بهترین نحو ممکن بازی کنم چون روزی که از فوتبال خداحافظی کردم خواهم گفت فرصت این را داشتم که برای بزرگترین باشگاه انگلیس بازی کنم و می خواهم از تک تک لحظات آن لذت ببرم، نه تنها از بازیها بلکه از زمین تمرین نیز همینطور. اولین کاری که می توانم انجام دهم این است که آماده باشم و به همین خاطر است که خیلی خوشحالم از اینکه دوباره به تیم برگشته ام.

پیشتر امسال، صد و پنجاهمین بازی خود برای تیم را با یک گل در جام حذفی و پیروزی در یئوویل تاون به یادها سپردی. چقدر شب پر افتخاری برای تو بود؟

 من واقعا بازیهای جام حذفی را در خانه تیمهای رده پایینتر دوست دارم. بازیهای دشواری هستند، همه از شما توقع پیروزی دارند ولی وقتی وارد ان میدانها می شوید با تیمها و هواداران واقعا پرشوری مواجه می شوید. واقعا ان سبک از فوتبال قدیمی و تاریخ موجود در ان استادیومها را دوست دارم. واقعا خوشحال بودم که صد و پنجاهمین بازی خود را در ان دیدار انجام می دادم و گلزنی کردم و کمک کردم تا پیروز شویم. خاطرات شیرینی در ان ۱۵۰ بازی داشته ام. البته که فینال لیگ اروپا، جام اروپایی چیزی بود که مدتها بود مصمم بودم تا ان را کسب کنم. اولین بازی من که مقابل سوانسی بود، پیروزی ۲.۱ ما در لیورپول که ماتا هر دو گل ما را به ثمر رساند. نتوانستم فقط یک بازی را انتخاب کنم، پیروزی ۴.۲ خانگی مقابل سیتی، خاطرات بسیاری در ذهن دارم. زمان به سرعت گذشت ولی باید بگویم که وقتی به عقب برمیگردم و می فهمم که از تک تک لحظات لذت برده ام، این چیزی است که وقتی به یونایتد پیوستم میخواستم انجام دهم. و همیشه سعی میکنم هرگاه پیراهن یونایتد را بر تن می کنم بهترین خود را در هر جلسه تمرینی و هر بازی ارائه دهم.

و آخرین سوالی که از وی شد این بود که بزرگترین چیزی که در ان بازیها یاد گرفته ای چیست؟

 بزرگترین چیزی که یاد گرفته ام این است که چقدر سخت است برای بزرگترین تیم انگلیس و یکی از بزرگترین تیمهای جهان بازی کنید. همه از شما توقع پیروزی دارند و اگر پیروز نشوید افرادی که طرفدار یونایتد نیستند درباره شما خیلی زیاد حرف می زنند و عاشق تماشای شکست شما هستند. ولی ایرادی ندارد، این نشان می دهد ما چقدر بزرگ هستیم. به دیگران فکر نمی کنیم، انها به ما فکر می کنند و این خود گویای همه چیز است.

درباره ی محمد آقابراریان

محمد آقابراریان
محمد هستم 12 سالی هستش که طرفدار منچستریونایتد هستم ... یک دنیا و یک منچستر{ از نوع قرمزش :)) }...

جعبه "همچنین ببینید"

ماتا: آینده ی باشگاه با وجود چنین جوانانی روشن است

خوان ماتا پس از پایان بازی منچستریونایتد با کلاب آمریکا در مصاحبه ای پیرامون مسائل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *