خانه / آمار و آنالیز / نقطه نظرات مورینیو درباره شکست در استمفورد بریج

نقطه نظرات مورینیو درباره شکست در استمفورد بریج

در آخرین دیدار قبل از وقفه بازی های ملی، آلوارو موراتا با ضربه سر دومین شکست یونایتد در تمامی رقابت های این فصل را رقم زد.

یونایتد فنز – خوزه مورینیو پس از اتمام بازی در مصاحبه با MUTV و Sky Sports نکات مثبت بازی را چنین ارزیابی نمود:

 

در مجموع بازی را چگونه دیدید؟

به نظرم آنها در تنها بازه زمانی که بازی را در دست داشتند موفق به گلزنی شدند، غیر از آن مورد در کل مساوی پیش رفت. هم آنها بر بازی کنترل داشتند هم ما، هم آنها فرصت هایی بدست آوردند هم ما. پس از گل اول آنها بازیکنان بیستری برای تقویت خط دفاعی وارد میدان کردند، بدین ترتیب ما نیز سعی کردیم نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دهیم، تلاش بسیاری داشتیم تا به گل برسیم اما با وحود خلق موقعیت متاسفانه نتوانستیم.

 

آیا این امکان وجود داشت که عملکرد دفاعی بهتری ارائه دهیم؟

بله، خصوصا که ما در مراحل آماده سازی قبل بازی خیلی زیاد در این مورد صحبت داشتیم، همچنین در بین دو نیمه. ما بر روی ارسال ها از میانه زمین کار کرده بودیم، تحرک مهاجمین را تحلیل کرده بودیم، گاهی مقابل مدافعین و گاهی پشت مدافعین، و آن دقیقا چیزی بود که ما در رختکن در موردش صحبت کرده بودیم. عموما در چنین دیدارهایی تیمی که زودتر به گل برسد برنده میدان خواهد بود، ما لحظه ای گل را دریافت کردیم که پیش بینی می شد بازی را در کنترل داشته باشیم.

 

از موقعیت هایی که تیم موفق به ساخت آنها شد راضی هستید؟

من از تعداد و جرئیات آنها اطلاعی ندارم چون روی نیمکت بوده ام، و زمانی که بازی را دنبال می کنم نمی توانم شمارش کنم. ولی به نظرم موقعیت هایی داشتیم، اگر درست یادم باشد، ضربه سر نمانیا ماتیچ در مقابل کورتوا، ضربات لوکاکو در نیمه اول و دوم، ضربه سهمگین راشفود که با خوش شانسی کورتوا وارد دروازه نشد، ارسالی که برای فلینی ساخته و پرداخته شد و پس از مهار با سینه ضربه او نیز در چهارچوب قرار نگرفت. فکر می کنم موقعیت های کمی برای رسیدن به گل نداشتیم.

 

واکنش خیلی شدید بود

در ابتدای نیمه دوم ما مرتکب اشتباهی شدیم که دوبار برای ما هزینه بر جای گذاشت، یکی اینکه مسیر بازی را تغییر داد و دوم اینکه شرایطی بود که ما به خوبی آنالیز و تمرین کرده بودیم ولی در عمل با واکنشی بسیار شدید مواجه شدیم. بازیکنان انگیزه و جسارت زیادی به خرج دادند و تمام آن چیزی را که داشتند در عمل گذاشتند. یقینا در دقایق پایانی با فشاری که ایجاد نمودیم لایق گل بودیم و به هر حال در پابان به خاطر یک اشتباه تنبیه شدیم و جدال دو تیم بسیار سطح بالا را مشاهده کردیم.

 

واقعیت ماجرا

ما دوم هستیم، نه پنجم و ششم و هفتم، ۱۸ تیم دیگر وضعیتی وخیم تر از ما دارند، ۸ امتیاز هم ۸ امتیاز است. ما مرحله دشواری را پشت سر گذاشتیم، بدون بازیکنان کلیدی با تیم های قدرتمندی چون تاتنهام، لیورپول و چلسی بازی کردیم، دوست ندارم راجع به مصدومین صحبت کنم خصوصا بعد شکست نمی خواهم به دنبال توجیه باشم اما واقعیت مسلم این است که ما مرحله ای دشوار را با وجود محدودیت هایی عظیم گذراندیم.

 

تمجید از فلینی

از این فرصت استفاده می کنم و از فلینی نه تنها تمجید بلکه تشکر می کنم چرا که تلاشی باور نکردنی ارائه داد در حالی که فقط دیروز را با تیم به تمرین پرداخته بود و خود را برای امروز آماده کرد تا بتواند خدمتی به تیم کرده باشد، این مساله برای من بسیار حائز اهمیت است.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: تیم مکزیکی حریف مناسبی است

مورینیو قبل از آغاز بازی به مصاحبه پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *