پنج شنبه , خرداد ۳ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / هایجک های بین منچستریونایتد و چلسی/ کدامیک برنده بوده اند؟

هایجک های بین منچستریونایتد و چلسی/ کدامیک برنده بوده اند؟

در تاریخ پرمیر لیگ منچستریونایتد و چلسی رقابت های زیادی برای جذب بازیکنان بزرگ کرده اند که به بررسی برخی از این کشمکش ها میپردازیم

یونایتد فنز– در دهه ۱۹۹۰ هیچ رقابتی میان یونایتد و چلسی نبود چراکه سرالکس با تیمی پر از ستاره های جهانی داشت و جام های داخلی و همچنین قهرمانی چمپینزلیگ سال ۱۹۹۹ و کسب سه گانه این تیم را متمایز کرده بود. در آن زمان چلسی تنها در جام های حذفی مدعی بود از جمله قهرمانی جام حذفی در سال۱۹۹۶ و جام اتحادیه در سال ۱۹۹۷ از جمله آن بود و آنها نمیتوانستند در پرمیر لیگ رقابت کنند. این اوضاع پس از اینکه سال ۲۰۰۳ رومن آبرامویچ به این باشگاه آمد تغییر کرد و او با سرمایه گذاری سنگین سعی در تبدیل چلسی به باشگاه مهمی در انگلیس داشت.
از آن زمان تاکنون هر دو باشگاه پنج بار قهرمان پرمیر لیگ شدند و دو باشگاه پیشرو در لیگ انگلیس بوده اند و گاها بر سر جذب بازیکن با یکدیگر به رقابت پرداخته اند. به نظر میرسد هر تابستان حداقل یک بازیکن به هر دو باشگاه لینک میشود اما کدام باشگاه در جذب هدف های مشترک موفق تر بوده اند؟

۱- آرین روبن
پیوستن به : چلسی
از تیم: پی اس وی

 

تنها یکسال بعد از آمدن آبرامویچ به نظر میرسید آبی ها بدنبال گرفتن جایگاه یونایتد به عنوان محبوبترین مقصد بازیکنان باشد. در مارس ۲۰۰۴ چلسی اعلام کرد آرین روبن را با ۱۲ میلیون پوند از پی اس وی جذب کرده است و این بازیکن هلندی برای فصل بعد با این تیم به توافق رسید.
امضای قرارداد روبن با چلسی شکست بزرگی برای یونایتد بود چراکه بی بی سی گزارش داده بود یونایتد مذاکرات فشرده ای با این بازیکن داشته است و حتی تور الدترافورد برای او برنامه ریزی شده بود.

۲- جان اوبی میکل
پیوستن به : چلسی
از تیم: لاین اوسلو

اگر تصمیم آرین روبن برای پیوستن به چلسی بجای یونایتد سر الکس را ناراحت کرده بود اما قطعا از دست دادن میکل چند سال پس از آن او را بشدت عصبانی کرده است. پس از شروع فوق العاده میکل، یونایتد در سال ۲۰۰۵ با پیشنهاد ۴ میلیون پوندی سعی در قاپیدن او داشت و او را با پیراهن یونایتد معرفی کرد. با این حال چلسی ادعا کرد که آنها پس از جلسه تمرینی و تحت تاثیر قرار دادن مورینیو با او قرارداد امضا کرده است.

در نهایت یکسال بعد از دیده شدن او با پیراهن یونایتد سرانجام به انگلیس بازگشت اما اینبار با پیراهن آبی چلسی و این تیم مجبور شد ۱۲ میلیون پوند به یونایتد خسارت بپردازد.

