یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

نخستین کنفرانس تن هاخ: دوران سیتی و لیورپول رو به پایان است

نخستین کنفرانس رسمی اریک تن هاخ به عنوان سرمربی منچستر یونایتد با اهالی رسانه منتشر شد.

یونایتدفنز- صحبت های مفصل و مهم تن هاخ در اولین برخورد با رسانه ها به عنوان سرمربی منچستر یونایتد را در ادامه از نظر میگذرانیم.

باید انگیزه بیشتری نسبت به رقیبان داشته باشیم؛ میخواهم روش آژاکس 2019 را در منچستر پیاده کنم

اریک تن هاخ:

من در بایرن و آژاکس بوده‌ام و اکنون به منچستر یونایتد آمده‌ام. می‌دانم که رقیبان ما به شدت خواهان مغلوب کردن ما هستند و ما باید آماده‌ی این موضوع باشیم. باید حاضر شویم و پیروز این نبرد شویم. حتی اگر رقیبان ما انگیزه بالایی داشته باشند ما باید انگیزه بیشتری نسبت به آنها داشته باشیم. همواره باید تمایل بیشتری به پیروزی نسبت به رقبای خود داشته باشیم.

برای باشگاهی هلندی که در لیگ بزرگی حضور ندارد آسان نیست که با باشگاه‌های بزرگ اروپایی رقابت کند. ما اینکار را انجام دادیم و نتایج فوق‌العاده ای گرفتیم.

تن هاخ در مورد آژاکس ۲۰۱۹ در لیگ قهرمانان اروپا:

نحوه‌ی بازی ما فوتبالی مسلط و دیکته کننده به حریف بود. این همان روشی است که میخواهم در منچستر یونایتد پیاده کنم. ولی در نهایت شایستگی و کیفیت بازیکنان تعیین کننده‌ی نحوه‌ی بازی شماست.

می خواهم منچستر یونایتد به جایگاهی که به آن تعلق دارد، برگردانم

اریک تن هاخ در مورد اینکه آیا از رفتن به الدترافورد برای اولین بار هیجان زده است یا خیر:

البته که میخواهم آن را تجربه کنم. جو هواداران در الدترافورد… فوق‌العاده خواهد بود و بسیار مشتاق تجربه‌ی چنین حسی هستم.

اریک تن هاخ در مورد اینکه وقتی هواداران منچستر یونایتد از او در الدترافورد استقبال میکند چه حسی خواهد داشت:

نمی‌دانم! (می‌خندد) باید منتظر آن لحظه باشیم. چیزی که آنها میتوانند انتظار داشته باشند این است که من بهترین عملکرد خود را نشان دهم. من هر کاری لازم است را برای بازگرداندن منچستر یونایتد به جایگاهی که به آن تعلق دارد، انجام خواهم داد.

یونایتد به بازیکنان جدیدی نیاز دارد؟

تن هاخ:

همانطور که تازه گفتم، من همچنان در حال بررسی و آنالیز کردن شرایط هستم. مشتاق کار کردن با بازیکنان هستم. فصل گذشته این تیم توانست در لیگ برتر دوم شود و پتانسیل بالایی دارد.

در حال حاضر به بردن جام فکری نمیکنم؛ مشتاق جنگیدن در این لیگ هستم

یونایتد چه زمانی می‌تواند برای بردن جام رقابت کند؟

تن هاخ:

در حال حاضر به این موضوع فکر نمیکنم. معتقدم این یک پروژه است و زمان خواهد برد. ما خواهان بردن تک تک بازی‌ها هستیم. بازی به بازی پیش می‌رویم و سپس خواهیم دید چه پیش می‌آید.

تن هاخ در مورد لیگ برتر:

شگفت‌انگیز است. قبلا با سرمربی و تیم‌های بزرگ لیگ برتری مواجه شده‌ام و می‌دانم چگونه باید از پس آن بربیایم. ولی واضح است که لیگ برتر بزرگترین لیگ دنیاست و مشتاق جنگیدن در این لیگ همراه با اعضای تیم هستم.

تن هاخ در مورد موفقیت دوباره:

خوشبختانه احساس خوبی به انسان‌های اطراف و جلساتی که داشتیم، دارم. ما یک برنامه داریم و اکنون وقت آن است که آن برنامه را اجرا کنیم. خوشحالم که امروز شما را دیدم و از حضور در اینجا بسیار هیجان‌زده هستم. باشگاه استقبال بسیار گرمی انجام داد. مشتاق کار کردن با شما هستم. اینجا خانه‌ی من است و می‌خواهم به موفقیت دست یابم.

رونالدو بخشی از پروژه ما خواهد بود؛ این باشگاه پتانسیل بالایی برای آینده دارد

مگوایر فصل آینده کاپیتان خواهد بود؟

تن هاخ:

باید تکرار کنم که فصل آینده فصل متفاوتی می‌باشد. او عملکرد خوبی داشته، بازیکن خیلی خوبیست، دستاوردهای زیادی داشته و در نتایج منچستر یونایتد سهم داشته است بنابراین مشتاق کار کردن با او هستم.

تن هاخ در مورد رونالدو:

البته که او بخشی از پروژه‌ی منچستر یونایتد خواهد بود! او گلزنی خواهد کرد!

تن هاخ در مورد پذیرفتن کار در منچستر یونایتد:

دلیل اینکه کار در یونایتد را پذیرفتم این است که با وجود داشتن تاریخی شگفت‌انگیز، پتانسیل بالایی برای آینده وجود دارد، به همین دلیل اینجا حضور دارم. اکنون با بازیکنان صحبت نمی‌کنم، آنها به استراحت نیاز دارند، به استراحت برای فکر کردن نیاز دارند، ولی من مشتاق هستم و نمیتوانم برای شروع کار صبر کنم.

تن هاخ:

من بازی منچستر مقابل کریستال پالاس را تماشا و تحلیل کردم ولی این کار به خودم مربوط است در آن لحظه من هدایت باشگاه را در دست نداشتم من از این اطلاعات برای فصل آینده استفاده خواهم کرد.

انتظارات بالایی از بازیکنان خواهم داشت؛ با دیگران مشورت می کنم اما تصمیم نهایی به خودم مربوط است

تن هاخ:

پیشنهادات رانگنیک بخشی از آنالیز‌های من است. نظاره‌گر شرایط هستم و با افراد بسیاری صحبت می.کنم اما نهایتا تصمیمی که اتخاذ می‌کنم مربوط به خود من است. رانگنیک به عنوان مشاور در باشگاه حضور خواهد داشت.

تن هاخ:

هر دو دستیار من نحوه کسب موفقیت را بلد هستند. هر دو جام‌ها و عناوینی طی حرفه فوتبالی خود بدست آورده‌اند و به همین دلیل است که در باشگاه حضور دارند. بله پروسه جذب بازیکن مسئله مهمی است و من مایل به همکاری با باشگاه در این زمینه هستم.

تن هاخ:

در تمامی باشگاه‌هایی که حضور داشتم انتظارات بالایی از بازیکنان خود داشتم. من انتظار دارم بازیکنان من جنگیده و تمام توان خود را به کار برند. قبلا نیز ابراز کرده‌ام که تنها بهترین عملکرد ممکن قابل قبول است و علاوه بر این باید شرایط را بهبود داده و بازیکنان نیز در این زمینه همکاری کنند. آن‌ها باید در راستای تشکیل یک تیم و جدال با رقیب متحد شوند.

باید به سبک، هویت و فلسفه منچستر بازی کنیم؛ در این باشگاه فوتبال اولویت است

تن هاخ:

ما در “تئاتر رویا‌ها” بازی می‌کنیم و باید فوتبالی برتر نسبت به حریف ارائه دهیم. توپ را در نیمه زمین حریف نگاه داشته و فوتبالی هجومی به نمایش بگذاریم. باید از بالا پرس کنیم که این تشابه سبک بازی منچستر و آژاکس و بازی خلاقانه می‌باشد. آژاکس نیز همانند منچستر فرهنگی نظیر استفاده از جوانان در تیم اصلی دارد.

نباید به سبک من بلکه باید به سبک، هویت و فلسفه منچستر بازی کنیم. به نظرم شما نیز به این امر اشاره کردید که مسئله مهم ارائه فوتبال هجومی است. در راستای ارائه فوتبالی هجومی باید ساختاری منظم برای سبک بازی تیم داشته باشیم.

من حرف فن‌خال مبنی بر تجاری بودن باشگاه یونایتد شنیده ام، اما من طرح مختص به خودم را ترسیم خواهم کرد. من متقاعد شدم که اینگونه نخواهد بود و در این مورد با مدیران صحبت کرده ام، در این باشگاه فوتبال اولویت اول، دوم و سوم است. امروزه هر باشگاهی تجاری است، همه باشگاهها به این مسئله نیاز دارند. شما به سود و درآمد برای رسیدن به بالا احتیاج دارید. اما در این باشگاه، فوتبال اولویت است.

مشتاق کار با فن دبیک هستم؛ دانستن ایده و سبک مورد نظر خود باعث موفقیت می شود

اریک تن هاخ:

من با افراد زیادی که تجربه کار در این باشگاه را داشتند از جمله فنخال صحبت کردم. من در مراسم افتتاحیه فیلم او حضور داشتم

تن‌هاخ در مورد دونی فن‌د‌بیک:

ما در آژاکس ترکیب شگفت انگیزی داشتیم، من رابطه ی فوق العاده ای با او دارم و مشتاقم که او را دوباره در زمین بازی ببینم.

تن‌هاخ:

ما باید کار کنیم و پروسه بی نقصی را به کار بگیریم. آنگاه به افرادی دارای ظرفیت، رفتار صحیح، صددرصد سختکوش و متعهد نیاز است. پس از آن است که موفقیت از راه میرسد.  همیشه این بازیکنان هستند که سبک بازی تیم را اجرا می‌کنند. زمانی که من ایده و سبک مورد نظر خود را بدانم، بهترین تیم ممکن را در راستای کسب بهترین عملکرد از آن‌ها روانه میدان خواهم کرد. نهایتا کسب پیروزی با کمک همدیگر رخ می‌دهد.

در حال حاضر تحسین کننده کلوپ و گواردیولا هستم. هر دو مربی فوتبالی زیبا ارائه می‌دهند اما قبلا هم دیده‌ایم که هر امپراطوری ممکن است روزی به پایان خود برسد.

نباید در مورد موفقیت های احتمالی رویاپردازی کنید؛ باید نهایت تلاش خود را انجام دهید

تن هاخ:

رویا پرداز نیستم و روز به روز پیش می‌روم. نهایت تلاش خود را انجام داده و تصمیمات خود را مبتنی بر منطق اتخاذ می‌کنم‌‌. نیازمند طرحی خوب با افراد مناسب هستیم. اگر دائم نهایت تلاش خود را انجام دهیم موفقیت را کسب خواهیم کرد و آنگاه می‌توانید ببینید که در چه جایگاهی حضور دارید. باید در لحظه زندگی کرده، روی کسب جام تمرکز کنید و در مورد موفقیت‌های احتمالی آینده رویاپردازی نکنید.

از محبوبیت بالای منچستر یونایتد آگاه بوده‌ام. این محبوبیت در سرتاسر جهان گسترده شده و به همین دلیل است که از آن مطلع هستم و ضمن ارائه نهایت تلاش خود، مسئولیت کسب موفقیتی را که نیازمند آن هستند را تقبل می‌کنم.

 

هدف ما موفقیت آژاکس بود و این پروژه را به انجام رساندیم؛ رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بهترین عملکردمان بود

تن‌هاخ:

همه چیز به جام بردن مربوط میشود. وقتی شما پروژه ای را شروع میکنید، برای مثال کاری که در آژاکس کردیم، پروژه این بود که آژاکس را در اروپا اثبات کنیم، و همچنین میخواستیم تیم را به بام فوتبال هلند بازگردانیم. وقتی من کار خود را شروع کردم آیندهوون در صدر بود، و ما این را عوض کردیم.

در طول چهارسال گذشته آژاکس همواره شماره یک بود. من خوشحال و راضی ام که ما به آن اهداف رسیدیم‌. اینکه فصل آخر خود را هم بعنوان تیم اول کشور به پایان برسانیم نیز مهم بود.

در مورد لحظه مورد علاقه اش در آژاکس:

وقتی همواره درجه یک باشید، انتخاب سخت است اما ماجراجویی های ما در اروپا بی نظیر بود. من واقعا از آن لذت بردم و در اولین فصل کامل من ما به نیمه نهایی رسیدیم و فکر میکنم بهترین عملکردمان بود.

میخواهم تیمی جنگنده، متحد و پیروز را بسازم

اریک تن هاخ در مورد احساسش در مورد شروع در منچستریونایتد:

من کلمه «هیجان انگیز» را بکار میبرم. من واقعا مشتاق انجام کار در این باشگاه با تاریخ عظیم و بزرگ هستم و ما می خواهیم آن را به جایی که به آن تعلق دارد بازگردانیم. فکر می کنم دلایل زیادی مرا هیجان زده می کند. اول از همه، ما می خواهیم باعث افتخار هواداران شویم. دوم، که البته ما در این شرایط هستیم، وضعیت فعلی بدیهی است که خوب نیست. این یک چالش بزرگ است.

می خواهم تیمی بسازم که برای یکدیگر می جنگند، متحد هستند و نتیجه می گیرند. همچنین ما در تئاتر رویاها بازی می کنیم و می خواهیم سرگرم شویم اما در نهایت، هدف این است که فوتبالی فوق العاده بازی کنیم. اگر نمی توانیم فوتبال فوق العاده ای ارائه دهیم، همچنان باید برنده شویم.

باید هر چه سریعتر به لیگ قهرمانان بازگردیم؛ من با تاریخ یونایتد آشنایی کاملی دارم

تن هاخ:

بله من و ون در سار باهم صحبت کردیم او یکی از اولین کسانی بود که گفتم میخواهم آژاکس را ترک کنم و به منچستر بروم من فکر می کنم او همچنان یونایتد را دوست دارد و یکی از بزرگ ترین طرفدار های منچستر است

در مورد این احتمال دارد روزی دوباره با آژاکس روبه روشود:

امیدوارم این اتفاق بیفتد زیرا این بدان معناست که ما وارد رقابت های لیگ قهرمانان شده ایم ما باید هر چه سریعتر به این رقابت بازگردیم. من تاریخ یونایتد را میدانم، آن لحظات و هیاهوی تماشاگران و جوی که در الدترافورد میتواند بوجود بیاید. من در لحظات بزرگشان آنها را تماشا کرده ام، یعنی دوران فرگوسن و عصر موفقیت ها و قهرمانی های آنها

قبل از سر‌الکس هم یونایتد باشگاه واقعا بزرگی بود و من با نامهایی مانند بازبی و چارلتون که پیروزی های و دستاوردهای بسیاری را با آنها تجربه کردند و مردم را سرگرم میکردند آشنایی دارم

باید این تیم را از ریشه بازسازی کنیم؛ توقعات بالایی از خودم و تیمم دارم

چیزی که از تاریخ یونایتد همراه من میماند، این است که اینجا همیشه فرهنگ جنگیدن و مبارزه کردن وجود داشته است. آنها کنار هم میجنگند و موفق میشوند.

تن‌هاخ:

آشنا شدن با بازیکنان جدید هیجان انگیز است. البته برای من که تجربه جدیدی است. من مدتی طولانی در آژاکس بودم، چیزی حدود چهارسال و نیم. ما آنجا دوران فوق العاده ای داشتیم، اما اکنون این یک شروع جدید برای من هم هست و ما باید این سازه را از پایین و از صفر شروع به بازسازی کنیم.

من توقعات بالایی از خودم دارم و این توقع را از تیمم هم دارم. آنها باید در کنار هم مشارکت داشته باشند و هرروز بهترین خود را برای تیم بگذارند. من میگویم، برای من، خوب بودن کافی نیست و باید همواره بهتر عمل کنیم.

تن‌هاخ در مورد چشم اندازش برای منچستریونایتد:

اول باید شرایط فعلی را بپذیریم اما همچنین میدانیم که یک سال پیش این تیم، نایب قهرمان انگلستان بود. در تیم پتانسیل وجود دارد و اکنون این به ما بستگی دارد که این پتانسیل را آزاد کنیم. این یک پروسه است، وقت خواهد برد اما من اطمینان دارم که ما به نقطه کسب موفقیت خواهیم رسید. ما باید سخت کار کنیم و تلاشمان باید در بستر فلسفه و استراتژی صحیح باشد.

تن هاخ:

ما ابتدا استراحت خواهیم کرد تا زمان پیش فصل که در تاریخ ۲۷ ژوئن آغاز خواهد شد و بعد چند بازیکن از تیم اصلی با ماخواهند بود و چند بازیکن میروند. بعلاوه ما تیم را تقویت خواهیم کرد ولی با این بازیکن ها هم ادامه خواهیم داد زیرا من بارها گفتم این بازیکن های تیمی است که پارسال نایب قهرمان لیگ برتر شده اند.

 

پایان کنفرانس

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
2 ماه قبل

برای موفقیت باید نصف بازیکنان حال حاضر رو بیرون کنن چون اصلا درحد قامت منچستر نیستن و غیرتی بازی نمیکنن.دوم اینکه در چند پست مهم نیازمند خرید هستیم.امیدوارم بازیکنای قابلی برای این پست ها خریداری بشه.رانیگ مربی بدی نبود بلکه این بازیکنا بودن تعصب رو کنار گذاشته و دل به بازی نمیدادن.تن هاگ هم ممکنه یک فصل نتیجه نگیره این دلیلی نیست که بگیم فلان مربی مقصره.تو زمین بازیکنا بازی میکنن نه مربی

MUN
MUN
2 ماه قبل

یاد جمله آمریکا رو به افول است افتادم

از بین بازیکنان حال حاضر حداکثر ۵ نفر توانایی پوشیدن پیراهن منچستر رو دارن بقیه باید به فروش برن
باید بازیکنانی به تیم اضافه بشن که انگیزه برد و غیرت و تعصب به تیم دارن از خرید بازیکنان بولد شده باید جدا خودداری بشه
فصل ۲۲_۲۳ نباید انتظار داشت تن هاگ بین ۴ تیم اول قرار بگیره ولی اگه فرصت و حمایت کافی داشته باشه از سوی مدیران موفق میشه
به امید موفقیت ❤❤

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x