دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / بازیکنان / نقش کلیدی راشفورد و مارسیال در ترکیب تیم

نقش کلیدی راشفورد و مارسیال در ترکیب تیم

پیوستن الکسیس سانچز به یونایتد در ژانویه رقابت برای کسب جایگاه ثابت در ترکیب را برای این دو ستاره جوان داغ تر نمود.

یونایتد فنز – مارکوس راشفورد و آنتونی مارسیال وجوه مشترک زیادی دارند، هردو جوان، چابک، پر هیجان و گاهی اوقات نیز ناامید کننده می باشند و از همه مهمتر هردو آن ها در صدد آنند تا بیشتر در ترکیب قرار گیرند. مارسیال مدتی برای تصاحب جناح چپ مورینیو با راشفورد در رقابت قرار داشت، اما در حال حاضر همین ماجرا در سمت راست وجود دارد با این تفاوت که این بار با راشفورد، ماتا و گاهی نیز با لینگارد دست و پنجه نرم می کند. در مورد مارکوس نیز چنین است، او هم از زمان ورود سانچز محدودیت بیشتری نصیبش شده ولی مورینیو برای وی پست مهاجم مرکزی را نیز در نظر دارد تا لوکاکو را به عنوان مهاجم هدف تحت پوشش قرار دهد.

با وجود خروج زلاتان رئیس تاکید می کند که در تابستان مهره هجومی دیگری به تیم اضافه نخواهد کرد و منابع خبری حکایت از آن دارند که به پیشنهاداتی که در مورد راشفورد صورت می گیرد توجهی نمی شود. این جوان ۲۰ ساله خیلی سریعتر از رقیب فرانسوی خود به اعتماد مورینیو دست یافت و از زمان حضور این مربی در باشگاه هیچ کس به اندازه ستاره انگلیسی در میدان حاضر نشده است (۹۷ بار). در مورد مارسیال داستان کمی متفاوت است، او در گذشته خیلی زود در مورد شایعات جبهه خود را مشخص می نمود، در ژوئن ۲۰۱۷ پیشنهاداتی برای او وجود داشت اما وی با وجود این که از شرایط خود تحت مربیگری مورینیو ناراضی بود و می توانست به آرسنال منتقل شود، چنین بیان داشت که “شایعات صحت ندارد”. یک سال از آن موضوع می گذرد و شواهد حاکی از آن است که ماجرای خروج او از اولدترافورد دوباره زنده شده است.

 

 

بنا بر ادعای ESPN FC امید های این ملی پوش فرانسوی پس از ورود سانچز کاهش یافته و از آن زمان تاکنون در ۱۲ دیدار یونایتد تنها ۴ بار در ترکیب اصلی جای گرفته است و نیز در دربی هفته گذشته هم بدون استفاده روی نیمکت قرار داشت. این مساله می تواند باعث شود که وی در مورد تمدید قرارداد خود با باشگاه چند قدم به عقب بازگردد، او تا سال ۲۰۱۹ به یونایتد تعهد دارد و همچنین باشگاه بند تمدید یک ساله نیز در آن گنجانده است. در ماه دسامبر طرفین در مورد این مساله مذاکره نمودند اما نتیجه ای حاصل نشد، یک ماه پیش نیز مجددا مذاکراتی صورت گرفت ولی باز تغییری به وجود نیامد.

یونایتد قطعا تمایل به ماندن وی دارد، آنتونی ۲۲ ساله است و جزو مهره های باارزش شیاطین سرخ محسوب می شود و در کنار دیگر جوانانی چون راشفورد، لوکاکو، پاول پوگبا و اریک بایلی کلید موفقیت های آتی به شمار می آیند. صحبت هایی در این مورد وجود دارد که باشگاه با صرف مبلغی فراتر از ۵۰ میلیون پوند ریسک بسیار بالایی برای به خدمت گرفتن این نوجوان از موناکو انجام داد و نخواهند گذاشت که او سال های طلایی دوران حرفه ای خود را در جایی دیگر سپری کند. مورینیو و کارمندانش به سختی تلاش نموده اند تا خلاقیت و ابتکار عمل را به توانایی های او بیافزایند. او میراث فن خال می باشد و وظیفه ای که داشت این بود که تنها بر حمله و نفوذ به منطقه دفاعی حریف تمرکز کند، اما تحت مربیگری مورینیو توقعات بیشتری بر دوشش قرار گرفت و باعث شد تا تلاش بیشتری صورت دهد. مدافعین حریف را بر روی خط تحت فشار قرار داده و زمانی که توپ در منطقه او به جریان افتاد طرف مقابل را پرس نماید. از طرفی هم فشار هایی که در زندگی خصوصی او وجود داشت پایان گرفته است و با همسرش ملانی داکروز در انتظار تولد فرزندشان می باشند. مورینیو نیز سپتامبر گذشته در این باره چنین بیان نمود:

” در مورد شخصیت، چهره، رفتار و حرکات او شاهد پیشرفت خیلی خوبی هستیم. من از طرز رفتار و منش او کاملا خوشنودم و این راه را برای رسیدن به کیفیت بالاتر هموار می سازد. او بهتر از قبل تمرین می کند و سخت تر از قبل نیز تلاش می کند. او بازیکنی با پتانسیل بالاست و می تواند عملکرد خوبی ارائه دهد، اما باید انتظارات من را برآورده سازد.”

 

 

مارسیال نیز در این باره چنین توضیح می دهد:

” او بسیار سخت گیر است و مسلما با من نیز چنین می باشد، هیچ ایرادی وارد نیست و من می دانم که این بخاطر پیشرفتمان است. همچنین می دانم که او با خود من هیچ مشکلی ندارد و ما رابطه بسیار خوبی با هم داریم پس هیچ شکی در مورد این که این انضباط و فشار با اهدافی مثبت صورت می گیرد نیست. هدف این می باشد که همه ما برای هر لحظه ورود به زمین آماده باشیم و تلاش من هم همین است که خود را با تیم هماهنگ کنم. “

اما واقعیت و داستان اصلی از آن جا شروع می شود که هم مارسیال و هم راشفورد تمایل به حضور بیشتر در ترکیب دارند. با این حال با در نظر گرفتن این که راشفورد بازیکن آکادمی بوده و میل و انگیزه او قطعا متفاوت خواهد بود می توان گفت نگرانی نسبت به او خیلی کمتر می باشد، حداقل در حال حاضر چنین است. از او در رابطه با دست یابی به بالاترین رتبه قرارگیری در ترکیب سوال پرسیده شد و چنین اظهار دارد:

” ما همیشه سعی می کنیم بیشتر و بیشتر به دست آوریم، سعی می کنیم چه از نظر فردی و چه از نظر تیمی پیشرفت داشته باشیم، در حقیقت آمار و ارقام خیلی مساله مهمی نیست بلکه نتیجه برای ما اهمیت دارد. “

 

 

مورینیو همواره به این موضوع اشاره کرده است که به هیچ وجه بازیکنی که از شرایط خود ناراضی باشد را مجبور به ماندن در باشگاه نخواهد کرد، اما مطمئن است که راشفورد جایی نخواهد رفت و مارسیال نیز قطعا پیش از هر تصمیمی درخواست خروج خود را اعلام خواهد کرد. با توجه به شایعاتی که در مورد وجود پیشنهاداتی از جانب باشگاه هایی چون یوونتوس، اتلتیکو مادرید و تاتنهام صورت گرفته است، منابع خبری ESPN FC اذعان دارند که مسئولین یونایتد هیچ یک از این موارد را تایید نمی کنند و تاکید دارند که بعید است باشگاهی بتواند مبلغ ارزش واقعی این بازیکن را پرداخت نماید. آنها اطمینان دارند که وی در نهایت تصمیم به ماندن خواهد گرفت هر چند در مورد آینده او در باشگاه پیش از تمدید قرارداد مذاکراتی انجام خواهد شد.

در حال حاضر حداقل دو سال از قرارداد او باقی مانده و جای نگرانی برای یونایتد وجود ندارد، هر چند می بایست اندکی بیشتر خود را ثابت نماید، چرا که هر دو بازیکن در برنامه های خوزه مورینیو و ادوودوارد نقشی کلیدی بازی می کنند.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

رنک بازیکنان منچستریونایتد مقابل کلاب آمریکا

بررسی رنک های شیاطین سرخ مقابل حریف مکزیکی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *