نویل: باید دو سال به اوله زمان داد
نویل: باید دو سال به اوله زمان داد

نویل: باید دو سال به اوله زمان داد

یونایتد فنز – نویل تاکید دارد که باید به اوله وقت کافی داده شود تا بتواند شرایط را تغییر دهد. هنگامی که هیچ راهی برای ادامه ی همکاری با مورینیو باقی نماند سولسشر از اواسط فصل گذشته هدایت تیم را به عهده گرفت.

 

سرمربی نروژی شروع خیره کننده ای در باشگاه داشت، طوری که سران باشگاه در پایان مارچ متقاعد شدند او را به عنوان سرمربی دائمی تیم انتخاب کنند. در خوش بینانه ترین حالت میتوان گفت که عملکرد منچستریونایتد از آن زمان تاکنون سینوسی بوده است و آنها فصل جاری را با عملکردی معمولی شروع کرده اند و از ۴ بازی ابتدایی ۵ امتیاز کسب کرده اند.

 

این باعث شده برخی بگویند که سولسشر انتخاب درستی برای رهبری پروژه ی بازسازی تیم نیست اما نویل از هم تیمی سابق خود حمایت می کند و می گوید که او پس از به ارث بردن نفرات سرمربی قبلی، نیاز به زمان دارد. نویل در مصاحبه با TV2 گفت:

او باید پنجره ی نقل و انتقالاتی ژانویه، تابستان و فصل آینده را در اختیار داشته باشد. و پس از آن باید پیشرفتی حاصل شده باشد، باید پیشرفت قابل مشاهده باشد، اما به یورگن کلوپ نگاه کنید. چهار سال طول کشید تا اون بتواند یک قهرمانی کسب کند، اما پس از یک سال می شد پیشرفت تیم یورگن را دید.

اسطوره ی شیاطین سرخ در ادامه گفت:

یونایتد تیم جوانی است و من به عنوان یک هوادار منچستریونایتد معتقدم او باید این فصل و فصل آینده فرصت داشته باشد. به او سه یا چهار پنجره ی نقل و انتقالاتی بدهید تا تیم را پاکسازی کند، چرا که اینجا بازیکنانی وجود دارند که باید فروخته شوند. شما باید علف های هرز را بکنید و این تقصیر اوله نیست. او باید ترکیب برنده ی خود را درست کند، اما این زمانبر است. لیورپول ۳۰ سال قهرمان لیگ نشده است، در مورد منچستر این مدت اصلا به آن بزرگی نیست. این پروسه زمانبر خواهد بود.

 

پس از بازنشستگی فرگوسن در سال ۲۰۱۳، سولسشر چهارمین سرمربی شیاطین سرخ در طی ۶ سال است. از زمان خروج فرگوسن باشگاه دائما در حال تغییر تفکر و شیوه ی فوتبال خود بوده است و این را میتوان با نگاه به مویس، فن خال و مورینیو که هر سه سبک بازی و رویکرد بسیار متفاوتی از یکدیگر دارند، فهمید.

 

این رویه برای یونایتد تیمی متشکل از بازیکنان ناهماهنگ از لحاظ سبک بازی باقی گذاشت که در شکل دادن هویت تیمی که نام آن را دفاع یکپارچه میگذارند ناموفق بوده اند. این تابستان نشان داد که سولسشر با خرید بیساکا و دنیل جیمز چشم به آینده دارد و نویل معتقد است این دقیقا همان استراتژی ای است که یونایتد باید دنبال کند. او در این باره افزود:

 من میخواهم اوله فرصت تغییر تیم را داشته باشد چرا که یونایتد حالا هر سبکی را امتحان کرده است. آنها سرمربی ای آشنا با لیگ جزیره با سابقه ی ۸ سال کار در اورتون را داشند، یک سرمربی تکنیکی و تاکتیکی به اسم فن خال و یک برنده ی سریالی به نام مورینیو. حالا آنها به سراغ کسی رفته اند که ارزش های باشگاه را میشناسد و به دنبال بازیکنان جوانی با پتانسیل بالا و عطش موفقیت است.

نویل در پایان سولشر را به جوان گرایی دعوت کرد:

اوله به جای آوردن بازیکنانی مانند ابراهیموویچ، فالکائو، اشنایدرلین، شواین اشتایگر و روخو که همگی ناپدید شده اند، در تلاش است باشگاه را به جایی که تعلق دارد بازگرداند. آنها باید بازیکنانی را برای ۵ تا ۱۰ سال آینده جذب کنند و یک ساختار مستحکم ایجاد کنند، مانند کاری که منچسترسیتی با جذب آگوئرو، داوید سیلوا، کمپانی، زابالتا، کوین دیبروینه و فرناندینیو انجام داد.

۰

درباره ی علی جعفری زاد

مطلب پیشنهادی

سولشر: می خواهیم روند برد خود را در این بازی نیز ادامه دهیم؛ می خواهیم تیمی باشیم که مقاومت ها را در هم بشکند

کنفزانس خبری سرمربی شیاطین سرخ، اوله گنار سولشر، در آستانه بازی برگشت مقابل باشاک شهیر …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =