یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

نکاتی از بازی با لیدز؛ از نقش جدید گرینوود تا پیشرفت امیدوارکننده روی ضربات شروع مجدد

شیاطین سرخ در هفته ی ابتدایی لیگ جزیره لیدز را در هم کوبیدند.

یونایتد فنز – شاگردان سولشر مانند فصل گذشته موفق شدند در بازی خانگی مقابل لیدز این تیم را با تعداد گل های زیاد شکست دهند.

زوج فرد و اسکات به انتقادات پاسخ داد

از لحظه ای که ترکیب تیم منتشر شد همه از اقدام سولشر که به جای بازی زیبا احتیاط را در اولویت قرار داد متعجب بودند و در نهایت مشخص شد که او به خوبی می دانست که دارد چه کاری انجام می دهد.

هواداران منچستر یونایتد به خوبی می دانند که زوج فرد و اسکات به عنوان دو هافبک دفاعی چه چیز هایی برای تیم به ارمغان خواهند آورد و همچنین از کار هایی که آن ها نمی توانند انجام دهند نیز آگاه اند.

حتی در جریان این پیروزی کم دردسر نیز لحظاتی بود که لیدز به آسانی به دفاع تیم می رسید، گل زیبای آیلینگ مثالی از این لحظات بود که در نتیجه ی نزدیک نبودن و فشار نیاوردن فرد به آیلینگ به ثمر رسید.

با این حال، استفاده از این زوج می تواند در بازی های مهم پیش رو اطمینان از عقب زمین را برای بازیکنان هجومی تیم به ارمغان بیاورد و پوگبا و برونو فرصت شرکت در امور تهاجمی را داشته باشند.

اگر بازی شنبه سبک بازی تدافعی یونایتد بود، دیدن آن ها با سبک بازی تهاجمی می تواند بسیار هیجان انگیز تر باشد.

گرینوود به عنوان شماره ۹

پیش از بازی نگرانی هایی وجود داشت که یونایتد با غیبت کاوانی در گلزنی به مشکل خواهد خورد اما جایی برای نگرانی نبود. میسون گرینوود شاید تنها ۱۹ سال داشته باشد اما همین حالا نیز یکی از بازیکنان شناخته شده در لیگ جزیره است و عملکرد او با معیار های یک مهاجم کلاس جهانی سنجیده می شود و نه یک بازیکن نوجوان.

توانایی تحمل فشار و در عین حال بازی کردن با سبک و خونسردی ای که در آکادمی از میسون دیده بودیم شایسته ی تحسین است.

شاید او از لحاظ فیزیکی توانایی کافی برای بازی به عنوان شماره ۹ کلاسیک را نداشته باشد اما او نقشی جدید بر عهده گرفته است و به عنوان شماره ۹ کاذب بازی می کند. او بیشتر در کانال های کناری حرکت می کند و به جای رقابت تن به تن و متکی بر قدرت فیزیکی با مدافعان، آن ها را با سرعت خود آزار می دهد.

سازگار پذیری او گویای این مطلب است که او طی فصل جاری نیز می تواند جایگاهی ثابت در ترکیب تیم داشته باشد که شاید در ازای از دست دادن فرصت کسب تجربه در یک پست به عنوان پست تخصصی اش باشد.

پیروزی مقابل لیدز با تاثیر مستقیم پسری از بردفورد شهری در نزدیکی لیدز، لذت برد را بیشتر می کند.

دو هافبک کلاس جهانی

معارفه ی واران پیش از بازی به طور طبیعی توجهات را به خرید های جدید معطوف کرد اما دو بازیکن قدیمی یونایتد هستند که به احتمال زیاد کلیدی ترین مهره های تیم در مسیر کسب قهرمانی خواهند بود.

البته باید گفت که قهرمانی در جام ها نیازمند عملکرد دفاعی بهتر و استفاده از تعدد بازیکنان در پست های مختلف است، اما هیچ چیزی به اندازه ی عملکر پوگبا و برونو در مرکز زمین تاثیر گذار نخواهد بود.

هر دوی آن ها بازیکنان کلاس جهانی هستند و در تمام حرکات تاثیر گذار تیم در بازی مقابل لیدز تاثیر مستقیم داشتند. ۴ پاس گل از پوگبا و ۳ گل از برونو، این همان عملکردی است که برای کسب قهرمانی لیگ جزیره لازم است.


خطر از روی ضربات شروع مجدد

یونایتد از هیچ یک از خرید های خود در ترکیب ابتدایی مقابل لیدز استفاده نکرد، اما تاثیر مربی جدید تیم اریک رمزی کاملا مشخص بود. یونایتد فصل گذشته فرصت های نسبتا زیادی از روی ضربات شروع مجدد از دست داد و این یکی از اولویت های تیم برای بهبود در فصل جدید به شمار می رفت و به لطف توانایی های مربی تخصصی این امر، پیشرفت در این مسئله مشهود است.

منچستر در ۱۵ دقیقه ی ابتدایی ۲ ضربه ی کرنر به دست آورد و در هر دو بار شاو سعی کرد توپ را برای مگوایر ارسال کند. تیم سولشر هفته ی گذشته با حرکتی مشابه مقابل اورتون به گل رسید و این تغییر می تواند توانایی تهاجمی آن ها را طی فصل جاری افرایش دهد.

یونایتد مقابل لیدز با استفاده از ضربات شروع مجدد به گل نرسید اما به نظر می رسد این امر خیلی زود محقق خواهد شد.

اولین بازی سانچو

اولین بازی فصل همواره توام با امید های تازه و انرژی بالاست و این را به خوبی می شد در جیدون سانچو خرید جدید یونایتد مشاهده کرد. هواداران لیدز با شعار ” تو مردم کشورت را نا امید کردی ” سانچو را مورد تمسخر قرار دادند اما شاید نیاز نباشد سانچو برای کسب اولین قهرمانی خود تا یوروی بعدی صبر کند.

درست است که اولین بازی سانچو همواره با درخشش خیره کننده ی برونو و پوگبا در یاد ها خواهند بود، اما این برای سانچو بسیار با اهمیت بود که اولین بازی خود مقابل جمعیت پر سر و صدای الدترافورد را انجام دهد و امیدوار است که دفعه ی بعد او دلیل فریاد و شعار های هواداران یونایتد در ورزشگاه باشد.

منبع: Manchester Evening News

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x