۳- ادن هازارد
پیوستن به : چلسی
از تیم: لیل

پس از اینکه در سال ۲۰۱۲ در سن ۲۱ سالگی برای دومین سال متوالی برترین بازیکن فرانسه شد تیم های زیادی با پیشنهادهای سنگین خواهان او شدند. بعد از شایعات فروان سرانجام او اعلام کرد باشگاه چلسی را انتخاب کرده است. در حالی که تنها چند هفته از قهرمانی این تیم در چمپینزلیگ گذشته بود.
بعد از توافق ۳۲ میلیون پوندی چلسی بر سر این بازیکن او در مصاحبه ای گفت:

پس از اینکه آنها چمپینزلیگ را بردند با خودم گفتم چرا چلسی نه؟ رقابتی بین چلسی و یونایتد بود اما برای من چلسی بهترین پروژه را دارد. آنها باشگاه فوق العاده ای هستند.

از زمان پیوستن به چلسی، او دو قهرمانی لیگ، یک جام اتحادیه و لیگ اروپا را برده است در حالیکه یونایتد نیز چهار جام معتبر برده است.

۴- آنتونی مارسیال
پیوستن به : منچستریونایتد
از تیم: موناکو

منچستریونایتد در روز آخر نقل و انتقالات سال ۲۰۱۵ با خرید آنتونی مارسیال، بازیکن ناآشنای فرانسوی با قیمت اولیه ۳۶ میلیون پوند( با یکسری بندها با  ۵۸ میلیون پوند افزایش می یافت)  دنیای فوتبال را شگفت زده کرد.
مارسیال با گلزنی مقابل لیورپول شروع فوق العاده ای در یونایتد داشت و پس از آن نیز به مهره مهمی برای فن خال تبدیل شد. کمی پس از این انتقال Evening standard گزارش داد که چلسی در لحظات آخر برای جذب این بازیکن تلاش کرد اما این بازیکن یونایتد را انتخاب کرد.

۵- پدرو
پیوستن به: چلسی
از تیم: بارسلونا

چند روز پس از انتقال مارسیال منچستریونایتد در جذب پدرو شکست خورد و او با ۲۱.۴ میلیون پوند به چلسی پیوست.
بر اساس گزارشات تنها دو روز قبل از معارفه پدرو به عنوان بازیکن چلسی، این بازیکن با یونایتد به توافقات شخصی رسیده بود و تنها توافق با بارسلونا باقی مانده بود. در تابستانی که یونایتد هدف های بزرگ زیادی مانند سرخیو راموس و توماس مولر را از دست داده بود، عدم موفقیت در جذب پدرو شکستی دیگر برای اد وودوارد بود.

۶- روملو لوکاکو
پیوستن به: منچستریونایتد
از تیم: اورتون

باوجود این که دیگو کاستا آقای گل چلسی در فصل گذشته بود و این تیم قهرمان لیگ انگلیس شد، شرایط او در این تیم از ماه ژانویه نامساعد بود و بر اساس گزارشات آنتونیو کونته به او اعلام کرده است که برای فصل بعد نیازی به او ندارد و در عوض بدنبال روملو لوکاکو از اورتون میباشد.
اما چلسی در جذب این بازیکن بلژیکی ناموفق بود چراکه این بازیکن به یونایتد و پیوستن به یاران ژوزه مورینیو لینک شد. لوکاکو با ۷۵ میلیون پوند از اورتون به یونایتد پیوست و چلسی برای جایگزینی دیگو کاستا بدنبال آلوارو موراتا که هدف اول شیاطین سرخ بود میباشند.
تعداد بازیکنان: ۶

تعداد بازیکنانی که به چلسی پیوستند: ۴

تعداد بازیکنانی که به یونایتد پیوستند: ۲

درباره ی سینا نورالدینی

سینا نورالدینی
دانشجوی زبان انگلیسی،۲۰ساله،عاشق فرگوسن و یونایتد

جعبه "همچنین ببینید"

پنج عملکرد انفرادی برجسته در فصل موفقیتهای ترکیبی شیاطین سرخ

منچستر یونایتد با پیروزی ۲-۰ چهارشنبه شب مقابل بورنموث صعود خود به رقابتهای لیگ قهرمانان اروپای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *