نقل و انتقالات صورت گرفته برای منچستر یونایتد تا این لحظه
نقل و انتقالات صورت گرفته برای منچستر یونایتد تا این لحظه

نقل و انتقالات صورت گرفته برای منچستر یونایتد تا این لحظه

یونایتد فنز- پنجره نقل و انتقالات تابستانی، نقش مهمی در برگرداندن هیجان و شادی به قلب ها و چهره هواداران منچستر یونایتد داشت. در اختیار گرفتن اریک بایلی، هنریک میخیتاریان، پل پوگبا و  خریدن بازیکنی مانند زلاتان ایبراهیموویچ، باعث شد تا باشگاه، معضل نبود یک ستاره بزرگ، که در دو یا سه فصل گذشته، از آن رنج می برد را جبران کند. جاذبه بازیکنان جدید و تعداد خریدهایی که در آن زمان صورت گرفت، تاثیر بسزایی در مکاتبات مورینیو در پنجره نقل و انتقالات پیش رو در زمستان داشته است. در حالی که شیاطین سرخ هنوز بازیکنی را در زمستان جذب نکرده اند، ولی از نظر فروش بازیکنان، عملکرد خوبی داشته اند و در اینجا به بررسی این نقل و انتقالات تا این لحظه می پردازیم ؛

مورگان اشنایدرلین به اورتون:

هافبک فرانسوی که در زمان لوئیس فن خال، با قیمت ۲۴ میلیون پوند، درست در روزی که باستین شواین اشتایگر به عضویت باشگاه در آمد، به منچستر یونایتد پیوست، تنها یازده دقیقه زیر نظر مورینیو در این فصل از لیگ برتر به بازی گرفته شد. ستاره سابق ساوثهمپتون، با وجود اینکه در دو بازی از سری رقابت های این فصل لیگ اروپا، در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت، نتوانست آنطور که انتظار می رفت ظاهر شود و هر دو این بازی ها با شکست یونایتد همراه شدند. امری که باعث شد وی دیگر جایی در اولدترافورد نداشته باشد. اگرچه حالا، اشنایدرلین، بازیکن اورتون است و تا اینجا در دو بازی،به عنوان بازیکن تعویضی، برای این تیم به میدان رفته است و دوباره خود را در کنار رونالد کومان، سرمربی سابق خود در ساوثهمپتون، می بیند. این انتقال با قیمت ۲۰ میلیون پوند انجام شد که با بند های اضافه موجود در قرارداد،تا ۲۴ میلیون پوند هم قابل افزایش است. درخشش خیره کننده تام دیویس، مخصوصا در بازی مقابل منچستر سیتی، که با برد چهار بر صفر اورتون همراه بود، می تواند تهدید بزرگی برای جایگاه اشنایدرلین در تیم جدیدش باشد، اما ناتوانی جیمز مک کارتی در تحت تاثیر قرار دادن رونالد کومان، می تواند نقش مهمی در استفاده هر چه بیشتر از این بازیکن فرانسوی در بازی های این فصل، داشته باشد.

schneiderlin.everton.twitter.2016.2017.690x414

ممفیس دیپای به المپیک لیون:

یکی دیگر از بازیکنان خریداری شده توسط لوئیس فن خال، که نتوانست آنطور که انتظار می رفت، در ترکیب یونایتد مؤثر واقع شود. ممفیس،که از وی به عنوان «رونالدویی دیگر» نام برده میشد، در سال ۲۰۱۵، در ازای ۲۵ میلیون پوند از آیندهوون به منچستر پیوست. با وجود درخشش های کوتاه و مقطعی، این ملی پوش هلندی هرگز نتوانست خود را به عنوان خریدی با ارزش به اثبات برساند. عملکرد فوق العاده او در مقابل میتیلند دانمارک، در رقابت های لیگ اروپا، احتمالا بهترین نمایش او در دوران حرفه ای کوتاهش در اولدترافورد بوده است و در این فصل لیگ جزیره، او تنها ۲۰ دقیقه توانسته است زیر نظر مورینیو  به میدان برود. در حال حاضر، دیپای بعد از انتقالش به لیون،در ازای رقم ۱۶ میلیون پوند که در آینده نزدیک قابلیت افزایش تا ۲۱.۷ میلیون پوند را دارد، توانسته در اولین بازی خود برای باشگاه جدیدش، به عنوان بازیکن تعویضی به میدان برود؛ هرچند یونایتد بند بازخرید و بندی برای فروش این بازیکن در قرارداد او گنجانده است.

depay.lione.ufficiale.2017.690x414

شان گاس به کوئینز پارک رنجرز:

شان گاس، بازیکن جوان آلمانی، که از اولین جوانان باشگاه بود که تحسین لوئیس فن خال را برانگیخت، در اردوی پیش فصل سال ۲۰۱۵ در امریکا، در کنار تیم اصلی حضور داشت. وی اگرچه در این فصل هیچگاه نتوانست به میدان برود، اما در بازی دسامبر گذشته مقابل واتفورد که با برد دو بر یک یونایتد همراه بود، روی نیمکت حضور داشت. مصدومیت طولانی مدت از ناحیه زانو، در پیشرفت او تاثیر منفی گذاشت و بازگشت او در این فصل در ترکیب تیم زیر ۲۳ ساله های باشگاه، با یک گل و یک پاس گل همراه بود. با این وجود، گاس نتوانست به حضور در ترکیب تیم اصلی نزدیک شود. وی به تازگی در ازای ۵۰۰ هزار پوند به باشگاه دسته اولی کوئینز پارک رنجرز انگلیس منتقل شد که باعث شد بسیاری از طرفداران یونایتد، از این انتقال، به عنوان اشتباهی فاجعه بار نام ببرند. گاس به دلیل توانایی پخش توپ و همچنین حفظ توپ اش، همواره با مایکل کریک مورد قیاس قرار گرفته است و اینها از دلایلی بودند که از او به عنوان ستاره ای نو ظهور در تئاتر رویاها نام برده میشد.

sport.preview.sean.goss.to.qpr.690x460

جو رایلی به شفیلد یونایتد (بطور قرضی):

رایلی، جوانی با استعداد، که از جمله بازیکنان جوانی بود که تحت هدایت لوئیس فن خال، به بازی گرفته شد، توانست در فصل گذشته، سه بار به میدان برود. این بازیکن ۲۰ ساله با عملکرد خوبش، مورد تحسین قرار گرفت ولی او هم مانند شان گاس، نتوانست برای خود، جایگاهی ثابت در ترکیب تیم اصلی، پیدا کند. منچستر یونایتد برای پیشرفت هرچه بیشتر این بازیکن، وی را به صورت قرضی به باشگاه شفیلد یونایتد، که در بالای جدول لیگ دسته اول انگلیس قرار دارد، فرستاد.

FA3C927154434F8792870127AAC5402A.690x388

سم جانستون به استون ویلا (بطور قرضی):

جانستون، بازیکنی که در سه یا چهار فصل اخیر، همواره در رسیدن به ترکیب تیم اصلی ناکام بوده، فقط در بازی های دوستانه پیش فصل در ترکیب شیاطین سرخ قرار گرفته بود و بعد از ده خیا و رومرو که انتخاب های اول و دوم برای حضور در دروازه یونایتد بودند، قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم، برای این بازیکن انگلیسی، امری دشوار به نظر می رسید. جانستون که حالا ۲۳ سال سن دارد و از اکثر بازیکنان جوان تیم بزرگتر است، بیش از هر زمان دیگر، نیازمند حضوری ثابت و مستمر در ترکیب یک تیم فوتبال است. وی به باشگاه دسته اولی استون ویلا قرض داده شده است، اما صحبت هایی مبنی بر رفتن رومرو به بوکا جونیورز در تابستان آتی، باعث شده تا به طور جدی، از او به عنوان دروازه بان شماره دو باشگاه، در فصل آینده نام برده شود.

nintchdbpict000288660284.690x460

درباره ی ali12

مطلب پیشنهادی

اخبار کوتاه منچستریونایتد به تاریخ ۲۶ خرداد ۹۷

اخبار کوتاه منچستریونایتد به تاریخ ۲۶ خرداد ۹۷

در این پست به اخبار مهم در طول روز میپردازیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *