خانه / مصاحبه / نخستین صحبت های فیل جونز در مورد محرومیت دو جلسه ای پس از قهرمانی در لیگ اروپا

نخستین صحبت های فیل جونز در مورد محرومیت دو جلسه ای پس از قهرمانی در لیگ اروپا

فیل جونز: محرومیت من به اتهام سوء رفتار با مسئول تست دوپینگ عادلانه نبود.

یونایتد فنز – وی این مجازات را محکوم کرد و اذعان داشت با توجه به نرمی که در مقابل جریمه تکل های خطرناک نشان می دهند این مورد هیچگونه تناسبی ندارد. جونز اضافه کرد هیچ وقت بطور مستقیم به هیچ مسئولی فحاشی نکردم با این که این انتخاب آنها مرا از شرکت در جشن قهرمانی بهمراه هم تیمی هایم و گرفتن عکس با بازماندگان حادثه منچستر بازداشت. او اعتراض خود را نسبت به محرومیتش و پرداخت جریمه نقدی ۵۰۰۰ یورویی ادامه نخواهد داد و عملا فینال سوپر کاپ را از دست داد و بازی درمقابل باسل در لیگ قهرمانان را نیز بیرون از زمین نظاره گر خواهد بود.

او در این باره میگوید:

” راستش باور نمی کنم، کمی ناگوار است، بازیکنانی را می بینید که در برخوردهای خطرناک به قصد شکستن پا و صدمه زدن به حریف وارد می شوند و تنها یک یا دو جلسه محروویت نصیبشان شده است. اگر در روند قانونی تست دوپینگ کوتاهی می کردم هضم این موضوع برایم آسانتر بود، ولی فوتبال همین است، چیزی است که آنها تشخیص داده اند. همه درک می کنند که در چنین شرایطی ممکن است الفاظ بدی بکار برده شود ولی منظور و طرف من شخص خاصی نبوده است، من مستقیما نگاهم به او نبود. وقتی بهش فکر می کنم با خودم می گویم آیا من مستحق چنین مجازاتی بوده ام؟ شاید، ولی دو جلسه محرومیت کمی غیر عادیست.”

ریاست یوفا در پاسخ به دادخواستی که از جانب گراهام استرینگر عضو پارلمان بلکلی و برایتون در مورد محرومیت جونز صورت گرفته بود اینطور بیان می کند که این بازیکن بدفعات بطور مستقیم به مسئول تست دوپینگ فحاشی کرده و او را با واژگان ناشایستی مورد خطاب قرار داد.

 

جونز گفت بطور معمول بازیکنان پس از انتخاب شدن جهت تست دوپینگ با اسکورت برای برداشتن تلفن همراه و نوشیدن به رختکن میروند. دالی بلیند نیز همراه من انتخاب در حالیکه اجازه رفتن به رختکن را به او ندادند و او نیز به دلیل سوء رفتار ۵۰۰۰ یورو جریمه شد.

او افزود:

” ما جام میکی موس نبردیم، ما در لیگ اروپا قهرمان شدیم، مطمئنم همه متوجه این موضوع هستند که ما کل فصل را برای کسب موفقیت در چنین رقابت سطح بالایی تلاش کرده ایم و ناگهان یکی بگوید تو نمی توانی با همه تیمی هایت جشن بگیری. ما برای اعلام همدردی با حادثه منچستر بنر آماده کرده بودیم و با توجه به این که ما نیز منچستری هستیم این موضوع خیلی واضح است. من کاملا از قوانین تبعیت کردم و آزمایش ادرار و خون خود را انجام دادم، ولی در پایان دو جلسه محرومیت نصیبم شد. من صد در صد به اهمیت و ضرورت این تست واقفم و طبق قوانین کارم را دنبال کردم، حدود ۳۰ دقیقه کارم طول کشید، سپس برای ارائه نظرات و انتقادات ازمن سوال شد و من گفتم نه و از اتاق خارج شدم. مطمئنم آنها تجارب خیلی بدتر از این در دوره خود دیده اند، نمی خواهم اسم ببرم چون من هم دیده ام ولی هیچگونه اعمال قانونی صورت نگرفته است. به هرحال دیگر گذشته است برای من هم تمام شده است، یک جلسه محرومیت دیگر مانده و بعد از آن در لیگ قهرمانان خواهم جنگید.”

جونز این فصل را بخوبی بهمراهی اریک بایلی شروه کرد و با وجود ۵ انتخاب در دفاع میانی از جمله مدافع جدید ۳۱ میلیونی ویکتور لیندلوف خود را در ترکیب ثابت جای داده است. همچنین انتخاب مناسبی برای تیم ملی برای مقابله با مالت و اسلواکی در چهار روز آینده خواهد بود.

فیل جونز:

” من همیشه از پس  شرایط سخت برآمده ام، مثلا در اواخر فصل دوم دوره فن خال که بعلت مصدومیت و ریکاوری از تیم فاصله گرفتم. بعضی وقت ها دور دور شماست گاهی اوقات هم نیست، این واقعیتیست در فوتبال و در تمام زندگی. من موقعیت رو پذیرفتم و برای رسیدن به بهترین شرایطم بسختی تلاش کردم. پیش فصل خوبی داشتم و همیشه به خودم گفته ام اگر قوی باشم و قدرت روحی خود را حفط کنم تحت نظر مربی جدید فرصت خوبی خواهم داشت و او نیز این فرصت را به من داد.”

او مدعیست در بین تمامی مربیانی که تا بحال با آنها کار کرده است فقط سم آلاردایس در بلکبرن، سرالکس که در سال ۲۰۱۱ اورا به اینجا آورد و مورینیو وی را باور داشته اند. فرگوسن درباره او در ۱۹ سالگی اش گفته بود جونز می تواند یکی از بهترین های یونایتد باشد.

او اضافه کرد:

“در دوران جوانی که با اخبار، نظرات و انتقادات روبرو می شوی مستقیما روی افکارت تاثیر می گذارند. ولی وقتی آرزوها به واقعیت تبدیل می شود (۲۰۱۱) خوشحال خواهی شد و با دوستانت جشن خواهی گرفت.”

منبع: The Telegraph

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

رسمی: جو رایلی به بردفورد سیتی پیوست

مدافع منچستر یونایتد جو رایلی طی قراردادی ۲ ساله به بردفورد سیتی پیوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *